Ultimate magazine theme for WordPress.

مصوبات اخیر مخابرات به چه معناست؟ (۱) جانبازان.

53 178

 

مخابرات ما – مصوبات اخیر در هیئت مدیره به جه معناست؟ چه تغییری در قوانین جاری ایجاد شده است؟

آنچه حاصل تحقیق, بررسی و مشاوره ما با مدیران است نشان میدهد مصوبات اخیر هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران برای اجرای این قوانین بوده است.

ابتدا, بند ذ از ماده ۸۷ از برنامه ششم:

[box]

ذ- ماده (۲۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می‌شود.

عبارت «اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی» بعد از عبارت «تأمین نیروهای مورد نیاز خود را» اضافه می‌شود.

تبصره ۱- وضعیت استخدامی مشمولان این ماده حداکثر پس از  سه ماه رسمی‌قطعی می‌گردد.

تبصره ۲- والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان  و رزمندگان با حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه، شاغل در کلیه دستگاههای مشمول ماده (۲) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و مؤسسات تابعه آنها و شرکتهای عمومی و دولتی، در صورت تنزل از پست سازمانی بالاتر، مشروط به عدم محکومیت آنها بر اساس آراء مراجع قضائی یا اداری به تنزل پست، از کلیه حقوق و مزایای همان پست سازمانی یا همتراز شغل و پست قبلی برخوردار می‌شوند.

[/box]

 

اما مورد دوم جزء ۶ از بند ث از ماده ۸۸ از برنامه ششم توسعه است که در آن آمده است:

[box]

ث- دولت مکلف است طبق بودجه سنواتی به‌منظور حمایت و تجلیل از رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) جانبازی و آزادگان با کمتر از شش‌ماه سابقه اسارت و همسران و فرزندان آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.

۱- ….

۵‍- ….

۶- بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی

[/box]

به زبان ساده اگر تنزل شغلی برای یکی از جانبازان ایجاد شود همان حقوق قبل از تنزل به آنان پرداخت می شود به شرطی که بر اساس احکام خاص قضائی نباشد.

دیگر اینکه قوانین گفته شده در قانون به والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان  و رزمندگان تسری می یابد.

آخر اینکه, بهره مندی از یک مقطع بالاتر تحصیلی برای رزمندگان شش ماه جبهه هم مصوب شده بود که اینک در مخابرات قابلیت اجرا یافته است.

این ساده ترین شکل و حالتی بود که می توانستیم مصوبات اخیر را عمومی کنیم.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

 1. ناشناس می گوید

  سلام جناب سردبیر
  ۲ تبصره به بند (ذ) ماده۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، ماده۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اضلافه شده است که :
  در تبصره یک این اصلاحیه آمده است: وضعیت استخدامی مشمولان این ماده حداکثر پس از ۳ ماه رسمی قطعی می‌شود.
  ماده۲۱ قانون جامع به شرح زیر است:
  کلیه دستگاه‌های موضوع ماده۲ این قانون مکلفند حداقل ۲۵درصد از نیازهای استخدامی و تامین نیروهای مورد نیاز خود را که وفق ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خود اخذ می‌نمایند به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان ۲۵درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک‌سال و بالای یک‌سال اسارت اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و ۵درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر ۲۵درصد و آزادگان کمتر از یک سال اسارت اختصاص دهند.

  آنچه از الحاق این تبصره در بادی امر به نظر می‌رسد این است که مقنن به دنبال حل مشکل ایثارگرانی بوده که طی سال‌های متمادی بدون ثبات شغلی در دستگاه‌های مشمول ماده۲ قانون جامع مشغول خدمت بوده و بدون بهره‌مندی از امتیازات و تسهیلات قانونی به صورت غیررسمی مشغول به‌کار بوده‌اند. افرادی که مشمول تبدیل وضعیت استخدامی می‌شوند و دستگاه‌های اجرایی که ظرف مدت ۳ماه باید نسبت به اجرای قانون اقدام کنند عبارتند از: والدین شهدا، جانبازان با هر درصد جانبازی، همسر و فرزندان آنان، آزادگان با هر میزان سابقه اسارت، همسر و فرزندان آنان، فرزندان و همسران شهدا، رزمندگان باسابقه حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان، خواهر و برادر شهید.

