مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

نامه رسیده- آقای مدیر عامل می خواهم شما را دوست داشته باشم بخاطر کارهای بی سابقه تان؛ اما …

مخابرات ما- او یادداشتی خطاب مه مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران  نوشته و برای من فرستاده بود.می خواست در سایت منتشر شود.

اشکالات یه نامه نگاری کتبی را به او گفتم.راه نشان دادن احساس را نیز نشانش دادم.لازم نیست در کلام چاپلوسی کسی را بکنیم اما لازم هم نیست از محدوده انصاف خارج شویم.این همه، فقط زمانی اتفاق می افتد که از کلمات درستی استفاده کنیم.

حالا حاصل فکرش شده است این.برای این نوشته به افتخار می کنم.برای اتصال احساس به حقیقت، انتقاد شدید اما بدون خشونت, تعریف از دیگری بدون چاپلوسی، و در نهایت ایجاد سندی که برای همه ، موافق و مخالف، قابل خواندن باشد به او افتخار می کنم.

مخابرات ما, محل پست احساس های واقعی و قلبی است؛ اما در قالبی روان و ادبی.شما هم امتحان کنید, حتما لذت خواهید برد.

بجای اینکه نوشته شما پر از کینه و نفرت باشد، کلمات مناسب می تواند بیان کننده احساستان باشد بدون کینه توزی

حالا  این نوشته اوست.جوانی که قراردادی است.کدیر گروه ها قراردادی در شبکه های اجتماعی است…. بله این نوشته اوست.یک جوان قراردادی … لطفا بخوانید.

او نامه ای نوشته است به مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران.

آقای مهندس عزیز!

امروز وقتی به شما فکر میکنم مجموع دو حس مرا فرامیگیرد.از طرفی شما توانسته اید کارهای خوبی انجام دهید.رفاهیات شاغلین و بازنشستگان, برگشت به آیین نامه سال 1389 کارهای کوچکی نیست برای این کارها باید به شما احترام بگذارم.حتی برای یکسان سازی شرایط قراردادی ها با رسمی ها هم باید شما را دوست داشته باشم.کارهایی مثل کمک هزینه ازوداج و سپردن مشاغل مدیریتی به قراردادی ها هم کار بزرگی بوده است.

 

برای این کارها نمی توانم شما را تحسین نکنم.بخصوص اینکه در طی این سالها هیچ مدیری به ما نزدیک نشده و در جمع ما حاضر نشده بود.

 

اما برای بعضی کارها از شما عصبانی هستم.در پی تلاش های ما البته با  همفکری خبرگزاری مخابرات ما حضرتعالی پذیرفتید قراردادی ها را دائمی کنید.اصلا با این حرف شما انقلابی شد.چه کسی جرات داشت مهندس صدری را دوست نداشته باشد.اما هر چه گذشت این دوستی به ناراحتی تبدیل شد.با دلایل خاصی که ریشه در طرز فکر گذشته مدیران داشته است, یعنی بنظر من طرز فکر مدیران گذشته مخابرات مانع اجرایش بوده است

به هر حال مهندس صدری از حرفش برگشت!

از حرفش برگشت ولی هرگز رسما اعلام نکرد.یعنی همینطور ما را در بلاتکلیفی گذاشته است.حتی یک جمله پیام نمی فرستد تا ما تکلیف خودمان را بدانیم.این بلاتکلیفی حال ما را گرفته است و باعث شده آن همه خوبی را نبینیم و بابت کاری نشده عصبانی باشیم.

 

ما هسته اصلی کمک به طرز تفکر جدید (صدری)ایسم در مخابرات بودیم.همیه کمک کرده ایم.هر حرفی زده اید بدنبال اجرایش بوده ایم.

اما دلمان خیلی گرفته از دست شما.

حالا هم هیچ حرفی ندارم.دیگر هیچ اعتراضی هم ندارم.ولی دیگر جلوی اعتراض, تجمع, حرفهای نادرست و شایعات دیگران را نیز دیگر نمی گیریم.وقتی شما به کمک ما نیازی ندارید بنابراین چرا باید خود را به شما تحمیل کنیم.

ما گروه میانه رو بودیم.حالا شاید با تندروها کارشان راحت تر جلو برود با شما آقای مهندس.

ولی باز هم اعلام می کنم ما شما را بخاطر کارهای خوبتان دوست داریم اما بخاطر کار نکرده از شما دلگیریم …

….

“نمی توانیم شما دوست نداشته باشیم …” … “اما دلگیریم!” …

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  قراردادی های ۹۲ …

  1. سردبیر می گوید

   لطفا در صفحه قراردادی ها یا شرکتی ها پیام بگذارید

 2. همیشگی می گوید

  با سلام به سردبیر و همه چه دوست چه دوست تر چه (زبونم لال) دشمن!!

