مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

صدری کیست و چه می کند؟! -در قالب یک گفتگوی بسیار خواندنی با یکی از مدیران کشوری.

مخابرات ما – مهندس صدری را می گوییم! فکر نمی کردیم  آب ما با این مرد توی یک جوی برود!راستش نمی توانستیم وجود رقیب را در دل ستاد خودمان تحمل کنیم.از شرکت و اپراتوری دیگر … در مخابرات …!

.

امروز دوستی به من  گفت: خب  چون که تو کاسب نبودی!

حرف جالبی بود! شاید این جمله کلیدی در طول این گفتگو بتواند بسیاری از قفل ها را باز کند!

با یکی از دوستان صحبت می کردم که از بیرون ما را رصد می کند! اگر بگویم خبرنگار است حق مطلب را در موردش ادا نکرده ام! اگر بگویم نویسنده است حرف کاملی نزده ام! اگر بگویم مدیر است در حقش ظلم کرده ام!

در یک جمله باید بگویم آدم زیرکی است که هر چیز را در جای خودش از پشت دیوار سیمانی می بیند!

فکر میکردم سایه مهندس صدری را با تیر می زند.یعنی حتما باید می زد. صدری از جایی آمده از جمع گروهی آمده که با گروه خونی ماها بسیار تفاوت دارد.مثل من که هنوز هم   در قاب نگاهم کند و کاو میکنم تا اشکالی ببینم.

یکی از من پرسید: تو چرا اینقدر بدبینی! چرا اینقدر تیره ای! چرا راضی نمی شوی؟

بله! من دیر راضی می شوم! زود تسلیم حرف و شرایط روز نمی شوم! زود باور نمی کنم! میدانید چرا؟ چون که دقیقا از سال ۱۳۸۶ تا امروز که سال ۱۳۹۶ به پابان رسیده است هرگز حرف راست نشنیده ایم! همیشه حرفی زده شده همیشه چیزی گفته شده اما در واقع کار دیگری کرده اند و حرکت مثبتی ندیده ایم!

حتی اگر طرح و برنامه ای هم ریخته شده، بر همان اساس هم هزینه شده، اما در انتها رها کرده اند و رفته اند!
ذهن من، انباشته از تفکرات مدیران مخابراتی است که همه ابتر مانده است! نمی توانم به این زودی کسی را باور کنم!

***********

این دوست مدیر  ما – مخابراتی و کشوری-  هم کمی نسبت به صدری و شرایط روز آرام تر شده است.او فکر میکند می توان امیدوار بود!

می پرسم چرا؟

می گوید:

صدری را اینطور دیده ام که در تصمیماتش جدی است، در عین حال که اهل بگو و بخند است – راستش برای کسی قیافه نمی گیرد- در عین حال در مباحث جدی نمی توانی روبرویش بایستی و اصلا گمان نکن که کسی می تواند او را دور بزند! … اگر همینطور پیش برود … می توان به آینده امیدوار بود!

این حرف, بسیار مهم است! ما که تا قبل از این وقایع، هر دو بسیار خسته و فرسوده از مشکلات مخابراتی بوده ایم، حالا می فهمم که او به آینده امیدوار شده ولی من نیستم! چه چیزی  در ما  یا بهتر بگویم، در او تفاوت کرده است؟

شاید چون من از مرکز وقایع دور هستم دیرتر تاثیر میگیرم. این تاثیر دیرهنگام می تواند حسن من باشد یا ضعف من! اما تا امروز باعث شده همراه با خوانندگان و کاربران سایت جلو بروم! هرگز فکر نکنم که چیزی بیش از آنها میدانم یا آنها گمان کنند که من از آنها فاصله گرفته ام!

چه می گویم!

باز زدیم به صحرای کربلا!

در ذهنم دنبال رشته ای از اشکالات می گردم! دیگرانی هم بوده اند که حرفهای خوبی زده اند اما در پس پرده، پس از دو سال معلوم شده است که در موارد اساسی با هیئت مدیره یا با صاحبان سهام هماهنگ نیستند!

می گوید:

گمان نکن که صدری تنهاست! صفری هم حضور دارد و این دو هماهنگ پیش می روند! اینها خیلی مهم است!

 

بعد تاکید میکند که: “قاطعیت و تصمیمات درست و هماهنگ، چیزی است که مخابرات نیاز دارد!”

 

چقدر جالب! این حرف در عین فلسفی بودنش، بسیار کاربردی است! … اما من باورش نمی کنم! از او می خواهم چند تا کاری که انجام شده و به نتیجه رسیده برایم از نخ تسبیح بگذراند! … من آدم امروز و دیروز نیستم که بسادگی حرفی را باور کنم!

می گوید:

“تجهیزات مخابرات ماههاست که در گمرک گیر کرده بود! او حلش کرد! می فهمی ماهها تجهیزاتت در انبار داخل کشور بماند ،یعنی چی؟ .. کار کمی نبود! ارز مبادله ای به مخابرات نمیدادند! حالا می گیرند!سیار به سختی به مخابرات ایران پول میداد ولی حالا حلش کرده است! … یک موضوع مهم که شما هم بخاطر آن به صدری گیر داده بودی حالا نقطه قوت او و مخابرات شده است! … پیش از این ما همیشه با اپراتورهای دیگر دعوا داشتیم! همیشه در حال دعوا و جنگ بوده ایم! … ولی حالا به همه اینها سرویس می دهیم و پول میگیریم! این یعنی سرازیر شدن پول و درآمد! در حالی که قبلا اینها نبود!باور کن با این سیاست درآمد همراه اول دو برابر می شود!”

ول کن ماجرا نبود! تازه شروع کرده  بود!در ادامه گفت:

تازه این ها مواردی است که زود بازدهی داشته! موارد دیگری که زمان بر است اگر به نتیجه برسد وضع بسیار فرق خواهد کرد! بهمین دلیل است که من می گویم  حالا می توان به آینده امیدوار بود! … 

 

یعنی همه چیز درست می شود؟ یعنی دوباره مخابرات نفس می کشد؟ یعنی دوباره مخابرات پول در می آورد و دوباره کارکنان و پیمانکارانش آسوده خواهند شد؟ … باورش سخت است! از این خاکستر برخاستن ققنوسی می خواهد که فعلا در اختیار نیست!

 

بخشی از حرفهایم را قبول دارد و می گوید:

بله! این ققنوس و این پرنده زیبای تو، کارکنان مخابراتند.رسمی شرکتی قراردادی حجمی غیرحجمی هم ندارد! همه و همه! باید اینها باور کنند، اینها حرکت کنند و کاری کنند کارستان! تا کارکنان نخواهند هیچ اتفاقی نمی افتد!… صدری خودش این را می داند.شنیده ام که همیشه و در همه حالی از کارکنان حرف میزند.به پرسنل اهمیت زیادی می دهد. هر جایی حرف زده تکیه کلامش پرسنل بوده است.

 

بله! این حلقه مفقوده ماست! پول نداریم لذا به پرسنل نمی دهیم! به پرسنل نمی دهیم پرسنل ناراضی است! پرسنل ناراضی است پس کار نمیکند! پرسنل کار نمی کند پس پول نداریم!

تصمیمات در مورد پرسنل هزینه بر است لذا باید درآمد بالاتر برود! چه کنیم تا این ققنوس خاکستر نشین برخیزد!

.

این بخش حرفش برایم جالب بود! می گوید:

در جلسه ای که با استانها از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شد، من در استانی ماموریت بودم.  در اتاق ویدئو کنفرانس بخش هایی از آن را شنیدم.در جایی صدری می گفت: چون نمی توانیم درآمد کسب کنیم که نمیشود جق دیگران را ندهیم!

 

حرفهای دیگری هم داشت که قابل انتشار نیست چرا که بحث های داخلی جلسات است! حرفهایی را که در مورد احترام به پرسنل است برایتان می آورم!

او می گفت:

حرف صدری احترام به پرسنل است.همینکه حقوق ها را زودتر از گذشته می دهد کار بسیار خوبی است.نشانه احترام او به پرسنل است.ضمن اینکه منظور او فقط پرسنل رسمی نبوده! گفته هر کسی که از مخابرات حقوق می گیرد باید تا ۲۵ ام حقوقش را بگیرد.گفته تا حقوق پرسنل را نداده اید به هیچی فکر نکنید! … اینها مهم است! فکر میکنی کار ساده ای است؟ … صدری گفته همه در مخابرات باید هم زمان حقوق بگیرند!

