مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

یک گفتگو- چرا طبقه بندی مشاغل به کندی اجرا می شود؟

مخابرات ما- او خودش هم دستی بر آتش دارد اما بعنوان یک مدیر در حوالی نیروی انسانی فقط اطلاعاتی دارد.عملا کارش به طبقه  بندی برنمی گردد.بنا به خواهش من بعنوان یک نفر بی طرف بین من و معاونت نیروی انسانی به قضاوت نشسته است. هر گاه در مورد هر چیزی با او صحبت کرده ام جز صراحت   ندیده ام.صادقانه و راست حرف می زند حنی اگر طرف مقابلش ناراحت شود. گاهی فکر میکردم شاید طبقه بندی تعطیل شده بهمین دلیل او را به کمک خواستم.

بعد از یک هفته که از او خواسته بودم در باره طرح طبقه بندی مشاغل به برخی از سوالاتم پاسخ دهد با من تماس گرفت.

پرسیدم : طرح طبقه بندی در کجای کار است و چه میکند؟

گفت: کار جلو می رود.هر چند کمی کند اما پیش می رود.دوستان معاونت نیروی انسانی هم بدون اینکه دیده شوند در حال تلاش هستند.گاهی شما خروجی خاصی می گیری و در آمار نشان میدهد کاری شده است.اما کار نیروی انسانی شاخص اندازه گیری ندارد.مالی هم همین است.ولی کار زیادی دارند.

گفتم:من قبول دارم.اما بطور کلی خروجی ها اگر در جهت خواست کارکنان باشد دیده می شود.ضمن اینکه همانطور که گفتید شاخصی برای اندازه گیری نداریم…. حالا کجای کاریم!؟

گفت: به من گفته شده حدود نیمی از کار جمع آوری اطلاعات تمام شده اطلاعات استانهای زیادی در مرحله پالایش نهایی است برخی نیز به عقد قرارداد رسیده اند.بزودی فکر میکنم نتایجش بیرون می آید.

از او می پرسم  بعد از این همه وقت ,چرا طرح طبقه بندی اینقدر کند حرکت می کند! اگر شما خودتان نیروی شرکتی بودید حوصله تان سر نمی رفت؟

حرف مرا قبول میکند.کندی را می پذیرد اما معتقد است هر کار جدیدی برخوردهای مثبت و منفی زیادی دارد.برخی را مدیرانش می توانند حل کنند برخی نیز حلش زمان می برد.

او می گوید همه استانها با شرکت خدمات اول مخابرات قرارداد ندارند به همین دلیل ورودش به این استانها, قدری سخت است!

گفتم: قدری سخت است؟ یعنی چه؟بدلیل کمبود اطلاعات ورود خدمات اول سخت است؟ چرا باید سخت باشد؟

می گوید: برخی استانها با خدمات اول قرارداد نبسته اند.بنابراین مانع ایجاد می کنند بر سر ورود این شرکت به استان.از طرفی خدمات اول آنجا نماینده ای ندارد. مانع سختی نیست ولی بدون مشکل هم نیست.

پرسیدم:در داخل استانها هم موانعی دارید؟

گفت: برخی از افراد خودشان مشمول طرح نمی شوند.اینها فکر می کنند با گذشت زمان ممکن است اتفاقی بیفتد یا طرحی عوض شود و آنها نیز به این طرح اضافه شوند.

گفتم: یعنی یک نیروی شرکتی که در طرح نیست آنقدر قدرت دارد که طرح را عقب بیندازد؟ منطقی است؟

توضیحاتش نشان میداد حامیان نیروهای شرکتی که در طرح نیستند علاقمندی خود را به طرح از دست داده اند.

از تغییر مدیریتها پرسیدم و اینکه آیا این تغییرات طرح را عقب انداخته؟

می گوید: بله.دقیقا. وقتی مدیریت عوض می شود بعضی ها فکر میکنند همه چیز بهم می ریزد.همه چیز بهم می خورد.یا حداقل از اول باید کارها تکرار شود در حالیکه این مدیریت جدید همان کارهای قدیمی را قبول دارد و ادامه می دهد.

گفتم:شما خودتان به این طرح اشکالی وارد نمی دانید؟

گفت: اینکه اشکالی بگیریم فرق داردبا اینکه کار را انجام ندهیم یا با آن در اجرا مخالفت کنیم. به نظر من هم اشکالاتی دارد ولی خیلی ها به آن امید دارند ما هم فکر میکنیم دریچه ای به سمت بهبود وضع زندگی کارکنان شرکتی باز می شود.نباید با آن مبارزه کنیم. راستش من فکر نمی کردم بعضی استانها در مقابل این طرح مقاومت کنند ولی کرده اند.آنها هزینه هایشان بالاتر می رود پس ناراضی می شوند.البته بعضی ها.

سوال آخرم این است که آیا مدیر جدید دستوری مبنی بر توقف کار داده است؟آیا منعی برای انجامش داشته؟

به سرعت و صراحت می گوید: نه! هیچی!در کل هیچ منعی ندیده ایم. نه تنها در حوزه معاونت نیروی انسانی که دوستان من هستند بلکه در حوزه خودمان هم منعی نبوده. البته خود همکاران نیروی انسانی باید صبر می کردند تا با مدیر جدید هماهنگ باشند و تاییدیه کارها را از او بگیرند بهمین جهت اینها هم زمان برده.

از او می خواهم از طرف ما از معاونت نیروی انسانی مخابرات و همکارانش تشکر کند ضمن اینکه فتیله کار را حتما بالا بکشند.

*********

 

19 comments

 • استان گلستان
  خدمات اول
  کارشناسان مرتبط
  آیا جز این طرح می شوند یا نه 😭😭😭😭
  یه چیزی بگید دیگه

  • author

   در همه کشور باید بشه.
   مگر استان شما با بقیه جاها چه فرقی میکنه؟
   اگر نباشه هم باید جواب بدن

 • سلام.مطمئنم یکی از استانهایی که مقاومت میکنه در برابر این طرح اصفهانه.اینجا هیچ خبری نیست حتی هنوز فرم ارزیابی هم ندادند.خواهش میکنم یه خبر از وضعیت طبقه بندی در اصفهان بگیرید.

 • سلام
  وضعیت شرکتی ها خیلی بیمار گونه شده
  مثل دندان پوسیده برای مخابراتی ها که نمیخوان ترمیمش کنن فقط میخوان بکنن بندازن دور
  نیروهای شرکتی حجم زیادی از کارا رو دوششون هست.
  این طرح فقط برای نیروهای سال٩٢و ماقبل اعمال میشه.بقیه باید منتظر بمونن دست به دعا
  فاز یکش که انقد طول کشید!!
  بچهای متخصص زبده مستعد زیادی بین نیروهای سال ٩٣ هم وجود داره که با این طرح انگیزه کار و روحیه از اونا گرفته شده
  هوا بس ناجوانمردانه سرد است❄️❄️❄️

  • دقیقا کار و فشارش روی ماست بعدش کسایی ک پارتی دارن و بیکارن داخل اداره حقوقاشون بیشتر از ما

 • سلام.سر دبیر جان ای کاش درباره عدم واریز پاداش بهاری نیروهای پیمانکار محلی از مهندس صدری سوال میکردید.اخه شماره حسابها هم گرفته شده ولی ظاهرا کنسل شده.فروردین تمام شد

  • author

   حمید جان
   از اول هم قرار بر واریزی نبوده.نمیدونم این خبر از کجا اومده

   • سلام بر سردبیر عزیز
    ولی در استان اردبیل امور مالی شماره حساب همه شرکتی های محلی از جمله دیتا سالن دستگاه موبایل و ،،،،، به تهران ارسال کردند یک روز قبل از تعطیلات عید

   • author

    اونها اشتباه کردن
    در خبرها کاملا مشخص بوده

 • سردبیر شما اون بالا فرمودید مگر میشود استانی اجرا نکنه!
  پس استان ما چرا ارزیابی به ما ارسال نکرده
  البته دوستان میگفتن دفتر مدیر منطقه هر ماه ارزیابی بچه هارو میگیرند و خدمات اول هم هر شش ماه بنظرتون همون ارزیابی محسوب میشه؟
  چرا این طرح به این مهمی تو سکوت مطلق در حال اجرا می باشد الان اگر حقی ضایع بشه چجوری باید پیگیری کنیم!؟
  نمیدونم والله چی بگم
  خدا بخیر بگذرونه حق به حقدار برسه و امیدوارم مدیران یه نیم نگاهی هم به ما کنن
  اهای مدیری که مخالف طرحی! فیش حقوقی خودتو ببین
  یادت نره شکمی که گشنه باشه دین ایمان نداره
  یادت نره دین و ایمان بعضی ها به دست بعضی از شماهاست اگه ایمان دارید!
  نیروی خدمات اول گلستان کارشناس بیش از ۱۵ سال سابقه با ماهیانه ۱ میلیون ۳۵۰ تومان