  کمی انصاف و کمی تفکر بعد زیاد مدعی:

  تهدید به چی می کنی دوست عزیز!!
  اینو مطمئن باش اکثر به اتفاق نیروهایی که قبول شده ان واقعا در یک ماراتن کشوری بزرگ که واسه مخابرات اولین بود انجام شد!
  اگه مثل ما پیگیری می کردی و پله به پله می آمدی بالا می دانستی چه می گویم!!
  شاید نحوه امتیازات خاص به بعضی افراد مثل فرزند هیت مدیره یا ….. باعث میشه انگشت شمار وارد جمع چند هزار نفری بشن که مخابرات درصد کوچکی از اون رو مثل تمام ارگانهای دیگه اختصاص داد!

  آخه وقتی رقابت کشوری میشه دیگه نباید بگی من سابقه چندین ساله داشتم چرا نشدم
  این همون چرا است، این آزمونی نبوده که خودت رو با همکارای یک مجموعه رقابت کنی. باید با تمام افراد بتونی در یک رقابت پیروز بشی
  و دلیل اصرار ۹۲ هم همین است!؟
  وقتی آزمونی در سطح کلان کشوری برگزار می گردد اولین و قانونی ترین آن باید تعیین دائم نیرو بعد از حداکثر سه سال باشد

  هر چیز جای خود!!
  که می گوید که طبقه بندی نیروی شرکتی اولویت مهمی نیست!
  ولی وقتی مخابرات فراخوان بده و بعد از چندین سال طی کردن مراحل جذب نیرو استخدام کنه طبق شرائط همون آیین نامه اش باید عمل کنه!

  وقتی من پذیرفتم با شرائطی کار کنم که می دانستم نهایتش چیست!!

  مخابرات هم باید بپذیرد جذب کشوری که انجام می دهد نهایتا استخدام دائم باید گردد%

  حسن ختام :
  من
  شما
  ایشان
  وقتی حساب مان پاک است،
  از محاسبه چه باک است،،

 3. مش ماشاالاه می گوید

  بعضی از آدم ها ترجمه شده اند
  بعضی آدم ها فتوکپی آدم های دیگرند
  بعضی از آدم ها با چند درصد تخفیف به فروش می رسند
  بعضی از آدم ها فقط جدول و سرگرمی دارند
  بعضی از آدم ها خط خوردگی دارند..
  بعضی از آدم ها را باید چند بار بخوانیم تا معنی آنها را بفهمیم
  و بعضی از آدم ها را باید نخوانده کنار بگذاریم…
  از روی بعضی آدمها باید مشق نوشت
  از روی بعضی ها جریمه!

 4. رضا می گوید

  برادر عزیز شما باید خدا رو شکر کنید که قراردادی هستید .وجناب مهندس صدری هم در این دوره به شما لطف زیادی داشته ولی در شرکت مخابرات فقط تنها شما مشکل ندارید .لطفا اجازه بدید با توجه به توان شرکت گوشه ای از مشکلات همه بررسی و رفع بشه .

 5. ناشناس می گوید

  با سلام و احترام
  بگذریم از این که دراستخدام ۹۲ فرزندان همکار چگونه استخدام شدند و چه ظلمی در حق همکاران شرکتی بدون رابطه با سابقه و مدارک مرتبط صورت گرفت.از شما تقاضا داریم طرح طبق بندی کارشناسان شرکتی را که غیر ازخداوند بزرگ کسی را ندارند در الویت قرار دهید .

 6. دوست می گوید

  قراردادی عزیز برو بشین زندگی تو بکن .زیاد روی دائمی شدن تاکید کنی مهندس صدری دستور بده قبولی تو ازمونت رو چک کنن این وضعیتت هم از دست میدی ها

  برو خدا ر شکر کن و بشین و حرف و ارزو هاتو واسه خودت نگه دار
  این مخابرات یه زمانی کار بزرگی کرده برات
  ناشکری نکن

  1. ناشناس می گوید

   من قرادادی یه خواهش از مسولان مخابرات دارم از همه ازمون بگیرن همه شرکت ولی هرکسی چه شرکتی چه قراردادی قبول نشد اخراج بشه اونوقت میبینیم چند درصد دوستان بجای طبقه بندی دنبال بودن و اکتفا به این وضع هستند