  افراد فوق که در استخدام غیررسمی دستگاه‌های مشمول ماده۲ قانون جامع می‌باشند در صورت تمایل به تبدیل وضعیت استخدامی باید براساس تبصره الحاقی به ماده۲۱ قانون جامع پیگیر حقوق قانونی خود باشند.
  شما این تبصره رو در نظر نمی گیرید در این قانون و تبصره اشاره شده است که جانبازان با هر درصد جانبازی، همسر و فرزندان آنان شامل اجرای این قانون می شوند و مجلس هم تاکید بر اجرای این قانون داشته است حتی خود بنیاد شهید هم برای این افراد نامه ارسال کرده ولی شرکتی اصلا توجهی به این تبصره نمی کند

  1. سردبیر می گوید

   طولانیه اجازه بدین شب بخونمش.باشه؟

   1. ناشناس می گوید

    ممنون میشم اگر حتمن بخونید و جواب بدید متاسفانه ما فرزندان جانباز هیچ بهره ای از این قوانین نبردیم جز اینکه همه جا به ما گفتن شما سهمیه ای هستین کاش لااقل تو یه مورد از این سهمیه استفاده کرده بودیم

   2. ناشناس می گوید

    سلام خشته نباشید منتظر پاسختون هستم

  2. سردبیر می گوید

   دوست خوب من
   مخابرات هر وقت استخدام داشته این سهمیه رو در نظر گرفته
   بیش از اون رو هم در نظر گرفته
   ولی معنی و مفهوم این قانون این نیست که هر کسی این شرایط رو داشت فوری استخدام بشه و بعد از سه ماه هم رسمی بشه
   چند روز قبل برای موضوع مشابهی از مدیر امور اداری خودمون راهنمایی خواستم
   یکی از همکاران پرسیده بود (من فرزند جانباز زیر ۲۵ درصد هستم. شرکتی هم هستم.الان چه امتیازی به من میدن}
   من هم پیگیر سوالش شدم.
   جوابش همینی است که بالا نوشتم.
   یعنی اگر استخدامی در مخابرات بود این سهمیه را باید رعایت کند کما اینکه در دوره گذشته انجام داد و البته میگن بمراتب بیش از ان انجام شده.
   و گروهی هم بخاطر همین موضوع به آقای باطنی بسیار سخت گرفتن که چرا سهمیه بیشتری به اونها داده.خیلی هم بیشتر.
   بنابراین زمان استخدام این قانون برای شما خوب خواهد بود.

 2. ناشناس می گوید

  سلام.. چرا نمیشه نظر داد ایمیل هم می نویسم بازم مساهده نمیشه و پیام میده تکراری است ولی چیزی مشاهده نمیشه

  1. سردبیر می گوید

   با گوشی امتحان کنید
   با دستگاه دیگری امتحان کنید
   اگر تونستید ,
   نتیجه اش اینه که بچه بدی بودی فیلترت کردن

 3. علی می گوید

  سلام سردبیرهیچ کدام ازمصوبات مال جانبازان اجرانمیشه نه استخدامی فرزندان شهدا وفرزندان جانبارنه رزمندگان داوطلبانه اگرمیخواست اجرا بشه جناب مهندس صدری خودشان مثل استخدامی های ۹۲اعلام میکرد

  1. سردبیر می گوید

   قانونش رو برام بذار.
   اون قوانین به موقع خودش اجرا شده.برای خانواده شهدا حتی دیپلمش هم قرارداد مستقیم بست.
   در مرود جانبازان هم قانونی وجود نداره.(البته برای زی ر۷۵ درصد)
   اگر هست بگین من هم خبر داشته باشم.واقعا ندیدم

