مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

یک بررسی و یک گزارش-بازنشستگی در مخابرات ۹۷٫(۱) – فوق دیپلم و کمتر +قائم بفرد

مخابرات ما – در یک سری مطلب که امشب منتشر می کنیم در تلاش هستیم به سوالات روز شما جواب بدهیم.این پاسخ ها حاصل گفتگو, بررسی , تحقیق و … در مخابرات ایران است.فقط همین.

همانطوری که قبلا هم نوشته بودیم مشاغل زیر لیسانس اصولا در زمان دولتی بودن حذف شد بطوریکه آن زمان ادعا می شد که در مخابرات اصلا کارمند زیر لیسانس نداریم.همان زمان بنا به تجریه و سابقه کار در مشاغل مختلف به برخی کارشناسی داخلی دادند کاری که بعدا در سازمان خصوصی شده هم, بدون سر و صدا انجام شد.یعنی تطبیق دادند.

بهر حال, بدلیل بالا, تمامی مشاغل با تصدی فوق دیپلم و کمتر, مثل سال قبل می توانند از قوانین بازنشستگی استفاده کنند.البته قانون قبلی دوباره اجرا نمی شود بلکه امسال قانون دیگری به تصویب هیئت مدیره خواهد رسید. تنها تفاوت آن کمی کاهش در پاداش است.

سال گذشته کسانی که فوق دیپلم بودند ولی در مشاغل کارشناسی کار می کردند مشمول طرح شده بودند امسال نیز احتمالا چنین خواهد بود.

ما اطلاعی از زمان ارائه و تصویب آن نداریم.اما گفته می شود این طرح مراحل آخر تصویب خود را می گذراند.

خودتان بهتر می دانید که هر سال پاداش مصوب چیزی کمتر می شود.البته نه با اختلافی نجومی اما قطعا افرادی که امسال می روند پاداش کمتری نسبت به پارسالی ها می گیرند. کاهش دارد ولی عنصر تشویق هم در آن دیده شده.

راستی مشاغلی که قائم بفرد بوده هم مشمول بازنشستگی خواهد بود.

پس بازنشستگی برای دو گروه خواهد بود احتمالا.

اول دارندگان مدارکی کمتر از فوق دیپلم با هر شغلی. دوم دارندگان مشاغل قائم بفرد یعنی مشاغلی که در ساختار نباشند.

گفته می شود این طرح مراحل آخر نهایی شدن را می گذراند. لطفا اگر ابهام دارید سوال کنید.

10 comments

 • سلام بر سردبیر بسیار عزیزمان
  سردبیر جان خبر خوبی بود برای تعدادی از همکاران عزیزمان که از دست مخابرات خسته و فرسوده شده اند و منتظر بودند تا چنین خبری را بشنوند اما یک سوال برایشان پیش میاد که اقایان اگر پول ندارند پرداخت مبلغ پاداش را از کجا تامین خواهند کرد و اگر پول دارند و داشتند که باید پاداش کارکنانی که سال قبل بازنشسته شدند را میدادند که به فال و قرعه و سر کتاب باز کردن و جن گیری و احضار روح و ….نمی سپردند
  اگر دروغ میگم بگین که راست میگی

 • سلام سردبیر گرامی
  هرسال پاداش رو کم میکنن؟؟
  مهندس صدری میگفت که بازنستگان باافتخار باید برن.
  بعد پاداش رو کم میکنن؟
  از رفاهیات و گروههای معوق چه خبر؟

 • سلام خدمت همکاران محترم بالاخص سردبیر عزیز

  همکاران عزیز کارشناس منتظر بازنشستگی خدمتتان عرض کنم اولا”کفگیر ته دیگ خورده آقایون روشون نمیشه بگن ”
  ثانیا” با پاداشی که میخوان بدن با سودش حقوق کارمندو میدن و کارشناس بیچاره بایست وایسه بیگاری کنه از سود پول خودش، واین یعنی همش سود برا مخابرات ثالثا” مدرک کارشناسهای مخابرات منتظر بازنشستگی جز بچه های زن بابا حساب میشن واز ارث پدر ی محروم هستن این یعنی عدالت صدری ……..

 • اگر کسی مشمول طرح سال گذسته بوده و اقدام نکرده امسال میتواند از این طرح استفاده کند

 • یک حقیقت.
  در سالیان و ادوار گذشته گروهی از مدیران وقت برای خودشان بازنشستگی تشویقی تصویب کردند با مدارک تحصیلی بالا هم بودند پاداش کامل را گرفتند و فرزند خودشان را هم وارد مخابرات کردند!! و دوباره بعد از بازنشستگی طی فید بک پارتی برگشتند به بدنه شرکت و اصلا هم قصد رفتن که ندارند هیچ تازه در تصمیمات هم دخیل و سال به سال هم پاداش تشویقی را منت وار کمتر میکنند .و یا بحث مدارک تحصیلی را در بازنشستگی مطرح میکنند.!!!!!
  چطور برای خودشان کامل خوب بود به دیگران که رسید هزار بهانه دست و پا کردند.و با ذکر بهانه های مختلف مثل نیروهابه اپراتور های دیگه رفته اند به افراد ظلم میکنند.
  جناب سر دبیر فردی را سراغ دارم عضو هیئت مدیره سابق داستانی پاداشش را کامل گرفته فرزندانش را هم به مخابرات آورده برگشت به کار هم شده اما این برای سایرین حرام است!!!!!!دور از ادب و نزاکت اسلامی است که دقیق بیان شود و به همین چند مورد بسنده میگردد.

 • سلام خدمت سردبیر پرتلاش وخستگی ناپذیر : در مورد تغییر بیمه های خدمات درمانی چه خبری دارید آیا امیدی هست یا بابخششنامه جدیدی که درراه است باز نشسته شویم

 • جناب سر دبیر محترم سال ۹۷ هم رو به اتمام است پس کی همین طرح مربوط به فوق دیپلم و کمتر از ان اعلام میگردد این طرح که چندان امار بالایی و چندان هزینه زیادی ندارد چرا اعلام نمیگردد؟
  با سپاس

  • author

   فعلا خبری نیست
   اگر هم اجرائی بشه به برای همه کارکنان انجام میشه