مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سردبیر سلام می کند- آقای مدیر عامل سلام! حالا لطفا وکیل ما باشید پیش از آنکه این امید بمیرد!

[box]مخابرات ما- گر چه بسیار دیر اما بالاخره تلاش ها به حکمی منجر شد که نیاز به حمایت دارد.چه کسی حامی کارکنان است؟[/box]

 

مخابرات ما- این بار روی سخن ما با مدیر عاملی است که قطعا بدنبال درک متقابل با کارکنان است تا از این رهگذر به حل مشکلات مخابرات برسیم. بنابراین ضمن سلام به مدیر عامل محترم مخابرات ایران اطلاعاتی را برای روشن شدن ذهن مهندس صدری منتشر می کنیم.

 

طرح تبدیل بیمه چیست؟

یادآوری ابتدای خصوصی سازی و سهل انگاری نسبت به کارمندان انتقالی دولت واقعا انسان را دلگیر می کند.اما چه می شود کرد! اتفاقی است که رخ داده!

موضوع این است که به محض خصوصی شدن مخابرات اگر قرار بود کارکنان به بخش خصوصی منتقل شوند، دولت وظیفه داشت بیمه های ۹ درصد کشوری را به بیمه ۷ درصد تبدیل کند تا کلیه پرداختی ها و دریافتی ها پس از بازنشستگی یکسان گردد.

یکی از دلایلی که شاید کارکنان ۹ درصدی را به مخابرات خصوصی شده راغب کرد همین تبدیل بیمه بود.

اما پس از مدتی مخابرات بر اساس روابط بهینه شده با وزارت کار و بیمه ها، قانونی را گذراند که بر اساس آن “چنانچه کارمندی خودش بخواهد می تواند بر بیمه قبلی باقی بماند.”

از نظر مخابرات همه کارکنان راضی بودند بر بیمه قبلی باقی بمانند! .. بدون اینکه از آنان سوالی بشود! اما واقعیت غیر از این بود.

در تمامی سال های پس از خصوصی سازی، یکی از مطالبات کارکنان تبدیل بیمه بوده است. اما از سنگ صدا درآمد، از مخابرات و دولت صدایی درنیامد!

 

این حکم چه می گوید؟

پیگیری تعدادی از کارکنان عزیز ما منجر به صدور حکمی از سوی دیوان عدالت اداری شده است که خوشبختانه برای کلیه کارکنان (شاکی و غیر شاکی) نافذ است.در این حکم آمده است که:

از آنجا که بررسی شکایات کارکنان مخابرات در این باره در شعب مختلف دیوان عدالت اداری به آرا متفاوتی منجر شد هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رای وحدت رویه مقرر کرد شرکت مخابرات ایران وابسته به وزارت ارتباطات­ وفناروی است و … پرداخت مابه التفاوت تغییر صندوق از دولت به بخش خصوصی برعهده­ دستگاه اجرایی متبوع کارمند خواهد بود و دستگاه اجرایی قبل ، مکلف به پرداخت مابه التفاوت تغییر صندوق خواهد بود.

یعنی وزارت ارتباطات بعنوان نماینده دولت باید هزینه این انتقال را بپذیرد.

 

چه مشکلاتی ممکن است پیش بیاید

ممکن است وزارت ارتباطات آنقدر اجرای حکم را طولانی کند که کارکنان خسته شوند. ممکن است بیمه تامین اجتماعی به بهانه قانون (حداقل باید بیمه شده قبل از بازنشستگی ده سال بیمه به تامین اجتماعی بپردازد, مانع از اجرای کار شود. ممکن است بیمه خدمات درمانی بدلیل کاهش تعداد نفراتش از این امر سر باز بزند و ….

 

انتظار ما از مدیر عامل محترم مخابرات 

در همین مدت اندکی که از مدیریت شما بعنوان مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گذشته است به این حس رسیده ایم که شما هر گاه کسی را صاحب حق بدانید قطع و یقین کمکش می کنید.

به این نتیجه رسیده ایم که اگر شما به این نتیجه برسید که کارکنان صاحب حقی هستند از ادای حق جلوگیری نمی کنید.

به این نتیجه رسیده ایم که حقوق دیگران برای شما بسیار مهم است.حقوق کارکنان، حقوق مشتریان، حقوق پیمانکاران و …. برای شما فرقی ندارد.خود را ملزم به رعایت حق می‌دانید.

 

اینک که قانون پس از سال ها حق را به کارکنان داده است انتظار داریم از این حس شما به نفع خودمان استفاده کنیم و از شما بخواهیم در مقابل وزارتخانه و تصمیماتش نماینده کارکنان مظلوم ۹ درصدی مخابرات باشید.

می خواهیم شما در مقابل دولت وکیل ما کارکنان باشید و از همه توان و قدرت خود برای سرعت اجرای این حکم استفاده کنید.

آیا امکانش هست؟

قطعا پاسخ این سوال برای شما ساده نیست در حالیکه از یک سو نماینده سهام ۴۰ درصدی دولت هستید اما برای همکاران ما که در شرف بازنشستگی هستند اجرای این قانون بسیار لازم و ضروری است.

پس لطفا این بار طرف ما باشید! پیش از آنکه این امید به تغییر در وجود ما و همکارانمان بمیرد!

با احترام 

به نمایندگی از همکاران ۹ درصدی

سردبیر -اسفند ۹۶

 1. ناشناس می گوید

  سلام جناب اقای سردبیر
  بنده بازنشسته سال ٩٢ هستم در سال ٩٠ در جهت تغییر بیمه خدمات به تامین اجتماعی شکوائیه ای تقدیم دیوان کردم متاسفانه دیوان رای منفی بمن داد وهنگام بازنشستگی فرم باقی ماندن در بیمه خدمات را امضاء کردم لطفاً بفرمایید حالا چکار باید کنم چطور پیگیری کنم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. رصدگر - تایید کننده کامنتها می گوید

   سلام
   سردبیر نلفنی در دسترس من بود.ازش پرسیدم این هم نتیجه اش:
   دنبالش نباشید.
   زیر بیست سال سابقه و شاغل باشید یدرد شما میخوره وگرنه فایده ای نداره

 2. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر عزیز برای همه چیز خبر گرفتی و تحقیق کردی و کمک به همکاران کردی فقط نمی دانم چرا در خصوص کارشناسان منتظر بازنشستگی و تشویقی خبر نمی گیری :بیا بخاطر خدا فوری تحقیق کن اگه دستت می،سه ایا بحث بازنشستگی و تشویقی در اردیبهشت ماه د،ست است ممنون

  1. سردبیر می گوید

   ببینید!
   اگر بدانید که من چقدر دنبال این بودم
   اگر بدونی که مدیران از دست پیگیری های من عاصی شدن
   اگر بدونی مدیران از دست پیگیری های من برای بازنشستگی و طبقه بندی ذله شدن
   دیگه این حرف رو نمیزنی
   یه مدیر که نمی تونه همه کارها رو با هم انجام بده
   یه مقداری بهش فرصت بدین
   بحثش هست ولی زمانش معلوم نیست
   میگم بحثش هست باز فردا یقه منو نگیرین ها

 3. همکار مخا برات شهرستان می گوید

  جهت استحضار مهندس صدری مدیر عامل محترم مخابرات ایران
  به چند نمونه از اشتباهات و هدر دادن منابع اشاره میکنم
  ۱ – پرداخت پاداش تشویقی برای کارکنان بیمه ای و تامین اجتماعی ( ۷%)
  ۲- تمرکز زدایی در حوزه خرید و افزایش تعداد خریداران تجهیزات برای مخابرات چه در حوزه ثابت وچه در سیار
  ۳- پرداخت های بی حساب و کتاب برای پیمانکاران شبکه و صورت وضعیت های غیر دقیق
  ( پرداخت حق نگهداری بر اساس تعداد شماره دایر ) و…….
  ۴- عدم کارشناسی دقیق در فروش وواگذاری املاک
  ۵ – توسعه امکانات مخابراتی در حوزه سیار و ثابت بر اساس دیدگاه سیاسی که باعث هدر دادن منابع گردیده است
  ۶- خوش بینی به درآمد بعد از خصوصی سازی در تصویب آئین نامه استخدامی شرکت مخابرات ایران توسط هیات مدیره وقت

 4. محمد می گوید

  سردبیر جان سلام حالا با این حکم وحدت رویه ما که۹درصد هستیم فرم بازنشستگی را پر کنیم یا نه صبر کنیم چون تا بیست و سوم بیشتر وقت نداریم

 5. ناشناس می گوید

  سلام
  از اقای صدری خواهشمدیم حالا که لطف فرموده و حقوق ماهیانه را ۲۵ هر ماه و اسفند را در ۱۵ ماه دستور پرداخت صادر کرده اند لطفا در مورد پرداخت پاداش ۶ ماهه دوم نیز که هر سال قبل از اسفند پرداخت می شد نیز حد اقل تا قبل از اخر اسفند ماه دستور پرداخت صادر فرمایند
  ۵ روز پرداخت زودتر ماهیانه باعث نشود که پاداش ۶ ماهه به سال بعد موکول شود
  این انتظار خیلی بدیهی و دم دستی است و نیاز به لطف هم ندارد که حق طبیعی ماست حتی قبلا که پرداخت های ماهیانه که بسامان نبود این پاداش قبل از پایان سال پرداخت می شد حالا که جای خود دارد

 6. ج.س می گوید

  سلام
  امید است این مشکل حل شود ولی برخی چیزها هست که ناگفتنش بهتر است !

 7. ناشناس می گوید

  یکی از شروط مدیر عاملی منصوب شدن این است که باید طرف سهامدار اصلی رو بگیره!!!!!……. ایا این شخص یا هر شخص دیگری جرئت کاری برخلاف میل سهامدار اصلی رو میتونه داشته باشه ایا سهامدار اصلی حاضر میشود کلیه مطالبات کارکنان و بازنشستگان ۸۶ به بعد رو بدهد…مشگل نه از مدیر عامل بلکه صاحبان اصلی که مخابرات رو خریده اند است انها باید اجازه به مدیرعامل بدهند …وگرنه نه این شخص و نه اشخاص قبلی و بعدی هم نمیتوانند کاری بکنند …..!!!!

 8. بهمن می گوید

  سر دبیر جان ، چه دو راهیِ سختی ، ساخته ی!!!!
  “بهینه سازیِ روابط با وزارت کارو.!!!!!!!.”رو نفهمیدم ،به بده بستانهای، آقایِ ظریفی آزاد و آقایِ باطنی و آقایان فیضی و سید هاشمی و پوررنجبر و… اینا، که ربطی نداره، داره؟
  انقد شفاف سازی پایینه و ابهامات ، بالا، که آدم، همه ش مجبوره، فرضیه پیداکنه.
  فکر کنم، “کوبریک” باید براش سناریو بنویسه!
  البته مجمع عمومی در اردیبهشت ۹۷و تقسیم سود و “پاداشِ هیات مدیره”و آزاد سازیِ سهامِ ترجیحی، همه ، “بهینه سازی” رو بهتر خواهند شکافت!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.