مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

اپلای به کجا رسید؟

مخابرات ما- سال گذشته برای گزینش افراد شیوه هایی برگزیده شد که به اپلای معروف است.در این شیوه متقاضیان یک سمت یا ردیف سازمانی ثبت نام میکنند.۵ نفر از آنان انتخاب می شود تا در یک مصاحبه حضوری فرد برگزیده انتخاب شود.

هر چند این شیوه اشکالاتی داشت اما عمر کوتاهش بدلیل نواقصش نبود بلکه با تغییر مدیریت فعلا سرگردان شده است.

از سرانجامش پرس و جو کردیم.

شنیده شد که اپلای با رفع برخی از اشکالاتش ادامه پیدا خواهد کرد و در گزینش افراد برای سمت های مختلف مد نظر قرار خواهد گرفت.

انشا الله بزودی در این مورد گزارشی منتشر خواهد شد تا خوب و بد های این طرح توسط کارشناسان بررسی شود.

 1. طلوع می گوید

  اپلای یعنی به یک بهانه یک نفر فوق العاده کاری و عالی را عزل یا رد میکنند و با هزار بهانه یک نفر غیر مرتبط را جایگزین می نمایند .

 2. ناشناس می گوید

  موندم که رییس یک اداره شدن قرارست چه کوهی را جابجا کند که اینقدرحضرات حساس شدند .
  یعنی مثلا حالا که اپلای هست هرکی ارتقا پیداکرد قطعا آنچنان انقلاب عظیمی در روند موجود آن اداره ایجاد میکنه که نپرس ؟
  پس لطف کنید تمام کسانی که بدون اپلای سمت یافتند بریزید دور

 3. بهشتی فر می گوید

  تازه خوشحال شدیم که این بساط مسخره جمع شد باز دارن کوکش می کنند پیمانکاری که گرفته بودند پشتش هزار حرف و حدیث … بود و کارکنان را به سخره گرفتند امثال …. که در مخابرات تهران منشی بود و آقای باطنی به مخابرات ایران با سمت مدیر کلی منسوبش کرد چه میدونه منابع انسانی چیه و لیاقت و شایستگی چیست اولا برای انتصاب افراد اولویت اول اینست که از همان مجموعه باشند که حق آنها هم هست و در صورتی که فرد مناسب نبود باید از قسمتهای دیگر انتخاب شود تازه مدیر بالا دست است که با این فرد کار می کند و به کار آن بخش بایستی احاطه داشته باشد که خودش انتخاب کند نمایش … اپلای که فرد موردنظر از قبل انتخاب شده بود و جالب بود که افرادی هم که در آمدند قوز بالا قوز شدند برای شرکت .
  آقای صدری خواهش میکنم سریعا در مورد معاونت منابع انسانی فکری کنید اگر می خواهید موفق باشید و این مجموعه … را که انگیزه کارکنان را به صفر رسانده اند کلا تغییر دهید اگر می خواهید در سایر امورتان هم موفق باشید والا این بار کج هرگز به مقصد نمی رسد

 4. ناشناس می گوید

  درواقع با انتخاب شما دراپلای هیچ چیز بیانگراینکه شما بهتری نیست .فقط به فرد جدید فرصت داده میشه بعنوان مثلا رییس کارکنه واین درشرایطی ست که بقیه هم باز میتونن با دادن همین فرصت کارکنند.یعنی داشتن سابقه فرد دیگرولو ده سال به بالا در آن قسمت کشک!!!!

 5. ناشناس می گوید

  باعث تاسفه که باز میشنویم applyمیخواد اجرا شه .که چی بشه.؟؟وقتی یک استان خودش میدونه کدوم کارمندش خوبه این … استرس روانی برای چیه ؟که بگیم خاکبرسرت فلانی تو رد شدی؟
  همان شیوه سنتی بهتره…اگرچه چاشنی پارتی وجود داره ولی دراین یکی هم وجود دارد
  آقا جان شاید یکی بتونه مدیر خوبی باشه ولی صرفا درامتحان …غیرتخصصی شما که کاملا با نظرسلیقه ای یک مقام غیرمسئول جلسه اداره میشه آدم موفقی جلوه نکنه ….وجالبه که استان امتیاز بندی رو میندازه گردن روانشناس .حال روانشناس کجا معلومات حیطه کاری شما را مطلع ست خدا داند
  آقا اینقدر کارمند ….نکنیدوخیالتان راحت
  قومی همچنان نکوشیده رسیدند به مقصد
  وقومی بدوند …..ونرسند به مقصد

 6. بهمن می گوید

  یعنی با یه مدیر، میره! با یه مدیر میاد ؟
  سیستم قضاوتی باید بی طرف باشه! این که پاندوله!

 7. کارمند کوچولو می گوید

  پس چرا در بعضی از استانها بدون اپلای وبعد از آمدن مدیر عامل جدید انتصابات حتی در حد معاون مدیر منطقه ورئیس اداره و…انجام شده است .ظاهرا برای از ما بهترون کارایی ندارد

 8. قراردادی می گوید

  عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.