مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

بانک صادرات و درآمد متغیری از افتتاح حساب.

مخابرات ما- بر اساس تفاهم نامه ی شرکت مخابرات ایران با بانک صادرات مقرر شده است که این بانک در ۲۵ ام هر ماه حقوق نیروهای شرکتی (خدمات اول و شسکام) را پرداخت کند و در مقابل مخابرات نیز ظرف چند روز این پول را همراه با سود حاصل از آن به بانک بازگرداند.

گفته می شود تمام حساب ها فقط در یک شعبه افتتاح شده است.

 

بانک صادرات بر اساس مشخصاتی که از کارکنان مخابرات (شرکتهای شسکام و خدمات اول) دریافت کرده کارتهای بانکی آنان را صادر  و به این دو شرکت تحویل داده است.آنها نیز این کارتها را برای استانها ارسال کرده اند.

در ادامه این روند کارکنان شرکتهای شسکام و خدمات اول می توانند به هر شعبه ای از بانک صادرات مراجعه کنند و بانک مذکور موظف است مدارک شناسائی  و نمونه امضا را از آنان بگیرد.

 

بر اساس خبرهای رسیده شعب بانک صادرات بابت هزینه های مختلف از ۴۲۰۰  تا ۵۰ هزار تومان از کارکنان پول دریافت کرده است.و بهانه دریافت این پول هزینه هایی مانند صدور کارت، باطل کردن تمبر، هزینه ارسال پیامک و ….بوده است.

در تمام این روند فقط دریافت پول تمبر اولیه و صدور کارت بانکی درست به نظر می رسد اما سوال اینجاست که چرا بانکها بر اساس سلیقه عمل و هریک با بهانه و طرح یک عنوان از کارکنان مبالغ متفاوتی دریافت کرده اند؟

 

شما تصور کنید فقط بازای هر افتتاح حساب سودی معادل ۵ هزار تومان به شعیه پرداخت گردد.حداقل بیست هزار نفر به افتتاح حساب در بانک نیاز دارند. محاسبه کنید که چه رقمی از افتتاح حساب نیروهای شرکتی عاید بانک می شود؟

 

اینجا سه سوال ساده مطرح میشود که انتظار داریم مسئولان مالی شرکت مخابرات ایران به آن پاسخ دهند:

۱- آیا نمی شد از حسابهای قبلی افراد استفاده کنند؟ چرا که اکثر کارکنان در این بانک حساب دارند و کارت گرفته اند.

۲-آیا نمی شد افراد خودشان حساب باز کنند و نتیجه را به شرکت اطلاع  دهند؟ در این صورت هزینه کمتری می پرداختند.

۳- همانطور که صدور کارت و افتتاح حساب بصورت یک جا صورت گرفته آیا نمی شد هزینه های آن نیز یک جا از حساب کارکنان کم و به بانک پرداخت می شد؟

 

و سوال مهمتر این است که چرا پیوسته کارکنان هزینه تصمیمات مدیریتی را پرداخت می کنند؟  هزینه افتتاح حساب چنانچه یک جا از طرف مخابرات پرداخت می شد جای دوری نمی رفت!

 

ممکن است دوست داشته باشید
17 نظرات
 1. مرتضی کیهانی می گوید

  سلام. خواهشا خبر رو درست منتشر کنید.محاله برای افتتاح حساب از کسی هزینه ای بیشتر از تمبر و استعلام و کارت گرفته بشه که جمعا میشه ۴۷۰۰تومن.اونم درامد نیست.اگر هم از کسی مبلغ بیشتر دریافت بشه،به حساب خود شخص واریز میشه.بانک برنمیداره که.

 2. رضا می گوید

  سلام
  برابر بخشنامه بانک به شعب خود جهت ابطال تمبر ۱۰۰۰تومان و جهت استعلام ۱۴۰۰تومان (مجموعا ۲۴۰۰تومان )باید پرداخت کرد .
  شعبه تهران هم این رو تایید کرد.

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  تکلیف اونایی که کارت واسشون صادر نشده چی میشه؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   بزودی کارت میرسه دستشون نگران نباشن

 4. رضا می گوید

  شرکت شسکام استان بوشهر هنوز کارتی تحویل نداده
  هفته قبل هم پیامک اومده که به بانک مراجعه کنید برای فعال سازی کارت

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   پیگیری میشیم

 5. رضا می گوید

  سلام
  جالبه مخابرات حاضره واسه دیر پرداخت کردن پول شرکتیها به بانک سود بده .ولی به خود نیروها نه .
  جالبه واسه کاریکه دوست دارن سریع کارانجام میشه وحتی بچه ها خبردارولی واسه کاری مثل طبقه بندی هزار جور اطلاعات میگیرن واز آخر هیچی. این نشون میده تمام اطلاعات بچه ها رو دارن .
  در ضمن جناب سردبیر از لحاظ شرعی این قضیه چه حکمی داره ؟؟؟؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   رضا جان
   من شارع دین نیستم باید از اهل دین بپرسید من یک سردبیرم

 6. ناشناس می گوید

  باسلام ؛
  هنوز مشکل فعال سازی کارت من حل نشده و بعد از دریافت کارت روزانه یک بار به بانک مراجعه وپس از واریز مبلغ برای رمز جدید ؛بازهم فعال نمیشه.
  ((قابل توجه دوستان عزیز : رمز همراه بانک و تلفن بانک را (به غیر از رمز دوم که میشه از دستگاه گرفت) باید شعبه صادر کننده کارت بانک فعال وارئه نماید که نیاز به مراجعه مشتری حتما به شعبه مذکور میباشد (شعبه تهران) که دوستان عزیز صادر کننده ، کارت فکر این قسمت نکرده ویا کرده اند ماخبر نداریم….))

 7. کارشناس خدمات اول می گوید

  سلام سردبیر
  ما برای فعال سازی به شعب بانک مراجعه کردیم هیچگونه هزینه ایی از ما دریافت نکردن
  استان گلستان

 8. جواد رضازاده می گوید

  سلام
  جالب شد !! مخابرات بابت پرداخت به موقع حقوق نیروهای خودش مجبور به پرداخت سود به بانک صادرات میشه !!!! چرا ؟! این چه سودی برای شرکت مخابرات داره ؟! آخه از چاله در میان میفتن توی چاه !!!! واقعا متاسفم . برای شرکتی که همانند یک چشمه ای که هیچ وقت خشک نمیشه در ثانیه داره چندین میلیارد پول به حسابش واریز میشه چرا باید برای پرداخت حقوق کارکنانش دست به یک همچین کاری بزنه !!! من اصلا باورم نمیشه

 9. محمد رضایی می گوید

  باسلام واحترام بانک صادرات همدان یک ریال ازکسی دریافت نکرده است وبصورت رایگان کارت رامن خودم ازبانک تحویل گرفتم بدون هیچ هزینه ای زود قضاوت نکنید.

 10. مخابراتی می گوید

  سلام
  چه خبر از حقوق

 11. محسن می گوید

  سلام این رو هم میخاستم اضافه کنم که هرکس فقط یک حساب میتواند در بانک داشته باشد و باید به دلخواه تکلیف حسابهای خودش را مشص کند( یک حساب کوتاه مدت. قرض الحسنه ..)

 12. امید می گوید

  آقا ما هنوز اصلا حسابی باز نشده برامون
  هیچ کس هم جواب گو نیست

 13. نیروی بدبخت شسکام اصفهان می گوید

  سلام
  سردبیز عزیز نماینده شرکت شسکام در اصفهان هنوز کارتهای ما را تحویل نداده و طی تماس تلفنی نماینده شرکت گفت این ماه مجدد حقوق به حساب ملت واریز می شود
  ما نمی دانیم چرا شسکام همیشه باید از همه چیز عقب باشه و وقتی با نماینده صحبت می کنیم حرف بی منطق جواب ما را می دهد
  باز سردبیر عزیز پیگیر باش چرا هنوز کارتهای ما را تحویل نداده و اینگونه صحبت می کنه

 14. ناشناس می گوید

  جالب اینجاست که بیش از نصفی از همکاران شرکتی در بانک صادرات حساب سپهر داشتیم با این یکی شده دو حساب که باید بابتش هزینه و مدارک اضافه به بانک بدیم. اینم یکی دیگه از بی مدیریتی ها.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: