مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

تکذیب یک شایعه- معاون مالی نمیتواند برای تامین اجتماعی دستور مالی صادر کند

مخابرات ما – معاون مالی نمیتواند برای تامین اجتماعی دستور مالی صادر کند.این شایعه در همین مورد بوده است.
 مخابرات ما- شایعاتی در گروه های اجتماعی آرامش شاغلین و بازنشستگان را به هم می زند.احتمالا به قصد اطلاع رسانی است اما هر شنیده ای را نمی توان به عنوان خبر منتشر کرد.ضمن اینکه خواننده باید خود نیز بیندیشد و هر شنیده ای را به عنوان خبر روی اعصاب و احساس خودش نبرد.

شایعه ای که در فضای مجازی منتشر شده  این بود:

قابل توجه همکاران وبازنشستگان عزیز
متاسفانه الان با خبر شدم که ظاهرا معاون مالی شرکت مخابرات ایران زارع خانقاه طی نامه ای به استانها نوشته من بعد حق بیمه و بدهکاری وکسورات بازنشستگان‌ از مطالبات خورابار کسر نگردد و راسا از طریق سازمان بازنشستگی و از حقوق ماهیانه کسرگردد .بعبارتی کم‌کم‌ زمزمه قطع خواربار قویا به گوش میرسد،حالا همگی باز بی تفاوت فقط نظاره گر باشیم ،این نتیجه‌ سیاست… اقایان است ،باز خوشبین باشیم.

معاونت مالی شرکت مخابرات ایران صراحتا این شایعه را تکذیب کرده است هر چند که نیازی به تکذیب نداشت این نوشته در داخل خودش نقیض زیاد دارد. در اینکه شرکت مخابرات ایران فعلا خواربار بازنشستگان را پرداخت نمی کند تردیدی نیست.بارها اعلام کرده تا تعرفه ها تغییر نکند توان پرداختش را ندارد.

اما اینکه بطور کلی قصد قطع آن را در این لحظه  داشته باشد ممکن نیست چرا که در بودجه سال جاری دیده شده است. اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، اگر شرکت مخابرات ایران در شرایط فعلی باشد به دنبال حذف بسیاری از آیتم های پرداختی شاغلین و بازنشستگان خواهد بود اما حذف آن ابتدا نیاز به مجوز هیئت مدیره دارد.

اما شایعاتی از این دست برای تهییج شاغلین و یا بازنشستگان واقعا روی اعصاب همه می رود ضمن اینکه به مرور زمان با شنیدن این خبرها حساسیت خود را از دست می دهیم و به آنچه هدف نویسنده است نخواهیم رسید.

برای اینکه این شایعه را رد کنیم صرفا یک دلیل کافی است! آیا تامین اجتماعی برای پرداخت حقوق بازنشستگان خود، منتظر اعلام مخابرات است؟  ایا اصولا نامه معاون مالی مخابرات را به حساب می گیرد؟ آیا حتی اگر چنین نامه ای نوشته شده باشد تامین اجتماعی توان اجرای آن را دارد؟ قانون اجازه اجرای آن را به تامین اجتماعی می دهد؟

ضمن اینکه بازنشستگان مخابرات، مشمول دو نوع بیمه هستند.اگرخبری باشد  حتما باید بخش دوم بازنشستگان را هم در بر بگیرد! مخابرات امسال هر چه میخواسته حذف کند باید ابتدا از بودجه برمیداشت.مثل برای حق جذب ، کاهش ۲۵ درصدی را به بودجه برده.

در نهایت، اینکه باید نسبت به خبرهای اطراف واکنش نشان دهیم، کار خوبی است اما ابتدا خبر را باید از ناخبر جدا کنیم.

11 نظرات
 1. عصبانی مخابرات می گوید

  سلام . انشالله از روی ناآگاهی هست شایعه…وگرنه از همین الان باید ۱فکراساسی بکنیم مدیران و سهامدارن فکرکردن ما کارکنان و بازنشیسته ها گاگول هستیم.خداوکیلی از حق وحقوق هممون دفاع کنین..ته این قضیه رو دربیارین که زبونم لال واقعیت نباشه که مخابرات رو به آتیش میکشونیم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   عصبانی مخابراتی عزیز
   از بس چیزهای عجیب و غریب طی این سالها دیدیم که هر چیزی رو باورپذیر کردهین حرف وگرنه از ظاهر همین حرف میشه فهمید درست نیست
   ولی عرض کردم که
   هر نوع بلایی سر کارکنان و بازنشتسه ها آوردن

 2. ناشناس می گوید

  سلام اقای آرشیان برادر و دلسوز ما وظیفه بگیران و بازنشسته ها…آقای سردبیر شماروبه امام هشتم قسم میدم به اقای مجید سلطانی به اصطلاح مدیر عامل ناتوان و عاجز شرکت مخابرات بفرمایید حداقل ۱واریزی از خواربار ومناسبت ها واسه ما داشته باشن .بهشون بگین حداقل دل بچه های یتیم رو شاد کنین که مابتونیم واسشون ۱چیزی توی گرونی بخریم وشادشون کنیم

 3. اکبر می گوید

  چرادستورپرداخت پاداش بازنشستگی من که پرداخت نشده رانمیده ۸ماهه ریالی نداده والابه همه داده الامن که سکوت وحسرت میکشم ۸ماهه بخداچراجوابگونیستن!

  1. فقط خداااا می گوید

   سلام اقای سردبیر….ببخشید منظور از تامین اجتماعی چیه؟؟یعنی کشوری چی پس

   1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

    سلام
    ما در زمان دولتی بودن مخابرات دو نوع بیمه داشتیم انتخاب اونا هم به دلخواه کارمند بوده
    یکی تامین اجتماعی یکی بیمه کشوری
    اما در حال حاضر فقط تامین اجتماعی هست و اونایی که از گذشته موندن تعدادشون خیلی کم شده

 4. ناشناس می گوید

  سردبیر جان این جمله “”من بعد حق بیمه و بدهکاری وکسورات بازنشستگان‌ از مطالبات خورابار کسر نگردد و راسا از طریق سازمان بازنشستگی و از حقوق ماهیانه کسرگردد”” یعنی چی؟ مگه بازنشستگان حق بیمه و کسورات بازنشستگی دارند!!!؟؟؟؟
  در ضمن فرمایشات خودتون هم کلی نقیض داره! اگر در بودجه چیزی دیده شده، چطور پرداخت میشه! مگه میشه بودجه رو که سند مالیست، با اما و اگر بست!؟ به نظرم اگر براتون ممکنه تویح بدید که چطور میشه یک آیتم جند هزار میلیاردی در بودجه باشه که پرداخت یا عدم پرداختش مشخص نباشه!؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   وقتی در بودجه باشه باید پرداخت بشه. اگر و اماش مال وضع مالیه. ولی بالاخره باید پرداخت کنه

  2. ناشناس می گوید

   سلام
   احتمالا کسر حق بیمه بابت بیمه تکمیلی و بیمه درمان و …‌. می باشد

 5. فنی می گوید

  هرچیزی اول از شایعه آغاز شده مثل خصوصی سازی مخابرات که فکر کردیم شایعه س و…

 6. رساگو می گوید

  سلام واحسنت به پاسخ دقیقتان.متاسفانه بعضی ها برداشت غلط از متنی میکنند واین برداشت اشتباه را نشرداده و موجب تشویش افکار همکاران میشوند.ان شااله ازروی ناآکاهی باشدوگرنه …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here