مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سردبیر سلام میکند- حالا نوبت پیمانکاران محلی و نیروهای آنان است.

مخابرات ما(سردبیر) – از روزی که به همت معاون مالی شرکت مخابرات ایران و مهندس دهناد پرچم پرداخت حقوق در ابتدای ماه و عیدی و مطالبات نیروهای رسمی و شرکتی در انتهای سال برافراشته شد، افراد زیادی امیدی به اجرایش نداشتند. حق هم داشتند.

استانهایی داشتیم که ماهها پرداخت حقوق شرکتی ها به تاخیر افتاده بود. حتی پاداش شش ماهه رسمی ها هم شش ماه بعد پرداخت می شد.

اگر مدیران عامل و مدیران مالی نمی خواستند هرگز این طرح اجرائی نمیشد.

در سال گذشته توانسته شد!! در انتهای سال با نیروهای رسمی و شرکتی (شرکتهای شسکام و خدمات اول) تسویه شود.قدمی بسیار بزرگ و مبارک.

اما امسال کاری بزرگ انجام شد.پرداخت حقوق ۵ روز زودتر از انتهای ماه.

یک کار بزرگ را فقط در یک قدم نمی توان انجام داد.تنها یک نفر نمی تواند انجام دهد.

ما که کناری ایستاده بودیم و فقط پرچم دور آخر را (مثل اتومبیلرانان رالی) تکان میدادیم و فقط  محل اشکال را نشان میدادیم در یک ماه آخر سال فشار وحشتناکی را تحمل میکردیم چه برسد به مدیران و کارکنان مالی.چه رسد به مدیر عامل و حوزه ستادی.

حالا در سومین سال، سومین قدم بسیار بزرگ برداشته شد و ما از این جهت خوشحالیم.

هرگز نمی خواهیم کار قبلی ها و یا فعلی ها را کوچک فرض کنیم.یک کار بزرگ به مردان بزرگ بسیاری نیاز دارد که ما توانسته ایم آنان را فقط رصد کنیم و در نهایت با یک تشکر، بدرقه شان نماییم.

.

اما حالا برای کاری بسیار بزرگتر می خواهیم همه را  فرا  بخوانیم.

می دانیم که یک باره و یک جا نمی شود! .. اصلا نمی شود! میدانیم که برای این کار هم باید سه سالی زمان بگذاریم.

میدانیم.

اما باید از جایی شروع کنیم. چه جایی بهتر از امروز!

پیمانکاران بسیاری، از مخابرات طلبکارند.لذا به کارکنان شرکتی محلی حقوق نمی دهند!باور کنید کنار من کارکنانی هستند که سه چهار ماه حقوق طلب دارند.

آنچه از این مدیر عامل دیده ایم این است که با همه مشورت کرده است و از مشکلات خبر دارد.

میدانیم که از این مشکل هم مطلع است.

اطمینان داریم که برای آن نیز راه حلی پیدا خواهد کرد.اما این را نیز میدانیم که برای این امر حتی اگر پس از سه سال کاملا توفیق پیدا کنیم، کار بزرگی انجام شده است.

گام اول و قدم اول شناخت مشکل است.

مدیر عامل شناسایی کرده است.

گام دوم پرداخت عادلانه بخشی از مطالبات به تمام پیمانکاران است. میدانم که چنین خواهد شد.انتظار دیگری ندارم از گروهی که توانسته یک ماه به پایان سال عیدی و حقوق تمامی کارکنان کشوری خودش را پرداخت کند.

شاید من انتظار بزرگی داشته باشم.

اما طرف های من هم مردان بزرگی هستند!

 1. یک خدمات اولی مشهد می گوید

  جناب سردبیر گرامی
  شنیده شده چک یک میلیاردی واسه واریز ۴۰درصد باقیمانده عیدی صادر شده و به خدمات اول تحویل شده
  و با این حساب بایستی ظرف امروز و فردا منتظر واریز ۴۰ درصد باشیم
  آیا این اخبار صحت داره؟
  میشه لطف کنین و اطلاع رسونی کنین
  ممنون ازتون

  1. سردبیر می گوید

   سلام تا صبح امروز خبری نبود.امروز رو می پرسم.چشم

  2. سردبیر می گوید

   سلام پیگیری کردم
   بله درست است
   یک میلیارد واریز شده است اما در اصل باید مبلغ سه میلیارد واریز میشد تا ۴۰ درصد عیدی را پوشش میداد.
   نتیجه؟
   حالا فقط بخشی از عیدی آن هم به درخواست استان واریز می شود.

   1. یک خدمات اولی مشهد می گوید

    ممنون از لطفتون

 2. ناشناس می گوید

  سلام بر سردبیر خوبمون ، راستش وقتی درد دل این گروه از همکار ها رو خوندم دیگه درد خودم فراموش شد من خودم تی سی تی وانی هستم ، اما خوشحالم که شما با نوشتن این مطلب یاد آور شدید که اونها(همکارهایی که با پیمانکار محلی قرارداد دارند ) فراموش شده نیستند ، ممنونم از آقای مهندس صدری و گروه همراهشون ، که شادی رو به خیلی از خانواده های پرسنل مخابرات هدیه دادن، امید بر تداوم این شرایط ، امیدوارم با پیگیری شما سردبیر محبوب ما ،این گروه از همکارهایی که هنوز زیر نظر پیمانکارهای محلی هستند به جمع ما بپیوندند تا لااقل مخابرات یک آمار از جمع نیروهایی که در گوشه گوشه وطن پهناورمون در حال خدمت و تلاش برای اهداف شرکت هستند داشته باشه ، به امید روزی که کل نیروهای شرکتی مخابرات از حداقل حقوق شون برخوردار باشند

