مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پاتوق کارکنان رسمی

مخابرات ما – حجم صفحات کامنت نویسی قبلی خیلی زیاد شده بود بهمین دلیل برای هر گروه, یک صفحه جدید باز کرده ایم.لطفا کامنتهای غیر مزتبط با مطالب را اینجا بنویسید.

 1. عبدا.... می گوید

  سلام.سردبیرعزیز .از۳/۴ایثارگران خبری نشد.راستی برای معاف ازمالیات.ازناجا گواهی خدمت درجبهه با محاسبه ی ۳/۴خدمت درجبهه که توسط ناجا درذیل نامه قید شده.دراکثراستان ها همان نامه راقبول کردندولی بعضی ازاستان ها هم این دست وآن دست می کنند.اگه برویم.بازهمان راکپی می کنند ومی دهند.برای هردستورالعمل که نمیشه این همه دوندگی کردوتائیدیه آورد.با این گرانی ها وبعدمسافت .واقعا ظلم درحق ایثارگران هستش.امیدواریم .همان نامه ی معاف ازمالیات راقبول کنند..شما یه پیامی بدهیدجناب سردبیر عزیز.

  1. ناشناس می گوید

   جنابعالی بایستی نامه ای داشته باشید که گواهی میشود آقای x بمدت مثلا ۱۵ ماه در جبهه های نبر د حق علیه باطل حضور داشته است.

 2. یک پیگیری و یک حقیقت می گوید

  سلام بر مدیران و تصمیم گیران مخابرات
  چنانچه مستحضرید بعد از یکسری تعاملات و جلسات بین مخابرات ایران و همراه اول و سازمان تنظیم مقررات در قبال واگذاری فرکانس به همراه اول برای راه اندازی نسل سوم و چهارم و TD-LTE که علی القاعده می بایست به هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به توازن و تناسب و تساوی واگذار می شد متاسفانه سازمان تنظیم مقررا سوء استفاده کرد و با فشاری که شرکت مخابرات ایران آورد توانست الحاقیه ای را به مخابرات ایران تحمیل کند.
  در این الحاقیه بندهای متعددی آمده است که حق نیست و لازم است اصلاح شود. یکی از بندهایی که قصد دارم در این مطلب به آن اشاره کنم بندی است که مخابرات ایران را ملزم کرده است در مناطق شهری تلفن به روز بدهد و این بند بهی چعنوان با شرایط تجاری بودن شرکت مخابرات ایران و اقتصادی بودن طرح ها سنخیت ندارد و لازم است مخابرات ایران از طریق مراجع قانونی از جمله دیوان عدالت اداری نسبت به حذف این بند از الحاقیه اقدام نماید.
  جالب است بدانید به ازای هر تلفن که نتوانیم طبق این بند واگذار کنیم می باید ۲۰۰۰ تومان جریمه پرداخت کنیم.
  نکته دیگری که در این الحاقیه وجود دارد و مخابرات ایران باید تکلیف ما را روشن کند این است که چطور ممکن است در یک سند قانونی منابعی (فرکانس نسل سو م و چهارم) را برای شرکت ارتباطات سیار طلب کنیم و سود و منفعت این منابع به سهامداران آن شرکت و تسهیلات مرتبط به ازای آن منفعت به کارکنان آن شرکت اختصاص یابد ولیکن مضار آن یعنی بروز نمودن تلفن در شهرها به یک شرکت دیگر و در نتیجه به سختی افتادن کارکنان آن شرکت یعنی کارکنان مخابرات ایران و استان ها تحمیل شود.
  پس عدالت کجاست؟ مگر نه این است که کارکنان مخابرات ایران بودند که تمام زحمات اولیه همراه اول را کشیدند و حالا باید بنشینند و تماشا کنند که کارمندان دیگری که از راه رسیده اند در بهترین شرایط حقوق و دستمزدی قرار بگیرند!!

 3. گیلان می گوید

  سلام
  با پول پاداش بازنشستگی الان چیکار میشه کرد که حالا بیان طرح تشویقی هم کم کنند
  به نظر من باید بر اساس افزایش دلار محاسبه بشه

 4. ناشناس می گوید

  سلام سر دبیر عزیز
  خدا قوت

 5. ناشناس می گوید

  سلام،آقای سردبیر خبرداریدکه ازکی قانون منع بکارگیری بازنشستگان را درمخابرات اجرایی خواهندکرد؟ میگویندازدفترفرمان ۱۰۰ امام دستوراجراصادرگردیده است؟

  1. سردبیر می گوید

   من چیزی نشنیدم.
   هیچ تغییری هم در مخابرات مشاهده نکردم.

 6. ناشناس می گوید

  با سلام
  جناب اقای مهندس صدری وعده اجرایی شدن طرح بازنشستگی را ظرف دو ماه اعلام فرمودندند چهار ماه میگذره خبری نیست که نیست

 7. عزیزی می گوید

  ازسمنان سلام اقای سردبیر ما کارکنان رسمی سمنان ماه قبل پول لباسمان را واریز کردن و بعد به ما پرداخت نشد توی فزش هم نوشته بابت کسربیمه عمر در صورتی که اول سال ۳ ماه بیمه عمر را از ما کم کردن از تهران جویا شدیم گفتن چنین چیزی نبوده خودشان استان کم کرده تو رو خدا اگر چیزی می خوان بدن بعد بگیرن اصلا ندن

 8. رسمی می گوید

  سلام راستش این بازنشسته ها نگذاشتن حالی واسه رسمی ها بمونه که. موقع رفتن پاداش ۱۰۰میلیونی گرفتن ورفتن .الان دوباره اومدن رفاهیات میخان .کاش من تومخابرات کاره ای بودم میگفتم اون پاداش روبیارید تارفاهیات بگیرید .بابا ولمون کنیددیگه بسسسسسسسه اخه

  1. همکار شاغل رسمی می گوید

   سلام همکار گرامی
   یک روز هم ما بازنشسته خواهیم شد با کوهی از مشکلات
   مطالبات بازنشسته ها حق اونهاست و شرکت باید پرداخت کنه اگه من و شمای شاغل مشکلات زیادی داریم بازنشسته ها هم همون مشکلات رو دارن
   شرکت مخابرات یک شرکت بی پول نیست که مطالبات بازنشسته ها تاثیر منفی بر مطالبات شاغلین داشته باشه
   بازنشسته ها هم برای این شرکت زحمت کشیدن و به همون اندازه حق دارن
   پاداش بازنشستگی هم حقشون بوده

  2. ناشناس می گوید

   همون مدیرانی بودند که موبایل گرفتن،خونه سازمانی استفاده کردن،بهره وری گرفتن،ماشین های مزایده ای و خونه های مزایده ای مخابرات رو با قسط و وام بنام زدن و سرانجام هم پاداش گرفتن و رفتن وبعد شروع کردن شکایت علیه مخابرات.ضمنا در زمان ریاست حق کارمندانی که شکایت میکردن را هم میخوردن.این است وضعیت دقیق بازنشستگان مخابرات …..دو و سه سال پیش

  3. ناشناس می گوید

   آیا مبلغ یک میلیون به رفاهیات شما در سال ۱۳۹۷ اضافه شد بازنشستگان چیزی گفتند لطفا کمی صبور باشید پایان خدمت شما هم فرا خواهد رسید وپاداش بازنشستگی را خواهید گرفت.