 

باز من ناله میکنم که : پیمانکاران محلی، کارکنان شرکتی که با پیمانکاران محلی قرارداد دارند … این بنده های خدا چی؟ … هنوز که حل نشده! …

کم کم   اشکال گیری های من حوصله اش را یر برده است!

می گوید:

او با هوش است.قطعا جزو برنامه هایش هست! دارد تلاش می کند که به آن هم برسد! … ببینید! تا پرسنل راضی نباشد کار نمی کند! تا پرسنل کار نکند درآمدی بدست نمی آید.بهمین دلیل  بنظر من پیمانکاران را در فاز بعدی قرار داده است! … قبول کن که در این دو ماه خیلی کار شده است! اگر تو اجازه بدهی و اینقدر بی جهت ناله نکنی شاید بهتر باشد! … این را من به تو میگویم! … منی که همیشه بیش از تو اشکال گرفته ام و بیش از تو توقع داشته ام! …. الان هم نمی خواهم بگویم همه چیز درست است … می خواهم بگویم می توانیم به آینده امیدوار باشیم …. جهت حرکت صدری درست است!

.

می پرسم: نظرت نسبت به مشاوران چیست؟ کار خوبی بود آزادکردنشان؟

می گوید:

ببین! مشاور خارجی در این مقطع به درد مخابرات نمی خورد! تا اینجایش را همین مدیران مخابرات و ما ایرانی ها می دانیم چگونه اداره کنیم. میدانیم چه باید بکنیم! نیاز به مشاور خارجی نداریم! … اما در آینده وقتی پیشرفت کردیم و آنقدر جلو رفتیم که به مشاوره نیاز داشتیم اشکالی ندارد مشاور خارجی بیاوریم! ولی الان نیازی نیست!

.

می پرسم: تو خودت یک مدیر کارکشته هستی!حداقل دو سه دهه مدیریت کرده ای! حالا هم در دولت نقش بسیار مهمی داری! خب سیاست گذاری شما در بخش مخابرات بسیار مهم است! به دو سوالم لطفا جواب بده! یکی اینکه برخورد صدری با مدیرانش را چگونه دیده ای؟ آیا قبولش داری؟ دوم اینکه وضع مخابرات به خودش بستگی ندارد.تکلیفش در سازمانهای دولتی دیگر مثل سازمان تنظیم معلوم میشود! در این موارد وضع را چگونه می بینی؟

.

می گوید:

ببین! مدیر باید کار کند! کارش مدیریت است! اگر کار نکند بسادگی مشخص می شود.مدیران باهوش می دانند که باید کار کنند صدری هم بعنوان یک مدیر باهوش می داند که چه کسی کار نمی کند! اما من از شناخت قبلی خودم میگویم! هر کسی کار نکند صدری بدون تعارف به او تذکر می دهد!همین!

در مورد سوال دوم تو! … شما را به آینده حواله میدهم! … صدری کاری کرده است که اثرش را خواهید دید.این جزو مواردی است که باید در آینده نتیجه اش را ببینیم.اگر کارش به نتیجه برسد معلوم می شود.امیدوارم به نتیجه برسد.

.

احساس کردم   وقت او را خیلی گرفته ام! احوال خانواده هایمان را پرس و جو کردیم.توضیحاتی  دادیم و گرفتیم.خوشحال شدم که روند آرام و ملایمی بر زندگیش حاکم است. خدا را شکر!

با او خداحافظی کردم با این امید که بتوانم از گفته هایمان یک نوشته خوب از آب در بیاورم!

*****

ساعاتی بعد این نوشته را برایش فرستادم تا مجوز انتشار بگیرم! حالا دیگر همه میدانند که من حتی در گفتمان معمولی هم قلم و کاغذ دستم میگیرم و یادداشت میکنم اما اینکه جرفهای فرد دیگری را بدون اطلاعش منتشر کنم ….. نه … نه … هرگز در فرهنگ من جایی ندارد!

لذا نوشته ام را برایش می فرستم و در انتظار جوابش می مانم! ….

*******

…  جوابش آمد و به من اجازه انتشار داده است! از او سپاسگزارم. جمعه صبح منتشر میکنیم.

 

 

 1. ali می گوید

  تنها حسن وجود این بزرگوار برای مخابرات میتونه این باشه که حال و روز نیروهای بخش خصوصی فقیر تغییر پیدا کنه وگرنه رسمیها که با بدترین مدیرعامل و بدترین استراتژی هم حقوق و مزایاشون سر وقت پرداخت میشده و کوچکترین مشکلی نداشتند! اگر وضع ۴۰ هزار نیروی شرکتی بهتر شد میشه به همت این مرد تبریک گفت.

 2. سید می گوید

  سلام وقت بخیر .میشه لطف کنید امیل ارتباط با همکاران مهندس صدری دوباره بزارید.

  1. سردبیر می گوید
 3. همکار رسمی می گوید

  سلام به سردبیر عزیز و دوست داشتنی و سلام به اقای مهندس صدری که من هم به ایشان خوشبین هستم . از اینکه اقای صدری در این مدت کم بعضی از کارها را انجام داده کمال تشکر را داریم الحمدالله بعد از ۸ سال روزنه امیدی برای ما باز شده انشالله که خیر است . اما در رابطه با بازنشستگی تشویقی دیپلم و کاردانی چرا محدودیت زمانی در نظر گرفته شده است منظورم چرا این بخشنامه تا ۲۹ اسفند ۹۶ قابل اجراست . بنده ۱۱فروردین ماه ۹۷ ۳۰سال خدمتم در مخابرات تمام می شود تکلیف امثال من چه می شود ایا باز هم باید چند ماه اضافه خدمت کنیم تا بخشنامه جدید از راه برسد . جناب سردبیر عزیز لطف فرمایید و بر ما منت نهید و از مسولین سوال بفرمایید که تکلیف امثال من چه می شود. متشکرم.

 4. احمد می گوید

  مهندس صدری: اجرای طرح بازنشستگی تشویقی ویژه کارکنان مشاغل کارشنا سی وبالاتر دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر
  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه توجه به نیروی انسانی اولویت اصلی و مهم در شرکت است در راستای قدردانی از تلاش کارکنان شرکت ، از اجرای طرح بازنشستگی تشویقی ویژه کارکنان مشاغل کارشنا سی و بالاتر دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر برای کارکنان مشمول مجموعه شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور خبرداد .
  مهندس صدری: اجرای طرح بازنشستگی تشویقی ویژه کارکنان مشاغل کارشنا سی وبالاتر دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر

  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه توجه به نیروی انسانی اولویت اصلی و مهم در شرکت است در راستای قدردانی از تلاش کارکنان شرکت ، از اجرای طرح بازنشستگی تشویقی ویژه کارکنان مشاغل کارشنا سی و بالاتر دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر برای کارکنان مشمول مجموعه شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور خبرداد .

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، سید مجید صدری با بیان این مطلب گفت : در راستای اجرای پروژه برنامه ریزی نیروی کار و به منظور قدردانی از زحمات همکاران مشمول طرح که با تلاش و کوشش خود زمینه اعتلای شرکت را فراهم نموده اند، طرح اجرای بازنشستگی تشویقی ویژه کارکنان مشاغل کارشنا سی وبالاتر دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر مناطق مخابراتی سراسر کشور ابلاغ شد.

  وی افزود : مهلت ارائه و ثبت درخواست متقاضیان استفاده از این طرح که واجد شرایط بازنشستگی براساس این طرح می شوند صرفا تا ٢٣ اسفند ماه است و مشمولین سازمان تامین اجتماعی مبیابست حداکثر تا پایان وقت اداری ۹۶/۱۲/۲۸ درخواست بازنشستگی خود را به سازمان تحویل و ثبت نمایند. . متقاضی می بایست با ورود به سامانه HRIS ، فرم درخواست بازنشستگی ( تاریخ مذکور تاریخ ترک خدمت متقاضیان در نظر گرفته می شود ) را ثبت نمایند .

  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت : ابلاغ بازنشستگی افراد مذکور که شرایط بازنشستگی بر اساس ضوابط صندوق بازنشستگی مربوطه را دارا هستند صادر و فهرست افراد اعلام می شود .

  وی در تشریح جزییات این طرح گفت : معاونت سرمایه انسانی ، به منظور مدیریت نقدینگی برای پرداخت پاداش کل مشمولان طرح ، ضمن آن که در فروردین ماه به صورت مساوی مبلغ ۱۵ میلیون تومان علی الحساب پاداش برای همه مشمولان واریز می شود ، افراد واجد شرایط توسط کارگروه خاص و به قید قرعه در گروه های ۶۰ نفره دسته بندی شده و از اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به ترتیب نوبت ، مابقی پاداش قانونی و تشویقی آنان به صورت نقدی به حساب بانکی شان واریز می شود .

  مهندس صدری در ادامه توضیح داد : برای رعایت انصاف در خصوص افرادی که پاداش آنان از خرداد ماه ۹۷ به بعد دریافت می کنند به مبلغ پاداش آنان سود ۱۵ درصدسالانه به تناسب زمان پرداخت پاداش تعلق می گیرد .

 5. علی تنها می گوید

  با سلام خدمت سردبیر عزیز
  مطالب را خواندم و کلی به آینده همکاران خوشبین شدم از ما که گذشت من مثل خیلی از دوستان فقط منتظر اعلام پاداش بازنشستگی هستم . ولی به جنابان مهندس صدری و دکتر صفری به عنوان یک مخابراتی قدیمی یک توصیه دارم، دل میگوید اهداف شما عالی و حتما این کشتی شکسته مخابرات را به ساحل نجات میرساند ولی صد افسوس که عقل میگوید نه با این مدیران شما که یک دهه است امتحان خود را پس داده اند و تبعیضهای موجود هیچ امیدی به آینده نیست ، تا این مدیران هستند شما را به بیراهه میرانند و این کشتی را فرجامی جز قعر دریا نیست . پس باید این سازمان را دوباره ساختاربندی کرد و هر فردی را بر اساس تخصص و مهارتش در پستی که لایقش است قرارداد بر اساس ضوابط نه روابط .
  با تشکر تنهای تنها

  1. سردبیر می گوید

   علی اقا
   سلام
   در اون حد نیاز به زمان بیشتری داریم ولی جامعه مخابراتی نمی تونه آقدر صبر کنه.
   انقدر تحمل نداره.
   لذا باید برخی کارها بسرعت انجام بشه و برخی دیگر دیرتر باشه.

  2. سعید می گوید

   سلام بنده صد در صد با شما موافقم .یعنی باید حداقل ۸۰ درصد مدیران فعلی مخابراتی را بازنشست کرد و از نیروهای جدید و با انگیزه استفاده کرد .

 6. sushianc110 می گوید

  با سلام و درود و عرض صبح بخیر
  این مطالب و کارهایی که برای جناب صدری برشمرده اید که انجام داده و یا حرفهایی که زده اند بسیار زیبا و متین ، ولی هیچکدام از این حرفها برای من کارمند ملموس نبوده ، منی که در طی این ۸ سال هرکی رسیده حرفهای قشنگ قشنگ زده و ما را نقره داغ کرده و رفته از جناب فیضی گرفته ( که بخاطر مال و منال دنیوی با اجرای اصل ۴۴ در مخابرات مشمول ذمه ۳۵۰۰۰ کارمند مخابرات شد و دعای خیر اینها همیشه پشتشه ) تا جناب سرائیان ( با این همه خدم وخشم و مشاور و برنامه های پرهزینه و جور جفا در حق کارکنان یک شبه با تحمیل هزینه های گزاف بر مخابرات از خیرش گذشت و رفت و با از ما بهترون همنشین شد ).
  جناب آقای سر دبیر ما هر ماه یک حقوق می گیریم و زیاد توفیقی نمی کند که این حقوق ۲۵ ام پرداخت شود یا ۳۰ ام ( البته اینکه یک روز ثابت باشد مهم است تا برنامه زندگی همکاران بهم نخورد ) وفعلاً همان آشه و همان کاسه . نه خبری از پرداخت معوقات کارکنان است و نه از کاهش فاصله طبقاتی
  جناب صدری آنچه مرا بعنوان یک کارمند می آزارد و انگیزه را در من کارمند از بیخ و بن می خشکاند اختلاف طبقاتی حاکم در شرکت است بطوریکه پاداشهای یک مدیر در طول یک سال چندین برابر حقوق و و مزایای یک کارمند در طول همان سال است ، مدیری که نه بر اساس شایسته سالاری بلکه بر اساس روابط و نشست و برخاستی که با فلان نماینده مجلس دارد بر این مسند تکیه زده و چون از اصول اولیه مدیریت بی خبر است صدمات جبران ناپذیری را بر بدنه سازمان وارد کرده است که تاوان آنرا کارمند بیچاره باید پرداخت نماید .
  آیا در تمامی این سالها شده یکبار ریالی از پاداش پایان سال هیأت مدیره بخاطر کوتاهی در عملکردشان کم کنند و یا صرفاً بلدند بخاطر نرسیدن به اهداف آبکی که تعریف نموده اند پاداشهای بهره وری ۶ ماهه کارمندان را به ۵۰% تقلیل دهند ؟!!!!!!!!!!!!!!!
  جناب صدری باز هم عرض می کنم مار گزدیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد و با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود . و ما منتظر خبرهای خوشی از جانب شما بودیم
  دو صد گفته چو نیم کردار نیست ………

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   جانا سخن از زبان ما میگویی.
   این حرفها را با لحنی بمراتب شدیدتر بمراتب شدیدتر منتقل کرده ایم به آقایان مدیران جدید.
   حتی گفته ایم (ما از سال ۸۶ تا امروز جز دروغ چیزی نشنیده ایم.به ما چیزی گفته اند ولی کاری دیگر کرده اند. ما نشانه های بسیار محکمی می خواهیم تا باور کنیم کسی می خواهد برای ما کار کند.)
   حرف شما را قبول دارم
   ضمن اینکه بعنوان یک رسانه باید همه ایده ها و نظرات را منتشر کنیم.
   کسانی که الان از مهندس صدری قانع شده اند و پذیرفته اند که کارهای خوبی کرده
   کسانی که مثل من و شما با این چیزها هرگز راضی نمیشوند
   وکسانی که منتظر اقدامات بعدی هستند.
   بالاخره باید من و شما هم بپذیریم که کاری شده است.با قبلی ها خیلی فرق کردن.

 7. بهمن می گوید

  آیا ایشان با سهامدار عمده ،بر سر تامین سرمایه ی واقعی ، پابرجا خواهد بود؟
  باور غلطِ جداییِ سیار و ثابت را اصلاح خواهد کرد؟
  طبقه بندی مشاغل را با “تعیین هدف”، نهایی خواهد فرمود؟
  مصوبه ی پرداخت سال ۸۹ را ،بدون تبعیض و ایقاع ، مد نظر قرار خواهد داد؟
  خواستن ، توانستن نیست! باید تمهیدات و مبانی لازم را فراهم آورد.

 8. کارمند می گوید

  یک چارچوب فکری و مدیریتی ثابت در مخابرات شکل گرفته شده بود که به شدت نیاز به نگاه های نو ، مبتکرانه و متفاوت داشت ، حضور آقای مهندس صدری تزریق نگاهی نو بود .برای مثال در چارچوب مدیریتی قبل سود آوری در کسب وکار از طریق صرفه جویی در هزینه های نیروی انسانی تعریف شده بود ولی شنیدم ایشان در جلسات به مدیران خود به شدت توصیه به صرفه جویی میکنند! ولی از محل فنی و بهره وری نه از محل حق و حقوق پرسنل . ان شاءالله موفق باشند

 9. ناشناس می گوید

  سلام. مهندس صدری نمونه یک رهبر واقعی در سازمان است. خداخیر به ایشان بدهد. واقعا دمش گرم

 10. ناشناس می گوید

  مهندس صدری تا اینجا بسیار عالی پیشرفته اند .امیدوارم با کمک دلسوزان شرکت و شناخت بهتر افراد ،تصمیمات بهتری نیز بگیرند .

 11. ن.د می گوید

  سلام جناب سردبیر یه عزیزی سالهای قبل با جناب صدری همکار بودند.از نقاط قوت ایشان زیاد تعریف می کردند. البته ان سالها ما حتی فکرشم نمی کردیم. روزی ایشان مدیر مخابرات باشن…

 12. ناشناس می گوید

  سلام بر سردبیر پیگیر و خستگی‌ناپذیر مون ، واقعاً در این مدت کم تفاوت مدیریتی آقای مهندس صدری مشهود بوده ، خدا کنه تداوم پیدا کنه و ما دوباره با حضور این مدیر خوب ،مخابرات را در روز های اوج ببینیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.