 3. امیر می گوید

  یک مرد پیدا بشه کار این نیروهایی که برای پیمانکارای محلی کار میکنن رو درست کنه.چرا این شرکتهای خدمات اول وشسکام رو در دل مخابرات درست کردین؟؟؟اگر نیتتون سپردن کار به این شرکتها بوده پس چرا یک بام و دو هوا درمیارین؟ تو یک استان همه قسمتها رو دادین به این شرکتها تو یک استان نه گزینشی عمل کردین؟ یعنی قسمتهای مهم اداره مثل سالن دستگاه یا ام دی اف رو دادین تو بعضی از استانها به این شرکتها ولی تو بعضی از استانها ندادین؟خب این کارا یعنی چی الان دودش داره تو چشم ما میره که با این شرکتها محلی کار میکنیم.یک فکر اساسی کنید مگه دل بخواهی هست که هر استانی برای خودش ساز میزنه از تهران تصمیم بگیرید بعد اجرا کنید برای همه مناطق تا از این چند دستگی خلاص بشه مخابرات و نیروها هم تکلیفشون رو بدونن.

 4. یکی بود یکی نبود می گوید

  سردبیر سلام
  شایعاتی مطرح شده که خواستیم از شما صحتش را جویا شویم
  اول اینکه گفته شده خراسان رضوی واقای کارگزار مخالف طبقه بندی هستند و دوم اینکه مجدد صحبت از پیمانکاران محلی برای نیروهای شبکه و mdfمطرح شده است و براورد هزینه برای سال اینده میکنند چقدر صحت دارد؟

  1. سردبیر می گوید

   مورد اول را واقعا من هیچ نشانه ای برای مخالفتش ندیده ام.راستش دلیلی ندارد با قانون کلی مخابرات مخالفت کند
   خب ایشان اگر مخالفتی داشت قبلا معاون بوده حرفش هم برد داشته جلوی این کار را می توانسته بگیرد..
   نه! من قبول ندارم این حرف را.
   دومی نیاز به بررسی دارد ولی این را بدانید که باید مناقصه برگزار شود هر کی قیمتش کمتر بود به او داده میشود.
   البته پرسو جو خواهم کرد

 5. علی می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید
  فیش حقوق خدمات اول در استان آذربایجان غربی مبلغ ۲۴۰۰۰۰۰۰ریال صادر شده و در سیستم فیش حقوق کارکنان خدمات اول استان آذربایجان غربی قابل مشاهده است. ولی پول عیدی به حساب واریز نشده است. چطور می شود فیش عیدی صادر شود ولی پول بحساب واریز نشود!!!!!!!. متشکر میشوم پیگیر شوید. آذربایجان غربی ۳۰/۱۱/۱۳۹۶

  1. سردبیر می گوید

   چشم

 6. همکار می گوید

  سلام سردبیر گرامی
  ما پرسنل شرکتی استان اصفهان جزء مظلومترین قشر کارکنان مخابرات در سراسر ایران هستیم.حتی تو خبرهایی که شما درج میکنید زیاد از اصفهان حرفی نیست.تو نوشته های قبلیتون خوندم که با تلاش شما و مخابرات ایران تمام پرسنل شرکتی مخابرات سال ۹۵ با تسویه کامل رفتن.در صورتی که ما از سال ۹۴ تا الان پول از حق شیفت و تعطیل کاری و پول عیدی و سنوات طلب داریم تا الان.یعنی هر سال پیمانکار محلی یه بخشی از عیدی و سنوات رو پرداخت میکنه و بقیش هم دیگه به امان خدا.وقتی سوال میکنیم میگن پیمانکار الان چهار ماهه صورت وضعیت نگرفته و به ما گفتن به پیمانکار فشار نیارید.از شما میپرسم آیا انصاف اینه که به پیمانکار فشار نیاد اما به زن و بچه و مایی که همه عمرمونو اینجا گذاشتیم بهر یه لقمه نون فشار بیاد و شرمنده بشیم.از طرح طبقه بندی هم که هیچ خبری نیست در صورتی که بقیه استانها فرم ارزیابی دادن به نیروهاشون ولی اینجا وقتی سوال میکنیم بعد از کلی ناز و خواهش ما زحمت میکشن و فقط میگن داریم کار میکنیم.و میترسم آخر کار هم بدون اینکه ما خبر ار بشیم لیست نورچشمی ها فرستاده بشه و منی که همه شرایط رو دارم مثل سال ۹۱ که در ازمون قبول شدم و در مصاحبه ردم کردن با اینکه چندین سال سابقه داشتم فقط به دلیل نداشتن آشنا در سیستم حذف بشیم.همه چشم امیدم اول به خدا بعد هم به پیگیری شماست.خواهشاٌ، خواهشاٌ،خواهشاٌ شرکتیهای اصفهانو دریابید.

 7. یک خدمات اولی مشهد می گوید

  جناب سردبیر ممنون از شما و همکارانتون و مدیرعامل گرامی و مدیران مناطق
  یه لطفی میکنید بپرسید ۴۰درصد باقیمانده عیدی مون کی واریز میشه؟
  شایعه شده چهارشنبه یا پنجشنبه ۴۰درصد واریز میشه
  ممنون میشیم اطلاع رسانی کنین ممنون

  1. سردبیر می گوید

   تا دقایقی دیگه جواب میدم

   1. سردبیر می گوید

    اوه! ساعت ۱۲:۲۱ دقیقه نیمه شبه!
    همه خوابن!
    فردا می پرسم چشم

    1. یک خدمات اولی مشهد می گوید

     سلام و صبح دومین روز آخرین ماه سال بخیر
     جسارتا پرسیدید جناب سردبیر؟؟؟
     ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.