مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

ویرایش اردیبهشت – تغییر لوگو و نشانه سایت.

مخابرات ما – از امروز با نزدیک شدن به ماه اردیبهشت لوگوی سایت را عوض کرده ایم.جوانان سایت که تازه به جمع ما اضافه شده اند تغییر و تنوع را دوست دارند ما هم اختیار را به آنان داده ایم.

امیدوارم شما هم از این رنگ و طرح خوشتان بیاید.

ضمن اینکه قرار نیست هوا همیشه چنین سرد باقی بماند.از فردا هوا باز می شود .

 

 1. آ و ب می گوید

  جناب سردبیر ؛ جناب آقای پایست؛
  سلامٌ علیکم،
  شامگاه چهارشنبه گذشته مطلب زیر را در دو گروه تلگرامی رسمی ها و شورای صنفی قرار دادم:
  دوستان اعضای شورایعالی تشکلهای کارگری؛
  جلسه امروز مدیرعامل حجت را بر ما تمام کرده است. چرا مجدداً فرصتی طلایی در اختیار مدیران میگذارید؟ در فاصله باقیمانده تا شروع سه ماهه دوم، روز جهانی کارگر، مجمع عمومی شرکت مخابرات و سیار و روز جهانی ارتباطات را داریم که شما با این نامه امروزتان عملاً این ایام خاص پر پتانسیل را دودستی تقدیم دشمنان کارمندان کرده اید. دنبال چه هستید؟ از اینان چه میخواهید؟ مگر روز اول کارتان است؟ مگر اینان را نمیشناسید؟ مگر چیزی تغییر کرده است؟ مگر سهامدار غاصب یا هیئت مدیره ظالم تغییر کرده است یا قرار است تغییر کند؟ مگر به حمایت و پشتوانه همکاران اعتماد ندارید؟ مگر همکاران ایثارگر اعلام نکرده اند که حاضرند کفن پوش در اعتراضات شرکت کنند؟ نکند می ترسید؟ از لحن نامه شما قدرت و صلابت و شجاعت برنمی آید.
  وقتی سفیر انگلستان در عراق از یکی پرسید :اینکه بر بالای مناره داد میزند چه میگوید؟ پاسخ شنید که : اذان. گفت با منافع بریتانیا تضادی ندارد؟ گفتند نه. گفت: بگذار داد بزند ! بی تعارف بگویم الان مدیرعامل و هیئت مدیره و دیانی ، نامه شما را که خواندند میگویند آنقدر نامه بدهید تا خسته شوید
  به نظر نگارنده، تجمع و تحصن و حتی راهپیمایی گسترده به اندازه اعتصاب سراسری کارساز نیست.
  پس از گذاشتن این پست، آقای دیانی پیام زیر را (ازطریق تلگرام) برایم فرستاد:

  Peyman Dayyani, [18.04.18 23:13]
  وَیْلٌ یَوْمَئِذٍ لِّلْمُکَذِّبِینَ
  وای در آن روز بر تکذیب‌کنندگان!
  وَیْلٌ لِّکُلِّ هُمَزَهٍ لُّمَزَهٍ
  وای بر هر عیبجوی مسخره‌کننده‌ای!
  وَیْلٌ لِّلْمُطَفِّفِینَ
  وای بر کم‌فروشان!
  Peyman Dayyani, [18.04.18 23:22]
  دو سوره در قرآن، با کلمه “وَیل” شروع شده ؛
  “ویل” یکی از شدید ترین تهدید های قرآن است،
  و آن دو آیه اینها هستند :
  ۞ ویل للمطففین ۞
  وای بر کم فروشان …
  ۞ ویل لکل همزه لمزه ۞
  وای بر عیبجویان طعنه زننده …
  اولی در مورد مال مردم ؛
  و دومی در مورد آبروی مردم …
  مراقب_هر_دو_باشیم…

