مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پاتوق کارکنان رسمی

مخابرات ما – حجم صفحات کامنت نویسی قبلی خیلی زیاد شده بود بهمین دلیل برای هر گروه, یک صفحه جدید باز کرده ایم.لطفا کامنتهای غیر مزتبط با مطالب را اینجا بنویسید.

414 comments

 • سلام راستش این بازنشسته ها نگذاشتن حالی واسه رسمی ها بمونه که. موقع رفتن پاداش ۱۰۰میلیونی گرفتن ورفتن .الان دوباره اومدن رفاهیات میخان .کاش من تومخابرات کاره ای بودم میگفتم اون پاداش روبیارید تارفاهیات بگیرید .بابا ولمون کنیددیگه بسسسسسسسه اخه

  • آیا مبلغ یک میلیون به رفاهیات شما در سال ۱۳۹۷ اضافه شد بازنشستگان چیزی گفتند لطفا کمی صبور باشید پایان خدمت شما هم فرا خواهد رسید وپاداش بازنشستگی را خواهید گرفت.

  • همون مدیرانی بودند که موبایل گرفتن،خونه سازمانی استفاده کردن،بهره وری گرفتن،ماشین های مزایده ای و خونه های مزایده ای مخابرات رو با قسط و وام بنام زدن و سرانجام هم پاداش گرفتن و رفتن وبعد شروع کردن شکایت علیه مخابرات.ضمنا در زمان ریاست حق کارمندانی که شکایت میکردن را هم میخوردن.این است وضعیت دقیق بازنشستگان مخابرات …..دو و سه سال پیش

  • سلام همکار گرامی
   یک روز هم ما بازنشسته خواهیم شد با کوهی از مشکلات
   مطالبات بازنشسته ها حق اونهاست و شرکت باید پرداخت کنه اگه من و شمای شاغل مشکلات زیادی داریم بازنشسته ها هم همون مشکلات رو دارن
   شرکت مخابرات یک شرکت بی پول نیست که مطالبات بازنشسته ها تاثیر منفی بر مطالبات شاغلین داشته باشه
   بازنشسته ها هم برای این شرکت زحمت کشیدن و به همون اندازه حق دارن
   پاداش بازنشستگی هم حقشون بوده

   • همکارمحترم همکاران شرکتی ماباماهی ۱٫۵ میلیون زندگی بسرمیکنند .انصاف نیست بازنشسته ای که پارسال ۱۰۰میلیون پاداش دوم گرفته که به پول امروز۳۰۰میلیون میشود دوباره هی بخواهدوهی بخواهد .وسروقت وزیربرود.ابتدامخابرات به وضع نیروهای پیمانی وشرکتی اش برسدبهتراست تا دیگران.

 • ازسمنان سلام اقای سردبیر ما کارکنان رسمی سمنان ماه قبل پول لباسمان را واریز کردن و بعد به ما پرداخت نشد توی فزش هم نوشته بابت کسربیمه عمر در صورتی که اول سال ۳ ماه بیمه عمر را از ما کم کردن از تهران جویا شدیم گفتن چنین چیزی نبوده خودشان استان کم کرده تو رو خدا اگر چیزی می خوان بدن بعد بگیرن اصلا ندن

 • با سلام
  جناب اقای مهندس صدری وعده اجرایی شدن طرح بازنشستگی را ظرف دو ماه اعلام فرمودندند چهار ماه میگذره خبری نیست که نیست

 • سلام،آقای سردبیر خبرداریدکه ازکی قانون منع بکارگیری بازنشستگان را درمخابرات اجرایی خواهندکرد؟ میگویندازدفترفرمان ۱۰۰ امام دستوراجراصادرگردیده است؟

  • author

   من چیزی نشنیدم.
   هیچ تغییری هم در مخابرات مشاهده نکردم.

