مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

یک بررسی و یک گزارش-بازنشستگی در مخابرات ۹۷٫(۲) – کارشناسی و بالاتر

مخابرات ما – همانطوری که در مطلب قبلی توضیح داده ایم  طرح بازنشستگی دارندگان مدارک فوق دیپلم و کمتر ,همچنین مشاغل قائم بفرد یا فاقد سازمان روی میز است و مراحل آخر را میگذراند.

مطلبش را اینجا بخوانید.

 

در این مطلب مشاغل قائم بفرد را توضیح میدهیم و بعد به مشاعل کارشناسی و بالاتر می پردازیم.

 

احتمالا در طرحیکه برای بازنشستگی مصوب می شود مشاغل قائم بفرد یا همان مشاعلی که ردیف در ساختار فعلی ندارند هم می توانند از طرح بازنشستگی تشویقی استفاده کنند.

اما از آنجا که مشاغل زیر لیسانس هزینه هایی برای شرکت دارد, ضمن اینکه با بازنشستگی این همکاران, شرکت بشدت کمبود نیرو خواهد داشت بنظر می رسد احتمال تصویب طرح کلی بازنشستگی برایسانس و بالاتر وجود نخواهد داشت.در حال حاضر نگاه مدیران مخابرات این است مگر اینکه چیزی در این میان تغییر کند.

چه چیزی این قواعد را بهم می ریزد؟ مشاغل قائم بفرد, عدم وجود سازمان برای فرد در ساختار، عدم تاثیر مدرک تحصیلی فرد در حوزه فعالیت آینده شرکت, کم شدن توانائی فرد برای تاثیر گذاری از جمله عواملی است که ممکن است طرح خاصی را به روی میز مدیران بکشاند.

برای خودم این سوال پیش آمد که آیا ممکن است بنا به نظر یک مدیر, در حقیقت با جلب نظر مدیر منطقه, یا واحد بتوان بازنشسته شد؟معنی و مفهوم عدم توانائی همین است دیگر!

تحقیقات بعدی نشان داد که مخابرات اصلا نمی خواهد مدیران را در فشار یک تصمیم قرار دهد.بلکه برای این امر قوانین شفاف و روشنی خواهد گذاشت که به تصمیم فرد بستگی داشته باشد.

بهر حال بنظر می رسد برای کارشناس و بالاتر طرح فراگیری وجود ندارد. مدیران فعلی طرح سال ۹۲ را مناسب و موفق نمی دانند به نظر آ«ها این طرح در مدارک بالاتر باعث شد بسیاری از کارشناسان خوب مخابرات از چرخه فعالیت خارج شوند و به شرکتهای رقیب بروند.

البته سال گذشته وقتی از مدیران ارشد شرکت در این مورد تحقیق کردم احتمال میدادند که طرحی در شش ماهه اول وجود داشته باشد.مثلا مهندس صدری در جلسه ای اعلام کرده بود که ما باید برای همه افراد برنامه داشته باشیم.بطوریکه هر کس می خواهد بازنشسته شود بتواند با شرایط مناسب جدا شود.

مهمتر از همه! مخابرات از نظر منابع مالی برای این هزینه ها در تنگناست!

بنابراین باید بمانیم و ببینیم.

10 comments

 • سلام کارشناسی که ردیف سازمانی دارد و می خواهد بازنشست شود ایا امکان دارد که او را محروم کنند الطفا
  توضیح بیشتری بدهید

 • سلام آیا می دانید پرداخت حقوق بر اساس حکم سال۹۶ به ضرر کارکنانی که در شرف بازنشستگی می باشند است زیرا شرکت خصوصی است و سازمان تامین اجتماعی از شرکتهای خصوصی بک پی حقوق نمی پذیرد لذا باز معاونت نیروی انسانی شیطنت کرده و آقای صدری را در عملی قرار داده که به ضرر پرسنل در شرف بازنشستگی می باشند زیرا بایستی اول احکام سال ۹۷ صادر می شد بعد حقوق پرداخت می شد حال سر دبیر محترم این مطلب مهم و فاجعه را چطور به آقای صدری بگوییم اگر به سنوات قبل مراجعه کنید می بینید اول احکام سال جدید صادر شده بعد حقوق زیرا تامین اجتماعی بک پی حقوق از شرکت خصوصی نمی پذیرد این مطلب ساده را چرا هیچ مدیرمالی در تمام استانها و بخصوص تهران نمی فهمند وهضم نمی کنند

  • سلام اقا حسین نه همکار محترم اینجوری نیست که شما میگید احکام ازاول ۹۷ صادر واجرا میشه واینکه حق بیمه ها هم معمولا اردیبهشت به حساب تامین اجتماعی واریز میشه و حتی لیست اصلاحی واسه تامین اجتماعی ارسال میشه نگران نباشید چون هرسال باحقوق فروردین افزایش سال جدید هم گرفتید شما رو به این اشتباه انداخته نگران نباشید

 • چطور میشود تبعیض را پذیرفت؟
  مگر همانطور که جناب صدری فرموده اند کسی که به مرز بازنشستگی رسیده باید با شرایط مناسب جدا شود . حال این چه داستانی شده است که طرح برای لیسانس و بالاتر نمی شود؟!!!
  مگر لیسانس یا مدرک بالاتر به این افراد نیروی مضاعف میدهد که انتظار کار جوان گونه از این افراد را دارند مگر مدرک دلیل میشود که افراد بیشتر از سی سال کار کنند ؟!!!!!!!
  بازنشسته یعنی سی سال کار و پنجاه سال سن این را معاونت نیروی انسانی باید بفهمد و قضیه مبهمی نیست.
  اگر بدنبال اینست به بهانه مدرک بالاتر جلوی افراد را بگیرد هم خلاف قانون و هم ظلمی مضاعف است.

 • سلام کارشناس وبالاتر به چه جرمی باید مواخذه شوند که دیگران بتوانند در صورت تمایل با فراغ بال بازنشسته شوند وآنها نتوانند ایا این مسدود کردن راه برای افرادی که توان جسمی وروحی کار کردن ندارند نیست اصولا این تبعیض بین کارکنان چگونه توجیه می شود درصورتی که در صورت نبود نقدینگی میتوان با اتخاذ تدابیری با اختصاص پاداش انها را نیز بهره مند کرد

 • اقای سردبیر عزیز سوالی داشتیم مبنی بر اینک ایا کارشناسهایی که ردیف سازمانی دارند و سابقه انها از سی سال هم گذشته از طرح تشویقی نمی توانند استفاده کنند یا راهی بالاخره پیش پای انها می گذارند ولی جواب ندادید

  • author

   هنوز که طرح نیامده ولی بر اساس شنیده ها نمی تونن.در این طرح نمی تونن

 • با سلام و احترام خدمت سردبیر گرامی و همکاران ارجمند.
  بازی مدیران شرکت با کارمندان.
  -هر سال هنگام تشکیل مجمع شرکت مخابرات ایران ، مدیر عامل وقت نمودارهایی از موفقیت در مسائل گوناگون شرکت در سال گذشته ارائه مینماید. ساعتی هم وقت جلسه را به این تخصیص میدهند که چنین و چنان کردیم و موفقیتهایی را با مدیریت خود به دست آوردیم.
  اما
  هنگام پرداختن به سود سهام ناگهان همه چیز برعکس شده و شرکت را به گونه ای ورشکسته نشان میدهند که توان پرداخت فلان مقدار سود را ندارد و فلان و بهمان!!!
  بالاخره باید دم خروس را باور داشت یا قسم حضرت عباس ایشان را!؟
  در قضیه هایی از جمله طرح تشویقی برای همکاران عزیز و گرامی علی الخصوص آنانی که دارای مدارک لیسانس به بالا هستند هم همین تز را در پیش گرفته اند و فقط عجز و لابه میکنند در حالیکه آن قسمت ماجرا را که به نفع خودشان است را همیشه مسکوت نگه میدارند.
  میدانید که آخرین قسط به دولت هم پرداخت گردیده است و این خود یعنی بالا رفتن توان مالی شرکت…
  پرداختن به جزئیات دیگر باعث اطاله کلام میشود. خلاصه اینکه شرکت مخابرات توان مالی خوبی دارد ولی مدیران تا حد امکان میخواهند آن را متوجه سودها و درآمدهایی نمایند که بیشتر متوجه جیب حضرات آقایان میگردد.
  آنچه که مدیران در عمل انجام میدهند دورتر از آنچه است که بر زبان جاری میسازند.

  • author

   مظلب شما برام جالب بود می برم روی صفحه اول انشا الله

 • سلام لطفا” بازنشستگی را اختیاری بکنید تاهرکس مایل به بازنشسته شدن هست بادریافت پاداش بازنشستگی بازنشست شود.