مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

باز هم فریاد تشکل های مخابراتی به نمایندگی از کارکنان، به آسمان بلند است

مخابرات ما- رفتار نهادهای بالاسری و تفکیک همراه از ثابت، فریاد کارکنان را به آسمان برده است.

مخابرات ما- دو مشکل عمده در مخابرات، اساس این شرکت را به خطر انداخته است به همین دلیل تشکل های کارگری در اعتراض به این دو مشکل:

 • برخورد نامناسب نهادهای بالاسری از جمله رگولاتوری با مخابرات به نفع رقبا
 • عدم ادغام همراه اول با مخابرات ثابت از سوی سهامداران

صدای خود را بلند کرده اند اما مثل همیشه کسی صدایشان را نشنیده است.

برخورد نهادهای بالاسری دولتی، هنوز پس از ۶ سال اجازه بازبینی تعرفه تلفن ثابت را نداده است. در این تورم بی حساب و کتاب که قیمت ها تا چند برابر افزایش یافته است چگونه انتظار دارند با قیمت سال ۱۳۹۵ این شرکت را اداره کرد و آن را به روز نگه داشت.

از سوی دیگر درآمدها در بخش همراه تمرکز یافته ولی هزینه ها به بخش ثابت تحمیل می شود.تمام فعالیت های توسعه همراه اول توسط استانها قابل انجام است ولی حتی همراه حاضر نیست قیمت تمام شده این فعالیت ها را بپردازد.از سوی دیگر مدیران شرکت مخابرات ایران، استانها را وادار به دادن سرویس به شرکت سیار کرده اند.البته این امر به ظاهر منطقی به نظر می رسد اما کارکنان میخواهند بدانند تا چه زمانی باید برای همراه اول   مفت کار کنند!

همراه اول پاداش هایش را برای ۱۰۰۰ نفر در ارتباطات سیار و تعدادی اندک در ناک هزینه می کند اما کارهای توسعه اش را استانها انجام می دهند.اگر کسی در این مورد شک دارد گزارش هیئت مدیره به مجمع سیار را بخواند.

 

به هر حال کلیه تشکل ها، از شورای عالی هماهنگی تشکل ها تا تک تک شوراهای استانی از جمله انجمن صنفی کارکنان تهران، خراسان رضوی، اصفهان و ….. با تمام قدرت به شفاف سازی این موضوعات پرداخته اند.

 

ایا این بار کسی صدای تشکل ها را خواهد شنید؟

اگر بشنوند:

 • افزایش بی چون و چرای تعرفه
 • ادغام ثابت و سیار

خواسته بدون کسر و کاهش تشکل ها و کارکنان و  کارگران مخابرت است.

 

3 نظرات
 1. بازنشسته ۹۲ می گوید

  سلام
  سردبیر عزیز
  دیگر دوره شفاف سازی گذشته هرکس به نوبه خود دنبال منافع و جیب خویش است در این مخابرات کسی به فکر جیب خالی بازنشستگان نیست و همین کارکنان که فردا بازنشسته میشوند مطمئنا به همین درد مبتلا میشوند

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   چی بگم آخه

 2. سیاهوشی می گوید

  وقتی هیچ سودی برای مخابرات ندارد چرا مخابرات این راه را که به نابودی خود و پرسنل است ادامه میدهد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here