مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

نظام یک نواخت پرداخت حقوق برای نیروهای شرکتی ضروری است.

[box]مخابرات ما (سردبیر) – معمولا در سایت مطلب نمی گذارم اما وضعیت نیروهای شرکتی آنقدر برایم مهم است که این را خودم برای انتشار طراحی کردم.[/box]

 

مخابرات ما (سردبیر) – تا یکی دو سال پیش گمان می کردم در سراسر کشور نیروهای شرکتی با یک نظام حقوق حداقلی می گیرند.اما وقتی درست پیگیری کردم دیدم انواع و اقسام قراردادها داریم در اینکه همه را صاحب حق دریافت آن مبلغ بدانیم یا ندانیم بحثی نداریم.اصلا قابل صحبت کردن نیست.

اما در موارد عمومی چرا نباید ما ساختاری یکسان برای پرداخت به نیروهای شرکتی داشته باشیم؟

مگر این ساختار برای نیروهای رسمی وجود ندارد؟ چرا در همین استان الف وقتی نیروهای شرکتی به مخابرات ایران منتقل شده اند بشدت شاکی بوده اند؟ شاکی ای این جهت که چرا بهره وری, کارانه و  اضافه کاری آنان کم شده است!

اگر این سه، قابل دادن است چرا نباید در استان های دیگر یا حتی در مخابرات ایران پرداخت شود؟

اصولا پنهان کردن فیش ها آفتی بوده که به مدیران قدرت مانور زیادی داده! به هیجکس هم توضیح نمی دهند!

این پیامک ی کامنت از طرف یکی از اعضای سایت نوشته شده است.لطفا بدقت بخوانید زیرا که هر خطش حرف تازه ای دارد:

[box]

ن ….

سلام بر سردبیر گرامی
دقیقاً همکار گرامی معمولا مورد هایی که مربوط به پرسنل رسمی هست زود مصوبه میشه و خروجی آن به دست همه می رسه چون زیر نفع هستند اما موردهایی که حق قانونی ما هست پشت هزاران در بسته مسکوت می مونه و هر چه تلاش می کنیم کمتر خبری دستمون رو میگیره ، امسال هم تمام شد ، سال دیگه هم تمام خواهد شد مثل سالهایی که گذشته، بعدش همکار رسمی ما در زیر آخرین پست مدیر عامل می نویسه که درخواست های نیروهای خصوصی برجک نیروهای رسمی را نشانه رفته است چطور شد که در همون متن درخواست پاداش تشویقی برای رفتن از مجموعه را کرده این همکار ، اون گرفتن پاداش حق خودش می دونه و ما اجرا طرح طبقه بندی رو حق خودمون ندانیم !!!! خلاصه سردبیر جااان از این موردهایی که مطرح کردی یک موردش مربوط به ما نیروهای مظلوم شرکتی هست که امیدی برای به ثمر رسیدنش هم نداریم فقط بازگو کردنش نگرانی و تنش ها رو زیاد کرد ، جالب تر اینکه من توی این ۱۴سال که در مجموعه هستم هیچ وقت نه بهره وری گرفتم و نه بقیه پاداش ها رو ، اما انگاری همکارهایی بودند که بهشون پرداخت میشه ( جای خوشحالی داره ) پس رویه یکنواختی برای پرداخت در کل کشور نبوده اگر واقعاً منع نبوده برای پرداخت پاداش ها چرا سلیقه ای عمل شده !!! فقط دریافتی ما حداقل حقوق کارگری بوده این همه سال !!!! چی بگم از این نا برابری ها و حرفهایی که بعضی از همکار ها میگن که واقعا جای تأسف دارد کاش میشد کل مطلبی که همکارمون گذاشته رو اینجا می گذاشتم تا اعضاء سایت خود قضاوت کنند !!! من کلا بر این اعتقاد هستم اگردردی نمی تونیم درمان کنیم دردی بر دردها اضافه نکنیم لحن صحبت همکار رسمی مون خیلی درد آور بود باور کنید همه همکاریم همکارررر

[/box]

باید به سمت شفاف سازی و یکسان سازی برویم.

یکسان سازی با شفاف سازی کامل می شود.وقتی شما پرداخت یکسانی تعریف کردید و پس از آن به کارانه، بهره وری، اضافه کاری و … بعنوان آیتم های افزودنی توجه کردید همه درخواهند یافت که چرا تشویق شده اند یا بر عکس، چرا تنبیه شده اند!

وقتی همکاری در برابر همه تشویق شود , به الگویی قابل فهم و قابل درک برای دیگران تبدیل می شود.ولی چنانچه در خفا و پنهانی چیبش را پر کنید، او خود را صاحب این حق میداند و انتظار دارد هر ماه تکرار شود!

البته تکرار می شود! چرا که مدیر مافوق به دلیل دیگری (رابطه!) به او رسیدگی میکند نه به دلیل توانائی هایش! لذا هرگز سیستم اصلاح نخواهد شد.

من در پاسخ به این کامنت دوست عزیزمان نوشتم:

[box]

سردبیر

ظبقه بندی و .. نه رویاست نه آرزو.حداقلش باید به نظام مناسبی برای پرداختها برسیم.
برای رسیدن به این جایگاه تلاش میکنیم.من و شما و بقیه.
اگر ما تلاش نکنیم این حق از بین نمیره.دیگرانی پیگیری خواهند کرد که ممکنه بقدر ما مودب نباشند.
بنابراین اصلا وارد اختلافات رسمی شرکتی نشین هر کدوم برای خودش زندگی میکنه
رسمی الان یا یکی دو سال دیگه میره لذا اگر چیزی نگیره تمام است
اما شما در سیستم هستید خودتونو با اونا مقایسه نکنید اونا سن پدران شما رو دارن.
نه رسیدگی به وضع شما حق اونا رو از بین می بره نه دادن حق شما اونا رو اذیت میکنه.
تلاش کنید برای رسیدن به جایگاه خودتون از راههای درست و منطقی.خسته هم نشین
من برای رسیدن شما به حقتون خسته نشدم شما هم نباید خسته بشین

[/box]

 

 

 1. شرکتی می گوید

  سلام سردبیر
  با این تفاسیر ظاهرا این مسئولین انقد وقت تلف میکنن تا دیگه بی خیال طبقه بندی بشن و این طرح هم به سرانجام نمیرسه .یعنی تهیه لیست و جمع آوری اطلاعات انقدر سخت و زمانبره ؟؟؟

  1. بهمن می گوید

   برای اجرای سریعترِ طبقه بندی “با خرما بیا بدهان ما ” چیزی گیر نمیاد باید اقدام حقوقی کرد ، از اداره های کار باید شرررررررروع بشه.

 2. ناشناس می گوید

  سردبیر جان خسته نباشی در این مورد که بعضی از استانها پاداش و اضافه. کار داده میشود درست است ولی باید عملکرد استان و نیروها را در نظر گرفت یک استان کوچک سوده ولی یک استان دیگر صرر ده میباشد پس باید مزد زحمات کارکنان رو پرداخت کرد شما خود واقفی که به غیر از معدودی از استان ها بقیه وصع خوبی ندارند حال اگر به این دلیل که ان استان ها از درامد کمتری برخوردارند به کارکنانشان اصافه کار یا کارانه پرداخت نمیکنن پس استانهای سود ده هم پرداخت نکنن که ظلم در حق انهاست اتفاقا این امر که هر استانی بر اساس درامد پاداش میدهد نشانه عدالت است چگونه توقع دارید هر دوی این ها به یک اندازه حقوق دریافت کنن پس نظام پاداش چه معنی پیدا میکند کسانی که علاوه بر مسولیتشون به علت نبود نیروی کافی موظف هستن امور مشترکین ابونمان فروش ای دی اس ال و غیره را انجام دهند چگونه اصافه کار خود رو دریافت کنن این انصاف نیست که برای همه یک نسخه پیچیده شود

  1. ناشناس می گوید

   سلام بر سردبیر محبوب مخابرات ما
   همکار گرامی این همکار با اصل قضیه مشکل داره اون میگه کلا هیچی پرداخت بهشون نمیشه ، صحبت در کم یا زیاد پرداخت شدن نیست درسته هرکی بهتر کار کنه حقش هست بیشتر اضافه کار بگیره و بدونید هیچ همکاری با این قضیه مشکل نداره ، خب همکار گرامی پاداش ۲۲بهمن و روز زن ، روز ارتباطات و … یک پاداش کلی هست اونی که شما مد نظرتون هست به احتمال زیاد بهره وری هست آیا شما راضی هستید که تو استان شما همه این پاداش ها بهتون داده بشه در استان دیگه ای اصلا پرداخت نشه !!!! تنها آیتم ی که در این صحبت قابل بحث هست بهره وری هست، که به استان های سود ده مبلغ بیشتری تعلق بگیره و به استان های ضرر ده کلا پرداخت نشه ، اما خدایش دیگه حذف کل پاداش های دیگه دور از انصاف هست ( اگر منع در پرداختش به نیروهای شرکتی وجود ندارد که شواهد نشان میده که در بعضی استان ها پرداخت میشه ) و بدانید شرایط کار در همه استان ها شبیه چیزی است که شما گفتید، به همه چند کار محول شده ، پس همه به نظام پاداش معتقد هستیم و اجرا شدنش رو هم قبول داریم اما با نگاهی قشنگتر و کم شدن تبعیض ها

  2. کارمند رسمی می گوید

   برادر من اگه یه استانی ضرر ده بود آیا پرسنل اون مقصر هستند؟ و بر عکس؟ یعنی اگر شما الان که در یک استان سود ده هستی بیای توی استان ضرر ده ما میتونی استان ما رو سود ده کنی؟ یعنی فکر میکنی سود دهی و ضرر دهی فقط و فقط معلول کار افراد هست نه چیز دیگه؟ شرایط محیطی و فرهنگی و موقعیتش توی کشور در سود دهی یا ضرر دهی اون استان نقش نداره؟
   بهتره قبل از قضاوت کردن مطالعه بکنی

   1. سردبیر می گوید

    شیوه نگاه به استانها باید تفاوت کنه.
    حتی شیوه ارزیابی استانها باید فرق کنه.
    برخی پارامترها محلی است به کارکنان بستگی ندارد.
    ضمن اینکه ارزیابی مدیر با ارزیابی کارکنان باید تفاوت کنه
    ارزیابی کارکنان شخصی است مدیران جمعی

 3. صبا می گوید

  طبقه بندی تو سره من بخوره

  ما هنوز عیدی نگرفتیم باید به کی بگیم؟؟؟؟؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   صبای خوب مخابرات
   بگو کجا هستی.

   1. صبا می گوید

    اصفهان

  2. باران می گوید

   به ما هم عیدی رو نصف ش رو دادن با نصف حقوق اسفند میگن فعلا علی الحساب

   بخندیم خدا یا گریه کنیم به حال خودمون؟

   استان قم – بخش فنی -پیمانکار غیر از tct

   1. سردبیر می گوید

    انشا الله همه با هم میخندیم. خبر میگیرم بهتون خبر میدم

 4. شرکتی می گوید

  سلام همکاران محترم رسمی ما فقط حق قانونی خودمان رو میخواهیم همین و بس و از شما برای رسیدن به حقمان کمک میخواهیم.

 5. بهمن می گوید

  طبقه بندیِ مشاغل همه را در بر می گیرد ، همه در فهم، عدالت مشکل دارند، ولی “تبعیض” را با گوشت و پوست ، حس می کنیم، طبقه بندیِ مشاغل جای نیروی کار را تعیین می کند و سپس رابطه با وی به صورتِ رسمی ، قراردادی، پیمانی، ساعتی،…. قابلِ طرح است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.