مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

کارکنان دقیقا چه می خواهند؟ رفاهیاتی شدنی یا ناشدنی! (حتما نظر بدهید)

نویسنده: یادآور۸۶

یادداشت نویسنده: سردبیرجان اسم مرا بنویس که اینقدر به شما انتقاد نشود. کاش اجازه میدادید وقایع را صراحتا بنویسم تا معلوم شود چه خبر است و چگونه می خواهیم همه چیز را برگردانیم!

خواهش میکنیم فقط در مورد سوال نظرتان را بنویسید.در بقیه موارد در گذشته همه چیز گفته شده.حرفهای خارج از موضوع و طولانی حذف می شود (توسط سیستم-نفر کاری ندارد)

مخابرات ما- فرصت بسیار اندک است.هیئت مدیره شرکت مخابرات برای تصمیم گیری در مورد رفاهیات زمانی اندک در اختیار دارد.شاید لازم است بار دیگر همه چیز را شفاف با هم روی دور بریزیم.می خواهیم بد فهمی ها از میان برخیزد تا خدای ناکرده باز گروهی پای میلیاردها تومان هزینه را وسط نکشند و از تصویب طرح جلوگیری نکنند. از این بد فهمی ها آسیب های زیادی دیده ایم.

ما  بیش از گذشته نگران بد فهمی ها شده ایم.بدفهمی خودمان و کسانی که طرح را بررسی می کنند!

.

گفتگو با تشکل ها

با یکی از نمایندگان کارکنان در تشکل ها حرف می زدم.او در همه مذاکرات با مدیران ارشد شرکت بوده است.

بدون تعارف از او پرسیدم گمان نمی کنی سنگ بزرگی که برداشته اید باعث شود به هدف نزنید؟

او با تعجب پرسید: کدام سنگ؟ منظورت چیست؟

گفتم:

همه شما وضع امروز مخابرات را می دانید. رفتن به این سمت که معوقات را نیز پرداخت کنند قطع و یقین باعث می شود کل طرح زیر سوال برود.

او گفت:

اینجا دو بحث مطرح است.یکی وضعیت امروز با مشکلات دلار و نابسامانی های مالی. در این شرایط زندگی کارکنان بشدت دشوار شده است. همه ما در شوراها و تشکل ها بدنیال این هستیم که وضعیت امروز بهتر شود و زندگی همکاران راحت تر بچرخد.بحث معوقات حرف دیگری است. در واقع بحث دوم است . خودمان هم میدانیم که با این شرایط ممکن است به آن نرسیم. هدف اصلی ما تصویب طرح برای سال ۹۷ است.

گفتم:

ممکن است به آن نرسید؟ همین حالا من به شما میگویم نمی رسید!  هیئت مدیره  جرات ندارد مخابرات را زیر بار چنین دین و قرضی ببرد..البته اگر همراه اول و مخابرات در هم ادغام میشد این ها شدنی بود.ولی حیف که نشد!

عضو تشکل ها به من میگوید:

ما بارها به هیئت مدیره , مدیران و نمایندگان آنان گفتیم که فعلا شما رفاهیات ۹۷ را بر اساس مصوبه سال ۸۹ تصویب کنید, آنگاه کارکنان وقتی تلاش شما را ببیند قطعا کوتاه می آیند.راستش بین خودمان بماند همین ۹۷ مصوب شود در آینده همکاران ما منافع زیادی می برند.بگذارید به موضوعی اشاره کنم …!

تحلیل او بسیار جالب بود.طبق صحبت او با توجه به تغییر ارزش دلار, دولت در سال آینده مجبور خواهد بود حداقل حقوق را دو سه برابر کند آنگاه ببینید همین چیزها چه تاثیری در حقوق کارکنان خواهد داشت.

او اصرار می کند که:

ما بخاطر آینده این همه اصرار داریم که مصوبه ۸۹ مجددا برقرار شود. نه بخاطر گذشته!

.

من نگرانی خودم را به او منتقل کردم.گفتم که می ترسم هیئت مدیره بخاطر رقم بالای معوقات   از تصویب این طرح خودداری کند و حتی سال ۹۷ را هم با درصدهای همیشگی ببندد.