 7. همکار می گوید

  برادر عزیزم به ما ثابت شده اجرای هر کاری که به نفع پرسنل رسمی . قرادادی و کارگزار باشد با تاخیر و هرچه به ضرر کارکنان باشد یک شبه اتفاق می افتد این مصوبه اجرایی خواهد شد اما با تاخیر . خودتان را ناراحت نکنید جناب اقای صدری انسانی مثبت است خرابی های گذشته زیاد و منابع در دسترس ایشان محدود کمی دیگر صبر باید کرد امیدواریم انچه خیر است برای همه ما پیش بیاید . انشالله

 8. ناشناس می گوید

  قراردادی عزیز امیدوارم که به آرزوتون برسید اما نمیفهمم چرا باید انقدر دلگیر و عصبانی و … باشید. نمیگم با پارتی قراردادی شدید(ازمون ۹۲ منظورمه) در حال حاضر چه به لحاظ ریالی چه به لحاظ احترام و اعتبار مثل کارمند رسمی هستید . پس ما ها چی بگیم …. یه مهندس فوق لیسانس فنی که تو سال ۹۲ تا مرحله مصاحبه رفتم ولی اخر کار جای من رو دادن به یکی مثل شما و با همه روح و روان من و امثال من بازی کردند… خواهشا بزارید حداقل یه مدیر که اومده برا کارمنداش قدم برداره و تو همین امسال برا قراردادی ها هم قدم برداشته و رفاهیاتشون رو داده حالا تمرکزش رو طبقه بندی شرکتی ها باشه… شرکتی هایی که چه به لحاظ ریالی و چه به لحاظ احترام و اعتبار نادیده گرفته شدن در صورتیکه کار شرکت رو گرده اکثریتشونه

  1. محمود4آزی می گوید

   تصور کنین مثل این قضیه که اعلام کردن طبقه بندی مشاغل انجام میشه بیان و بگن انجام نمیشه. دلگیر و عصبانی نمیشین؟

 9. خدمات اول می گوید

  والا ماهم دوستش داریم مهندس صدری رو ولی مهندس صدری میدونه که لازمه حرکت این قطار مخابرات تامین شرایط لازم برای حرکت هست ما شرکتی ها هم الان دیگه حس و حالمون گرفته شده درسته امید میدن ولی دو صد گفته چو نیم رفتار نیست

 10. ز می گوید

  برایتان متاسفم آقای سردبیر

  مصادره آیین نامه و حقوق کارکنان را سالها دیده بودیم

  اما این یکی آنهم از طرف یک دوست مورد اعتماد ، زخم خنجری شد

  توضیحی نمیدهم ، در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است

  1. ز می گوید

   🌾
   آسانتر
   نگاهـــم ڪن
   من تا،،،،
   عشـــــــق

   بیشتـــــر نخواندم…

   فروغ فرخزاد

 11. ناشناس می گوید

  جالبه! نویسنده‌ی نامه ظاهراً از برخی موضوعات بی‌اطلاع بوده!
  یقیناً بازگشت به آئین‌نامه‌ی سال ۸۹ کار کوچکی نیست و نیاز به تمجید داره. (البته در مصاحبه‌ای که با رئیس تشکل کارگری مخابرات شد عنوان شد ظاهراً این موضوع یک مرتبه و برای همیشه حل شده و قرار نیست هر سال هیئت‌مدیره موضوع رو بررسی کنه که صرفاً اگه این شکلی باشه کار خیلی بزرگی محسوب میشه!) اما قبل از آقای صدری هم تعداد انگشت‌شماری از قراردادی‌ها پست‌های ریاستی و مدیریتی داشتند! حتی از ورودی‌های ۹۲! و البته الان هم هنوز همون اشخاص پست‌های مدیریتی دارند و بعید میدونم تغییر حتی ناچیزی در این تعداد در سطح کشور رخ داده باشه! جالبه که مقصود از یکسان‌سازی شرایط قراردادی‌ها با رسمی‌ها هم نامشخص و مبهمه! به جز کمک‌هزینه‌ی ازدواج تفاوتی نبود که تغییری کرده باشه!! این کمک هزینه‌ی ازدواج هم که فعلاً خبرش اومده، اگه شخصی موفق شده بگیره عنوان کنه تا از اون به بعد جزو موفقیت‌ها محسوب بشه، هم مدیرعامل و هم هیئت‌مدیره ثابت کردند که نه سخنان و نه مصوباتشون قابل اعتماد نیست!
  به نظرم دستاورد گروه مدیریتی جدید و شخص مهندس صدری در این دوره، تا به حال، صرفاً بازگشت به آئین‌نامه‌ی سال ۸۹ بوده که البته دستاورد بسیار بزرگیه منتها مشروط به اینکه یک مرتبه برای همیشه حل شده باشه و از این پس به صورت اتوماتیک مبنای پرداختی‌های مخابرات باشه و نه صرفاً برای سال ۹۷.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: