مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

پاتوق کارکنان قراردادی ۹۲

مخابرات ما – حجم صفحات قبلی خیلی زیاد شده بود بهمین دلیل برای هر کدام از موارد قبلی, یک صفحه جدید باز کرده ایم.البته راهی پیدا خواهیم کرد که به صفحات قبلی نیز دسترسی داشته باشید.کمی بمن فرصت بدهید.

161 نظرات
 1. دشتی می گوید

  با عرض خسته خدمت سردبیر گرامی
  یه سوال
  اصلا تبدیل وضعیت ما قراردادی های ۹۲ تو این مصوبه ۱۷ آذر هست؟

  1. ماکان می گوید

   سلام من شنیدم از یکی از مدیران با زن نشسته که میگفت هست

  2. دشتی می گوید

   من خودم پاسخ می دهم به خودم….
   سردبیر رفتن نمایشگاه فعلا نیستن😁

  3. Ahmadreza می گوید

   جناب سردبیر عزیز
   ای کاش سر نیروهای قراردادی رو به یه بالین میذاشتن ببینیم آخر و عاقبت ما به کجا کشیده میشه . اصلا جز مصوبه ۱۷ آذر هستیم یا نیستیم . تبدیل وضعیت میشیم یا نمیشیم ….

 2. Ahmadreza می گوید

  سلام خدمت سردبیر عزیز خسته نباشید
  تا الان که عزیزان پیگیر این بودن که آیین نامه ۸۹ اجرایی بشه ، فکر کنم از الان به بعد باید پگیر این باشن که یسری جلسات برگزار بشه برای اجرای مصوبه ۱۷ آذر . به نظرم همه همکاران منتظر نتایج ملموس مصوبه ۱۷ آذر هستن .مخصوصا نیروهای قراردادی مجموعه بابت تبدیل وضعیت .

 3. Ahmadreza می گوید

  سلام خدمت سردبیر عزیز ، خسته نباشید
  تقریبا یک ماه از تصویب مصوبه ۱۷ آذر داره میگذره . اگه امکانش هست بفرمائید اجرا مصوبه به کجا رسیده ؟ نتایج به صورت ملموس کی مشاهده میشه ؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   پرس و جو میکنم

   1. Ahmadreza می گوید

    ممنون

   2. Ahmadreza می گوید

    سلام اگه همینجوری پیش بره مصوبه ۱۷ آذر هم میره کنار دست آیین نامه ۸۹ خاک میخوره .

  2. بینام می گوید

   چه دل خوشی ذاری برادر مصوبه چی فقط برای ساکت کردن نفرات بود یک ماه دیگه متوجه میشی چی گفتم ما شانس بیاریم بیرونمون نکنن

 4. ناشناس می گوید

  سلام
  به نظر من حالا که وزیر دستور پیگیری مصوبه ۱۷ آذر را داده و ظاهراً ایشان اینطور که می گویند قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارد ، الان بهترین موقعیت است که حالا که به تکاپو افتاده یک کارهایی بکند ،به گوش ایشان برسونیم که تبدیل وضعیت هم بخشی از همین آئین نامه است و باید اجرا بشه و بهترین راه ارتباطی فعلا اینستاگرام ایشان است.اگر همگی باهم براش پیام بگذاریم شاید ما رو هم ببینه

 5. Ahmadreza می گوید

  سلام خدمت سردبیر عزیز ، ممنون میشم جواب این سوال بدین :
  آیا برای دائمی شدن استخدامی های ۹۲ هم تصمیمی گرفته شده؟

 6. اصفهان می گوید

  سلام دوستان
  گروه تلگرامی ۹۲خیلی وقته حذف شده متاسفانه بی فعالیت ترین جمع مخابراتی گروه ۹۲ هاست
  شسکامی ها، TCT1، رسمی ها و بازنشسته ها همه گروه دارن اما ۹۲نه همه با هم متحد هستند
  حتی تو صورتجلسه امروز نیز ما از قافله عقب موندیم برای رسمی ها و بازنشسته ها تایید شده اما ما قراردادی ها خیر چرا ؟
  سر دبیر مخابرات ما خواهشا اگر امکان دارد با روابطی که شما با دوستان ۹۲ دارید مجددا فعالیت این گروه را شروع کنید ممنون و تشکر

