مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

بررسی وقایع مخابراتی در سال ۹۶- فروردین و اردیبهشت

[box]مخابرات ما – در فرصت اندک باقی مانده تا پایان سال ۱۳۹۶ شمسی، بصورت گذری عناوین مهم خبری هر ماه را تقدیم می کنیم به این امید که عامل پیشرفت امور در سال آینده باشد.

در این مجموعه هرگز بحث تحلیل و شناخت نیست فقط اعلام عناوین است.ضمن اینکه لینک های مناسب نیز برای محققان برای مطالعه بیشتر تنظیم شده است.[/box]

 

فروردین ۱۳۹۶

سایت مخابرات ما در دهمین سالگرد تاسیس این سایت، تندیس های یادبودی طراحی کرد که در نهایت به ۲۶ تا رسید.در فروردین ماه، سردبیر از خوانندگان و اعضای سایت خواست برای انتخاب شایستگان دریافت تندیس به او کمک کنند.در میان دریافت کنندگان تعدادی اعضای سایت بودند و تعدادی مدیران منتخب کاربران.

در این ماه گفتیم افزایش تعرفه مخابرات، با نام مخابرات اما به کام دولت. دلیلش نیز بالابردن درصدهای ویژه دولت از دریافتی ناخالص مخابرات!

اولین تصاویر از  معاونت نیروی انسانی مخابرات منتشر شد. یکی دو روز به انتهای سال ۹۵ مانده بود که اعلام شد محمدعلی باطنی بازنشسته شده است و  دیانی جانشین او شده است.

اولین تغییر مدیریتی تبریز را نشانه رفت.مهندس فرقانی مدیر منطقه آذربایجان شرقی بازنشسته شد و مهندس حیدری جوان بجای او نشست.

مهندس فیضی آخرین مدیر عامل دولتی و اولین مدیر عامل بخش خصوصی با سایت مخابرات ما گفتگو کرد.

اجتماع مدیران در کیش برگزار شد. همه  مدیران برای برگزاری اجلاس سالانه به کیش فراخوانده شدند در حالی که در طی جلسه دو روزه، بسیاری حتی موفق نشدند در طول روز خلیج فارس را ببینند! در حقیقت پیوسته در جلسه بودند. به همین دلیل از مدیر عامل پرسیده شد: چرا جلسه را به کیش بردید آن هم با این همه هزینه!؟

 

اردیبهشت ۹۶

کارگزاران در جلوی در ورودی مخابرات ایران تجمع کردند بنحوی که هم در ورودی بسته شد هم ورودی-خروجی پارکینگ.

در این ماه پروژه تانوما یا فیبر نوری مخابرات با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت مخابرات ایران افتتاح شد.

از سرود ویژه شرکت مخابرات ایران با ضرب آهنگی تاریخی برای اولین بار پرده برداری شد.

در روز هشتم اردیبهشت و همزمان با دهمین سال افتتاح سایت مخابرات ما، لیست دریافت کنندگان تندیس و هدایای ویژه سایت مخابرات ما – به انتخاب خوانندگان و اعضای آن – اعلام شد.

مخابرات ما در مطلبی خطاب به مدیران ارشد شرکت مخابرات نوشت: به خودتان زحمت بدهید و بصورت غیر رسمی و دوستانه با کارکنانتان صحبت کنید. اما دکتر سرائیان تا آخرین گام حتی یک دیدار عمومی با کارکنان نداشت!

از نشان ویژه ده سال فعالیت سایت مخابرات ما و هدیه ویژه آن، رونمایی شد. توضیحات هر نماد از این نشان زیبا را در این آدرس بخوانید.

 

دریافت کنندگان این هدیه زیبا و لوح تقدیر در دو بخش معرفی شدند:

این هدیه بسیار براق و منعکس کننده نور بود.با دوربین های معمولی نشد عکس خوبی بگیریم. بعدها برندگان این هدیه عکس هایش را برایمان فرستادند.

 

-تشکل های کارگری مخابرات نشست خود را در همدان برگزار کردند.

-سفرنامه سردبیری به استان سمنان منتشر شد.مدیر این منطقه مهندس دارابی گفتگوی جالبی با سردبیر مخابرات ما داشت.

زمستان یورت گلستان را سیاه پوش کرد.ریزش انبار ۱۳ نفر از هموطنان را کشت و همکاران ما را عزادار کرد. این سرآغاز مصیبت های طبیعی برای مردم ایران بود.سال سختی بر ما گذشت! خروس ایرانی ها خوش یمن نبود!

-جلسه شورای عالی تشکل های کارگری با معاون مالی شکست خورد.از پیش می شد حدس زد که مهندس دیانی با خواست کارکنان فاصله دارد.

-یکپارچگی در حوزه نرم افزار آغاز شد ولی متاسفانه نیازهای استانها دیده نشد.

مراسم روز جهانی ارتباطات با شعارهای بزرگ برگزار شد.اما مثل همیشه در پایان سال دیدیم که اقدامات ما کوچک بوده است.

مجمع سالانه مخابرات برگزار شد. در این جلسه سهامداران حقیقی به شدت به میزان سود اعلامی معترض بودند. مخابرات ما بصورت آنلاین، زنده و مستقیم مجمع را روی کانال و سایت و گروه های تلگرامی خود پوشش داد.

 

*************

 

 

 1. ناشناس می گوید

  با سلام خدمت سردبیر بزرگوار
  با عنایت به اخبار رسیده و نیز اخبار منتشر شده در سایت مخابرات ما و دیگر شنیده ها و اخبار متناقض که در بین همکاران می چرخد و با عنایت به اتمام مهلت ثبت در hr تا چهار شنبه این هفته
  همکاران در شرف بازنشستگی مشمول طرح اخیر در تصمیم گیری ، بشدت مردد هستند چرا که اگر قرار بر تبدیل صندوق عملی شود بشدت متضرر خواهند شد لذا از شما خواهش کردندکه اگر مقدور است بفرمایید تا چه حد ممکن است این تبدیل عملی شود تا دوستان بتوانند تصمیم درست را بگیرند و با شناختی که از شما دارند میدانند که اطلاع رسانی و دلسوزی شما برای اتخاذ تصمیم صحیح راهگشا خواهد بود و تعدادی از همکاران از بنده درخواست کردند تا از شما خواهش کنم در این مورد یاری شان فرمایید
  چرا که شما بواسطه دسترسی به بعضی اخبار و اطلاعات همیشه راهگشا بوده و هستید اگر تا فردا جواب این حقیر را عنایت بفرمایید از شما نهایت امتنان را خواهیم داشت . خداوند سایه شما را از سر خانواده تان و نیز خانواده بزرگ مخابرات کم نکند
  زعمای قوم که دلشان بحال کسی نمی سوزد و تا در توان دارند و از دستشان بر می اید کارکنان را در بی خبری نگه میدارند و تنها ملجا و مرجعی که همکاران به ان اعتماد دارند شما و سایت مخابرات ما می باشد.
  لذا دست یاری بسوی شما دراز کرده اند
  خداوند به شما جزای خیر عطا فرماید
  تعدادی از همکاران مردد شما

  1. سردبیر می گوید

   دوستان خوبم
   اصلا تردید نکنید در رفتن.
   تبدیل بیمه انجام میشه ولی دردی از این دوستان دوا نخواهد کرد
   اولین شرط بیمه برای تبدیل اینه که ده سال بیمه پرذاخت بشه.این ها که الان دارن بازنشست میشن مشکلات زیادی پیدا میکنن.فردا مصاحبه ای خواهیم داشت با یکی از مطلعین که پاسخ خواهد داد به این مشئله
   ظاهرا بای کسانی خوب است که حداقل ۱۰ سال تا بازنشستگی فاصله داشته باشند وگرنه مشکلات بیشماری خواهند داشت

 2. گلستان می گوید

  زمستان یورت بیش از ۴۰ نفر بودن سردبیر عزیز

  1. سردبیر می گوید

   من از روی آمار خبر نوشتم.احتمالا خبرش مال روزهای اول بوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.