  متعاقب آن، صبح روز پنجشنبه دو مورد از صفات آقای دیانی را ( …. ) نا مناسب تشخیص داده و اصلاح نمودم. لحظاتی پس از آن گوشی همراهم زنگ خورد. آقایی از آنطرف خط پرسید: آقای خرم؟ و چون تأیید بنده را شنید گفت: من پیمان دیانی هستم …
  صحبت ما نیم ساعت طول کشید. در این مدت همه آنچه این سالها بر ما رفته بود برای ایشان بازگو کردم. در باره این مکالمه نکات زیر را جهت استحضار شما سودمند دیدم:

  ۱ – به ایشان عرض کردم:
  لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ ۚ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا
  خدا دوست نمی‌دارد که کسی به گفتار زشت (به عیب خلق) صدا بلند کند مگر آن که ظلمی به او رسیده باشد، همانا که خدا شنوا و داناست.
  آقای دیانی از قران آیه آوردید. منهم از قران پاسخ می دهم. آقای دیانی، سالهاست از طرف اشغالگران مخابرات ! بر ما ظلم و ستم شده است. این علت صدای بلند ماست. این دلیل گفتار زشت ماست. آری رفتار کسی که نان کارگران را آجر کند پلید است. آنکه برای دنیای دیگران آخرت خویش را تباه سازد ملعون است. کم فروش، اشغالگران مخابراتند. مال مردم خور هم همانانند. اگر عیبجویی و طعنه از کلام ما بر می آید از ظلم بی حسابی است که بر ما رفته است.
  ۲ – آقای دیانی ( و حتماً دیگر مدیران) نظرات و پستها و کامنتهای ما را می خوانند. همین اطلاع داشتن ایشان و اصرار بر مواضع قبلی شان حجت را بر ما تمام میکند.
  ۳ – در هیچ یک از دو گروهی که این پست گذاشته شده در بین اعضا، نام ایشان موجود نبود! یا ایشان با نام دیگری در گروهها نقش نفوذی دارند، یا دوستانی به اطلاع ایشان رسانده اند. که امیدواریم این دومی درست باشد.
  ۴ – به ایشان گفتم : آقای دیانی اگر خبر ندارید یا به اطلاع شما نرسانده اند بدانید و آگاه باشید بسیاری از اعضای این گروه که مشتی از خروار و به قول اهل فن جامعه نمونه آماری از کل همکاران هستند، از شما دل پری دارند. بدانید که مشمول آه و نفرین آنها و خانواده های درمانده شان هستید. شبهای قدرشان را به نفرین بر اشغالگران مخابرات و عمال و عمله ایشان به فجر رسانده اند. نگاهی بر نظر سنجی بیندازید. تا دیر نشده جبران مافات کنید. دل آنها را به دست آورید. اگر چنین نکنید فردا روزی کارتان در پیشگاه همان قرانی که برایم از آن آیه آوردید به مشکل برخواهد خورد.
  ۵ – ایشان و سایر مدیران اصولاً و اصلاً به آیین نامه اعتقادی ندارند. قبری که ما بر سر آن نشسته ایم به کلی مرده ای ندارد.! ایشان صراحتاً فرمودند که آیین نامه به تصویب اداره کار نرسیده و اصلاً لزومی به تأیید اداره کار ندارد، چون یک مسأله داخلی است. همچنین بیان داشتند که همان هیئت مدیره ای که آیین نامه را نوشته بعدها پرداخت آن را به داشتن یا نداشتن شرکت منوط کرده است. یعنی از این بابت شرکت بدهی ندارد. در آینده هم اگر بتواند خواهد داد.(البته گذشته را نه!)
  ۶ – معتقد بودند حقوقی که ما میگیریم در حد دیگر همگنان در ادارات و سازمان های دیگر است.
  ۷ – گفتند اگر همکاران همراه اول بیشتر میگیرند از شانس خوبشان است. و شما نباید به این قضا و قدر اعتراضی داشته باشید!
  ۸ – هنوز متوجه نشده ام که شماره و نام مرا از کجای تلگرام استخراج کرده اند؟ گرچه برای شخصی در جایگاه ایشان چنین امری را سهل می دانم. اما از همین نکته بحث امنیت کاربران در شبکه های مجازی مشخص میشود!

  باتشکر- محمدجواد خرم
  ۱/۲/۹۷

 2. یک خدمات اولی مشهد می گوید

  بسیار عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.