  1. ناشناس می گوید

   چنانچه آئین نامه ۸۹ مورد قبول واقع شده باشه که تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی بخشی از آئین نامه ست. چه برای قراردادی های قبل از نگارش آئین نامه و چه برای قراردادی های پس از آن. مضافاَ که به نظر میرسه با بازنشستگی های وسیع صورت گرفته و در پیش رو شرکت چاره ای جز تبدیل وضعیت اندک نیروهای قراردادیش نداشته باشه.
   ولی مشکلی هست و اون اینه که مطابق آئین نامه جذب نیرو پس از سال ۸۹ فقط از طریق آزمون باید صورت بگیره، این در مورد قراردادی های ۹۲ صدق میکنه ولی ظاهراَ هیئت مدیره مخابرات ایران و هیئت مدیره های استانی سابق (همچنین همراه اول) در این مدت بدون ضابطه و قانون اقدام به قراردادی نمودن عده ای نمودند، متأسفانه همین افراد که معمولاَ افراد دارای نفوذ و به اصطلاح پارتی دار هم هستند مجدداَ در سر راه اجرای قانون مشکل ایجاد خواهند کرد! و یا باید برای اجرای قانون اونها رو در نظر نگیرند و یا قانون رو اصلاح کنند که اون هم داستان خاص خودش رو داره! متأسفانه ترر و خشک دارن با هم میسوزن! اون هم در شرایطی که دائمی شدن یا نشدن قراردادی ها کوچکترین بار مالی برای شرکت نداره!

   1. بینام می گوید

    دقیقا دوست عزیز واقعیت همینه ولی باید مطالبه گر بود قراردادی۹۲ هرچی بوده با ضابطه اومده

 7. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر جان خدا قوت

  سوالی داشتم : سهام ۱۹ درصدی در نامه ستاد اجرایی آمده است چه صیغه است ؟
  آیا صیغه مبالغه است یعنی دوبار رفتیم به ارزو شاید یک روزی پول های عقب مانده ها را بدهند ؟
  با تشکر

 8. Ahmadreza می گوید

  جالبه ، رفاهیات که جز آیین نامه می باشد مورد قبولشونه ولی تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی که مدیر عامل با پشتیبانی هیئت مدیره قولشو داده بود و جز همون آیین نامه هست مورد قبولشون نیست . عجب

  1. ناشناس می گوید

   کل آئین نامه مورد قبولشون نیست و تا جایی که مبتونند سعی میکنند اجراش نکنند، برای همین هر سال رفاهیات رو بر طبق آئین نامه تصویب میکنند که بتونند سال بعد بزنن زیرش! در این یه مورد چون اتحادی بین کارکنان رسمی (قراردادی ها رو هم جز رسمی ها حساب میکنم) و بازنشستگان وجود داره و دقیقاً هر موقع که دیگه قضیه تجمع و آبروریزی جدی میشه با کراهت میپذیرن و مجدد قانون رو تصویب میکنند!

   1. ناشناس می گوید

    قراردادیهای سال قدیم با توجه به لیاقت و شایستگی حتما رسمی میشن…انشالله ۹۲ها هم بعدا رسمی میشن.

