کارکنان دقیقا چه می خواهند؟ رفاهیاتی شدنی یا ناشدنی! (حتما نظر بدهید) – مخابرات ما
مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

کارکنان دقیقا چه می خواهند؟ رفاهیاتی شدنی یا ناشدنی! (حتما نظر بدهید)

نویسنده: یادآور۸۶

یادداشت نویسنده: سردبیرجان اسم مرا بنویس که اینقدر به شما انتقاد نشود. کاش اجازه میدادید وقایع را صراحتا بنویسم تا معلوم شود چه خبر است و چگونه می خواهیم همه چیز را برگردانیم!

خواهش میکنیم فقط در مورد سوال نظرتان را بنویسید.در بقیه موارد در گذشته همه چیز گفته شده.حرفهای خارج از موضوع و طولانی حذف می شود (توسط سیستم-نفر کاری ندارد)

مخابرات ما- فرصت بسیار اندک است.هیئت مدیره شرکت مخابرات برای تصمیم گیری در مورد رفاهیات زمانی اندک در اختیار دارد.شاید لازم است بار دیگر همه چیز را شفاف با هم روی دور بریزیم.می خواهیم بد فهمی ها از میان برخیزد تا خدای ناکرده باز گروهی پای میلیاردها تومان هزینه را وسط نکشند و از تصویب طرح جلوگیری نکنند. از این بد فهمی ها آسیب های زیادی دیده ایم.

ما  بیش از گذشته نگران بد فهمی ها شده ایم.بدفهمی خودمان و کسانی که طرح را بررسی می کنند!

.

گفتگو با تشکل ها

با یکی از نمایندگان کارکنان در تشکل ها حرف می زدم.او در همه مذاکرات با مدیران ارشد شرکت بوده است.

بدون تعارف از او پرسیدم گمان نمی کنی سنگ بزرگی که برداشته اید باعث شود به هدف نزنید؟

او با تعجب پرسید: کدام سنگ؟ منظورت چیست؟

گفتم:

همه شما وضع امروز مخابرات را می دانید. رفتن به این سمت که معوقات را نیز پرداخت کنند قطع و یقین باعث می شود کل طرح زیر سوال برود.

او گفت:

اینجا دو بحث مطرح است.یکی وضعیت امروز با مشکلات دلار و نابسامانی های مالی. در این شرایط زندگی کارکنان بشدت دشوار شده است. همه ما در شوراها و تشکل ها بدنیال این هستیم که وضعیت امروز بهتر شود و زندگی همکاران راحت تر بچرخد.بحث معوقات حرف دیگری است. در واقع بحث دوم است . خودمان هم میدانیم که با این شرایط ممکن است به آن نرسیم. هدف اصلی ما تصویب طرح برای سال ۹۷ است.

گفتم:

ممکن است به آن نرسید؟ همین حالا من به شما میگویم نمی رسید!  هیئت مدیره  جرات ندارد مخابرات را زیر بار چنین دین و قرضی ببرد..البته اگر همراه اول و مخابرات در هم ادغام میشد این ها شدنی بود.ولی حیف که نشد!

عضو تشکل ها به من میگوید:

ما بارها به هیئت مدیره , مدیران و نمایندگان آنان گفتیم که فعلا شما رفاهیات ۹۷ را بر اساس مصوبه سال ۸۹ تصویب کنید, آنگاه کارکنان وقتی تلاش شما را ببیند قطعا کوتاه می آیند.راستش بین خودمان بماند همین ۹۷ مصوب شود در آینده همکاران ما منافع زیادی می برند.بگذارید به موضوعی اشاره کنم …!

تحلیل او بسیار جالب بود.طبق صحبت او با توجه به تغییر ارزش دلار, دولت در سال آینده مجبور خواهد بود حداقل حقوق را دو سه برابر کند آنگاه ببینید همین چیزها چه تاثیری در حقوق کارکنان خواهد داشت.

او اصرار می کند که:

ما بخاطر آینده این همه اصرار داریم که مصوبه ۸۹ مجددا برقرار شود. نه بخاطر گذشته!

.

من نگرانی خودم را به او منتقل کردم.گفتم که می ترسم هیئت مدیره بخاطر رقم بالای معوقات   از تصویب این طرح خودداری کند و حتی سال ۹۷ را هم با درصدهای همیشگی ببندد.