او به من نگاه میکند!میداند بی دلیل حرفی نمی زنم! لابد نشانه هایی دیده ام! نگرانی مرا رفع میکند تا حدی و میگوید:

ما که بارها در جلسات گفته ایم اولویت اول ما امسال است یعنی سال ۹۷٫ ضمن اینکه درست نیست همه مطالبات خودمان را از این مدیر عامل بخواهیم.حالا که او بطرف ما آمده بهتر است در حد مقدوراتش چیزی بخواهیم اصلا چانه زنی یعنی همین.هیچکس نمی تواند روی حرف خودش کاملا بماند.

.

حرفش را قبول دارم! در واقع در گذشته هیچ کاری نشده است.همیشه تصمیمات و تصمیم گیری ها به آینده حواله شده است!  لذا  آنقدر مطالبات کارکنان زیاد, سنگین و پر حجم شده که هر مدیر جدیدی از اجرایش سر باز می زند حالا که مدیری با همفکری کارکنان وارد فضای مطالبات شده باید قدر این موقعیت را بدانیم و حداقل طوری رفتار کنیم که نشان دهیم برای  دوران مدیریت خودش مطالبات داریم.

او حرف مرا قبول می کندوبا من موافق است.

هنوز هم طوری نگاهم می کندکه انگار از چیزی خبر دارم و نمی خواهم بگویم. به او می گویم:

چه من چیزی بدانم چه چیزی ندانم نظر شما را میخواستم بدانم.حرفهایم را می خواستم به شما بگویم و حرفهایتان را بشنوم! گفتم و شنیدم! حالا باید نظر اعضای سایت و همکارانم را بدانم.

.

بله! حالا می خواهیم نظر شما را بدانیم.

چنانچه درخواست  مطالبات سالهای گذشته باعث شود طرح رفاهیات ۸۹ برای ۹۷ هم تصویب نشود, آیا شما فعلا از مطالبات قدیم صرفنظر می کنید و به رفاهیات ۹۷ رضایت می دهید یا اینکه از رفاهیات ۹۷ هم بخاطر معوقات گذشته اش صرف نظر می کنید.

در شرایط حساسی هستیم. آنچه از تعویق نصویب رفاهیات حس میکنم همین است که گفتم. بنظر من تعلل بخاطر همین است. اگر معوقات را بخواهیم, بنظر می رسد  هیئت مدیره طرح را تصویب نخواهد کرد.

باید گفت حتی تصویب همین رفاهیات ۸۹ برای ۹۷ هم بقدر کافی قدمی بزرگ و روبه جلو خواهد بود برای کارکنان. تصویبش توفیق بزرگی خواهد بود.

حالا دلم میخواهد نظر شما اعضای سایت را بدون پرده و ملاحظه بدانم.لطفا از شعار پرهیز کنید و یکی از این دو را انتخاب نمایید. فقط همین!پیرامون انتخاب خود نظر بدهید.

.

فقط یک سوال پرسیده ایم.همین! نه لازم است عصبانی شوید نه خوشحال! نه راضی و نه ناراضی! فقط یک سوال است برای پاسخ دادن! در عین حال حاوی یک پیش بینی بسیار واقعی است!

 

از اینکه پیوسته, مخابرات ما را برای نظرات خود انتخاب کرده اید واقعا سپاسگزاریم.

 

 

 1. مازنی می گوید

  این سؤال از اساس غلط و گمراه کننده است، چرا که نتیجه پاسخ به آن، هرچه که باشد، جسارت مدیران و خسارت کارکنان را بیش از این می کند! واقعاً که! انگار با یه مشت بچه طرف شدن!! عین اینکه بگی آقا شما حاضری یه چند ماه بخشی از حقوقت رو نگیری؟ چرا؟ آخه شرکت کارای واجب تر داره!!!!

 2. مجید می گوید

  ۱- اگه مدیران محترم برای پرداخت یکجای معوقات بهانه میارن خب از سال ۸۹ شروع کنن ولی با یه ترتیب و برنامه زمانبندی شده و مشخص که توافق و اعلام بشه مثلا حداکثر ظرف ۳ سال کاملا تسویه بشه البته میدونم اینجوری به نفع همکاران نیست ولی به هرحال شدنی تره.
  ۲- جز رفاهیات معوقات دیگریم هست که امیدوارم فراموش نشه مثل فوق العاده ایام تعطیل.

 3. سپیده-فارس می گوید

  لطفا وخواهشا یکی از دلائل عدم ادغام سیار با مخابرات ایران حرف بزنه شاید قانع شدیم .چرا سیار قلمرو شخصی ست که کارمندانش از ما زیادتر بگیرند ؟ مگر مخابرات درکل کشور چقدردیگه پرسنل داره که درشرایطی که یکی از منابع مهم تامین اعتبار معوقات ماوشاید درواقع تنها منبع سیار است ازاین توزیع درآمد وثروت جلوگیری میکنه .مگر دراستانها بخش سیار وجود نداره که تحت الشعاع آن تمامی بخش ها دست اندرکار توسعه ونگهداری آن هستند .چرا سیار یک قلمرو خودمختارست.پاسخ منطقی چیست ؟

 4. بی نام می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  تا دلتون بخواد تو مخابرات پول هست راحت می تونن همه رو پرداخت کنن کم حق ما رو تو این جند سال خوردن؟ ظبقه بندی، ارتقاء تحصیلی، زفاهیات،و… نباید کوتاه امد.

  1. سردبیر می گوید

   سکینه گفتی و کردی کبابم

 5. بازنشسته می گوید

  با سلام
  اگررفاهیات ۱۳۹۷ تصویب شود به شاغلین تعلق میگیرد پس بازنشسته های سالهای قبل چی ؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. ناشناس می گوید

  سلام
  الان که اقساط شرکت به دولت تمام شده برای شرکت کاری نداره بهتره از سال ۸۹ پرداخت بشه تا همکاران هم دعا گو باشند

 7. گیلانی می گوید

  سلام.اگر مخابرات الزام و اجباری برای پرداخت معوقات قبل ندارد.لزومی ندارد هزینه شرکت را بالا ببرد.افزایش سال ۹۷ و یا تعیین و تکلیف آن حق شاغلین است.

 8. ناشناس می گوید

  باسلام به نظراین حقیر مخابرات باید از سهام خودش به اندازه بدهی به کارمندان سهام واگذار کند همانطور که بدهی خود را به دولت با فروش املاک پرداخت کرد واگر هنوز چیزی از املاک باقی مانده ان هم می تواند بفروشد وبدهی خود را صاف کند

 9. همکار بازنشسته فنی می گوید

  با سلام عزیزان بازنشسته وکارکنان حق گرفتنی است اگر حق است که است پس نباید از حق گذشت باید تمام وکمال گرفت با هماهنگی وباتوافق طرفین که مقدور باشد والا نبایدبا مطرح کردن سال ۹۷ ازحق قانونی چند ساله چشم پوشی کرد

 10. محمدزاده می گوید

  باعرض سلام
  به نظر من هم برای سال ۹۷ وهم سالهای گذشته اجرابشه . چراکه شرکت مخابرات از سال ۸۹ حق ما کارکنان رو ضایع کرده وهرجاتونسته از حقوق و مزایای ما زده الان شرکتهای دولتی مثل آب وفاضلاب و گاز و… اندازه حقوق ما اضافه کار می گیرند .

 11. بهروز می گوید

  به نظر بنده شروع خوبی خواهد شد اگر از اول سال ۹۷ محاسبه شود و بعدا میشه برای سال های گذشته نیز تلاشمان را ادامه میدهیم

 12. امیدوار می گوید

  شدنییش تو قسمت ادغام با سیار!!!
  یا پرداخت مزایا طبق همکاران درجه یک مخابرات از نوع سیار

 13. ناشناس می گوید

  با سلام . اگر همه رفاهیات ما را بدهند پاداش هییت مدیره کم می شود انوقت مخابرات ورشکست می شود .پس بگذار پاداش همچنان برقرار و هییت مدیره به سلامت باشد .

 14. سلامی می گوید

  با توجه به اثار حقوقی ناشی از پرداخت معوقات عاقلانه ترین تصمیم رضایت به پرداخت مطالبات از سال جاری این بهانه را از هیت مدیره می گیرد
  ضمن اینکه کمترین اثار خقوقی پیش بینی نشده را دارد

 15. ناشناس می گوید

  کارمند رسمی .با سلام ،اگر مدیران ازپاداشی که هرسال درمجمع برای خودشان تصویب می کنند ،گذشت کنند ما هم از رفاهیات قبلی چشم پوشی می کنیم.

 16. ناشناس می گوید

  با سلام به سردبیر پرتلاش به نظر بنده علی الحساب برای امسال تصویب شود و مصوبه ای برای پرداخت کل آن نیز تصویب گردد که در سال های آتی هر سال یا هر ۶ ماه بخشی از آن را پرداخت نمایند اما آن مصوبه بگونه ای باشد که طلب پرسنل جزء دیون قرار داده شود و هرسالی که قرار پرداخت آن انجام می گردد رسوب آن نیز محاسبه شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.