 • باسلام ماده شماره ۱۵ قرارداد حجمی شرکت مخابرات خراسان جنوبی به پیوست ارسال میگردد چگونه میشود اینده ای بعد این همه سال برای چنین قراردادی متصور بود

 • چندر غاز میخوان حقوقمون رو اضافه کنن این همه لفتش میدن انگار مخابرات استانها بدنه ای جدا از مخابرات اصلی هستند! معلوم نیست کی توی این مخابرات حرف اول و اخر رو میزنه!

 • اقا این صحبتها چیه ، مدیر مخابرات ایران اگه مخالف طرح نبود خب دستور قاطع می داد به مدیران استانها لیستشون بفرستن، مگه میشه مدیران زیر دست سرپیچی کنن،
  قبلا خود جنابعالی فرمودی که لیست بیشتر استانها ارسال شده و در مرحله نهایی، با رفتن سراییان طرح هم کنسل شد با این بهونه های بچگانه،
  خواهشا جناب اقای صدری کاری نمیتونه بکنه الکی شعار نده
  ما خیلی از مدیران قبلی خوردیم با همین وعده وعیدها دوره مدیریت ایشان هم تموم میشه، اگه کاری رو عملی کرد پزش رو بده در غیر اینصورت وعده سرخرمن ندید لطفا

 • باسلام خدمت سردبیر گرامی ، به خودم قول داده بودم که دیگه چیزی ننویسم ( ازتون دلخور بودم ) اما باز هم نشد صحبت های دیروز مدیر عامل محترم را کاملا گوش دادم و صحبت های مدیر منابع انسانی آقای دیانی رو ، گفتند که قرار بوده تا پایان سال ۹۶طرح طبقه بندی مشاغل برای پرسنل کل کشور اجرا بشه اما بخاطر اینکه جمع آوری اطلاعات به موقع انجام نشده هنوز مونده ، حالا یک سوال خب اگر هدف واقعا اجرا طرح طبقه بندی مشاغل هست و فقط حرف نیست، آقای دیانی بعد از ابلاغ آن در تاریخ ۹۶/۱۱/۲ به استان ها، زمان تعیین می کردند مثلا تا پایان بهمن کلیه استان هایی که نیروهاشون زیر نظر خدمات اول و شسکام هستند اطلاعات رو ارسال بکنند ، اینکه نمی شده و … ،اینها همه حرف هست سردبیر جااان آخه نماینده این دو شرکت در استان ها اطلاعات کامل پرسنل را دارند من ۱۴ساله برای این مجموعه کار کردم ، هم زیر نظر پیمانکار محلی بودم هم شسکام و الان هم خدمات اول پس اینکه می گویند جمع آوری اطلاعات سخت و به کندی انجام شده یک دروغ بزرگ هست ، اگر واقعا تکلیف بوده ، مدیران هیچ منطقه ای نباید کار شکنی می کردند ، پس باید دید پشت پرده چه خبر هست ، اونطرف سال گفتند مدیران منطقه بخاطر تراز مالی پایان سال استان شون بالا نرود , مقاومت کردن که باز هم اگر تهران دنبال اطلاعات بود!! باید با این مدیران برخورد میشد ، در همه کامندهایی که برای شما سردبیر گرامی ، اونطرف سال هم گذاشتم و بعد از سال گفتم، چون مجمع و پرداخت سود سهام پیش رو داریم باز هم بهانه ای خواهد بود برای به عقب انداختن این طرح ، بگذریم اما به عنوان یک همکار کوچک شما ، از شما خواهش می کنم که به تفکیک استان ها پیگیر بشید، ببینید که این طرح تا کجا پیش رفته ، دیگه یک طرح پنهانی نیست که واحد نیروی انسانی هر استان خواسته باشه پنهان کاری کنه هر استانی که مقاومت کرد بدونید که در روند اجرا طرح یا دارند پارتی بازی می کنند یا دارند حقی را ضایع ، اگر نه دلیلی برای مقاومت نیست ( این خواسته رو قبلا هم از شما خواستم، قول داده بودید پیگیر میشوید استان به استان ) یک‌ چیز دیگه سردبیر جااان حراست استان ها کلیه اطلاعات پرسنل را دارند همه ما یک پرونده در حراست استان مون داریم ، پس اینکه جمع آوری اطلاعات به کندی صورت گرفته بهانه ای بیشتر نیست لااقل در استان ما زحمتش پرینت اسامی در ده دقیقه ، پس خواهش میکنم قاطعانه یک جواب بگیرید که ما الکی دلمون خوش نکنیم ممنون که حوصله کردید ، یک چیز دیگه سردبیر جااان ، جایی مطرح شد چون بعضی نیروها زیر نظر پیمانکار محلی هستند جمع آوری اطلاعات به درازا کشیده ، استان ما اصلا پیمانکار محلی نداره همه نیروهای ما زیر نظر دو شرکت کشوری هستند پس کار سختی نبوده ارسال اطلاعات پرسنل !! تازه استان هایی که با پیمانکارهای محلی کار می کنند حتما پیمانکار لیست پرسنل خودش رو داره، ( ما هم زمانی با پیمانکارهای محلی کار کردیم پس بی اطلاع نیستیم ) پس فقط کافی بود از رئیس شرکت لیست پرسنل گرفته میشد، ببخشید خیلی طولانی شد ، پس منتظر یک جواب روشن از شما سردبیر عزیز هستیم

  • author

   من تا بحال هر چی گفتم بر اساس واقعیات بوده.
   یک جای کار اشکال عمده داره اونهم اینه که باید به استانها فشار بیارن زمان بذارن براشون وگرنه انجام نمیشه.
   ضمن اینکه مخابرات ایران باید به سرعت چند تا استان رو تموم کنه قرارداد جدید ببنده تا افراد ببیین داره کاری انجام میشه یا نه.
   من خودم وقتی همه چی رو عینی ببینم باور میکنم ولی تا اون موقع بنظرم هیچ کاری نشده.
   حالا این وسط چرا با من قهر کردین؟
   ما سر پیازیم ته پیازیم.
   فقط برای خودمان یک سردبیریم.همین . نه دفتر و دستک داریم نه منشی و نه …۱
   از ما یک فقره سردبیر پیز چه انتظاری دارید؟
   یک روز شد بیایید بگویید این سردبیر چه دردی دارد چه حرفی دارد؟ فقط یک طرفه انتظار بوده؟
   یک بار با ما تا پلیش فتا بیایید حالتان جا می آید

   • سلام ، شاید بخاطر اینکه انتظار بیش از اندازه از شما سردبیر گرامی دارم دیگه گفتم چیزی ننویسم ، اما از کسی پنهان نیست تلاش شما ، همه بازدید کننده های سایت بدون شک ، کمال تشکر رو از شما دارن ، از اینکه پای حرف یک همشهری تون نشستید باز هم ممنون ، موفق باشید در انجام تمامی کارهایی که نفعش برای قشر مظلوم اداره هست

   • author

    سلامت باشید
    بارها عرض کردم
    من یک هستم و شما یان دوستان خوبم بی شمار.
    اگر برای کمک بپیوندید من هم بی شمار خواهم شد

 • با سلام و تحیت و ارزوی قبولی نماز و روزه عزیزان محترم ,
  راستی انسانی که خبر از سرنوشت خود ندارد چگونه حق همدیگر را زیر پا می گذارد و ان را ادا نمی کند .تا کی صبر کنیم مثال ایا کسی از مرگ ناگهانی های پیش امده با خبر بود ,مانند مرگ های ناهنگام
  درختان میوه که بیشتر شهرها را از بین برد یا زلزله و غیره ذالک شما را به خدا طرح طبقه بندی را اجراء کنید تا دیر نشده شاید فردایی به امر خدا دیگر نباشد جواب دادن در فردای قیامت بسی سخت و
  دشوار شاید نباشد ووووودیگر من الله توفیق بچه های مخابرات واقعا زحمت می کشند با سپاس
  فراوان