 4. همکار رسمی می گوید

  جناب سردبیر
  من خودم ایثارگر هستم با پرداختن به مسائل جزیی که معلوم نیست چگونه آنرا اجرا میکنند و چندان هم در حال حاضر قشر کمی از همکاران را شامل میشود. چه چیز را می خواهند در این آخر خدمت همکاران ثابت کنند ؟!!!!
  باز هم تکرار و تکرار آیین نامه حقوق و دستمزد مصوبه سال ۸۹ را اجرا کنند تمام مشکلات حل میشود.چرا بجای پرداختن به درخت رفته اند سراغ شاخ و برگ!!!!!
  ما فقط از آقای مدیر عامل یک چیز می خواهیم اجرای آیین نامه تمام و بدون کم و کاست. لطفا با پرداختن به جزییات کلیات را به حاشیه نبرند.

 5. شرکتی خراسان شمالی می گوید

  با سلام سردبیر عزیز…
  حالا با ایم مصوبه و اون قسمت اولش که لفظ شرکتی بودن هم توش قید شده که این قوانین در مورد شرکتی ها هم میباید اجرا شه …و خط پایینش زده که با اجرای این مصوبه بعد ۳ ماه قرارداد بصورت دائم میبایست باشه…
  در مورد بند ث هم که اون مصوبه در مورد فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد هم قابل اجراس…
  حالا سردبیر جان میشه بگین بنده با مدرک فوق لیسانس و ۱۰ سال سابقه و فرزند جانباز ۲۰ درصد بودن ،با این تفاسیر چه تغییری در وضعیتمون ایجاد خواهد شد ؟؟؟؟؟؟
  از کدام طریق اقدام کنیم ؟از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران یا بخش ایثارگران مخابرات یا ….
  لطف کنید راهنمایی کامل بفرمایید…
  چیزی که من از مصوبات برداشت میکنم میباید شرکتی های دارای شرایط جانبازی میباید که قراردادشون مستقیم بشه و تغییر وضعیت داشته باشن…

  1. سردبیر می گوید

   در وضعیت شما هیچ فرقی داده نمیشه
   هیچی.
   این برای جانبازان شاغل است.همین

 6. ناشناس می گوید

  سلام
  در زمینه ورود نیرو به مخابرات به صورت قراردادی در گذشته افرادی جذب شده اند که حتی یک آزمون فرمالیته محلی هم نداده بودن و از همان ابتدا با مخابرات قرارداد بستن با سفارش مدیران کل.‌معاونین فرماندار استاندار. نماینده و…..
  اون وقت نیرو وجود داره که بدون رابطه از ۱۰-۱۵ سال قبل به صورت شرکتی و روزمزد به صورت شرکتی با حداقل حقوق صورت خود را به زور سیلی زنده نگه داشته است و‌دارای بهترین تحصیلات دانشگاهی می باشد

  1. ناشناس می گوید

   در هر سال علاوه بر جذب نیروها به صورت روند استخدام قراردادی بعضا هم افردای به صورت رابطه ای با مدیران توسط افراد نفوذگذار به مجموعه تحمیل شده اند ولی این وسط نباید حق افرادی که از کانالهای قانونی استخدام به صورت قراردادی و حتی شرکتی جذب شده اند نادیده گرفته شود و مخابرات نسبت به احقاق حق آنها بررسی و اقدام ب کند

  2. سردبیر می گوید

   قرارداد بر اون اساس که شما میگین وجود نداره.
   اگر هم باشه چیزی شامل اونها نمیشه یعنی دائمی نمیشن
   موردی هست دقیق بنویسین

 7. جانباز دفاع مقدس می گوید

  سلام، خیلی خوشبینانه است که فکر کنیم مسئولین مخابرات قصد اجرای قانون در مورد رزمندگآن مبنی بر احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر و پرداخت کلیه حقوق و مزایای همان پست سازمانی یا همتراز شغل و پست قبلی را دارند .
  من جانباز ۱۵% دفاع مقدس که بعد از خصوصی سازی مدارک جانبازی ام را به کارگزینی ارائه دادم بعد از چند سال هنوز نتوانسته ام از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر و همچنین یک گروه بالاتر مربوط به قبل از خصوصی سازی استفاده کنم و پرونده شکایت جهت احقاق حق خویش تشکیل داده ام ، حال چطور ممکن است این مسئولین طبق قانون عمل کنند و حق و حقوق رزمندگان را بدهند با توجه به شرایط من بعید می دانم ، همانطور که حق ایثارگری سربازان وظیفه خدمت کرده در جبهه در رابطه با احتساب سه چهارم خدمت بصورت داوطلبانه را نداده اند.

 8. ناشناس می گوید

  با سلام و خسته نباشید آیا هیج مصوبه ای برای خواهر و برادر شهید فوق لیسانس و مرتبط با اداره وجود ندارد به خدا ما تواداره پوسیدیم با ۱۶ سال سابقه لطفا “بررسی کنید

  1. سردبیر می گوید

   نه متاسفانه

   1. ناشناس می گوید

    یعنی واسه فرزند شهید هست واسه خواهر یا برادر شهید نه!!
    چه فرقی داره در ادارات دیگه یا استخدامیای ادارات دیگه دقیقا خواهر و برادر شهید هم امتیاز دارن..

    1. سردبیر می گوید

     دقیقا برابر با ادارات دیگه اقدام کردن.
     دقیقا.
     این یکی رو رعایت کردن.
     اگر قانونش هست حتما پیگیری کنید

 9. رضا از شیراز می گوید

  اینطور که از مطالب سردبیر محترم فهمیدم: برای جانبازان، فرزندان و همسران جانبازان ۲۵درصد و بالاتر، رزمندگان و خانواده شهدا قرار هست این اتفاق بیفتد:
  ۱- ظرف سه ماه قرار داد آنها به دائمی انتقال پیدا کند
  ۲- از حقوق و مزایای یک مقطع بالاتر بهره مند شوند
  ۳- اگر پست شان تنزل یافت همان مزایای پست قبلی را دریافت کنند
  آیا برداشت اینجانب درست هست>؟
  سپاس از زحمات شما

  1. سردبیر می گوید

   رضا جان برداشت نداره.در متن مطلب هر چی هست همونه.بقیه اش که احتمالا در برخی مصوبات قانون وجود داره قبولش نکردن.حالا حافظه ام یاری نمی کنه.مواد قانون رو توی گفتگو نوشتم و بعد در قانون پیداش کردم.

 10. ناشناس می گوید

  باسلام وعرض ادب،ماده ۲۱تبصره ۲ درخصوص جایگزینی فرزندان۲۵%وبالاتروآزادگان وفرزندان شهدا میباشد

 11. ناشناس می گوید

  سلام
  ماده ۲۱ رااشتباهی توضیح داده اید واصلا این موضوع مربوط به ماده ۲۱ نمیباشدوازهمه مهمتر ماده ۲۱ در جلسه هییت مدیره بحث نشده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. اسماعیل می گوید

  سلام اقای سردبیرمصوبات کی اجرامیشه خواهش میکنم جواب بدهید

  1. سردبیر می گوید

   باید مصوبه هیئت مدیره برسه به مخابرات ایران و ابلاغ کنه.
   اگر مثل برخی مصوبه ها نباشه , باید یک هفته ای بیاد

 13. [email protected] می گوید

  سلام به همگی،
  جناب سردبیر ماکه بازنشست شدیم چه باید بکنیم تا پارسال که اداره بودیم هیچ کدام از این ایین نامه ها اجرا نشد لطفا به فکر بازنشسته ها باشید ضمنا خبری از رفاهیات اعلام کنید ممنون میشم

 14. ناشناس می گوید

  سلام
  سردبیر با توجه با صحبت های جدید جناب صدری .وباتوجه تمام مطالب. که شما درباره ایثار گران سرباز می دانید ایا ما امیدوار باشیم. شما از بخشنامه. اطلاع دارید.

  1. سردبیر می گوید

   من اطلاع دارم.
   ولی اطلاع من کافی نیست خب

 15. ناشناس می گوید

  سلام سردبیرجان خسته نباشید.منفوق لیسانس مرتبط هستم فرزندجانباز۴۵ درصدآیاچیزی ازاین مصوبه شامل من میشه که قراردادمستقیم یاطبقه بندی مشاغل بشم .خیلی خیلی ممنونم ضمنا سابقه ۴ سال دارم.بازهم ممنونم

 16. ناشناس می گوید

  سلام
  جناب سر دبیر تحقیق کنید.که دستور. جدید جانب صدری در مورد رزمندگان شامل ایثار گران که خدمت سر بازی در مناطق جنگی خدمت کرده . و کارت ایثار دارانند. حق ایثاری.یک مدرک بالاتر تعلق میگیرد.
  چون این افراد تا. سال ۱۳۹۰ جق ایثارگری. دریافت. می کردنند . درضمن طبق
  فرمایشات ودستور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ۳/۴ خدمتت این پرسنل داوطلب. محسوب. میشود.

 17. ناشناس می گوید

  با سلام .قبل از خصوصی بنده گروه ۱۳و یک گروه تشویقی گروه ۱۴ به گروه ۱۰ تنزل یافته ۷۵ درصد حق سرپرستی ۱۰ درصد حق شیفت و غیره از بنده کسر شده و دارای ۳۵ ماه ۱۹ روز ایثارگری در ضمن در همان شغل مشغول خدمت می باشم والسلام

 18. احمد می گوید

  باسلام سردبیر گرامی بنده نیروی بخش خصوصی با ۲۰ سال سابقه و رشته تحصیلی نامرتبط با مخابرات هستم که فرزند ایثارگر می باشم استخدام قطعی شامل من هم می شود ؟ رفاهیات چطور؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   اصلا استخدام قطعی وجود نداره که شامل کسی بشه یا نشه.
   اینجوری نیست.
   یه تعدادی از قراردادی های مخابرات, دائمی میشن.

 19. حسین می گوید

  با سلام
  آقای سردبیر لطفا در صورت امکان از پرداختی های این ماه اطلاع رسانی کنید.
  با تشکر

  1. سردبیر می گوید

   چشم دنبالشم

 20. ناشناس می گوید

  من نیروی شرکتی فرزندجانباززیر۲۵درصد دانشجوی دکترای مدیریت وبا۱۴ سال سابقه کارهنوز هم با حداقل حقوق وشرکتی با شرکت خدمات اول مشغول هستم. چندبارهم لیست کردند اسامی رو ولی هربار خبری نشد.دیگه واقعا نمیدونیم چکارکنیم. لطفا صدای مارو هم برسونید.

  1. سردبیر می گوید

   جانبازان بالای ۷۰ درصد رو اقدام کردن درست مثل خانواده شهدا.
   اما کمتر از اون قانونی وجود نداره که بهش اشاره کنیم.
   شما چیزی در قانون دیدین که من احتمالا ندیده باشم؟
   اگر هست لطفا برام بفرستین

 21. بهروز می گوید

  ای بابا ما چفدر ساده ایم . آیا شما فکر می کنید این هیات مدیره و مدیر عمل کاری برای کارکنان انجام داده است . نه عزیزان اینهایی که میگویند هیات مدیره پوپولیست مصوب نموده است خودشان مواد قانونی هستند که در برنامه ششم آورده شده اند .
  البته از این شرکت و مدیران آن نیز بیشتر از این نمیتوان انتظار داشت . قبلا بر روی مصوبات خود ( آیین نامه پرسنلی و استخدامی ) مصوبه می گذاشتند و حالا کلی پیشرفت کرده اند و بر روی مواد قانونی که مصوبات مجلس ، شورای نگهبان و ابلاغ دولت را داشته انگشت گذاشته و می خواهند آنها نیز مصوبه هیات مدیره را داشته باشند .
  من یک پیشنهاد دارم که اگر دولت یا مجلس خواست طرح یا لایحه ای را به تصویب برساند اول بیاید و مصوبه هیات مدیره مخابرات را بگیرد که بعدا خیالش از اجرای آن راحت باشد . چطور است ….

  1. سردبیر می گوید

   بهروز جان
   برادر خوبم
   وقتی دیدم چند تا کامنت گذاشتی تصمیم گرفتم کمی با شما صحبت کنم.
   **
   اگر این کارها اینقدر بی ارزشه
   اگر اینقدر قانون جاری مملکته و باید اجرا می شده
   اگر اینقدر ساده بوده اجراش
   میشه بگی چرا قبلی ها انجام ندادن؟
   اونا پوپولیست نبودن؟
   اینی که انجام داده بهش میگی پوپولیست
   لقب خوبی هم نیست
   پس کار بدی کرده! درسته؟
   پس بعد از این بهش فشار میاریم لغوش کنه!
   خوبه؟!

   1. بهروز می گوید

    سردبیر جان سلام
    منظور من این است که اینهایی که هیات مدیره مصوب کرده موارد قانونی کشوری بوده و نیازی به تاییدیه هیات مدیره نداشته و بایستی اجرا میکردند و در صورت عدم اجرا فقط نیاز به یک دادخواست داشته است همانطوریکه قبل از مصوبه کارکنان حکم گرفته و اجرایی نیز نموده اند . سوال من اینجاست که چرا روی بدیهیات تاییدیه می گذارد اگر هیات مدیره و مدیر عانل واقعا به دنبال حل مسایل بودند که به کلیه مناطق بخشنامه نمی کردند که با کارکنان خود جلسه بگذارید و نتیجه اقدام برای حل مشکل را به مدیر عامل گزارش نمایید . آیا واقعا مدیران مناطق اختیار برای حل مشکلات و مسایل کارکنان نظیر رفاهیات ، ارتقاء گروه ، احتساب مدرک تحصیلی و….. دارند ؟ پس کاملا مشخص است که در حال زمان خریدن برای انجام ماموریت اصلی خود که تاسیس شرکت کابل و داکت و سیم مسی میباشد هستند و شما حدیث مفصل بخوان از این مجمل . موفق و موید باشید .

    1. سردبیر می گوید

     بهروز جان
     اتفاقا بطور کاملا اتفاقی من در مسیر این اطلاعات قرار گرفته ام.
     بهمین دلیل بهشما میگم کاملا آگاهانه نظر ندادین.
     در اینکه میگین خیلی از این موارد نیازی به مصوبه هیئت مدیره نداره حرف شما رو کاملا قبول دارم.
     اما یک مصوبه فلان فلان شده باعث شده روزگار ما به اینجا برسه.
     یکی از معاونت های نازنین, بخشنامه ای برده هیئت مدیره های گذشته تصویب کرده که (هر چی به مسائل مالی کارکنان مربوط بشه باید بره هیئت مدیره)
     حتی حقوق, حتی رفاهیات, حتی افزایش سالانه و … حتی قوانین مصوب مجلس و کشور.
     این نقصه .درسته.
     ولی حالا شرایطمون اینجوری هست.بهمین دلیل کار خوبی انجام شده.بهمین دلیل زحمت کشیده شده تا تصویب بشه.
     شما باید ۵ نفر رو که هیچی نمیدونن چنان مجاب کنی که حرفتو قبول کنن!
     ۵ نفری که هر کدوم برای خودشون یک یل حسابی هستن.
     بهمین دلیل من دنبال لایه های قانونی میرم تا بتونه مدیران را با دست پر به هیئت مدیره بفرسته.
     همین موضوع جلسه مدیران محلی با کارکنان …
     دیگه خداییش اینو خودم جراحیش کردم.
     از مدیر عامل انتقاد کردیم.شدید! از ایشون سوال کردیم که آقا شما که معتقد به جلسه ای!
     شما که معنقد به گفتگو هستی چرا مدیرانت مثل خودت رفتار نمی کنن؟
     چرا در استانها با کارکنان جلسه نمیذارن؟ چرا فضای مردمی در بقیه کشور نیست!
     مدتی بعد روابط عمومی مخابرات ایران در ارتباطی گفتن مدیر عامل از همه مدیران استانی خواسته با کارکنان هفته ای دو ساعت جلسه بذارن نتیجه شو هم به اون گزارش کنن.
     همه میدونن که مشکلات عنوان شده از سوی شما در استان قابل تصمیم گیری نیست اما مشکل اضافه کاری, مرخصی ساعتی, مرخصی استعلاجی شرکتی ها, تاخیر در حقوق شرکتهای محلی و …. قابل تصمیم گیری هست یا نه؟
     من در این تصمیم یک سر دعوا بودم.یک سر تقاضا بودم. دنبالش هم میکنم تا استانها جلسات رو بگذارن.
     این یکی دیگه بخاطر وقت کشی نبوده!
     شما د رجلسه استانی می تونی از رفاهیات حرف بزنی, وقت جلسه رو از بین ببری, یا از مشکلات کاری خودتون حرف بزنین و به راه حل برسین.
     حرف من اینه!
     در ا ستانها امپراطوری مدیران باید شکسته بشه.
     باید در اتاق ها باز باشه!
     باید هر وقت خواستیم بتونیم با برنامه مدیران رو ببینیم!
     این مطالبه تبدیل شده به این.
     بد بوده؟! اگر بد بوده تقصیر منه و عذرخواهی میکنم.چون دقیقا خواست من همین بوده

    2. ناشناس می گوید

     با سلام به سردبیر محترم
     این که خیلی خوبه..مدیران مناطق که جای خود معاونین ایشون واسه خودشون کبکه ای دارن که نمیتونی بدون وقت قبلی ایشون رو ببینیدهر قانونی و هر عملی رو خواستن مدیران انجام میدن نیرو رو جابجا می کنن از یه منطقه به شهرستان ازش پستشو می گیرن و اصلا نمی تونی از ایشون سوال کنی! فقط میگن از فلان تاریخ در فلان پست خدمت کن اصلا مشکلات بیرونی و خانوادگی کارمند رو که یک درصد بهش بها نمیدن که تحت چه شرایطی قرار دارد باید یه کارمند بتونه حرف دلش و مشکلش رو بزنه و در جهت رفهع اون اقدام کنند
     دقیقا عین امپراطوری رفتار میشه

 22. هادی می گوید

  سلام اقای سردبیر مگه شمااطلاع ندارید طبق قانون مدیریت خدمات کشوری یک سوم جبهه نیروهای مسلح بصورت داوطلبانه محاسبه شده است برای مثال برای من که ۲۰ماه جبهه سربازی دارم ۱۵ماه داوطلبانه منظور شده است باید این حق ایثارگری را مخابرات بپذیردولی به بهانه های مختلف ازاین مسئولیت شانه خالی میکند.

 23. اسماعیل می گوید

  سلام سردبیرفرزندان شهدا و جانبازحکمشون دائم شد

 24. علی می گوید

  سلام .. تو مخابرات فرزندان جانبازان که شرکتی کار میکنه اصلا لیست یا اماری ندارن واضح تر بگم تو ادارات دیگه. برا هریک از کارکنان شرکتی پرونده پرسنلی دارن ….. ولی مخابرات غافل هست
  در کل جانباز یا فرزندش در مخابرات معنی نداره

