مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

دست هایی که مرهم شده است

[box] مخابرات ما -دمیدن روح تازه در کالبد خسته از ناملایمات درون سازمانی ، وقتش بود. [/box]مخابرات ما (محمد – پیام تهران آنلاین) –   درست در هنگامی که سیمرغ تحول می رفت تا آخرین شهپرهایش را در تندباد برخاسته از سیاست های ناپخته از دست بدهد، آمدی سید . حاشا و کلا که قصد این نوشتار، مبالغه، اسطوره سازی و یا نقل و کلامی باشد که بوی نیاز از آن برخیزد چرا که دل ها بی ریا زیر چرخ کبود ، زهرچه رنگ تملق و تعلق ، آزاد است.

و نیک می دانیم که مردمان محلات نیز بلند نظری و مناعت طبعی به بلندای “خورزین ” و ستیغ کوه های ۷۰ قله دارند که بی نیازشان می سازد از هر چه سالوسی و تملق. زیاده خواهی و فزون خواهی در ذات انسان هایی که روزگارانی نه چندان پیش ، جان برداشتند تا نثار میهن و مکتب خویش سازند نیز هرگز محلی از اعراب ندارد.

آمدنت، شده است بارقه ی امید برای بهبود اوضاع جهان که به مشام می رسد. بهبودی نه صرفا برای ترمیم زخم هایی از جنس کف دست و نه برای آنکه تومانی بیش عاید شود، بارقه امید از آن حیث که دیگر شاهد گریستن همکار بازنشسته ای نباشیم که مطالبات را از مجاری دیگر گرفته بود و چون پرسیدیم دیگر چرا غمگینی و او گفت: دلم به این کار رضا نبود . گویا از فرزندم شکایت کرده ام .

بارقه امید از آن حیث که مجد و عظمت باز می گردد، غرور جریحه دار شده، ترمیم و پیوند دوباره همسفران (بخوانید، تشریک منافع کارگر و کارفرما) در فضای جدیدی که گشوده ای ، محقق می شود.

اگر چه در دوران سخت انشقاق، فارغ از آنها که طاقت از دست بدانند و پیگیر حقوق خویش شدند، بودند خیبری هایی که سوز داشتند اما بدون دود . در خود می ژکیدند و خار در چشم و استخوان در گلو به منافع بلند مدت شرکت می اندیشیدند و باورشان این بود که در این کارزار ممکن است نه از تاک خبری ماند نه از تاک نشان.

تعصب بود و غیرت تا نشان دهد روح خدمت به مردمان شهر، همچنان وفادارانه بر فراز مجموعه ای ارزشی و اعتقادی می گردد و می چرخد و نمی گذارد حلقه ای وصل و ارتباط در اوج کم مهری هایی که سیلی می زد غرور جریحه دار شده کارکنان را ، لحظه ای آسیب ببیند.

غریبه نیستی برادر و از جنس مایی که حرمت دار نان و نمکی، فرزندان نظام در این بخش حساس جامعه گلچینی از بهترین نسل های پس از انقلاب هستند که ورای دغدغه های معیشت ، تو گویی بطور غریزی در خط خدمت به مردمان این دیارند . دستی به مهر چو ببیند خالصانه می فشارندش .

شما خردل نشسته در سینه ها را منگر ، شیار خانه کرده بر رخسار ها را نبین .که” سراپا اگر زخم خورده ایم ولی دل به پاییز نسپرده ایم” به مدد تجربه و نیروهای متخصص و جوان ، روزآمدی و مجهز به دانش روز شدن ،دشوار نیست . با دمیده شدن روح تازه ، دست هایی که مرهم شده است را می فشاریم .ترک های درون سازمان که ترمیم شد و چتر تفاهم و وفاق گسترانید شد، آنگاه شاهد خواهیم بود که چگونه سیمرغ جان می گیرد و قلب شکسته ره نگاشت به تپش می افتد.

 

 

تکمله: تصویر فوق را در یکی از گروه های تشکیل شده از همکاران روابط عمومی به اشتراک گذاشتیم. پیام های همکاران در توصیف تصویر،  از نظر می گذرد:

مدیرعاملی که آمده است پشتیبان باشد و پشتیبانی ببیند. یک یا علی باید بگوییم.

از اون موقع که این عکس عالی رو دیدم این مصرع حضرت حافظ ،از ذهنم دور نمی شه” کنون که ماه تمامی،نظر دریغ مدار”

اعتماد دستان و لبخندت،غبار غم ببرد.

دستان پر از مهرت ; گلخنده ی لبهایت   / مرهم بگذارد بر درد دل همکاران

موسی الرضا شبرنگی

***

 1. مهتاب می گوید

  حس خیلی خوبی داره این عکس..تصنعی نیست.امیدوارم خبرهای خوبی در راه باشه

 2. پیام می گوید

  در کل با خصوصی سازی مخابرات. باعث نابودی حقوق ما کارکنان رسمی که هم اکنون باقی مانده مخابرات شد من که نمیدانم این تفاوت حقوق من با ۲۴ سال سابقه وحقوق سه میلیون تومانی. وهمکاران مشابه من در شرکت زیرساخت با ۷ میلیون دریافتی وادارات دیگه با ۱۰ الی پانزده میلیون دریافتی چطور جبران میشود لطفا اگر انتقادی بر نظرم داشتین بیان فرمایید.تا میاییم اعتراضی کنیم کارگزاران وشرکتی های عزیز هم حقوق خودشان با ما مقایسه کنند.حرف من اینست جوانان عزیز لطفا حقوق خودرا با زیرساختیها مقایسه بکنید؟!؟ شاید فرجی شد.ماکه مغضوب کارفرما ودولت بودیم.وهستیم.شاید این اخرین کامنت من باشد

 3. ناشناس می گوید

  چه دست های با مرهمی
  اما ظاهرا این دستهای معجزه گر میخواهد برای سهامدار عمده معجزه کند
  تا الان که اینطور بوده و نحوه پرداخت سود حاصل از فروش حق تقدم سهام و خصوصا پرداخت نشدن پاداش ۶ ماهه دوم و علی الخصوص شیوه جدید بازنشستگی یعنی پس انداز کردن حقوق دریافتی کارکنانی که باز نشسته می شوند و پرداخت پاداش پایان خدمت و حتی پول مرخصی های ذخیرا شده از همان محل به بازنشستگان
  البته ناگفته نماند که حقوق ماهیانه زود تر از قبل پرداخت می شود
  و این شاید معجزه دستان مهربان و معجزه گر باشد
  به هر حال به این ترتیب و با ۵ روز پرداخت زودتر جماعتی را از فلاکت نجات داده اند و شایسته است قدر دان این دستان معجزه گر بود.
  مرحمت عالی مزید

  1. همکار می گوید

   با نظر این همکار موافقم
   پرداخت حقوق دریک تاریخ مشخص بجز ماه اول تاثیری برای ماههای بعدی نخواهد داشت(بازه سی روزه)
   تا اینجا بیشتر حرکات پوپولیستی بوده و از معوقات چیزی پرداخت نشده

 4. یک خدمات اولی مشهد می گوید

  درود بر مهندس صدری و سپاس فراوان از ایشون

 5. همکار مخا براتی می گوید

  سلام
  با عنایت به بخشنامه ابلاغی و عدم ابلاغ بخشنامه بازنشستگی برای کارشناسان بالای سی سال شرکت مخابرات ایران و کم رنگ شدن
  پاداش تشویقی و زمان بر بودن پرداخت آن و افزایش روز شمار این کارکنان در سال ۹۶ و سال آتی زمزمه تقاضای به یک باره تما می این افراد با بررسی شرایط روز وجود دارد و اگر این اتفاق بیافتد عملا شرکت ور شکسته خواهد شد زیرا که توانایی پرداخت پول پس انداز ۶% و پول مرخصی وسنوات و پاداش قانونی و …. را ندارد و عملا همکاران سود مطالبات خود را به عنوان حقوق میگیرند و برای مخابرات رایگان کار میکنند

 6. ناشناس می گوید

  دوست داریم صدری

 7. فریبرز می گوید

  سلام خدمت مدیر عامل شیرین تراز جانم

  عکس جنابعالی خیلی تاثیر گذار بود و مرا به فکر فرو برد این همان کسی است که حق مارا نمی خورد مهندس بیا و با دستان مرهمت بازنشستگان خسته را که منتظر دست کرم شما هستند نوازش کن وآنها را با دلی آرام روانه خانه کن
  اگر نتوانستی پاداش تشویقی بازنشستگان (کارشناسی) را زنده کنی مثل یک مرد کنار بکش و بگو من نیستم آن دستان زمانی دلگرم کننده است که حمایت مالی در آستین داشته باشد .عید نزدیک است . منتظریم به امید حق

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: