مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سردبیر سلام می کند- سلام بر زنگوله های پای تابوت!

[box]مخابرات ما – هر وقت پیرمردی صاحب بچه می شد مادربزرگم میگفت: زنگوله پای تابوت برای خودش درست کرده! این را داشته باشید تا به مخابرات برسیم.[/box]

مخابرات ما (سردبیر) – هر وقت پیرمردی یا پیرزنی صاحب اولاد می شدند مادر بزرگم سری تکان می داد و می گفت: زنگوله پای تابوت درست کرده اند!

حرف جالبی است. این حرفش کنایه از این بود که این بچه ها پای تابوت زنگ خواهند زد. بد صدا و بد ادا! در حقیقت در سالهای آخر عمرشان زنگوله ای برای پای تابوتشان درست کرده اند.

حالا شده است حکایت ما و این مخابرات مادر مرده!

عده ای صاحب منسبان، مدیران، مدعیان  و … همه و همه، راست راست راه می روند و عین زنگوله های پای تابوت مخابرات زندگی می کنند!

از هر جهتی حرکت میکنی این زنگوله های دم تابوت صدایشان در می آید! زنگوله های نازدردانه ای که سالها از قبل مخابرات در ناز و نعمت زندگی کرده اند و تخم هایشان را نیز در دکان و شرکت همسایه گذاشته اند! زنگوله هایی که ادعای مدیریتشان گوش فلک را کر کرده است اما نتیجه اش در این مخابرات ورشکستگی و بیچارگی بوده است!

از ابتدای حضور مهندس فیضی تا همین امروز که مهندس صدری بر این شرکت بازنده مدیریت می کند هر گاه منافع این زنگوله های بد صدا  به خطر افتاده است صدا داده اند و جلب توجه کرده اند!

بدبختی ما در این کشور این است که هر کسی بسادگی جایگاه خود را از پاسخگو به منتقد تغییر می دهد!

امروز تمامی اعضای هیئت مدیره های ۳۰ استان کشور، مدیران عامل ۳۰ استان کشور، معاونین ۳۰ استان کشور که وقتی دور هم جمع می شوند مدل های اتومبیلشان همه مخابرات را یک جا می خرد،نیم ریال راه نجات معین نمی کنند!

مگر نه اینکه این مخابرات فلک زده از سال ۱۳۸۸ در اختیاز این مدیران، هیئت مدیره ها و معاونین آن بوده است! پس چرا در آن هیچ چیزی، جز وضع زندگی همین آقایان بهتر نشده است؟

.

امروز اگر یقه همین افراد را نگیریم پس باید یقه چه کسی را بگیریم و از او بپرسیم که چرا مخابرات با آنهمه ثروت انبوه به خاک افتاده است؟

.

اما هر گاه از اینان سوالی می پرسی، این زنگوله های پای تابوت مخابرات، خود بلافاصله تغییر جایگاه می دهند و از موضع مخالف به نقد می پردازند! اینان خود می شوند منتقدانی که باید ما به زور آنان را ساکت کنیم!

یگی نیست بگوید عزیزم! چرا  در زمان  هیئت مدیره ای یا مدیر عاملی  یک بار نیامدی بگویی این حقوق بر من حرام است چرا  که اینقدر بازدهی ندارم؟! یا چرا یک بار نگفتی ایده ها من قابل اجرا نیست من حقوق نمی خواهم! ؟ چرا؟

با بازدهی شما کاری ندارم! توانائی های شما بیش از تمامی ۱۲۴ هزار پیامبر خدا بوده است! میدانم!

اما در مخابرات مفید نبوده اید! نباید این حقوق را می گرفتید! نباید … !

.

یا همین امروز!

کدامیک از این بزرگان که پس از حذف هیئت مدیره بی سمت ماندند یک بار به صدا در آمدند که (آی  آدمها! … یا ایهالناس … من بی کارم! … من کم کارم! …. من پول مفت می گیرم!….)

حقوقی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان برای چه می گیرند؟

شاید چون شرکت خصوصی است بیت المال حساب نمی شود! … اما باید بدانید اگر بیت المال نبوده، بیت الحال هم نبوده است!

.

هر گاه در این سیستم قرار شده است تغییری صورت بگیرد همین مدیران مانع شده اند! مدیرانی که منافع شخصی آنان ارجح است بر زنده ماندن مخابرات! … مخابرات کیلویی چند است؟ …. رنگ متالیک ماشین اوتومات ایشان کدر مباد!…. بچه های مردم از گرسنگی در این شرکت می میرند ، به جهنم! صفرهای حساب بانکی اینان کم مباد!

.

دارم دیوانه می شوم! آقایان کاتولیک تر از پاپ شده اند! منتقد تر از ما شده اند!

تنها دو بار و دو شخص جرات کرده است به سمت این شاهزاده ها و زنگوله های پای تابوت برود.یکی دکتر سرائیان که با حذف هیئت مدیره های استانی بخشی از کار را انجام داد ولی همین مدیران مانع شدند!… و … او رفت!

بار دوم مدیر عامل فعلی است که فعلا جرات کرده به سمت سایه نشین ها برود و اعضای لشکر مشاورین را به کار فرا بخواند! … آیا این را نیز فراری می دهند؟ …. آیا این را نیز از شرکت می رانند؟

ما کاری به صدری و سرائیان نداریم! ما با کار، کار داریم!

دو کار در اولویت است.یکی حذف لانه های فساد در شرکت و دیگری حذف مدیران بیکار با هر عنوانی باشند! این را بارها گفته ایم.

اگر مدیری به سمت این دو کار نرود هیچ کار دیگری نمی تواند انجام دهد! … هیچ کاری!

اما چه کسی جرات می کند به سمت این زنگوله های پای تابوت برود در حالیکه هر یک لشکری از وزیر و وکیل و آقازاده پست سرشان بعنوان حامی، زنگوله های پای تابوت را بصدا در آورده اند!

به جان عزیزتان! حلالتان باد هر چه تاکنون گرفته اید اگر …. همین چند صباح را اجازه بدهید مخابرات نفس بکشد بدون شما! … اما بدانید که فردا حتما با امروز تفاوت خواهد داشت.فردایی که مخابرات ناکار شود اطمینان داشته باشید حسابهای بانکی به دادتان نخواهد رسید. آنگاه همین مخابراتی ها بابت سالهای مدیریت از شما پاسخ خواهند خواست!

.

آی آدمها! بابت امروز مخابرات باید از چه کسی پاسخ بخواهیم؟

غیر از این است که همین مدیران باید پاسخگو باشند؟ … قبل از فرا رسیدن روز پاسخ، مثل یک مدیر لایق، منافع خود را فقط چند صباحی کنار بگذارید و بفکر اصل باشید.

در این مخابرات، در یک روز هزاران رئیس مرکز بی جایگاه شدند! صدای کسی درنیامد!

در این مخابرات مادر مرده در یک روز هزاران رئیس اداره بی جایگاه شدند صدای حمایتی نیامد!

اما وای از اینکه جایگاه دو مشاور  یا دو مدیر  کمی بلرزد! …

لطفا زنگوله ها را غلاف کنید! بگذارید مخابرات نفس بکشد! … ما هنوز هم معتقدیم تا نیمی از این مدیران پی کارشان نروند مخابرات روی رستگاری و آبادانی نخواهد دید!

این را از این سردبیر پیر به یادگار داشته باشید!

سردبیر

اسفند ۹۶

روزهای پایان سال

 

 

 1. همکار رسمی می گوید

  متاسفانه سر دبیر جان حرف های شما کاملا متین از این موارد که بگذریم گله ای دارم از گروهی از همکاران که به تازگی گروهی تحت عنوان مخابرات رسمی در تلگرام درست کرده اند که هر کسی در آن منافع شخصی خود را در نظر میگیرد و هر کسی مدیران را به چالش بکشد و آنها را نقد کند فورا رجکتش میکنه آدمیان گروه .
  شاید بنده خدا وزیدن نسیمی هر چند اندک. از خبرها به تنش خورده و فکر کرده علی آباد هم شهریه از ترس اینکه این نقد ها
  موجب شود به مدیرانی بر بخورد و این نسیم که هنوز نه به بارو و نه به دار است متوقف شود هر همکاری که در این زمان با نقد مدیران آغاز کند ریجکت شده و گویا وصله ناتنی گروه است. معلوم است گردانندگان آن مقید به شرایط حاضرند اینرا اینجا نوشتم. تا بخوانند و تحمل انتقاد را داشته باشند.
  از شما باید تشکر کرد سالیان زیادی است ما در آن انتقادی می نویسیم و شما آنرا بی کم و کاست در سایت قرار می دهید. مرحبا واقعا سایت شما طلایی است بدم نیست این گروه تلگرامی یه کمی از سایت شما درس و یاد بگیرند.ممنون

 2. اسمعیلی می گوید

  شنیدم دریکی ازاستانهای همجوارما دیروزمشاورمدیرمنطقه یاهمان عضوهیات مدیره سابق را بادستوروابلاغ مدیرمنطقه به معاونت استان منصوب کرده اند یعنی اپلای پرید !!!؟ ومیگوینداین پست معاونت نیزماههابودباسرپرستی همان مشاورمدیریت می شداما برای اینکه همچنان حقوق هیات مدیره رابگیرند تاآخرین لحظه بعنوان مشاوروسرپرست معاونت بود ولی به محض اینکه دیدن مشاوران حذف شدند فوری حکم معاونت گرفتند!!! جناب سردبیر پس اپلای چی شد ؟

 3. sushianc110 می گوید

  با عرض سلام و صبح بخیر
  سر دبیر جان عزیز ، همه اینها که برشمردید دردهایی که دل ما را به آتش می کشد .
  سر دبیر جان این زنگوله های پای تابوت مثل سرطان در مخابرات ریشه دوانده اند و یک قدم جلوتر از دماغ مبارکشون را نمی بینند ، در مخابرات قحط الرجال است و جز این عده معدود ، نیروی کاربلد و کارا وجود ندارد برای همین مثل مهره های شطرنج دائماً در حال جابجایی هستند و کسی که وارد مافیای قدرت در مخابرات شد دیگر خیالش راحت است که بیمه شده و کسی نمی تواند او را از گردونه خارج نماید . هر یک به طریقی وارد گردونه می شوند مثلاً یکی که پدرش مدیر یکی از مناطق آزاد تجاری است با دادن زمین ارزان به مدیران وقت در آن منطقه می شود مدیر عامل یک استان و با چند جابجایی در استانها به خانه نهایی می رسد و دیگری با روشهای دیگر ، که مطمئنم اگر نامی از آنها ببرم شما کامنتم را حذف خواهید کرد .
  سر دبیر عزیز آن قدرتی که توانست همت کند و مدیران ارشد شرکت مخابرات را بطور کلی با لدر جارو کند و بیرون بریزد و به پشتوانه آنها جناب آقای صدری که توانستند از شر این لشکر مشاوران مخابرات را خلاص نموده و در مدیریت شرکت تحولی ایجاد کنند ، اگر بتوانند در مرحله دوم در مورد مدیران ارتباطات سیار و مناطق و مدیران بازنشسته مشغول بکار نیز باهمین رویه عمل نموده و سایه این عزیزان را از سر مخابرات کم کنند و بجای اینها که با دید بخش دولتی و مدیریت بسته مدیریت می نمایند افرادی با نگرش بخش خصوصی و دید باز جایگزین نمایند قطعاً در حیطه شرکت انقلابی عظیم ایجاد کرده و مخابرات از برکات این تحول عظیم منتفع خواهد شد .

 4. بهمن می گوید

  یقه این آقایون”سفیده” ، گرفتنش ،دستت رو سفید می کنه، ولی یادی از “فیضی” کردن، و تافته های جدا بافته بد نبود ، شاید ، “از کجا آورده اید؟” به اینام بگیره!

 5. محمود4آزی می گوید

  روزمون بخیر شد سردبیرجان

 6. یکی بود یکی نبود می گوید

  سردبیر سلام
  ایا همسان سازی حقوق پرسنل شرکتی با پرداخت همزمان حقوق جایگزین شده است یا به قوت خود باقی است؟

 7. powerman می گوید

  واقعا گل گفتی.دمت گرم استاد

  1. سعید می گوید

   من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم
   که ناکس
   کس نمیگردد
   از این بالا نشینی ها
   جناب سردبیر تنها کالایی که در این بازار خریدار ندار صداقت است. اگر اقایان ذره ای صداقت داشتن مخابرات این روزگار فجیع را نداشنت

 8. پیام می گوید

  البته کسانی سالهای ۹۲ تا ۹۴٫ هزینه های سنگینی بر مخابرات تحمیل کردند وهمین مدیران ومشاوران ان موقع. جزء تصمیم گیران بودند؟!البته یه سوالی من چند دوره تکرارکردم ولی کسی جواب نداده.شاید از این مشاوران عزیز. اکنون جوابی بگیرم .اینکه شرکتی که نتواند به موقع هزینه های جاری را بدهد چگونه در پایان سود توزیع میکند؟!؟چرا کیفیت اینترنت بعضی پپ ها از مخابرات بهتر است.بخاطر واگذاری چه امکاناتی از مخابرات است؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.