 9. Hr می گوید

  سر دبیر عزیز چرا به پاتوق قراردادهای ۹۲ نمیآیید تا پیگیر درخواستهای عاجزانه ما باشید.منم مجبور شدم پیامم را به پاتوق رسمیه بیاورم تا پاسخ صد در صدی بگیرم چون با مدیران مستقیما در تماس هستید

  1. سردبیر می گوید

   ببینید!
   شما به شکل پاتوق- پاتوق می بینید!
   من همه کامنتها رو زیر هم و بترتیب تاریخ می بینم.
   همین الان کامنت تکراری شما رو حذف کردم

 10. ناشناس می گوید

  Hr می گوید پیش ۱ روز
  بسمه تعالی
  با سلام خدمت سردبیر عزیز و پیگیر مسائل و مشکلات کارکنان
  لطفا طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان سال ۹۲ چرا بر روی hr ثبت نمیشود؟؟؟خواهشمندیم که با پیگیری مجدانه شما که با مدیران در تماس مستقیم هستید لطفا زمان اجرایی شدن را اعلام فرمائید.من شخصا بجز انتظار فرج حضرت مهدی( عج) دوست ندارم انتظار چیز دیگری را بکشم

  1. سردبیر می گوید

   چرا کامنتهای قبلی رو کپی/پیست می کنید؟
   این کار اصلا خوب نیست

 11. منتظر طرح بازنشستگی می گوید

  سلام ،لطفا حداقل مفاد طرح پیشنهادی بازنشستگی کارشناسان را اعلام کنید تا بتونیم بررسی کنیم اگر تصویب شده چه رویکردی را اتخاذ کنیم موندن تا ۳۵ سال خدمت یا رفتن؟

  1. سردبیر می گوید

   جزئیاتش رو نمی دونیم
   ولی تا تصویب نشه که نمیشه حرفشو زد
   ممکنه همه چیزش عوض بشه
   شما فرض کنید سالی ۲۰ روز پاداش.فرض کنید …

   1. منتظر طرح بازنشستگی می گوید

    سلام جناب سردبیر محترم و سخت کوش،در گروه تلگرامی “مخابرات” نوشته شده بود :
    -به زودی
    -اعلام بخشنامه جدید بازنشستگی
    – گویا در بخشنامه جدید خبری از پاداش ویژه نمی باشد.
    اگر واقعا پاداش ویژه ای در نظر نگیرند تمامی کارکنان تا ۳۵ سالگی می مونند و مخابرات هر روز از نظر مالی ضعیف تر میشه حداقل حقوق کارشناسان ۴ میلیون هست تعداد زیادی هم مدیر هستند در استان ما ۳۵ نفر از مدیران ۳۰ سال خدمتشون تموم شده و همچنان قصد رفتن ندارند که اگر سر انگشتی حساب کنیم با احتساب حقوق مدیریتی که از مخابرات دریافت می کنند حتی اگر پاداش ۳۰ روزه بگیرند ظرف ۲ سال برگشت سرمایه انجام میشه ….اکثرا هم جانباز و ایثارگر هستند که طبق قانون کار تنزل حکم براشون میسر نیست و تا آخر خدمتشون همچنان مدیر می مانند……

 12. علی-نیشابور می گوید

  با سلام لطفا راهنمایی بفرمایید پس از اینکه ۳/۴ خدمت سربازی جبهه به عنوان داوطلب محاسبه شد چه اتفاقی می افتد . تشکر

  1. سردبیر می گوید

   در مطالب قبلی توضیح دادیم مراجعه کنید لطفا

  2. ناشناس می گوید

   با سلام
   اگر جنابعالی خدمت در جبهه های نبرد حق علیه باطل دارید واوایل خدمتتان به اداره مخابرات ارائه نموده باشید مخابرات تائیدیه آن را از محل خدمت گرفته است وشما در زمان مخابرات دولتی حق ایثارگری دریافت میکردیدوبعد از سال ۱۳۸۹ به بعدحق ایثارگری قطع شد (شما میتوانید به احکام کارگزینی زمان دولتی که برای شما صادر شده نگاه بیندازید ) حالا که میخواهند حق ایثارگری را بدهند ۳/۴ آن بصورت داوطلبی محاسبه وبهشما حق ایثارگری تعلق میگیرد شرکت مخابرات بایست از سال ۱۳۸۹ حق ایثارگری را در احکام شما لحاظ وبه دلیل اینکه حق ایثارگری جزء حقوق ومزایا میباشد از زمان قطع تا زمان بازنشستگی محاسبه وبه شما پرداخت گردد وبیمه حق کارفرما وکارگر به سازمان تامین اجتماعی توسط مخابرات پرداخت وسپس سازمان تامین اجتماعی میزان مستمری شما را اصلاح نماید (یعنی مستمری بازنشستگی شما بایست افزایش یابد )
   در مورد کارکنان ۹ درصد همچنین عمل گردد بدین صورت که ۹درصد به سازمان بازنشستگی پرداخت وسپس مستمری بازنشستگی کارکنان ۹ درصدی (خدمات درمانی )نیز اضافه گردد. اگر اطلاعات من صحیح نیست کسانیکه اطلا عات بیشتری دارند پاسخ را صحیح فرمایند.

 13. حمید رضا می گوید

  سلام عزیزان
  از پرداختی مناسبتها و اعیاد خبر نوثقی دارید؟

  1. سردبیر می گوید

   میگن پرداختها تا لحظه آخر مشخص نمیشه
   مهندس راسخ بر اساس پولی که برسه تصمیم میگیره

 14. عبدالله می گوید

  لطفا همکاران و یا سر وبیر محترم اگر در رابطه با مرخصی های مانده و قضیه حکم دیوان خبر موثقی دارید مارا را هم خبر دهید که قضیه چیست

  1. سردبیر می گوید

   موضوع همان حکم دیوان است
   نمی دانم مخابرات چه خواهد کرد.
   قصد اجرا دارد یا خیر.هیچ معلوم نیست

   1. حاصلی می گوید

    سلام سردبیر گرامی

    طبق تحقیق که انجام دادم و خلاصه آنرا عرض میکنم ، حکم دیوان
    عدالت اداری برای موارد مشابه این موضوع از تاریخ صدور حکم دیوان
    و لازم الاجرا بودن ، اعمال میشود ، یعنی :
    طبق یک ماده قانونی که مربوط به خود دیوان عدالت اداری است ، احکام دیوان عدالت اداری عطف به ماسبق میگردد
    البته در متن شکوائیه مورد نظر در مورد مرخصی های مانده اگر بطور ساده مطالعه
    شود بنظر میرسد که مبلغ ریالی این مرخصی ها در زمان تبدیل شرکت دولتی به
    خصوصی پرداخت شده و اکنون نه مرخصی ای از زمان دولتی مانده و نه مابه التفاوت پول مرخصی نسبت به زمان بازنشسته شدن
    اما این نگاهی غیر حقوقی و قانونی به موضوع و غیر تخصصی است
    قانون و مفهوم و تفسیر قانونی چیز دیگری است
    یعنی اگر با قانون و توسط یک حقوقدان بررسی گردد مطلب همان است که در بالاتر عرض کردم ،
    به دیگر سخن ، حکم دیوان برای قبل از آن تاریخ آن حکم قابل اجرا نیست .

    با مراجعه به hr تعداد روزهای مرخصی زمان دولتی در آن ثبت و ضبط است و
    شرکت مخابرات ایران نیز مابه التفاوت مرخصی در زمان بازنشستگی را
    پرداخت میکند .

    متشکرم

    1. حاصلی می گوید

     باز اشتباه تایپ شد
     در متن ارسالی اینجانب
     احکام دیوان عدالت اداری عطف به ماسبق *نمی گردد*
     صحیح است

     1. سردبیر می گوید

      ببخشید
      از ما نخواهید کامنتهای گذشته رو اصلاح کنیم
      خواهش میکنم خوب بخونید بعد بفرستید
      ما غلط های املایی رو میگیریم ولی بقیه اش نمیشه

   2. حاصلی می گوید

    سلام
    بر اساس ماده ۸۹ دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ اثر این رأی نسبت به آینده است و موجب نقض آراء سابق نمیگردد.رأی شماره ۹۲۰ برای موارد مشابه در آینده قابل تسری است و پرداختی ها که بر اساس آراء گذشته پرداخت شده است را شامل نمیشود.

 15. محمود طاهری می گوید

  سر دبیر محترم اگر برایتان مقدور است علت تاخیر طرح باز نشتگی کاردانی که از اردیبهشت ماه اماده بوده و هنوز اعلام نگردیده را از مسئولین جویا شوید ما کاردانها بیشترین ضرر و زیان حقوقی را با خصوصی شدن مخابرات متحمل شدیم چون از همان ابتدا خصوصی سازی کاردانی را سه گروه پاینتر در نظر گرفتند
  در صورتی که بین فوق لیسانس و لیسانس هیچ تفاوت گروهی در نظر نگرفتند و اینجانب با وجود اینکه یک سال بعد از خصوصی سازی کار شناس شدم هم اکنون مدت ۱۰ سال است با گروه ثابت ۱۴ خدمت میکنم و با همکارانی که سابقه خدمت برابر داریم ۳ گروه پایینتر هستم
  با سپاس از زحمات سردبیر محترم

  1. سردبیر می گوید

   این طرح طبق شنیده ها در هیئت مدیره است
   البته برای همه است شامل کارشناسان هم می شود
   شرکت منابع مالی تا امروز نتوانسته تامین کند
   باید دید هیئت مدیره چه می کند

 16. فریبرز می گوید

  خدمت سروران گرامی سردبیر مهربان

  احتراما”ازشواهد وقرائن چنین استنباط می شود که طرح بازنشستگی همکاران کارشناس وبالاتر عزیز اجرائی نخواهد شد مهندس صدری هم حرفی زد ولی نتوانست کاری کند وبا مطرح کردن این طرح ایشان را بیش از این شرمنده نکنین قرار بود ظرف یکی دو ماه آینده اجرا شود ولی مخابرات کیسه اش خالیست . کسی هم از آقایون شهامت گفتن را ندارد تا دوستان هر که میخواد برود بی پاداش والسلام.

 17. همکارشما می گوید

  سلام سردبیر عزیز میخواستم بدونم خبری ازرتبه ها نشده قراربوده ازاول شهریور حکم بزنند من که ازاموراداری پرسیدم میگن خبری نیست نمیدونم والا مخابرات هرزمان میخواد چیزی به کارکنان پرداخت کنه یادش میره هی باید یاداوری کنیم این که دیگه واقعا باید بعداز۴سال انجام میشداز۹۳/۶/۱یه رتبه دادند باید ۹۷/۶/۱هم مجددا صادرمیشد ما کارشناس ها همه امیدم به همین رتبه بود که مقداری به حقوقمون اضافه میشدولی انگار فراموش شده متاسفانه

  1. سردبیر می گوید

   رتبه ها؟
   برای ۴ سال خدمت؟
   نه برداشت ما از قوانین با برداشت این دوستان فرق دارد.
   می گویند هر وقت مخابرات بخواهد به همه خواهد داد فعلا نمیخواهد
   یعنی اینطور نیست که حتما بعد از ۴ سال به همه بدهد

 18. ناشناس می گوید

  سلام سردبیرجان،لطفا درصورت امکان درخصوص طرح بازنشستگی همکاران کارشناسی خبر ومطلبی بنویسید.باتشکر فراوان

 19. هاشم سبحانی می گوید

  سلام از شیوه نامه چه خبر /؟

 20. هم ولایتی می گوید

  درود بر سردبیر:همکار خوب و صبور من شکل انتقاد بستگی به میزان فشاری دارد که به روح و روان افراد وارد میشود وبیشتر به مفاهیم انتقاد برمیگردد،به مانند رفتن به نانوایی و تحویل نان سوخته است و در پاسخ هم بگویند همینی که هست باید بدانیم که استانه تحمل افراد برای یک کنش واکنش های متفاوتی خواهد داشت،با من موافق نیستید؟

 21. داریوش فلاحی می گوید

  سلام عالی است

  1. سردبیر می گوید

   مخلصیم

   1. بازنشسته می گوید

    از این رسمی ها بیحالتر ندیم انتقادی -پیشنهادی -درددلی و……………………………………………………………

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.