مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

برخی با شفافیت مخالف هستند.

مخابرات ما – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان لار با بیان اینکه دغدغه امروز مردم بحث گرانی ها و اشتغال است، تاکید کرد: اگر اقدامات متعددی توسط دستگاه ها انجام شود ولی این دو مسئله به عنوان دغدغه اصلی مردم باقی بماند، بیانگر این است که رضایت حاصل نشده است.

مخابرات ما ( محمد – وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) – محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری شهرستان لار گفت: امروزه فناوری اطلاعات به نیاز اصلی مردم در کنار نیازهای ابتدایی شان تبدیل شده است و فناوری اطلاعات می تواند به عنوان ابزاری برای حل بخشی از مشکلات مردم و مدیریت فضای فعلی کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هر پروژه ای که تعریف می شود باید هدف داشته باشد و هر دستگاهی که با ارائه خدماتش رضایت مندی مردم را افزایش دهد در کار خود موفق بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: اگر اقدامات متعددی در دستگاه ها انجام شود ولی به دغدغه های ذهنی مردم و و رفع آنها توجه نشود ضریب موفقیت در راه رسیدن به هدف مطلوب کاهش می یابد.
وی افزود: امروز عده ای از توسعه فناوری اطلاعات  به واسطه خصلت شفاف سازی آن و مشخص شدن دست اندازی هایشان به بیت المال در شبکه های مجازی نگرانند و مرتب به دنبال این هستند که این فضا را تحت تاثیر آسیب های آن جلوه دهند  در حالیکه منفعت این فضا بیش از آسیب های آن است و اگر آسیبی هم وجود دارد ناشی از کم کاری دست اندرکان این فضا است.
آذری جهرمی در خصوص نقش فناوری اطلاعات در حوزه اشتغال گفت: اقتصاد آینده اقتصاد دیجیتال است و امروز حوزه های مختلف مثل کشاورزی به اینترنت اشیا (IOT) وابسته است.
وی افزود: امروز  در فارس شاهد هستیم به همت شرکت کارخانجات مخابراتی ایران، اداره کل جهادکشاورزی فارس و همچنین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و به کمک فناوری اینترنت اشیا، مزارع و باغات بصورت آزمایشی هوشمند شده اند که موجب صرفه جویی گسترده در منابع آبی و بازدهی محصول چند برابر می شود و این نتیجه استفاده بهینه از فناوری های نوین است.
وزیر ارتباطات گفت: یکی از پارامترهایی که در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد سنجش قرار می گیرد شاخص رضایت مندی مردم است و خوشبختانه با افزایش توسعه و اتصال به شبکه، بخش قابل توجهی از رضایت مندی را در مناطق محروم و روستایی شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه هنوز بعضی از مناطق و روستاها ارتباط ندارند و یا ارتباط ضعیف است اما به سادگی می توانید در مسیرها، جاده ها و مناطقی که حضور می یابید وضعیت را با گذشته قیاس کنید و ببینید تغییری داشته یا تغییری نکرده است.
وزیر جوان کابینه دوازدهم گفت: به عنوان یک هدف به دنبال این هستیم که مسوولان از فناوری اطلاعات به عنوان ابزار مدیریتی مناسب در حوزه های کاری خود بهره گیرند و همچنین به دنبال پایه ریزی برای یک جهش بزرگ اقتصادی با استفاده از ظرفیت جوانان هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: استان فارس در طراحی اقتصادی کشور در دوره سازندگی به عنوان قطب الکترونیک معرفی شده بود اما در سال ۹۶ از لحاظ شاخص فناوری اطلاعات، فارس حایز رتبه ما مناسبی در کشور بود که از میسر نشدن این موضوع حکایت دارد.
وی افزود: طی این دو سال به مدد تلاش گسترده همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فارس رتبه هشتم کشور را از لحاظ زیرساخت های ارتباطی دارد و با برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک جزو پنج استان برتر کشور از این حیث خواهد بود.
آذری جهرمی در بخش پایانی صحبت خود گفت: سرمایه گذاری قابل توجهی در فارس انجام شده است و رضایت بندی مردم در فارس بنا به آمار موجود رشد داشته است و اگرچه کشور در شرایط دشوار تحریم قرار دارد در یکسال گذشته بیش از ۳۵ میلیارد تومان در شهرستانهای لار، خنج و گراش سرمایه گذاری شده است.
***
ممکن است دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  خدایا شما دلت برای مالسوزد ماحقمان را از بیمه دانا بگیریم

 2. نوروز متهد۰ می گوید

  سلام من یک بازنشسته اهل مازندران اسم من نوروز متهداست ازبیمه داناهشت ماه پیش طلب دارم مسیولین مخابرات به جداقای بزرگوار سید علی خامنه ای قسم دادم گفتم فلج هستم جلوی چشم پرسنل بیمه داناباعسا چنان زمین خوردم که دلش بحالم سوخت با آژانس پارسال بود گفت شما بااین وضع نیا هنوز افاقه نکردالان بعدهشت ماه به کی چی بگم که طلبم وصول شود ناامید شدم خدایا تو کمکم کن د رددل بازنشسته شما را به دینی که می پرستید ازبیمه دانا تعریف نکنیدمازندران میاندورود نوروز متهد

 3. مهرداد می گوید

  سردبیرجان گفتی شفاف سازی یاد اون مطلبت راجع به اماکن رفاهی افتادم….چی شد آقا؟ هنوزم میریم hr خبری نیست؟ این آزمایشی بودن تا کی هست؟
  البته من می دونم تا کی ( تا آخر تابستان که تعطیلات تموم بشه و همکاران بی خیال سفر بشوند … قبلا هم اینو گفته بودم)
  دوستان همکاران خودشون را سر می دوانند تا زمان بخرند تا تابستان و ایام سف تمام شود تا همه بی خیال سفر شوند تا دیگر کسی یادش هم نباشد ک اماکن رفاهی به کار هست .. تا همه چیز غیر شفاف شود و در هاله ای از ابهام برود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: