مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

خبری خوب برای مخابراتی ها/ هزینه جابجایی صندوق با دولت است.

[box]مخابرات ما – امروز این خبر روی میز خبرگزاری ها رفت.خبری که سالها منتظر شنیدنش بودیم.[/box]

 

مخابرات ما –  وابط عمومی دیوان عدالت اداری امروز در خبری گفت  پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران کارکنان این شرکت، صندوق بازنشستگی خود را از صندوق بازنشستگی کشوری به صندوق تأمین اجتماعی تغییر داده و بر اساس بند ((د)) ماده ۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، الزام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به پرداخت هزینه جابه جایی صندوق بازنشستگی را مطالبه کردند و چون خواسته آنان از سوی وزارت مذکور اجابت نمی شود، به موجب دادخواست هایی به طرفیت آن وزارتخانه الزام به پرداخت هزینه تغییر صندوق را تقاضا کردند.

این گزارش حاکی است از آنجا که بررسی شکایات کارکنان مخابرات در این مورد در شعب مختلف دیوان عدالت اداری به آراء متفاوتی منجر شد، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه مقرر کرد شرکت مخابرات ایران وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار گردیده و مستند به ماده ۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره ۲ ذیل آن و ماده ۱۲۱ همان قانون و بند ۱ تصویب نامه  ۱۵۸۹۸ ت ۳۸۸۵۶-۱۰ دیماه ۸۶ آئین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۲۱ و با جابه جایی صندوق بازنشستگی، پرداخت ما به التفاوت تغییر صندوق از دولتی به بخش خصوصی بر عهده دستگاه اجرایی متبوعِ کارمند خواهد بود و دستگاه اجرایی قبل، مکلف به پرداخت ما به التفاوت تغییر صندوق خواهد بود.

 

 1. کاوه می گوید

  سلام
  سال ۹۲ هر چه ما به این از خدا بیخبران این موضوع را در استان مرکزی گفتیم به گوششان نرفت نمیدانم چی گیرشون
  میامد از بازنشست کردن همکاران اجبارا از همکاران امضاء گرفتند مبنی بر اینکه ما میخواهیم در بیمه کشوری ابقا شویم
  خدا ازشون نگذره حق را نا حق کردند.

 2. کارمند همکار می گوید

  با سلام خدمت سردبیر محترم اگر امکان داشته باشه از وزیر محترم که روز شنبه مصاحبه دارد منبع(http://www.citna.ir/news/209384) راجع به احکام دیوان عدالت در مورد تغییر بیمه ها چگونه تمکین خواهند کرد سوالاتی مطرح شود با تشکر.

 3. advd می گوید

  باسلام لطفا در مورد بازنشستگی تشویقی مشاغل کارشناسی برای فوق دیپلم امده تحلیل به فرمایید ایا بمانند یا برای تبدیل بیمه ۹ درصد به ۷ درصد کی عملی خواهد شد

 4. محمد می گوید

  دوستان گرامی بهتره به این چیزا دل خوش نکنید در خوش بینانه ترین حالت وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در بودجه سال ۹۸ خودبار مالی ناشی از این مصوبه رو لحاظ می کنه اگر انشالله به تصویب برسه شاید اجرایی بشه . تا اون موقع هم اکثر افراد مشمول به افتخار بازنشستگی نایل شده وصورت مسله پاک شده است .

 5. ناشناس می گوید

  هزینه جابجایی با دولت است و در صورت عدم تمکین دولت به این رای یعنی دولت زندانی خواهد شد؟
  تاکنون کدام قانون را رعایت کرده اند که این با اینهمه بار مالی دومی باشد؟
  اقا بشنوید و باور مکنید
  نه اینکه خبر دروغ باشد ولی تا بیاید اجرایی شود نوه های عزیز ما را شامل می شود

  1. ناشناس می گوید

   شما انقد تز منفی ندی خیلی خوبم میدن

 6. عبدالله خوزستان می گوید

  سلام و ادب

  آیا این مصوبه شامل بازنشستگان مظلوم می شود
  ما در زمان اشتغال تقاضای تغیر صندوق دادیم ولی اجابت نشد.

 7. بهمن می گوید

  چند نفر از طریق دیوان حکم گرفته بودن، یه جور فرار به جلوه، در مورد پاداش تشویقی و رفاهیات و جذب و دیر کرد هم به همین وضع دچار می شن.

 8. فرهاد می گوید

  فرهاد
  با سلام و عرض ادب خدمت سردبیر گرامی خبر خوشی است اما به شرط اینکه اجراشود.

 9. فریبرز می گوید

  باسلام همکاران گرامی

  مخابرات چه اشتباهی کرد کارمندای ۹درصد خودش رو ردنکرد برن حالا باید پول تغییر صندوق حدودا” ۲۰۰-۳۰۰ملیون تومان علی الحساب برای هر کارمند پرداخت کنه . با تغییر کردن صندوق ۹در صدیها به ۷درصد دیگه کسی هم از مخابرات نمی ره تا ۳۵سال هم وای میستین کارمندی که راضی بود با ۲۰روز پاداش بره دیگه نمی ره به قول شاعر تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاووخر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.