او به من نگاه میکند!میداند بی دلیل حرفی نمی زنم! لابد نشانه هایی دیده ام! نگرانی مرا رفع میکند تا حدی و میگوید:

ما که بارها در جلسات گفته ایم اولویت اول ما امسال است یعنی سال ۹۷٫ ضمن اینکه درست نیست همه مطالبات خودمان را از این مدیر عامل بخواهیم.حالا که او بطرف ما آمده بهتر است در حد مقدوراتش چیزی بخواهیم اصلا چانه زنی یعنی همین.هیچکس نمی تواند روی حرف خودش کاملا بماند.

.

حرفش را قبول دارم! در واقع در گذشته هیچ کاری نشده است.همیشه تصمیمات و تصمیم گیری ها به آینده حواله شده است!  لذا  آنقدر مطالبات کارکنان زیاد, سنگین و پر حجم شده که هر مدیر جدیدی از اجرایش سر باز می زند حالا که مدیری با همفکری کارکنان وارد فضای مطالبات شده باید قدر این موقعیت را بدانیم و حداقل طوری رفتار کنیم که نشان دهیم برای  دوران مدیریت خودش مطالبات داریم.

او حرف مرا قبول می کندوبا من موافق است.

هنوز هم طوری نگاهم می کندکه انگار از چیزی خبر دارم و نمی خواهم بگویم. به او می گویم:

چه من چیزی بدانم چه چیزی ندانم نظر شما را میخواستم بدانم.حرفهایم را می خواستم به شما بگویم و حرفهایتان را بشنوم! گفتم و شنیدم! حالا باید نظر اعضای سایت و همکارانم را بدانم.

.

بله! حالا می خواهیم نظر شما را بدانیم.

چنانچه درخواست  مطالبات سالهای گذشته باعث شود طرح رفاهیات ۸۹ برای ۹۷ هم تصویب نشود, آیا شما فعلا از مطالبات قدیم صرفنظر می کنید و به رفاهیات ۹۷ رضایت می دهید یا اینکه از رفاهیات ۹۷ هم بخاطر معوقات گذشته اش صرف نظر می کنید.

در شرایط حساسی هستیم. آنچه از تعویق نصویب رفاهیات حس میکنم همین است که گفتم. بنظر من تعلل بخاطر همین است. اگر معوقات را بخواهیم, بنظر می رسد  هیئت مدیره طرح را تصویب نخواهد کرد.

باید گفت حتی تصویب همین رفاهیات ۸۹ برای ۹۷ هم بقدر کافی قدمی بزرگ و روبه جلو خواهد بود برای کارکنان. تصویبش توفیق بزرگی خواهد بود.

حالا دلم میخواهد نظر شما اعضای سایت را بدون پرده و ملاحظه بدانم.لطفا از شعار پرهیز کنید و یکی از این دو را انتخاب نمایید. فقط همین!پیرامون انتخاب خود نظر بدهید.

.

فقط یک سوال پرسیده ایم.همین! نه لازم است عصبانی شوید نه خوشحال! نه راضی و نه ناراضی! فقط یک سوال است برای پاسخ دادن! در عین حال حاوی یک پیش بینی بسیار واقعی است!

 

از اینکه پیوسته, مخابرات ما را برای نظرات خود انتخاب کرده اید واقعا سپاسگزاریم.

 

 

117
دیدگاه بگذارید

avatar
76 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
مازنیمجیدسپیده-فارسبی نامبازنشسته Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
مازنی
Guest
مازنی

این سؤال از اساس غلط و گمراه کننده است، چرا که نتیجه پاسخ به آن، هرچه که باشد، جسارت مدیران و خسارت کارکنان را بیش از این می کند! واقعاً که! انگار با یه مشت بچه طرف شدن!! عین اینکه بگی آقا شما حاضری یه چند ماه بخشی از حقوقت رو نگیری؟ چرا؟ آخه شرکت کارای واجب تر داره!!!!

مجید
Guest
مجید

۱- اگه مدیران محترم برای پرداخت یکجای معوقات بهانه میارن خب از سال ۸۹ شروع کنن ولی با یه ترتیب و برنامه زمانبندی شده و مشخص که توافق و اعلام بشه مثلا حداکثر ظرف ۳ سال کاملا تسویه بشه البته میدونم اینجوری به نفع همکاران نیست ولی به هرحال شدنی تره.
۲- جز رفاهیات معوقات دیگریم هست که امیدوارم فراموش نشه مثل فوق العاده ایام تعطیل.

سپیده-فارس
Guest
سپیده-فارس

لطفا وخواهشا یکی از دلائل عدم ادغام سیار با مخابرات ایران حرف بزنه شاید قانع شدیم .چرا سیار قلمرو شخصی ست که کارمندانش از ما زیادتر بگیرند ؟ مگر مخابرات درکل کشور چقدردیگه پرسنل داره که درشرایطی که یکی از منابع مهم تامین اعتبار معوقات ماوشاید درواقع تنها منبع سیار است ازاین توزیع درآمد وثروت جلوگیری میکنه .مگر دراستانها بخش سیار وجود نداره که تحت الشعاع آن تمامی بخش ها دست اندرکار توسعه ونگهداری آن هستند .چرا سیار یک قلمرو خودمختارست.پاسخ منطقی چیست ؟

بی نام
Guest
بی نام

سلام سردبیر عزیز
تا دلتون بخواد تو مخابرات پول هست راحت می تونن همه رو پرداخت کنن کم حق ما رو تو این جند سال خوردن؟ ظبقه بندی، ارتقاء تحصیلی، زفاهیات،و… نباید کوتاه امد.

سردبیر - مخابرات ما
Admin

سکینه گفتی و کردی کبابم

بازنشسته
Guest
بازنشسته

با سلام
اگررفاهیات ۱۳۹۷ تصویب شود به شاغلین تعلق میگیرد پس بازنشسته های سالهای قبل چی ؟؟؟؟؟؟؟؟

Anonymous
Guest
Anonymous

سلام
الان که اقساط شرکت به دولت تمام شده برای شرکت کاری نداره بهتره از سال ۸۹ پرداخت بشه تا همکاران هم دعا گو باشند

گیلانی
Guest
گیلانی

سلام.اگر مخابرات الزام و اجباری برای پرداخت معوقات قبل ندارد.لزومی ندارد هزینه شرکت را بالا ببرد.افزایش سال ۹۷ و یا تعیین و تکلیف آن حق شاغلین است.

Anonymous
Guest
Anonymous

باسلام به نظراین حقیر مخابرات باید از سهام خودش به اندازه بدهی به کارمندان سهام واگذار کند همانطور که بدهی خود را به دولت با فروش املاک پرداخت کرد واگر هنوز چیزی از املاک باقی مانده ان هم می تواند بفروشد وبدهی خود را صاف کند

همکار بازنشسته فنی
Guest
همکار بازنشسته فنی

با سلام عزیزان بازنشسته وکارکنان حق گرفتنی است اگر حق است که است پس نباید از حق گذشت باید تمام وکمال گرفت با هماهنگی وباتوافق طرفین که مقدور باشد والا نبایدبا مطرح کردن سال ۹۷ ازحق قانونی چند ساله چشم پوشی کرد

محمدزاده
Guest
محمدزاده

باعرض سلام
به نظر من هم برای سال ۹۷ وهم سالهای گذشته اجرابشه . چراکه شرکت مخابرات از سال ۸۹ حق ما کارکنان رو ضایع کرده وهرجاتونسته از حقوق و مزایای ما زده الان شرکتهای دولتی مثل آب وفاضلاب و گاز و… اندازه حقوق ما اضافه کار می گیرند .

بهروز
Guest
بهروز

به نظر بنده شروع خوبی خواهد شد اگر از اول سال ۹۷ محاسبه شود و بعدا میشه برای سال های گذشته نیز تلاشمان را ادامه میدهیم

امیدوار
Guest
امیدوار

شدنییش تو قسمت ادغام با سیار!!!
یا پرداخت مزایا طبق همکاران درجه یک مخابرات از نوع سیار

Anonymous
Guest
Anonymous

با سلام . اگر همه رفاهیات ما را بدهند پاداش هییت مدیره کم می شود انوقت مخابرات ورشکست می شود .پس بگذار پاداش همچنان برقرار و هییت مدیره به سلامت باشد .

سلامی
Guest
سلامی

با توجه به اثار حقوقی ناشی از پرداخت معوقات عاقلانه ترین تصمیم رضایت به پرداخت مطالبات از سال جاری این بهانه را از هیت مدیره می گیرد
ضمن اینکه کمترین اثار خقوقی پیش بینی نشده را دارد

Anonymous
Guest
Anonymous

کارمند رسمی .با سلام ،اگر مدیران ازپاداشی که هرسال درمجمع برای خودشان تصویب می کنند ،گذشت کنند ما هم از رفاهیات قبلی چشم پوشی می کنیم.

Anonymous
Guest
Anonymous

با سلام به سردبیر پرتلاش به نظر بنده علی الحساب برای امسال تصویب شود و مصوبه ای برای پرداخت کل آن نیز تصویب گردد که در سال های آتی هر سال یا هر ۶ ماه بخشی از آن را پرداخت نمایند اما آن مصوبه بگونه ای باشد که طلب پرسنل جزء دیون قرار داده شود و هرسالی که قرار پرداخت آن انجام می گردد رسوب آن نیز محاسبه شود