    1. ناشناس می گوید

     عزیز جان اینجا اصلاً بحث قراردادی های سال های قدیم و جدید نیست، اتفاقاً مشکل فعلی ما متاسفانه سکوت و ترس طولانی مدت قراردادی های سال های قدیمه، چه اینکه، در مورد اصل شایستگی صحبت نمیکنم بلکه راجع به اعتقادات صحبت میکنم، اگه قراردادیهای سالهای قدیم واقعاً اعتقاد به اصلی که شما مطرح میکنید، و در جای دیگه هم این موضوع رو خوندم، داشتند و سکوت نمیکردند و منتظر منجی، که الان همون قراردادی های ۹۲ هستند، نمیموندند، امروز برنامه ها طبق روال داشت پیش میرفت و شما همکار عزیز و دیگر قراردادی های قدیم محترم که در شایستگیشون بحثی نیست، الان رسمی بودید و ما هم بعد از گذر ۶ سال رسمی شده بودیم! سکوت طولانی مدت شما و بی حرکتیتون سبب شد که حرکت ۹۲ ی ها هم به چالش جدی برخورد کنه، پس لطفاً بحث شایستگی قراردادی های قدیم رو تموم کنید و به فکر اجرای قانون در شرکت برای تمام قراردادی ها باشید و به خاطر داشته باشید آزمون سال ۹۱ بر اساس آئین نامه ی سال ۸۹ برگزار شده و شرکت به تمام پذیرفته شدگان و حتی تمام شرکت کنندگان تعهد داشت که آئین نامه رو پیاده کنه، همونطور که در اون زمان بارها از سمت مدیران مخابرات اعلام شد، قبولی های آزمون پس از ۳ سال بایستی تبدیل وضعیت میشدند!

     1. فنی می گوید

      واقعا گل گفتی تا ما حرف زدیم همه اومدن گفنتن ماهم رسمی بشیم کار مارو هم خراب کردن در صورتیکه کسانیکه قبلا بودن حرف نزدن

     2. Mahmoud4az می گوید

      عالی فرمودین

 9. ناشناس می گوید

  آزمونی ….

  1. ناشناس می گوید

   خیلی جالبه، کامنت ایشون رو تایید کردید و توهین به اعضای پاتوق ۹۲ ی ها ندونستید، ولی تمام کامنت های پاسخ رو توهین به ایشون دونستید و منتشر نکردید! انتظار دارید باور کنیم که تو این چند روز هیچ کس پاسخی به ایشون نداده!؟ این برخورد شما این موضوع رو به ذهن متبادر میکنه که این دیدگاه، دیدگاه خود شما و مخابرات ما هم هست خدای ناکرده!

   1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

    راست میگین
    این کامنت نباید منتشر می شد
    عمدی نبوده
    ولی مطمئن باش جوابی براش نیومده
    بقیه حرفاتون هم نظر خودتونه تلاشی برای تغییرش نمیکنم
    یعنی اصلا ….

 10. Ahmadreza می گوید

  سلام
  ظاهرا از اول مهر ماه طرح طبقه بندی مشاغل اجرایی میشه ، با این اوصاف فقط سر استخدامی های ۹۲ بی کلاه موند .

  1. ناشناس می گوید

   کلا ما شو تبلیغاتی مدیران شدیم و هیچ حرکتی برای ما انجام نشد

 11. ناشناس می گوید

  سردبیر عزیز میشه بزرگواری بفرمایید این مطلب رو به خدمت آقای صدری منعکس فرمایید:
  عملاً پس از اجبار مخابرات ایران به انعقاد قرارداد دائم با کارگزاران روستایی، مصوبه ی سال ۹۴ هیئت مدیره وقت در مورد عدم انعقاد قرارداد دائم و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، که مورد استناد مدیریت محترم مخابرات در توجیه عدم تبدیل وضعیت قراردادی های سال ۹۲ (علیرغم تعهد شرکت در سال های ۹۱ و ۹۲ و وعده رسمی مدیرعامل محترم در سال ۹۷) میباشد از درجه اعتبار ساقط شده. از مدیرعامل محترم تقاضا داریم با توجه به این سلب اعتبار از مصوبه ی مذکور، و نظر به اختیارات گسترده مقام مدیرعامل، مجدداً پرونده تبدیل وضعیت قراردادی ها (علی الخصوص قراردادی های سال ۹۲ که حتی در سال ۹۷ برای اونها حکم قرارداد دائم هم زده شد) را بگشایند و در راستای جامه عمل پوشاندن به این خواست طولانی مدت قراردادی های ۹۲ و وعده ی مسرت بخش خودشون در سال ۹۷ اقدام فرمایند.
  سردبیر عزیز خواهشمندم با توجه به ارتباطاتی که دارید این مطلب رو از طرف قراردادی های ۹۲ برای مدیرعامل محترم ارسال کنید و نگرانی این گروه از کارکنان مخابرات رو که از طریق آزمون سراسری و طی دوره طولانی مدت مصاحبه و تحقیقات، در شرکت مشغول به کار شدند را نسبت به وضعیت امنیت شغلی و شایعات شکل گرفته پس از اتفاقات سال گذشته به ایشون منعکس کنید.
  با سپاس فراوان از شما و دست اندر کاران مخابرات ما.

  1. ناشناس می گوید

   سردبیر جان لطف می‌کنید اگه حداقل در پاسخ به درخواست‌ها یک کامنت کوچک بگذارید که ببینیم درخواست مورد قبول واقع شده یا اصلاً امکانش هست یا کلاً مخالفید و غیره! با توجه به اینکه کامنت درخواستی از شما بوده صرف تاییدش متوجه نمیشیم روش اقدامی هم میشه یا خیر.
   البته می‌دونیم سرتون شلوغه ولی لطف می‌فرمایید برای درخواست‌ها یه پاسخ کوچک هم اگه مقدوره بگذارید.

   1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

    برخی اوقات بین تایید کامنت و پاسخ من فاصله میفته وگرنه سعی میکنم همین کار رو بکنم
    برخی اوقات هم کامنتها به من مروبط نمیشه مثل مورد شما
    اما من پیگیری میکنم و اگر جوابی داشته باشه به شما میدم
    مثلا این کار فعلا انجام نمیشه و من نمیدونم چطوری اینو به شما بگم.

    1. ناشناس می گوید

     سردبیر بزرگوار خوب برای همین من توجیه و دلیل برای مدیرعامل آوردم دیگه که طبیعتاً اون علت اجرا نشدن تبدیل وضعیت از حیث اعتبار ساقطه پس یا دلیل دیگری باید داشته باشه و یا شدنیه.
     اما فرمایش حضرتعالی که می‌فرمایید: «این کار فعلاً انجام نمیشه» اگه بر اساس دلایلی هست که شما اطلاع دارید و قابلیت بیان شدن و اطلاع‌رسانی به ما هم هست، ما رو هم در جریان بگذارید، اصلاً قسمت مجهول ماجرا اینه که کار تبدیل وضعیت از کجا به هم خورد؟ سال گذشته شایعات زیادی در این مورد شنیده می‌شد و همه و همه هم سربسته بود و هیچ کدوم درست شفاف نشد، خود مدیرعامل هم مشخص نکرد که دقیقاً به چه دلیل از موضعی که داشت عقب نشست و یه مصوبه که وجود یا عدم وجودش هم تحت سواله، پس از نزدیک به ۶ ماه وعده و وعید دلیل قرار داد، برفرض وجودش هم که حالا نقض شده و دیگه نمیشه بهش استناد کرد. سردبیر جان اگه اطلاعاتی دارید قضیه رو برای ما هم شفاف کنید، همه چیز الان مبهمه، حتی شکایات و پیگیری‌های ۹۲ی‌ها هم در یه جو مبهم و مخفی پیش میره! من اصلاً نمی‌دونم چه چیزی سبب این سطح از مخفی‌کاری و اظهارات متناقض و شایعات شده!

  2. دشتی می گوید

   جناب سردبیر لطفا این نوشته جناب ناشناس رو در مورد تغییر وضعیت قراردادی های ۹۲ به دست جناب صدری برسونید.
   خیلی خیلی ممنون

 12. ناشناس می گوید

  با سلام
  آقای مهندس صدری قول داده بودند کسانیکه تاپایان سا ل۱۳۹۷ سی سال خدمتشان تمام شده باشد بایستی بازنشسته شوند در غیر اینصورت از سمت مدیر ورئیس اداره به کارشناس تنزل پیدا میکنند این صحبت کی عملی میشود ؟؟

 13. مریم می گوید

  سلام علیکم/
  بدون تعارف اونایی که دارن نق میزنن لطفا بخونند.
  مخابرات باندازه ۵ تا بانک سرمایه داره/ با اطمینان/
  مخابرات اگر توسعه نمیده بدلیل این است که کشور هنوز ظرفیت پذیرش توسعه شبکه و تکنولوژی جدید تر را نداره/
  الان هم اگر میبینید مخابرات کمی آرام تر است نسبت به گذشته ۲ تا دلیل مهم داره و اینم با اطمینان میگم/
  ۱- بدلیل اینکه خصوصی سازی شده و تصمصم گیرنده فقط خودش نیست/
  ۲- انشاالله سرمایه مخابراتی داره صرف امنیت کشور میشه و نمیشه بیشتر از این توضیح داد/

  انقدر نگید دارن میخورن دارن میخورن اختلاس میکنن/ من و شما خودمون هم هر لحظه در حال آزمایش خداوند هستیم/ بعید میدونم تو ۸ سال دفاع مقدس کسی این آرامش که ما داریم رو داشت/ الان از ۸ سال دفاع سخت تر شده متوجه باشید لطفا/ انقدر بی اساس و ظاهر بین حرف نزنید/ شما فکر میکنید (رزق و روزی) دست این آقایون هست اینها خودشون هم روزی خور پروردگار عالم هستند/ اگر ظلم میبینید که انکار نمیکنم . ظالمان تاریخ را بیاد بیارید که چجور بودند/ امثال ما که نمیتونیم جز اعتراض کاری بکنیم/ فقط قیامت انشاالله هر کس به اندازه ذره ای ظلم کرده باشه به سزایش میرسه/

  جانم فدای امام حسین علیه السلام / خدا لعنت کند افرادی را که تو جامعه دارن حق افراد مظلوم را میخورند/ بزودی مرگشون میرسه/توکل به خدا کنید انشالله موفق میشید. بنده هم مثل بقیه تو این جامعه دارم زندگی میکنم/

  قالَ اللهُ عَرَّ وَ جَلَّ لَو لَا أن یَجِدَ عَبدِیَ المُومِنُ فِی قَلبِهِ لَعَصَّبتُ رَأسَ الکَافِرِ بِعِصَابَهِ حَدِیدٍ لا یُصَدَّعُ رأسُهُ أَبَدا.
  خداوند عروجل می فرماید اگر بنده مومن من دل آزرده نمی شد، سر انسان کافر را با دستمالی آهنین می بستم، تا هرگز دچار سردرد نشود.
  اصول کافی(ط-الاسلامیه) ، ج۲ ،ص۲۵۷(باب شده ابتلاء المومن، حدیث ۲۴)

  حدیث (۱۰) امام صادق علیه السلام :
  کُلَّما أزدَادَ العَبدُ إیماناً ازدَادَ ضِیقاً فِی مَعِیشَتِهِ.
  هر اندازه که ایمان بنده افزون گردد، تنگ دستی اش بیشتر و زندگی اش سخت تر شود.
  اصول کافی(ط-الاسلامیه) ، ج۲ ، ص۲۶۱ (باب فضل فقراء المسلمین حدیث ۴)

  1. فنی نگهداری می گوید

   ببخشید حاج خانم ما نگفتیم نا امنی هست کسی نگفت دارن میخورن و میبرن شما خودتون یک نگاه بندازید به شرکت میفهمید چه خبره یادمه یه زمانی مخابرات دولتی بود یک دهم الان سود نداشت ولی همه چی سرجای خودش بود چه بیا و برویی داشت نظم قانون همه چی مرتب و منظم بود هرچی درخواست میکردی هفته بعد میخریدن الان به عالم و آدم بدهکاریم شرکت‌های تعمیر یونیت ها میگن ما دیگه یونیت تعمیر شده نمیفرستیم برق و گاز و آب از ما طلبکارن حتی سوپری محل هم به ما به اسم مخابرات جنس نمیده میگه بد حسابه بهرحال هر جایی بخشی از سرمایه صرف تعمیرات و نگاهداری اون مجموعه میشه چرا ساختمون‌ها دارن میریزن رو سرمون و کسی حتی پول ایزوگام هم نمیده چرا همه چی داره داغون میشه و کسی پاسخگو نیست مگر پتروشیمی هم خصوصی نیست ؟ مگر برق هم خصوصی نیست چرا اونا دارن طبق استاندارد های جهانی کار میکنن؟ چرا هیچ هزینه ای صرف تجهیزات نمیشه چرا حرکت کارکنان و بازنشستگان حفظ نمیشه ؟ چرا و صد چرای دیگر که فقط در مخابرات شاهد این مسایل هستیم

  2. ناشناس می گوید

   مخابرات اگر توسعه نمیده بدلیل این است که کشور هنوز ظرفیت پذیرش توسعه شبکه و تکنولوژی جدید تر را نداره/
   عجب………………………………………

 14. ناشناس می گوید

  ببنید دوستان اشتباه همه شما این هستش که فکر می کنید باید رسمی باشید.خیر شما اگر تخصص داشته باشید این سازمان هستش که باید دنبال شما باشه و نه شما دنبال سازمان
  خیالتون را راحت کنم.مخابرات نه ارزش موندن داره و نه ارزش وقت گذاشتن.مخابرات شده یه شرکت ورشکسته به لحاظ نیروی انسانی و وفقط سعی میکنه حقوق نیروها را(با زدن از سرو ته حقوق)پرداخت کنه تا سر وصدایی ایجاد نشه.وگرنه تمام طرح های توسعه ای تعطیل شده،مشتری مداری صفر شده و مدیریت چسبیدن به چند تا کار بیهوده
  ۱-پرداخت تمام و کمال سود سهام سهامدار بزرگ!!!!!!!
  ۲-پرداخت به دوستان بازنشسته که با خیال راحت میتونن سر وصدا کنن(وبا عرض پوزش همیشه هم مدعی اند)
  ۳-کاهش هزینه ها به هر شیوه وای وبه هر قیمتی بجای فکر کردن برای افزایش درامد

  لذا همکاران گرامی صادقانه بهتون میگم
  اگر می تونید برید که از مخابرات فرار کنید،اگر هم نمی تونید به هر دلیلی(مثل خودم فقط وفقط وفقط به دلیل خانواده ام)کار دوم پیدا کنید اسمش کار دوم هستش اما در واقع کار اول بدونیدش وهم و غمتون را بزارید برای اون(این به معنی کم کاری برای مخابرات نیست)
  اما بمیرید برای کسی که حداقل برات تب کنه
  سرتون را درد نیارم خیلی ها اشتباه کردن اومدن مخابرات خیلی ها هم چاره ای نداشتن خیلی ها هم گول اسم و رسمش را خوردن اما به هر صورت تا دیر نشده فکری به حال خودتون بکنید.اینم بدونید تا این سیستم در کشور ما جاری هستش نمیذارن یه گروه تو هیچ شرکتی تشکیل بشه که مثلا کاری بکنه
  نمونه اش همین اتحادیه و انجمن های خودت مخابرات

  1. ناشناس می گوید

   biiiiiiiiiig liiiiiiiiiiike

   1. آشنا می گوید

    واقعا باید به این مدیران افتخار کنیم که اینجور انگیزه هایی رو ایجاد کردن
    یعنی صد ها هزار دشمن نمیتونه اینجور استعدادها رو از بین ببره

 15. سیروان می گوید

  دوستان با سکون و سکوت هیچ کس به حال ما فکری نخواهد کرد باید حرکتی چیزی کنیم فایده نداره اینطوری

 16. محمد می گوید

  سلام دوستان امروز میخوام اعتراف کنم که سال ۹۲ گول خوردم و بین سازمان امور مالیاتی و مخابرات بزرگترین اشتباه زندگیم رو کردم و مخابرات رو انتخاب کردم.دوستام رفتن مالیاتی الان شدن ممیز ولی من هنوز همون کارشناس هستم بدون کوچکترین تغییری. به هیچ عنوان احساس تعلق به این سازمان رو ندارم. از امروز شبانه روز درس میخونم تا استخدامی قبول بشم.من میتوانم و باااااید از این سازمان برم.

  1. ناشناس می گوید

   تو این سازمان تعلق سازمانیت رو نابود میکنن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: