مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

طرح مدیریت چهار ساله، بدون طرح و برنامه آسیب زاست!

مخابرات ما- پس از اعلام طرح مدیریت ۴ ساله توسط مهندس صدری، خبرهایی می رسد که مایه نگرانی است.بنظر می رسدباید طرح و برنامه دقیقی برای این کار مهم وجود داشته باشد.

 

مخابرات ما- مدتی از طرح مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گذشته است.هیچ تحرکی در استانها دیده نمی شود.به همین دلیل مهندس صدری بار دیگر   به این موضوع اشاره می کند.خلاصه صحبت او این است که:

“طرح جابجایی مدیرانی که بیش از ۴ سال در یک سمت بوده اند ضروری است.اگر مدیری خوب کار کرده باشد باید پیشرفت کند و به سمت بالاتری برود اگر هم نه, باید به سمتی پایین تر برگردد.”

خبری که از استانها می رسد کمی ما را نگران کرده است.به نظر می رسد مدیرانی برای جابجا کردن افراد مورد نظر خود از این طرح استفاده کرده اند. و یا مثلا در استانی دیگر فقط یک نفر جابجا شده است! به نظر می رسد دورنمای این تصمیمات و تحرکات با اهداف مدیر عامل مخابراتایران همخوانی نداشته باشد.

اگر استانی بخواهد مطابق با طرح مهندس صدری به وضع مدیران خود سامان دهد باید بصورت فراگیر عمل کرده تا مدیر جابجا شده در جوی سنگین و پر از سوء تفاهم به سر نبرد.مثلا در استان ها لیست  مدیران بالای ۴ سال  اعلام شودتا از میان آنها عده ای ترفیع  گرفته و عده ای هم جابجا شوند. ولی اگر فقط یک نفر عزل شود بنظر شما نشانه چیست؟

متاسفانه باید بگویم تا این لحظه هیچ نشانه خوبی از اجرای طرح ندیده ایم.

برای این کار نیاز به برنامه ای اجرائی برای ارزیابی عملکرد مدیران داریم.برنامه ای که هیچکس در آن شبهه ای وارد نکند.

اگر این برنامه از سوی مخابرات ایران ارائه نمی شود استانها باید خود راسا  به آن اقدام کنند!شگفتی در اینجاست که اگر مخابرات ایران هیچ طرحی برای ارزیابی عملکرد مدیران نداشته باشد آیا استانها نباید خود مدیرانشان را ارزیابی کنند؟

اگر مخابرات ایران جز همان نرم افزارهای اچ آر چیزی ندارد و طرحی هم اعلام نکرده است باید با استفاده از اساتید علم مدیریت و دانشگاهیان با سواد به سازوکار مناسبی برای دستیابی به این مهم  برسد.

اگر به همین شیوه ادامه دهیم این طرح فقط عاملی خواهد شد برای تسویه حسابهای گروهی و کنار گذاشتن مدیران مخالف!

از ما گفتن!

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
9 نظرات
 1. یارعلی می گوید

  طرح مذکور طرح خوبی است زیرا افکار نو و جدید باعث تغییر و تحول در سیستم خواهند شد. هر مدیر و رئیسی وقتی بیش از یک مدت چهار سال بماند حرف و فکر جدیدی ندارد و مدیریت در سازمانها و جوامع پیشرفته نیز چنین است. ولی چنین طرحی در مخابرات ایران امکان پذیر نیست و اگر باشد با سختی بسیار همراه است.چون مدیرانی در مخابرات هستند که از بدو استخدام مدیر شده اند و کاری دیگر غیر از آن بلد نیستند و علنا می گویند ما برای مدیریت متولد شده ایم و ضرب المثل “هر که را بهر کاری ساخته اند” بکار میبرند . متاسفانه مدیریت در مخابرات نه ضابطه ای است و نه علمی. بنابراین با مقاومت شدیدی جناب مهندس صدری در برابر تغییرات مواجه خواهند شد.

 2. ناشناس می گوید

  اینم یکی از طرح ها و قول های دیگر از مهندس که به هیچ عنوان اجرا نخواهد وفقط زبانی بوده و خواهد بود خوشبختانه سنت مدیریت در مخابرات ارثی و خانوادگی است از این جیب به آن جیب فقط جابجا میشه و هر رئیسی ویا مدیر حکومت خاص خودش را داره و با این مسیر متاسفانه مخابرات بیشترین هزینه را داره پرداخت میکنه و روسا بیشتر به منافع خودشون و دوستان وآشنایان خودشون میرسن تا به منافع اداره

 3. مرتضی ب می گوید

  مدیران منطقه انقدر باید تیز بین باشند که چگونه وبا چه روشی مقتدرانه ومدبرانه بتوانند این معضل روسای بالای سی سال وناکارامد را از چرخه مدیریت حذف کنند

 4. رضا می گوید

  تا لابی گری هست هیچ رییس یا مدیری عوض نخواهد شد

 5. ناشناس می گوید

  جناب مهندس صدری درمقام عالی نشستند واطلاعی از مدیران وروسای شهرستانها ندارند اگه می دانستند در اسرع وقت عمل می کردند ومتاسفانه مدیران مناطق نیز از این طرح مدیر عامل مخابرات ایران امتناع می ورزند

 6. ناشناس می گوید

  با سلام
  حالا که مطالبات بازنشستگان سا ل ۱۳۹۷ را مخابرات پرداخت کرده است لطفا مطالبات ۳/۴ خدمت سربازی بازنشستگان که از تاریخ ۱۳۸۸/۰۶/۰۱ باید اجرا گردد را مخابرات هرچه زودتر پرداخت کند حداقل تا زنده هستیم بتوانیم استفاده کنیم ؟؟

 7. قمی می گوید

  چرا فقط مدیران؟
  چرا روسای ادارات یا کارشناسان مسئول یا کارشناسان نه؟
  چرا خبری از ارتقاء و پیشرفت برای پست های مذکور نیست ؟
  یا حتی تنزل رتبه؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   کسی اینها رو جدا کرده؟
   این طرح شامل همه باید باشه

 8. محمد2 می گوید

  سلام بر سر دبیر محترم- واقعا طرح جامع و خوبی رو جناب آقای مهندس صدری مطرح کردند ولی ایکاش میشد معیار و فرمولی هم برای آن در نظر میگرفتند که بعضی مدیران از این طرح سوء استفاده نمیکردند که بجای اینکه افراد کارآمد رو به مدیریت بگمارند متاسفانه بعضی مدیران که چند ماه دیگر میخواهند بازنشسته شوند رفتن به سراغ ارتقاء دادن دوستان و اقوام و همشهریان شاغل در زیر مجموعه ی خود بدون اینکه توجهی به کارآمدی آنها کنند. اینهم شده یک معضل بسیار خطرناک برای کل مجموعه مخابرات ویا بقول شما : اگر به همین شیوه ادامه دهیم این طرح فقط عاملی خواهد شد برای تسویه حسابهای گروهی و کنار گذاشتن مدیران مخالف! انشالله جناب آقای صدری با تیمی قوی این جور انتصابات رو در استانها رصد کنند تا حقی از کسی ضایع نگردد و مخابرات بتواند در عرصه توسعه و خدمت گام موثری با مدیران جدید بردارد . هر چند در این مورد سخن زیاد است اما ………..!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: