مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

موافقت سازمان بورس با تامین مالی سهامدار عمده مخابرات از طریق اوراق اجاره

مخابرات ما – واسط مالی اسفند دوم در حالی اقدام به انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره با هدف خرید ۳٫۷ درصد از کل سهام مخابرات را خواهد کرد که این میزان سهام دوباره با بازده ۶۴ درصدی تا۴ سال به توسعه اعتماد مبین اجاره به شرط تملیک داده می‌شود.

مخابرات ما ( محمد – فارس) – سازمان بورس در اطلاعیه ای از موافقت خود با درخواست انتشار مرحله دوم اوراق اجاره شرکت واسط مالی اسفند دوم به منظور تأمین مالی شرکت توسعه اعتماد مبین خبر داد.

بر اساس این گزارش شرکت واسط مالی اسفند دوم از طریق انتشار اوراق اجاره به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران و صرف وجوه آن برای خرید تعداد دو میلیارد و ۲۲۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۲۸۹ سهم از سهام شرکت مخابرات ایران به ارزش هر سهم ۲۲۴۸ ریال از شرکت توسعه اعتماد مبین اقدام خواهد کرد و سپس با اجاره آن به شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان سهامدار عمده شرکت مخابرات ایران به مبلغ ۸۲۰ میلیارد تومان به تأمین مالی این شرکت حقوقی کمک خواهد کرد.

ارزش اسمی هر یک از این اوراق مبلغ ۱۰۰ هزارتومان و با نرخ سود ۱۶ درصد برای مدت ۴ سال با مقاطع زمانی پرداخت هر شش ماه یکبار از تاریخ شروع عرضه اوراق تعریف شده است.

نکته مهم در این تأمین مالی اینکه شرکت واسط مالی اسفند دوم با مسئولیت محدود در حالی اقدام به انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره با هدف خرید ۳٫۷ درصد از کل سهام مخابرات ایران را در فرابورس خواهد کرد که این میزان سهام دوباره با بازده ساده ۶۴ درصدی برای مدت ۴ سال به شرکت توسعه اعتماد مبین اجاره به شرط تملیک داده می‌شود.

 ضامن این اوراق بانک تجارت و شرکت‌های تأمین سرمایه لوتوس پارسیان تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان، تأمین سرمایه تمدن تا مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان و تأمین سرمایه نوین تا مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان متعهدان پذیره نویس و بازار گردان این اوراق خواهند بود.

شرکت کارگزاری بانک پارسیان نیز عامل فروش اوراق اجاره مذکور در فرابورس است و درآمد دارندگان اوراق اجاره مذکور نیز به نسبت مبلغ اسمی اوراق در اختیار به کل مبلغ اسمی اوراق اجاره منتشر شده است.

پس از ۴ سال از تاریخ انتشار این اوراق ، مدت اجاره خاتمه یافته و آخرین مبالغ اجاره بها به آخرین دارنده آن پرداخت خواهد شد.

***

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: