مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

آخر سال تغییرات را ببندید لطفا!

[box]مخابرات ما – تغییرات مدیریتی در مواقعی خاص مثل ماه آخر سال، درست مثل سمی است که به سیستم تزریق می کنید …[/box][box]مخابرات ما – تغییرات مدیریتی در مواقعی خاص مثل ماه آخر سال، درست مثل سمی است که به سیستم تزریق می کنید …[/box]

نوشته: نادری ۸۰

مخابرات ما – در تغییرات مدیریتی معمولا یک سو راضی است (منتخب جدید) ، سوی دیگر ناراضی (منتخب قبلی).بندرت پیش می اید که دو طرف راضی باشند.

چه هر دو راضی باشند چه هر دو ناراضی، هر تغییر و تحولی در چرخه مدیران روی سیستم تاثیر می گذارد و سیستم باید بتواند زمان مناسبی برای تطبیق در اختیار داشته باشد.

اگر بدنه کارکنان آن قسمت نتوانند یا زمان کافی در اختیار نداشته باشند تا با این تغییر خود را تطبیق دهند دچار عوارض روحی و روانی می شوند.

تجربه نشان داده است حتی در ضروری ترین حالت، تغییرات نباید در زمانهای خاص و منتهی به تعطیلات انجام شود.مثلا وقتی که همه کارکنان درگیر بستن حسابهای پایان سال (یا شش ماهه اول) هستند تغییر در حوزه مالی قطعا عوارض زیادی خواهد داشت.

.

جلوتر می آییم.

تعطیلات سال نو، با عنایت به آداب و رسوم ما ایرانی ها، تمام ذهن و فکر همه را از یک ماه مانده به عید اشغال میکند.

نشانه اش این است که به بهانه انبارگردانی ۲۰ روز به آخر سال، انبار تعطیل می شود! در دوران حاکمیت دیجیتال، بستن حسابهای انبار ۲۰ روز نیاز دارد؟ قطعا خیر! اما دیگر ذهن و فکر همه توسط موضوعی مهمتر اشغال شده و انبار باز هم باشد کار چندانی انجام نمی شود!

تاکید میکنم! با درست یا غلط بودن امری کار ندارم! بلکه مشکلات روز را بیان می کنم.

در روزهای پایان سال، هیچ تغییری در مدیریت ریز . کلان مخابرات مناسب نیست.چرا که نه مدیر جدید می تواند با کارکنانش آشنا شود نه کارکنان این فرصت را دارند.لذا چه بخواهید و چه نخواهید هر دو سوی این رابطه دچار تنش، اضطراب و ناراحتی خواهند شد.

البته بهتر است بگوییم دو تا دو سو! در هر بخش مدیری می رود و یکی می آید! دو بخش درگیر است.

.

حالا می بینیم تغییرات می خواهد هدیه سال نو به کارکنان باشد!

در استانها پس از آنکه نامه صریح مدیر عامل برای توقف اتنصابات صادر شد، عزل و نصب می کنند! آن هم نه یکی! بلکه سه تا و چهار تا و … !

.

تغییرات در ا ینجاها متوقف نمی شود! …

یک سوال ساده ذهن مرا اشغال کرده است:

۱۱ ماه سال را از شما گرفته اند، فقط همین یک ماه آخر باید تغییرات انجام دهید؟

 

 1. رز می گوید

  سلام سردبیرجان مردیم این طرح طبقه بندی کی اجرامیشه؟

 2. محمد تقی پور بسطامی می گوید

  Attachment

  سلام من کارمند بازنشسته سال ۹۲ مخابرات ابادان هستن چند روز پیش یک پیامک به شرح زیر برایم ارسال شد به خیال اینکه تبلیغاتی است بی خیال بودم تا دیروز تماس گرفتم گفتن شما از امتیاز تلفن همراه تان برنده یک سکه و چند عدد لوازم خانگی شدید اما چون همان موقع تماس نگرفتید امتیاز شما به شخص دیگری واگذار شده اعتراض که کردم جواب درستی ندادن
  می خواستم بدانم این تلفنها متعلق به اداره مخابرات است یا نه

  1. سردبیر می گوید

   برادر من
   اگر کسی برنده بشه بهش میدن چه لزومی داره تماس از طریق شماره شما!
   یه بازیه

 3. شیرازی می گوید

  سلام

  ظاهراً در شیراز خبرهایی مبنی بر تغییر مدیر منطقه و مدیر منابع انسانی و …… بگوش میرسد، لطفاً شاخک ها را بچرخانید!!!

  1. سردبیر می گوید

   چرخانده ایم
   یک هفته … نه … شاید سه هفته است چرخانده ایم!

 4. بهمن می گوید

  همه ی داستان به آخرش بنده ؛ مجمعِ عمومی ، بررسی صورت های مالی وتصویب و تقسیمِ سود و پاداش های ویژه و… ولی راجعی به آزاد سازی سهامِ ترجیحی ، اجرایِ طبقه بندی مشاغل، بر طرف کردن خیالِ جدایی سیار و ثابت، اجرایِ بی تبعیضِ مصوبه ی پرداختِ سال ۸۹که توی این شلوغ بازیها فراموش بشه، چرا کسانی باید در سیستم بمانند که واجد شرایطِ طبقه بندیِ مشاغل نیستند و برعکس؟

 5. قراردادی می گوید

  سلام
  بیشترین حسن تغییر در این مقطع زمانی یعنی روز آخر اسفند ۹۶ این است که در ایام نوروز همه می روند مسافرت نه وزیری, نه نماینده مجلسی و نه امام جمعه شهر هیچ کدام در دسترس نیستند تا لابی گری کنند و بعد از سیزده بدر هم دیگر آب از آسیاب می افتد و…

 6. کارمند کوچولو می گوید

  بنظر میرسه قراره روال انتصابات تغییر کنه که مدیران سریعا دارند قبل از روی کار آمدن روال جدید انتصابات افراد مورد نظرشون را انجام میدهند تا بعد از اجرایی شدن روال جدید دیگه کسی نتونه به این افراد جدید دست بزنه(دقیقا مثل قبل از شروع اجرای اپلای که آقایون مدیران سریعا پستهای خالی مدیریتی رو با افراد خودشون(بدون بررسی وداشتن شایستگی) پر کردند وبعد از اپلای هم کسی به این انتصابات دست نزد)

 7. کارمند رسمی می گوید

  اتفاقا خیلی هم خوبه. چون این تعطیلات فرصت خوبیه برای برنامه ریزی.
  البته اگر کسی برنامه داشته باشد

 8. یک کارشناس می گوید

  کاش یه گزارش کامل تهیه میکردید با مدیر عامل انجام میدادید سر ربیر؟
  ایا شدنی هست؟

 9. ناشناس می گوید

  سردبیر جان سلام
  الان که آخر ساله بعدش هم که تعطیلات وبستن حساب و مجمع و…… همینچوری سه چهار ماه از سال جدید می گذره . برای جایی که به این نتیجه رسیدند تغییر باید ایجاد بشه و مدیر اون هم میدونه به زودی این اتفاق خواهد افتاد یک روز درنگ هم جایز نیست . تغییر در روزهای پایانی سال این مزیت رو داره که مدیر جدید فرصت برنامه ریزی برای سال جدید رو داره . مدیر قبلی هم که میدونه رفتنیه اگر بمونه هم هیچ برنامه ای برای سال جدید نداره .

  1. کارمند می گوید

   دقیقا
   بهترین کار ممکن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.