 25. همکار می گوید

  با سلام خدمت سردبیر محترم وهمکاران گرامی
  ضمن تشکر از زحمات شما دومطلب را می خواستم بیان کنم :۱- با توجه به اینکه اکثر مخاطبین سایت شما از کارمندان مخابرات می باشند ومعمولا اوایل ماه فقط پول دارند .جهت کمک به سایت در هنگام در یافت حقوق یادآوری وراهنمایی بشود. اگر شماره کارت مربوط به مدیریت سایت نیز داده شود وبصورت الکترونیکی نباشد خوب است.
  ۲- اینجانب رزمنده با سابقه بیش از شش ماه میباشم ودر سال ۸۷به علت حذف ردیف شغلی از کارشناس مسئولی به کارشناسی تنزل یافتم.آیا این قانون شامل حال من می شود وتاریخ اجرای آن از سال ۸۷ می باشد.
  ۳- مجددا از زحمات سردبیر محترم وهمکاران ایشان تشکر نموده وقول یاری مالی ومعنوی می دهیم

  1. سردبیر می گوید

   سلام سپاسگزارم از لطف شما
   ۱- کمک به سایت زمان خاصی نداره.همیشگی است.الان دیگه چون نیازمون فوری فوتی بود تبلیغش کردیم.
   ۲- شماره کارت سردبیر رو هم اعلام کردیم.البته ترجیح میدیم به حساب خود سایت بیاد.خودتون دلیلش رو بهتر از من میدونید.
   ۳- سال ۸۷ ؟! راستش نمیدونم باید پرس و جو کنم جوابشو خدمت شما بگم.
   ۴- بابت حمایت بی نهایت ممنونم.به زودی گروهی از دوستان حامی تشکیل میدم و سعی میکنم دوستانم رد برای مخابرات ما حفظ کنم.اما اعلامش نمیکنم چون میخوام دوستان واقعی رو سنگ سنجی (سنگ محک) کنم! برنامه روشنی دارم.
   ۵- حمایت, مادیش بقدر معنویش مهم نیست. ولی وقتی کسی بخاطر دوستش از مال گذشت میشه روی اون دوستی حساب کرد

  2. بهروز می گوید

   موارد تصویب شده ( احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر و پرداخت کلیه حقوق و مزایای همان پست سازمانی یا همتراز شغل و پست قبلی ) از مواد قانونی برنامه ششم توسعه میباشند و تاریخ اجرای آن نیز از ۹۶/۱/۱ میباشد .

 26. همکار رسمی می گوید

  ما که هنوز نفهمیدیم اولا یک تعریف آشکار از ایثارگران داده شود. الان در شرکت افرادی هستند که از یک تا دو سال سابقه حضور در جبهه دارند منظور سربازان نیروهای مسلح بخصوص ارتش و حتی دارای کارت ایثار هم هستند و چند سال پیش طبق فرمان رهبری اعلام شد که با این مدت خدمت افراد وظیفه همانند حضور داوطلبانه برخورد و از این حیث کل ایثارگران یکپارچه شدند اما متاسفانه هنوز در شرکت بین این تعریف آخر و تعریف قبلی اختلاف زیاد و بیشتر قوانین با ایثارگران مورد تایید بنیاد همگونی دارد و این در حالیست که این اختلاف سال ها قبل برداشته شده است و هنوز در احکام کارکنان پرسنل وظیفه را حضور غیر داوطلبانه قید میکند. عنوان رزمنده دارند اما هنوز شرکت به بخشنامه نیروهای مسلح اثری نداده است. لذا کلیه مصوبات مذکور بایستی طبق قانون به رزمندگان ایثارگر بالای شش ماه جبهه تسری یابد.

 27. ناشناس می گوید

  سردبیر جان این دو مورد شامل جبهه سربازی هم می شود یا فقط جبهه داوطلبانه

  1. سردبیر می گوید

   همون فقط آخری که نوشتین.
   فقط داوطلبانه

 28. ناشناس می گوید

  جناب افای سردبیر ضمن تشکر از بابت اطلاع رسانی انشالله مصوبات ۱ – کی اجرایی می شود ۲-اگر مدارکی که گرفته شده است۳-گروههایی که در زمان خصوصی شدن ( مثلا من گروه ۱۹ بودم به ۱۶تنزل کردم ) کم شده ونداده اند کی به جانبازان داده می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.