 • سلام
  با پول پاداش بازنشستگی الان چیکار میشه کرد که حالا بیان طرح تشویقی هم کم کنند
  به نظر من باید بر اساس افزایش دلار محاسبه بشه

 • سلام بر مدیران و تصمیم گیران مخابرات
  چنانچه مستحضرید بعد از یکسری تعاملات و جلسات بین مخابرات ایران و همراه اول و سازمان تنظیم مقررات در قبال واگذاری فرکانس به همراه اول برای راه اندازی نسل سوم و چهارم و TD-LTE که علی القاعده می بایست به هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به توازن و تناسب و تساوی واگذار می شد متاسفانه سازمان تنظیم مقررا سوء استفاده کرد و با فشاری که شرکت مخابرات ایران آورد توانست الحاقیه ای را به مخابرات ایران تحمیل کند.
  در این الحاقیه بندهای متعددی آمده است که حق نیست و لازم است اصلاح شود. یکی از بندهایی که قصد دارم در این مطلب به آن اشاره کنم بندی است که مخابرات ایران را ملزم کرده است در مناطق شهری تلفن به روز بدهد و این بند بهی چعنوان با شرایط تجاری بودن شرکت مخابرات ایران و اقتصادی بودن طرح ها سنخیت ندارد و لازم است مخابرات ایران از طریق مراجع قانونی از جمله دیوان عدالت اداری نسبت به حذف این بند از الحاقیه اقدام نماید.
  جالب است بدانید به ازای هر تلفن که نتوانیم طبق این بند واگذار کنیم می باید ۲۰۰۰ تومان جریمه پرداخت کنیم.
  نکته دیگری که در این الحاقیه وجود دارد و مخابرات ایران باید تکلیف ما را روشن کند این است که چطور ممکن است در یک سند قانونی منابعی (فرکانس نسل سو م و چهارم) را برای شرکت ارتباطات سیار طلب کنیم و سود و منفعت این منابع به سهامداران آن شرکت و تسهیلات مرتبط به ازای آن منفعت به کارکنان آن شرکت اختصاص یابد ولیکن مضار آن یعنی بروز نمودن تلفن در شهرها به یک شرکت دیگر و در نتیجه به سختی افتادن کارکنان آن شرکت یعنی کارکنان مخابرات ایران و استان ها تحمیل شود.
  پس عدالت کجاست؟ مگر نه این است که کارکنان مخابرات ایران بودند که تمام زحمات اولیه همراه اول را کشیدند و حالا باید بنشینند و تماشا کنند که کارمندان دیگری که از راه رسیده اند در بهترین شرایط حقوق و دستمزدی قرار بگیرند!!

 • سلام.سردبیرعزیز .از۳/۴ایثارگران خبری نشد.راستی برای معاف ازمالیات.ازناجا گواهی خدمت درجبهه با محاسبه ی ۳/۴خدمت درجبهه که توسط ناجا درذیل نامه قید شده.دراکثراستان ها همان نامه راقبول کردندولی بعضی ازاستان ها هم این دست وآن دست می کنند.اگه برویم.بازهمان راکپی می کنند ومی دهند.برای هردستورالعمل که نمیشه این همه دوندگی کردوتائیدیه آورد.با این گرانی ها وبعدمسافت .واقعا ظلم درحق ایثارگران هستش.امیدواریم .همان نامه ی معاف ازمالیات راقبول کنند..شما یه پیامی بدهیدجناب سردبیر عزیز.

  • با سلام
   اگر جنابعالی خدمت در جبهه های نبرد حق علیه باطل دارید واوایل خدمتتان به اداره مخابرات ارائه نموده باشید مخابرات تائیدیه آن را از محل خدمت گرفته است وشما در زمان مخابرات دولتی حق ایثارگری دریافت میکردیدوبعد از سال ۱۳۸۹ به بعدحق ایثارگری قطع شد (شما میتوانید به احکام کارگزینی زمان دولتی که برای شما صادر شده نگاه بیندازید ) حالا که میخواهند حق ایثارگری را بدهند ۳/۴ آن بصورت داوطلبی محاسبه وبهشما حق ایثارگری تعلق میگیرد شرکت مخابرات بایست از سال ۱۳۸۹ حق ایثارگری را در احکام شما لحاظ وبه دلیل اینکه حق ایثارگری جزء حقوق ومزایا میباشد از زمان قطع تا زمان بازنشستگی محاسبه وبه شما پرداخت گردد وبیمه حق کارفرما وکارگر به سازمان تامین اجتماعی توسط مخابرات پرداخت وسپس سازمان تامین اجتماعی میزان مستمری شما را اصلاح نماید (یعنی مستمری بازنشستگی شما بایست افزایش یابد )
   در مورد کارکنان ۹ درصد همچنین عمل گردد بدین صورت که ۹درصد به سازمان بازنشستگی پرداخت وسپس مستمری بازنشستگی کارکنان ۹ درصدی (خدمات درمانی )نیز اضافه گردد. اگر اطلاعات من صحیح نیست کسانیکه اطلا عات بیشتری دارند پاسخ را صحیح فرمایند.

  • جنابعالی بایستی نامه ای داشته باشید که گواهی میشود آقای x بمدت مثلا ۱۵ ماه در جبهه های نبر د حق علیه باطل حضور داشته است.

 • سلام و خسته نباشید به سردبیر .گرامی .لطفا اطلاع رسانی کنید در فیش حقوق رسمیها این برج چیزی واریز شده

  • author

   مثل اینکه دو تا مناسبت واریز شده
   دقیق نمی دونم از همکاران می پرسم خبر میدم

   • سلام سردبیر جان
    گرچه میدانم سرتان شلوغ است و میدانم اوضاع شرکت هم شاید خوب نباشد و از طرفی با حجم مشکلات مالی نیروهای شرکتی و بازنشسته ها شاید پرسیدن این سوال مناسب نباشد اما بهرحال این صفحه قرار است پاتوق ما رسمی ها باشد این سوال شاید جایش فقط اینجا باشد

    زمانی که قرار شد ما به تفاوت رفاهیات پرداخت شود طبق محاسباتی کارکنان رسمی حدود یک میلیون سیصد بابت اعیاد طلبکار شدند آیا این مبلغ پرداخت شده قسمتی از آن طلب است یا آن مبلغ جدای این است و آیا خبری از پرداخت آن مبلغ ( ۱۳۰۰ ) وجود دارد؟

   • سلام عیدفطروروزارتباطات بافیش پرداخت شده .همه میدونیم بعدازبازنشستگی حقوق ۹درصدبابازنشستگان۷درصدبه اندازه مبالغ رفاهیات فرق میکنه آیا افزایش رفاهیات برای بازنشستگان شامل ۷درصدها هم میشه یانه؟

 • شایعه مربوط به اینکه آقای مهندس صدری مشمول ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می شود تا چه حد صحت دارد؟

 • با سلام واحترام خدمت سردبیر محترم وکارکنان شریف وبازنشسته ها
  در مورد ۳/۴ خدمت سربازی خواستم توضیحاتی که در بضاعت اینجانب میباشد بدهم چونکه خیلی از افراد سوال داشتند.
  ۱-کسانیکه خدمت سربازی را در جبهه های نبرد حق علیه باطل گذرانده اند فقط ۳/۴ آن بعنوان داوطلبی محسوب وبایستی حق ایثارگری ویک گروه بگیرند.لازم بذکر توضیح است اگر فردی به مدت ۲۰ ماه در جبهه حضور داشته فقط ۳/۴ آن یعنی ۱۵ ماه بعنوان داوطلبی محسوب شده وبر اساس آن حق ایثارگری میگیرد ویا مثلا ۱۰ماه حضور در جبهه ۷/۵ ماه بعنوان داوطلبی محسوب میگردد و….
  ۲-پس با توجه به تعداد ماههای داوطلبی حق ایثارگری افراد مبالغ متفاوت میباشد.
  ۳-از آنجائیکه حق ایثارگری جزء حقوق ومزایا بوده پس در مورد کارکنان ۷درصد باید مبلغ حق بیمه آن به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد اگر فرد بازنشسته شده است باید در مستمری فرد تاثیر ودر مورد شاغلین در حقوق مزایا تاثیربگذارد.
  ۴-بر اساس تاثیرپذیری آن بایست پاداش بازنشستگی نیز بر اساس مبلغ حق ایثارگری تغییر نماید.( در ضمن بایست در مرخصی وذخیره مرخصی نیز تاثیر گذار باشد.)
  ۵-درمورد کارکنان ۹ درصدی اینجانب با عرض شرمنده گی اطلاعاتی ندارم همکاران محترمی که در این مورد اطلاعات دارند لطف کنند خبر رسانی کنند

 • درود بر سردبیر:در نهایت روزی رسید که مدیران شرکت هم باید ارزیابی واقعی بشوند میخواستم خدمت مدیرعامل محترم شرکت عرض کنم طرح تحول توسعه و سوداوری را با توجه به بضاعت هر استان را بایک برنامه زمانبندی مشخص که مبدا و مقصد دارد را در صورت صلاحدید حضرتعالی و مسئولین محترم بررسی نمائید تا ان زمان مدیران کارامد از غیر تشخیص داده شود دخالت کردم مرا ببخشید.

 • داستانی مشابه وضعیت کارکنان مخابرات بعد از خصوصی سازی شتر ، گاو ، پلنگی

  • سلام
   همکار عزیز
   لطفا” قضیه شتر گاو پلنگ زحمت بکش ارسال کن
   درود بر همکاران زحمتکش

 • سلام :من شنیدم میبایست هر ۴سال یک رتبه بدهند آیا درست است؟

  • author

   طبق قانون باید میدادن
   ولی الان شرکت مخابرات میگه (قانون هم ازش حمایت میکنه) که پس از چهار سال, فقط با درخواست معاون نیروی انسانی و موافقت هئیت مدیره یک رتبه داده میشه
   لذا ۴ سال به تنهایی ملاک نیست
   میگن به ارزیابی ها بستگی داره

   • این حرف اساسا غلط می باشد بعد از خصوصی شدن حضرات خودشون ارزیابی رو حذف کردند که اصلا ربطی به پرسنل ندارد

 • با سلام خدمت سردبیر محترم
  یه سوال مهم دارم ایا در جایگزینی فرزند همکار موقع بازنشستگی محدودیتی از نظر جنسیت همکار(زن یا مرد بودن) هست یا نه ؟ممنون لطفا اگر اطلاع دارید پاسخ دهید.

  • author

   دوست خوبم
   فعلا اصلا طرح جایگزینی وجود نداره
   بنابراین حرف از محدودیت زدن, کمی خارج از موضوعه.
   ولی در زمانی که این طرح اجرا شده بود محدودیتی نداشته

 • با عرض سلام و آرزوی سلامتی سردبیر گرامی

  آیا نتیجه پیگیری ها و اقدامات انجام شده و مذاکرات نمایندگان تشکل های کارگری با شرکت مخابرات در زمینه مطالبات همکاران رسمی به منظور اجرای بدون تنازل آئین نامه استخدامی و پرسنلی مصوب سال ۸۹، ارتقاء گروه های معوقه از سال ۸۸ تاکنون، ارتقاء رتبه و احتساب مدرک تحصیلی کارکنان و … در چه مرحله ای قرار دارد؟ آیا زمان بندی اجرایی در این خصوص در نظر گرفته شده است؟

  تندرست باشید

 • سلام سردبیر جان
  آیا تا به حال هیچ فکری برای منابع مالی طرح بازنشستگی نشده و هیئت مدیره بایستی تازه فکری کند خواهش میکنم بفرمایید کار به کجا کشیده
  ممنون از پیگیریهایتون

 • سلام سردبیرجان شنیده ایم طرح بازنشستگی تاپایان آذرماه ابلاغ می شود آیاصحت دارد

 • سردبیر بزرگواار و زحمتکش درود بر شما
  لطفا اگر ممکنه یک تاریخ تقریبی از ابلاغ شیوه نامه بازنشستگی بفرمایید شاید فرجی بشه
  البته با توجه به پیگیریهایی که زحمتش را می کشید و قابل تقدیر می باشد

  • author

   قربون شکلت ای نازنین
   دست من نیست که تاریخ بدم
   الان دم در جلسه هیئت مدیره است.چی بگم خب؟

   • دقیقا بفرمایید این در کجاست ؟ تا اونو گل(مخلوط خاک رس و آب ) بگیریم که هر چی به ضرر ماست راحت ازش تو میره و زود میاد بیرون . و هر چی به سود ماست به زور میره داخل و دیر میاد بیرون .

 • با عرض سلام وارادت
  جناب سردبیر عزیز لطفا” بند ۵ هیئت وزیران سال ۱۳۸۵ را اطلاع رسانی کنید

  • author

   بند ۶ است
   در مورد آن مطالب متنوعی در دست تهیه داریم

 • خدمت سردبیر عزیز و جناب امیدوار

  جناب امیدوار خبر رو از کجا شنیده ای چونکه منهم خبرای شنیدم میگن تا آخر آذر طرح بازنشستگی میاد جناب امیدوار ماهم امیدواریم شما هم همینطور

 • درود بر شما سردبیر محترم:انتشار اخبار زمانی که سرعت و حرارت لازم را نداشته باشد بویژه اخباری که بیشتر همکاران شرکتی پیرامون موضوع خاص حلقه میزنند و یا طرح بازنشستگی همکاران رسمی ،منجر به کاسته شدن از میزان مخاطبین خواهد شد بخصوص ارائه هر گزارشی حتما” به معنی خبری موثق نخواهد بود.

  • author

   عزیزم
   خبر باید وجود داشته باشه
   نمیتونم خبر بسازم.
   ضمن اینکه خواننده میخواد حواشی خبر رو هم بخونه.انتخاب با خودشه.
   خبر موثق در مورد بازنشستگی ده بار گفته شده
   در مورد طبقه بندی هم.
   ولی به سوالات توجه کنید

 • با عرض سلام حضور محترم سردبیر گرانقدر و همکاران محترم اگر کسی خبر جدیدی از وضعیت احکام ایثارگری مدت سربازی که از اواسط مهر ماه به تصویب رسید و قرار شد ۳/۴ مدت سربازی در جبهه را به عنوان ایثارگری محاسبه کنند خبری دارد بیزحمت باز گو نماید
  استان ما تا کنون هیچ کاری نکرده و هر وقت پیگیری میکنیم میگوید باید از تهران نامه و دستور العمل بیاید
  اگر همکاران در استانهای مختلف خبر جدیدی دارید بیزحمت اطلاع رسانی کنیید
  با سپاس

  • با سلام در تهران ذر حال گرفتن استعلام از مراجع ذیصلاح هستند.

 • دوستان رسمی مژده خبری موثق بخشنامه بازنشستگی تشویقی از اول آذرماه اجرایی می شود

 • عذر خواهی می کنم خبر را اصلاح می کنم بخشنامه از اول دی ماه اجرایی می شودانشائله که درست باشد

 • با سلام خدمت تمامی همکاران گرامی لطفا پس از نوشتن مطلب قبل از ارسال متن را مطالعه بفرمایید . ( واقعا غلط املایی جایگاهی ندارد ) تشکر

 • با سلام ، بازنشستگی تشویقی کی ابلاغ و اجرا میشود شاید دیگر آنقدر مهم نباشد اما آنچه حائز اهمیت است شایستگی در تصمیم و اقتدار در عمل جناب صدری عزیز و زحمات و تلاش سردبیر
  گرانقدر می باشد و از طرفی اینکه نظارت و ادامه این راه مستمر باشد .

 • در استان گیلان در حال استعلام از لشکر محل خدمت هستند(جهت ۳/۴ جبهه)

 • سلام
  ممنون از پیگیری همکاران در مورد طرح بازنشستگی نمیتوانیم سردبیر عزیز چه خبری از بازنشستگی یا زمان ابلاغ آن دارد با توجه به پیگیری هایشان که قابل تقدیر است

 • سلام سردبیر جان اگه زحمت نمیشه یه خبری از طرح بازنشستگی بگیر شما منابع دسترسیتون بیشتره خیلی آقایی فقط تاریخشو

  • author

   فریبرز جان
   به جان نازنین همه نازنین ها
   آنقدر توضیح داده ام که از نفس افتاده ام
   دم در هیئت مدیره است در اولین جلسه اگر نوبتش برسد مطرح می شود