مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پاتوق کارکنان قراردادی ۹۲

مخابرات ما – حجم صفحات قبلی خیلی زیاد شده بود بهمین دلیل برای هر کدام از موارد قبلی, یک صفحه جدید باز کرده ایم.البته راهی پیدا خواهیم کرد که به صفحات قبلی نیز دسترسی داشته باشید.کمی بمن فرصت بدهید.

 1. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  Attachment

  سر دبیر جان سلام
  عزت شما مزید
  سوال: آیا پاداش بهره وری شش ماهه ی نخست ۹۷ در دی ماه پرداخت می گردد؟
  با تشکر.
  یا علی. ذره بین حقیقت یاب.

 2. ناشناس می گوید

  سردبیر جان و دست‌اندرکاران مخابرات ما و همکاران عزیز سلام.
  چند سوال دارم در مورد شایعه‌ای که مدتیه در مخابرات و گروه‌های مخابراتی داره نقل میشه. شنیده‌هایی که بااساس یا بی‌اساس بودنشون مشخص نیست میگه امسال پس از مخالفت سهامدار عمده با مصوبه‌ی هیئت‌مدیره و پیگیری‌های مدیرعامل در مورد تبدیل وضعیت قراردادی‌های ۹۲، نامه‌ای محرمانه زده شده که به امکان‌سنجیه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی از قرارداد مستقیم به قرارداد با شسکام پرداخته!؟
  حالا چند سوال:
  ۱) آیا این موضوع حقیقت داره؟
  ۲) از نظر قانونی آیا این تغییر قرارداد ممکنه؟ خصوصاً پس از برگزاری آزمون سراسری و کسب مجوز و چند سال قرارداد مستقیم! آیا کارفرما می‌تونه اساساً چنین عملی انجام بده!؟
  ۳) در صورت صحت وجود چنین نامه‌ای، اصلاً چه منظور و مقصودی پشت این قضیه هست و چرا؟!؟
  ۴) در صورت صحت این قضیه، کارکنان قراردادی چگونه میتونند هماهنگ در جهت احقاق حقوقشون عمل کنند؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   تا این لحظه حتی یک شایعه کوچک هم در این مورد نشنیدم

 3. Hr می گوید

  سر دبیر عزیز پس تبدیل وضعیت سال ۹۲ ایها کی انجام میشه؟؟؟؟

 4. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  Attachment

  عکس مورد نظر.

 5. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  بنام خدا
  با سلام محضر مبارک سردبیر محترم و ساعی و شجاع رسانه ی پر مخاطب مخابرات ما.
  خداقوت مرد بزرگوار-سایه ی شما مستدام انشا الله.
  هرچند با تاخیر ولی با دلیل ؛ آغاز یلدا و آغاز شب چهل روز برفی و پر خیر و برکت رو به شما و همه ی خوانندگان محترم این خوانواده ی فهیم مخابرات ما تبریک میگویم.
  چند روز که می خواهم مطلبی بنویسم و عرض ارادتی بنمایم خدمتتون که ؛ خوب نشد دیگه !!!….دلیلش هم میگرن و سردرد عجیبی بود که از پنج شنبه تا حالا با هم گلاویزیم…. عذر من رو پذیرا باشید.
  برم سر اصل مطلب و آغاز کلام با ضرب المثل و طنز که بدونید ما اهل خنده و شادی هستیم….!!!
  هرچند موقع شمارش جوجه آخرای پائیز هر فصله و کارنامه رو آخر هر ترم میدهند و حساب و کتاب مومن یومیه اس و به قول معروف : حاسبوا قبل عن یحاسبکم.
  مطلبی رو جهت همکاری و همراهی خوانندگان محترم وهمکاران گرامی می گذارم که من لم یشکر المخلوق ؛ لم یشکر الخالق.
  با توجه به اینکه تا آخر سال کمتر از ۹۰ روز مونده و سال ۹۷ هم داره به آخر راهش نزدیک میشه و چون آخر سال میلادی با آخر پائیز ما یه جورایی هم زمان میشه و شرکت های بزرگ خارجی مشغول برنامه ریزی برای سال آینده هستن و دولت محترم هم حساب دخل و خرجش رو روانه ی مجلس کرده …. من هم خواستم تا کارنامه ی پر از نمره بیست جناب آقای مهندس صدری رو با هم ورق بزنیم و ما هم تو حاشیه به این مرد بزرگوار عرض دست مریزاد گفته باشیم.
  جناب صدری با وجود اینکه کمتر از یک سال هست که سکان به حق شایسته ترین و قدرتمندترین شرکت ارتباطی کشور یعنی مخابرات ایران رو بدست گرفتند و الحق سمت مدیر عاملی برازنده ی تیپ شخصیتی ایشون و تیپ کاری شون هست کارهایی کردن کارستان که توان انجام فقط از دست ایشون بر می اومده.
  مهمترینه کارهایی که انجام شد این بود که نگاه از بالا به پائین در شرکت به سمت حذف پیش میره .
  کسی خودش رو مولا و امیر کسی کمتر حساب میکنه
  امید رو به روح مرده ی ناامید نگرش کارمندی دمیدند و نسبت به حذف فاصله میان کارمند و بالادستی اهتمام ورزیدن.
  با اجرای برنامه های خانوادگی در قالب ورزشی روح پویا و سرحالی رو به کارمندان نشون دادن که امیدواریم ادامه دار باشه مثل برنامه ی پیاده روی خانوادگی کارمندان شرکت.
  با انتخاب شعار زیبنده ای جهت و هدف حرکت شرکت رو ترسیم کردند و تامین ارتباطی فراگیر شد راس هرم حرکت پویا و خلاق شرکت.
  با گشایش مالی اون هم با هزاران مشقت و دوندگی و بحث های سنگین در مورد پرداخت رفاهیات سال ۹۷ حال مالی همه مون رو در سالی که ارزش پول با ضرر روبرو بود بهتر کردن دست شما درد نکنه و جون شما بی بلا باشه.
  مدیران مناطقی هم تعویض شدند در زمان ایشون که باز هم جای تشکر داره چون امکان تعویض اونها زیاد ساده نبود و لطف شما از این رهگذر شامل دیار ماهم شد که بازهم از شما بابتش متشکریم.(دیارم همدان –نمادم کوه الوند!!!!)
  مدیون زنده کردن امیدی در وجودمون هستیم که با محبت و مردانگی شما پا گرفته .از شما متشکریم.
  عقل ناقص من تا همین جا ها قد میده و اگر چیزی از قلم افتاده که حتماً افتاده پیشا پیش عذرم رو پذیرا باشید که این مجال تحمل طومار کارهای زیاد شما رو نداره.
  خوب وعده هایی هم دادند و ماهم امیدواریم که بشه انجامشون داد و در همین جا و از همین تریبون تقاضا می کنم اگه کسی میتونه با پیشنهاد مثبتی گره های باقی مونده رو باز کنه بسم الله… که جناب مهندس ثابت کردن مردی عملگرا و آرمان خواه هستند.
  جناب آقای مهندس صدری عزیز دامه توفیقات از شما تقاضا داریم همان گونه که کارهایی کردید کارستان چند تا بیست دیگه تو کارنامتون به یادگار بگذارید که جاشون تو عملکرد شما خالیه و دعای خیرش فقط زیبنده ی وجود و عملکرد شماست .هر چند که الان هم معدل کاری شما بالای بیست هست ولی چه کنیم که نمره ی بیست نمره ی بالاترین نمره ی امتحانیه آخر پاییزه …
  مهندس جان دو گام دیگه تا فتح بی نظیر قله ی افتخارات شرکت باقی مونده که این دو قدم هم فقط در سایه ی اقدام شما عملی میشه وزینده ی فتح شماست :
  ۱-اجرای تغییر عنوان قراردای به دائم.
  ۲-طرح طبقه بندی مشاغل.
  مهندس جان همه آماده ایم تا امطیع اوامر باشیم و امیدوار عنایت تون.
  با زهم میگم خدا قوت سالار-دست مریزاد – سایه ی شما مستدام –توفیقات شما مدام و روز افزون.
  تابلویی هم که از میرزای کلهر پیوستکردم در تمجید از مدیر لایق هستش.با حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام.
  در امالی شیخ صدوق رحمهالله علیه از حضرت امام همام موسی بن جعفر علیهماالسلام منقولست که یا معشر الشیعه لا تذلوا رقابکم بترک طاعه سلطانکم، فان کان عاداً فاسئلوا الله ابقاءه، و ان کان جائراً فاسئلوا الله اصلاحه فان صلاحکم فی صلاح سلطانکم و ان السلطان العادل بمنزله الوالد الرجیم فاحبوا له ما تحبون لانفسکم و اکرهوا له ما تکرهون لانفسکم) حاصل معنی اینکه ای گروه شیعیان، خود را ذلیل مسازید و به ورطه خواری میندازند به سبب ترک اطاعت و نافرمانی پادشاه خود؛ پس اگر عادلست از الله تعالی درخواست کنید که او را پاینده دارد و اگر ظالم است از درگاه الهی مسئلت نمایید که او را به صلاح آرد که صلاح احوال شما در صلاح پادشاه شماست و بدرستی که سلطان عادل به منزله پدر مهربانست، پس پسندیده برای او آنچه برای خود می پسندید؛ و مپسندید برای او آنچه را که برای خود نمی پسندید.
  یا علی – ذره بین حقیقت یاب.دی ۹۷

  1. سردبیر می گوید

   اینا همه اش که فرمودین (با سلام محضر مبارک سردبیر محترم و ساعی و شجاع رسانه ی پر مخاطب مخابرات ما.)
   ما بودیم؟!!
   خداییش نه!

   1. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

    با سلام
    سردبیر جان باز هم من رو شرمنده ی الطاف فرمودین.
    قلم شکسته ی ما کجا و تمجید های شما کجا.
    البته که خودتون هستید.
    نشریه داران و خبرنگاران آدم های شجاع و نترسی هستن کسی که بخاطر منافع هم صنفی ها و مردم جامعه اش کوشش میکنه و از هیچ تلاشی فروگذار نمیکنه ایثارگرید شجاع و دلیر و نترس.
    همین که ما ها رو میبینید و وقت میگذارد و غر و غر هامون رو می خونید که گاهی از دست خودمون هم به تنگ اومدیم و هیچ حوصله ای از دست خودمون نداریم !!!! یعنی این که خیلی خیلی خیلی مرد و مهربونی به اضافه ی چیز های دیگه ای که تا حالا در وصف شما گفته ام.سایه ی شما کم نشه.
    یا علی – ذره بین حقیقت یاب.

 6. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  Attachment

  با سلام
  سردبیر عزیزم ؛ سردبیر با معرفت ؛ سنگ صبور غم ها
  فدای مهربونی هات.
  به خدا قصدم گله و شکایت نیست اما گاهی حرکت هایی می بینم که حالم بد جوری گرفته میشه ؛ حالم بد میشه ؛ میگرن ام دوباره بروز میکنه….
  سر دبیر جان حرفم اینه : همکاران اداری همکاران بخش فنی رو هیچی حساب می کنن..
  به ما توهین می کنن…
  تحویلمون نمی گیرن…
  بخش فنی واحد درآمد زای مخابرات هست یعنی اگه بخش فنی حذف بشه و نباشه و کمرنگ بشه اداری ها نونی برای خوردن ندارند و ابرویی برای اخم کردن… مخابرات یک شرکت فنی است نه اداری و حسابداری.
  چنان گاهی به سوالات ما در مورد حقوق و دستمزد و گاهی پاداش و نحوه ی پرداختش جواب میدهند ….پشیمان میشویم از سوال کردن.
  اگه قراره حقی بهمون برسه کاری می کنن نرسه!!!!
  اگه قراره به حقی نرسیم و چیزی حذف بشه دو ماه گذشته رو هم یکجا از حقوق این ماهت کم میکنن….
  اما واسه خودشون همیشه بهاره.
  گلستانه و بلبل مشغول تو ی شور ابوعطا رانی میکنه.
  نصیحتشون کنید ما رو هم از خودشون بدونند…
  ما غریبه نیستیم …ما فنی ها ولی نعمت مخابرات یم با مختصر و کوتاه خواسته هایی…
  یا علی – ذره بین حقیقت یاب

  1. سردبیر می گوید

   دقیقا حرف شما درسته
   باید بگیم بخش های اداری درست شدن تا به بخش های فنی پشتیبانی بدن
   یعنی فنی بوده بعدش مالی درست شده که بفهمن به هر کسی چقدر حقوق بدن
   اما معمولا همه چی برعکس شده
   مخصوص مخابرات هم نیست
   همه جا همینه

 7. Moliear می گوید

  یک ابلهِ تحصیل کرده
  از یک ابلهِ بی سواد
  ابله‌تر است.

  مولیر

 8. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  با سلام و احترام
  خدا قوت سردبیر نازنین و مهربان
  سایه ی شما مستدام.
  غرض از مزاحمت به نقل از رسانه ی معظم مخابرات ما نوشته شده است :

  مدیرعامل در این باره می گوید:

  ممنوعیت تغییر نوع قرارداد همکاران، از قراردادی به دائم بر اساس مصوبه ۹۴/۱۱/۱۹ هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران بوده اما برای رفع تفاوت های میان آنان، اقدامات فوق صورت گرفت.
  سردبیر جان لطفاً متن این مصوبه رو میشه خوند و یا رویت کرد؟ اگر آره که لطف شما همیشه شامل حال ما بوده؛قربون دستت برامون روی سایت منتشر بفرمائید.
  اگر نه ؛ فقط بفرمائید موضوعش چیه.ما به همین هم دلخوشیم.
  فدای مهربانی هات سالار.
  یا علی- ذره بین حقیقت یاب.آذر ۹۷

 9. ااستقلال برای 92 ایها می گوید

  سلام سردبیر جان
  چرا گروه تلگرام آزمونیای ۹۲ رو با سایر قراردادیها یکی کردید جو گروه اصلا خوب نیست این گروه از ابتدا واسه استخدامیای ۹۲ که همه تو یه سن و با دغدغه های مشترک بودن تشکیل شد ولی الان هر حرفی ۹۲ ایها تو این گروه میزنن ادمینها دیلیت میکنن خوب سایر قراردادیها هم برن یه گروه تشکیل بدن نه اینکه همیشه منتظر باشن ببینن ۹۲ ای ها چیکار میکنن اونا بزنن خرابش کنن.

 10. ح.ر می گوید

  با سلام خدمت سر دبیر عزیز
  چرا حکم تبدیل وضعیت سال ۹۲ کارکنان مخابرات را در سامانهhr نمی زنند.به آخر سال نزدیک داریم میشیم.شما چرا پیگیر نیستین.بعدشم من اگه باشم پیگیر میشم و واقعیت را میگم چه به قراردادهای سال ۹۲ و چه به ماقبل ۹۲.چون طورنیست که مدیریت محترم مخابرات تصویب نموده است

 11. همیشگی ۹۲ می گوید

  ولی این آقایون منصف و تصمیم ساز مخابرات در همون بازه تولد جدید هم به عنوان مامور ثبت و ضبط وقایع و داروغه خودشون رو به اون محیط وارد می کنن که ما ارتباطیم!!

 12. ح.ر می گوید

  پس چرا حکم های سال ۹۲ را که طبق آیین نامه استخدامی مخابرات و با آزمون و بازم تکرار میکنم با آزمون وارد مخابرات شده اند را تبدیل وضعیت نمیکنند.ولی من مطمئنم که تا آخر سال و رسیدن حکم جدید به دستمان حتما حکم دائمی به دستمان خواهد رسید….سر دبیر عزیز لطفا بگوئید کی حکم های تبدیل وضعیتمان اجرا میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. اسم مهم نیست می گوید

  شب میکشد سیاهی خود را به رخ ، مدام

  غافل ز روی ماه درخشان هر شب است .

  1. سردبیر می گوید

   بقیه یادداشتت خطاب به شیطان بود
   چون شیطان خواننده ما نیست حذف کردم

   1. اسم مهم نیست،رسم مهم است می گوید

    مطمئنید که شیطان قدم اینجا ننهد !؟
    وای جایگه قدس خدایی اینجاست !!!

    گفت پیر خرابات دوش به من
    آنچه آید بر ما ، از خود ماست!

    کاش آن باشد و شیطان نشنود
    جایگه حق و حرف همه راست

    من دعایت میکنم ، تو حذف من
    کیست کز ما همه *من* را کاست!؟

 14. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

  با سلام
  ما منتظر شنیدن دو خبر خوشحال کننده هستیم:
  ۱-عملی شدن و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل
  ۲-تبدیل وضعیت قرار دادی های ۹۲ و ماقبل از وضعیت قرار دادی به وضعیت دائم.
  سردبیر قدر و مهربان و پهلوان کاری بکنید…..

  1. اجاق قراردادی می گوید

   ما هم ، ای ذره بین حقیقت یاب ای ماهم

   اما ماه من :

   بیهوده چرا پی خطر میگردی
   از خواهش دل تو در به در میگردی

   نشکن دل و جایگاه خود سست نکن
   صبح است و تو دنبال سحر میگردی!

   مغرور روی و شرمگین باز آیی
   دنبال چه ای؟که بی ثمر میگردی

   این چشمه نبینی! و سرابی جویی
   چاه است و تو کور و بی خبر میگردی

   پروانه شو و بگرد دور شمعت
   از چشمک اختران هدر میگردی

   میچرخی و میگردی و حیران روزی
   بر خانه اولت تو. برمیگردی

   شاعر:معصومه اجاق

   1. ذره بین حقیقت یاب. می گوید

    دنیا همه هیچ و کار دنیا همه هیچ
    ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
    دانی که از آدمی چه ماند پس مرگ
    عشق است و محبت است و باقی همه هیچ
    مادیات ارزشی نداره .
    بلکه ارزش های دینی واصل و نسب انسان هاست که ارزشمند است هرگز برای این مادیات در زندگی خود را بیش از اندازه نرنجانده ام…
    اما حقی که در آئین نامه ثبت و ضبط شده چرا اجرا نمیشه؟؟؟ تا کی قانون رو دور بزنیم؟؟؟
    تا کی یک بام و دو هوا؟؟؟؟
    ولله و بالله عمر خیلی کوتاه تره از اون چیزی که متصوریم پس خاطره ی خوش به جا بگذاریم .
    اجاق عزیز شعر شما بسیار زیبا و بسیار عمیق و بسیار سنگینه.
    حرف سبک کاری به بهبود امور نکرد شاید تیغ حرف سنگین بران تر باشه.
    مخصوصاً این یک تیکه اش :
    نشکن دل و جایگاه خود سست نکن
    صبح است و تو دنبال سحر میگردی!
    یا علی.

 15. Hr می گوید

  امروز خبری شنیدم بابت تبدیل وضعیت استخدامی ۹۲
  میگن نامه اجرایی شدن تبدیل وضعیت به منابع انسانی مخابرات ایران رسیده و فقط منتظر ابلاغ دستور توسط مهندس صدری میباشند…

  1. دشتی می گوید

   hrعزیز تا این حکم ما دائم بشه احتمالا خیلی از قرارادادی ها درگیر رفت و آمد برای بازنشستگین یا امسال مثل من(دور از جون شما)زیر خاکن.
   اگه تولد دوباره ای بعد از مرگ قرار اتفاق بیافته خدا کنه من تو یه کشور…
   سر سبز
   پر آب
   پر جنگل
   پر از برکه
   آسمون ابری و پر رعد و برق
   پر از وسایل حمل و نقل پاک و بدون سرو صدا
   خیابونای خالی از ماشین پارک شده
   پر از بچه هایی که تو خیابونا در امنیت دنبال هم میدون و شادن
   پر روستاهای بزرگ و سرسبز
   شهرهای کمتر و خلوت ترو کوچیکتر
   پر از صفهای خالی برای هرچی
   بعضی جاهاش تاریک تاریک باشه و ساکت که بشه آسمون رو بدون نگرانی از فردا،نگاه کنی و نفهمی چطور خوابت برده
   خالی از هزارتا بانک تو یه خیابون
   قله هایی پر از همیشه برف که بتونی روش یه دل سیر غلط بزنی
   هیچ امتحان . آزمونی نباشه که غول مرحله اول رو شکست بدی بری مرحله بعد ببینی کار سختر شده
   فقط چندتا مسئول بی مدعا اونجا داشته باشه
   هیچ دری روت بسته نباشه
   چندتا گوش وجود داشته باشه گاهی صداتو بشنون
   یه خونه داشته باشم که فکر اجاره و قسطاش نباشم؛دره پشتی هم تو یه باغ بزرگ باز بشه چندتا جوی توش همیشه آب داشته باشه و زیر درخت انگورش هم یه سایبون درست کنم و یه بنز معماری مدل ۱۹۷۱ به رنگ فیلی استخونی خشک هم زیرش پارک شده باشه تا گاهی با نوه هام یه دوری باهاش بزنم
   اسدالله ملک و فضل الله توکل هم همسایم باشن
   …….
   ای خداااااا

  2. مرلین می گوید

   انشااللله

 16. مرلین می گوید

  ای بابا مگه مهمه براشون

 17. وحید می گوید

  با عرض سلام و وقت بخیر

  دوستان اگر کسی خبری از آخرین وضعیت پرداخت هدیه ازدواج(طبق قول آقای صدری) دارید لطفا اعلام کنید

  در ضمن در خصوص گروه آموزشی هم اگر خبری داشتید لطفا اطلاع رسانی کنید.

  ممنون

  1. مرلین می گوید

   سردبیر رفته گل بچینه

   1. سردبیر می گوید

    کاش می شد! کاش!

    1. مرلین می گوید

     سلام یردبیر عزیزم
     پایان ماست جون من یکم خبرهای مالی بیار برامون

 18. Hr می گوید

  بسمه تعالی
  با سلام خدمت سردبیر عزیز و پیگیر مسائل و مشکلات کارکنان
  لطفا طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان سال ۹۲ چرا بر روی hr ثبت نمیشود؟؟؟خواهشمندیم که با پیگیری مجدانه شما که با مدیران در تماس مستقیم هستید لطفا زمان اجرایی شدن را اعلام فرمائید.من شخصا بجز انتظار فرج حضرت مهدی( عج) دوست ندارم انتظار چیز دیگری را بکشم

  1. ناشناس می گوید

   HRفقط برای سو استفاده مدیران خوبه!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: