مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

سردبیر- بر خلاف تمایل قلبی خودم و درخواستی از برگزار کنندگان جلسه ۲۸ اردیبهشت

مخابرات ما- سردبیر نظراتش را در مورد جلسه سالانه مدیران در مشهد نوشته است.
مخابرات ما (سردبیر) – اجبار وظایف سردبیری گاهی واقعا آزارم می دهد. گاهی که مجبورم بر خلاف عقاید خودم اما به دلیل حرمت مدیران و حفظ مخابرات درخواستی از مجموعه مدیریت  یا حتی از همکارانم داشته باشم.
این یکی هم از همین موارد است.
۲۸ اردیبهشت جلسه سالانه مخابرات ایران با حضور تمامی مدیران استانی و مدیران ستادی و اعضای هیئت مدیره در مشهد برگزار می شود.جمع افراد مهمان با حساب و کتاب من شاید به ۶۰ نفر نرسد.
برگزاری این نشست سالانه بسیار نیکو و امر پسندیده است حرفی در آن نیست.
اما شنیده ام کلیه مدیران به همراه اعضای خانواده به مشهد می آیند. سفری کاری برای مدیران و در عین حال سفری زیارتی برای اعضای خانواده.این هم بسیار امری پسندیده است.هیچ اشکالی در آن نمی بینم.مدیرانی که یک سال تلاش کرده اند فرصتی پیش می آید که همراه خانواده به زیارت بروند.
اعتقاد قلبی من این است که حتی باید بیش از اینها به قشر مدیران رسیدگی شود وامکانات برایشان فراهم شود.مدیری که شبانه روز تلاش کرده و با یک امضا میلیاردها تومان سرمایه را جابجا می کند قطعا ارزش یک سفر با خانواده را دارد. اگر من در جایی مدیر باشم همه افراد را به سفرهای اجباری به همراه خانواده خواهم فرستاد. خدا را شکر نشده ایم …
اما ….

اما در مخابرات  ایران و استانها، شرایط ما خوب نیست. وضعیت مالی به حدی بحرانی است که امروز خدمات درمانی قطع شده.بیمه ها را نتوانسته ایم پرداخت کنیم.بهره وری نیروها دو سه سال است پرداخت نشده. رفاهیات بازنشستگان را سه چهار ماه است نداده ایم. مطالبات که بماند ….

 

اوضاع بسیار وحشتناک است! بسیار!

در این شرایط و با توجه به میزان نارضایتی کارکنان و احتمال تجمعات و اعتراضات  بهانه جویی های غیر منصفانه و منصفانه برخی همکاران، این امر (سفر خانوادگی مدیران به مشهد) تعریف درستی ندارد.

خدا می داند با تمام ارادت قلبی ام و از راه دلسوزی می گویم، نمی خواهم بخاطر یک سفر ساده که سرتاپایش شاید ده میلیون تومان هم برای مدیر هزینه نداشته باشد حرفهایی شنیده شود که تلاش های عادیشان را زیر سوال ببرد.

 

لذا بر خلاف میل قلبی و روش زندگی خودم، از دو گروه سه درخواست دارم:

 • ابتدا از مهندس سلطانی مدیر عامل مخابرات ایران می خواهم سفرهای خانوادگی را برای مدیران لغو کنند.
 • اگر بند اول ممکن نشد، مدیران خود، از همراه آوردن خانواده خودداری کنند.
 • در نهایت اگر هم این دو خواسته ممکن نشد، هزینه سفرخانوادگی توسط مدیران با نرخی متعادل پرداخت گردد.  هتل که مخابراتی است و باید برای همه مخابراتی ها در سفرها مجانی باشد باقی می ماند هزینه های ساده حضور و یک بلیط رفت و برگشت به مشهد.این هزینه ها توسط مدیران پرداخت گردد یا از حقوقشان به قسط کم شود تا صدایی از کسی شنیده نشود.

 

از تلاش های شبانه روزی مدیران شرمنده ام که چنین پیشنهادی می کنم! اما آنان را بیش از این دوست دارم که در مسیر انتقادات غیرمنصفانه رهایشان کنم.

امیدوارم مثل همیشه همه دوستان، سردبیر را منتقدی منصف، و دوستی مهربان بدانند.جز این قصدی ندارم.ضمن اینکه حتی اگر این دوستان با خانواده حضور یابند من به حرمت تلاش هایشان کاملا سکوت خواهم کرد اما نمی توانم مانع از انتشار کامنتهای خوانندگان شوم.

با سپاس- سردبیر

26 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  چقدر این متن ملایم و با ملاحظه و با احتیاط نوشته شده . خدای نکرده ، یه موقعی به کسی بر نخوره و مشکلی برای نویسنده پیش نیاد.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سردبیر با کسی تعارف نداره
   از آ«جا که حساب خانواده هاست باید احتیاط کرد
   ضمن اینکه خودم از اساس با این کار مخالف نیستم بلکه در شرایط جاری صلاح نمیدونم
   برای هر چیزی شمشیر دست نمیگیرن

  2. ناشناس می گوید

   سلام
   اقای نماینده مجلس گفت باَضرس قاطع ومطلع که وضع اپراتورها خوب ومشکل درامد ندادند ونیز واضح گفت که مخابرات تقریبا دولتی است شما هم مرتب چرا مبگویید مخابرات پول ندارد وهمیشه هم میگویید واگه نداشت واقعا کجا مدیر وخانواده رامیشد به تفریح داخلی وخارجی فرستاد این بی پولی مخابرات واقعا توهبن به شعور بازنشسته وبه حساب نیاوردن انهاست
   کاش شما هم مرتب این واژه بی پولی را مثل پتک برسر مخابراتی ها نمیکوبیدید

 2. مهدیخانی می گوید

  با این اوضاع ورشکستگی مخابرات دور نیست مصداق :یکی بر سر شاخ و بن میبرید: است

 3. مهدی می گوید

  با سلام
  همکاران محترم با توجه به قسمت رزرو اتاق در هتل بهمن و عدم موجودیت اتاق خالی از دیروز ۱۹ اردیبهشت متوجه می‌شویم که هتل بهمن به پیشواز این همایش رفته و اتاقی برای سایر همکاران ندارد

 4. ناشناس می گوید

  خیلی نرم و با ترس گوشزد دادید
  یه وقت ………
  ب ا ز ن ش س ت ه ۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here