مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

چرا در ۱۱۸ و مشترکین کرمانشاه حقوق را ۲۵ روزه رد می کنند؟

مخابرات ما (سردبیر)- در این نوشته شما را به کرمانشاه می برم سفری چند دقیقه ای تا از درد دل و شکواییه تعدادی از اعضای خانواده مخابرات مطلع شوید.

 

 

مخابرات ما- مدتی است ادمین گروه تلگرامی شرکتی ها ی مخابرات ما بشدت پیگیر مسائل و مشکلات دوستان شرکتی است و بقول معروف با پیگیری های خود به پاسخ هر سوالی می رسد.باور کنید یک روز از دست او نمی توانیم نفس راحتی بکشیم.  پیگیری های او باعث رضایت خاطر من و همکاران است. ادمین گروه های قراردادی و رسمی هم همین گونه عمل می کنند و به محض اینکه یکی از اعضای گروه مشکلی را طرح می کند -حتی اگر کمکی نخواهد- این دوستان پیگیر حل مشکلات عمومی می شوند.

چند روز پیش ادمین گروه تلگرامی مخابرات ما-شرکتی ها پیامی برایم فرستاد و از من خواست پاسخی برای این مشکل پیداکنم.شما هم بخوانید:

 

عضو سایت: همکاری  قبلاً ۱۱۸ کار می کرده.الان مدتی است به مشترکین منتقل شده اند.در حال حاضر و برای ماه گذشته، حقوق و بیمه ایشان را ۲۵ روزه رد کرده اند!او می گوید شرایط ۵ نفز از ما چنین است. (استان کرمانشاه)

 

ابتدا به او پاسخ دادم که در ۱۱۸ عموما دانشجوها و افراد پاره وقت کار می کنند لذا شاید نتوان به آنها اشکال گرفت.اما بار دیگر تاکید کردند که:

عضو سایت: ما قبلا در ۱۱۸ کار می کردیم ولی الان در مشترکین کار می کنیم.ضمن اینکه تصویر فیش حقوقی این ماه را برای شما ارسال می کنم.

تصویر فیش حقوقی به دست ما رسید که در صورت لزوم آن را منتشر می کنیم.

پس از بررسی و کنکاش مشخص شد که در کرمانشاه یک شرکت کار دو بخش مختلف  ۱۱۸ و  مشترکین را از مخابرات گرفته است.

به محض طرح موضوع در پایگاه خبری مخابرات ما ، پیام های زیادی دریافت شد که نشان می داد نارضایتی از پیمانکار مربوطه زیاد است.افرادی بشدت ناراضی بودند آنها می گفتند ساعت کاری ما را کمتر از میزان واقعی رد می کنند لذا حقوق پایان ماه هرگز کامل دریافت نمی شود.

همکاری که ۲۵ روز حقوق گرفته بود یکی از این نمونه ها بود.

کارکنان مدعی بودند که شکایت خود را به همه جا برده و همه را درجریان قرار داده اند لذا بنظر می رسد برای کاهش هزینه های پرسنلی این اتفاق با هماهنگی روی داده است . افرادی را ابتدا در ۱۱۸ بکار می گیرند تا بتوانند حقوق نصف و نیمه به او بدهند.سپس او را به بخش مشترکین منتقل می کنند که علی الاصول باید در این بخش حقوق کامل دریافت کند اما ….

 

با این بررسیها و نتایج یک سوال از پیمانکار و از استان کرمانشاه در ذهنمان نقش بست!چطور می شود که این کارکنان تمام ساعات غیر تعطیل و اداری را سر کار خود حضور دارند ولی حقوق کامل دریافت نمی کنند؟شاید تعطیلات را از حقوق این افراد کم می کنند؟

 

در جستجوهای خود به نکته دیگری نیز برخورد کردیم که به نظر می رسد پیمانکار سلایق دیگری اعمال کرده است امافعلا از ذکر آن خودداری می کنیم  و بی صبرانه انتظار می کشیم -حداقل-  حقوق کسر شده افراد در ماه گذشته به آنان برگردد.

یادآوری می کنم وقتی مهندس صدری به مرکز ۲۰۲۰ استان قم رفت دقیقا به همین دلیل پیمانکار را بیش از یک میلیارد تومان جریمه کرد و این مبلغ را به عنوان کسری حقوق کارکنان ۲۰۲۰  به آنان برگرداند.

تکرار این ماجرا کار دشواری نیست و میتواند در سایر مناطق تکرار شود.

ما منتظر می مانیم.

 

ممکن است دوست داشته باشید
8 نظرات