مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
میلاد پیامبر (ص)

ظرفیت سازی برای تحول دیجیتال

مخابرات ما – رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: به دنبال ظرفیت سازی برای فعالان حوزه تحول دیجیتال و توسعه مهارت‌های دیجیتال برای اشتغال هستیم.

مخابرات ما ( محمد – فارس) – صبح امروز مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی ظرفیت سازی و توسعه مهارت برای تحول دیجیتال در اقتصاد دیجیتال در سالن همایش‌های هتل فردوسی برگزار شد.
در این مراسم، سمیر شارما مشاور ارشد اتحادیه جهانی مخابرات گفت: اقتصاد دیجیتال مستلزم تحول دیجیتال پرسرعت است، به طور کلی اینترنت روش ارتباطی ما، روش کار و حتی خرید و فروش محصولات را تغییر داده است.
وی افزود: اقتصاد دیجیتال جهانی امروزه ارزشی بیش از سه تریلیون دلار را داراست مدل های کسب و‌ کار جدید در نتیجه اقتصاد دیجیتال ایجاد شده‌اند.
شارما اضافه کرد: شکاف مهارتی دیجیتال و مهارت های دیجیتال به منظور کسب فرصت های شغلی در جهان فعلی دارای اولویت است.
وی تاکید کرد: همکاری بین المللی در خصوص اقتصاد دیجیتال به تحول دیجیتال کمک می‌کند و لازم است به کشورها در این راستا با تبادل تجربیات کمک شود.
در ادامه این مراسم، صادق عباسی شاهکوه رئیس دانشکده پست و‌ مخابرات گفت: توسعه itیکی از ملزومات بروکراسی و‌رشد است.بازگشت سرمایه در این حوزه بالاست و اقتصاد دیجیتال در رشد اقتصاد نقش مهمی دارد.
وی ادامه داد: پیشرفت تحول دیجیتال اهتمام بیشتری می‌طلبد که کارگاه حاضر نیز به دنبال توسعه مهارت‌های دیجیتال و پیشرفت این موضوع است.
رئیس دانشکده پست و مخابرات در ادامه گفت: پوشش ۲ اپراتور اصلی به ویژه در مناطق روستایی از طریق شبکه ملی اطلاعات گسترش یافته است، شبکه ملی اطلاعات این امکان را به شرکت‌های خصوصی می‌دهد تا به توسعه اپلیکیشن های خود بپردازند.
عباسی گفت: اقتصاد دیجیتال به دنبال ایجاد زیرساخت لازم ارزیابی نیازمندی ها و همراهی بخش خصوصی است. کارگاه حاضر بر این اساس طراحی شده است و به دنبال تجربیات موفق و ظرفیت سازی در راستای توسعه مهارت‌های دیجیتال است.
وی خاطرنشان کرد: این کارگاه به دنبال ظرفیت سازی برای فعالان تحول دیجیتال و‌ توسعه مهارت‌های دیجیتال برای اشتغال است.

***

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: