مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

شورایعالی تشکل های کارگری نتایج آخرین جلسه خود را با نمایندگان مدیر عامل اعلام کرد.

[box]مخابرات ما . آنچه می خوانید گزارش شورای عالی تشکلهای کارگری مخابرات است که پس از جلسه دوم با نمایندگان مدیر عامل مخابرات منتشر کرده است.[/box]

[box]

در اجراى دستور جناب آقاى مهندس صدرى مدیرعامل محترم و با هماهنگى آقاى امینى مدیرکل محترم دفتر حراست از  ساعت ١۴ تا ١٧/٣٠چهارشنبه مورخ ٩۶/١١/١٨هیئت منتخب نمایندگان شورایعالى تشکلهاى کارگرى متشکل از آقایان  بنى سپهر ، پایست ، لسان صدق ، مهدى پناه ، مکى و مرادى به همراه تیم نمایندگان مدیریت متشکل از آقایان دیانى ، صدوقى و تمیزى از معاونت توسعه سرمایه انسانى ، بیات از معاونت حقوقى ، آصفى از حراست و نوعى اول از بازرسى دومین نشست کارشناسى در خصوص مطالبات نیروى انسانى را در سالن ویدیو کنفرانس ساختمان زنده یاد وفا غفاریان برگزار کردند .

در طول این جلسه پرچالش طرفین به بیان نقطه نظرات و ارائه مستندات و مکاتبات صورت گرفته در خصوص آیین نامه استخدامى و پرسنلى پرداختند .

نمایندگان کارکنان خواستار اجراى بدون تنازل آیین نامه مصوب ٨٩/۵/٣٠ به عنوان سند تعیین کننده شرایط کار پرسنل بودند و بحث و بررسى در خصوص جزییات معوقات ناشى از عدم اجراى کامل آیین نامه و نحوه تأدیه آن را لازم دانسته و مدیریت منابع انسانى را به توافق بر این مبنا دعوت نمودند .

معاون توسعه سرمایه انسانى شرکت مخابرات نیز با ارایه دو رویکرد نگاه به گذشته و حل و فصل معوقات از مجارى قانونى و نگاه به آینده و بهره مندى کارکنان از میزان سود حاصله ، راه حلهاى خود راعرضه نمودند .

با توجه به رویکرد مدیرعامل محترم و هیئت مدیره جدید در توجه به مطالبات کارکنان و لزوم تأمین فضاى اعتماد سازمانى و
از آنجا که نمایندگان کارکنان خواستار حسن نیت عملى و رفع بى اعتمادى در شرکت بوده و با توجه به عدم پذیرش خواسته نمایندگان کارکنان از طرف آقاى دیانى مقرر گردید نماینده دفتر حراست موارد مطروحه را به مدیرعامل منعکس نمایند .

از نکات جلسه به حضور مثبت و امیدوارکننده مدیریت و نمایندگان دفتر حراست بهمراه نگاه منطقى و قانونمند نمایندگان حقوقى و بازرسى در موضوع مورد مجادله رفاهیات و اجراى آیین نامه مصوب ٨٩/۵/٣٠ مى توان اشاره نمود .

در برخى موارد نیز نظرات و راهکارهاى ارائه شده توسط معاون توسعه سرمایه انسانى در تباین با مواضع مدیرعامل و هیئت مدیره محترم و مهمتر از آن مطالبات کارکنان ارزیابى مى گردید .

لازم بذکر است پس از دیدار نمایندگان شورایعالى هماهنگى تشکلهاى شرکت مخابرات با مدیر عامل جدید و حسب دستور ایشان مبنى بر توجه به خواسته هاى قانونى پرسنل ، با استقبال کارکنان و نمایندگان تشکلها از این رویکرد ، اولین نشست در تاریخ ٩۶/١١/١۴ برگزار شده بود .

[/box]

 

 1. همکار رسمی می گوید

  اقای دیانی تحصیلکرده کشور انگلستان است . او سیاستمداری به تمام معناست.

 2. کارگر شرکتی می گوید

  آقای سردبیر اینایی که دم از تحصن میزنن اگه اطلاعات بیاد دم خونشون وسیم جین بشن خوبه .این اتفاق هفته پیش توی خراسان رضوی افتاد تجمعی خودجوش توسط کارگزاران روستایی کلید خورد.نتیجش جلسه اضطراری توی استانداری مشهد بامدیر عامل مخابرات واطلاعات و وووو.حالا دوستان رسمی چطور دم از تحصن میزنن

  1. رضا می گوید

   ما خواهان تحصن و تجمع عمومی با اخذ مجوز بوده و با هرگونه حرکات خود جوش و غیر منطقی مخالفیم

 3. زبون كوتاه می گوید

  تا زور نباشه کاری انجام نخواهد شد
  فقط چاره کار تحصن با مجوز است

  به قول قدیمی ها تا بچه گریه نکنه شیر بهش نمیدن

  تحصن
  تحصن
  تحصن

  دیانی، دیانی ، دیانی منتظر باش

  1. سردبیر می گوید

   اینقدر خشن نباش برادر من
   بالاخره همه میدونستیم سیاست های جناب دیانی چیه.

   1. کردستان می گوید

    پس میفرمایید چکار باید بکنیم جناب سردبیر گرامی

    1. سردبیر می گوید

     سلام
     من یک سربیرم.هرگز فرمودن در ذات کار ما نیست.
     من فقط می تونم خبرهای مختلف رو جمع کنم در اختیار شما دوستان خوبم بذارم تا شما بر اساس آنها بتوانید تصمیم بگیرید
     اینجا هم حرف من این است که انتظار دیگری از این جلسه نداشتیم.
     جناب دیانی صاحب طرز تفکری است که بر اساس آن عمل میکند.نظر ایشان را هرگز نمیتوان عوض کرد. مگر اینکه خودش را عوض کنند.
     حالا هم چیزی نشده که غیر قابل انتظار باشد باید صبر کنیم تا ببینیم مدیر عامل این شرکت چه سیاستی را اعمال خواهد کرد.
     الان زمان تحصن و اعتصاب و … نیست.الان کلا با پاییز فرق کرده عزیز من.

 4. ناشناس می گوید

  آقای دیانی هر آمدنی رفتنیست —کارکنان را ناراحت نکن –

  1. همکار رسمی می گوید

   سلام
   آقای دیانی فقط یک سمبل است و امثال ایشان که میخواهند خدمتی به امپراتوری سهامداران عمده داشته باشند زیاد است

 5. ناشناس می گوید

  در هیچ جای اطلاعات رسیده مطرح نشده که آقایان حاضر در آن جلسه موضوع مورد علاقه بسیاری از کارمندان در خصوص بازنشستگی با پاداش تشویقی را عنوان نموده اند یا نه در غیر اینصورت باید بدانند یکی از مشکلات عمده تعداد زیادی از کارکنان مورد بحث قرار نگرفته وبه طرفهای مذاکره فرصت داده اند تا با گذشت زمان بیشتر به تبعیض دامن بزنند واین پاداش را که همکاران ما در همراه اول کامل دریافت نموده اند ویا همکاران سابق ما نیز از ان بی بهره نبودند شامل مرور زمان کنند واز سر وته آن بزنند

 6. رضا می گوید

  با سلام تنها راه گرفتن حق و حقوقمان تحسن و تجمع با اخذ مجوزهای لازمه از مراجع زیربط است چنانچه در هشتم بهمن تجمعات سراسری صورت می گرفت الان یک قدم جلوتر بودیم
  بازهم ضمن عرض تشکر و خدا قوت خدمت عزیزانمان در شورایعالی تشکل ازشون خواهش می کنم ضمن پیگیری مجوز تجمع در استانها در اسفند ماه سالجاری بفکر اخذ مجوز دیدار عمومی همکاران با مقام معظم رهبری در روز مخابرات سال ۹۷ باشند و در این فاصله نیز عریضه ای مختصر و مفید در باب مشکلاتمان و تظلم خواهی و شکوائیه تنظیم و از طریق نمایندگاه استانی به امضاء همکاران شاغل و بازنشسته برسانند ( البته با درج نام و کد پرسنلی ) تا در روز دیدار تقدیم حضور معظم له شود
  در پایان از زحمات شبانه روزی شورای عالی تشکلهای کارگری ، تشکلهای استانی و علی الخصوص سردبیر و همکاران زحمت کش مخابرات ما تقدیر و تشکر می نمایم . خدا قوت

 7. کارمند رسمی می گوید

  شبانه روز آقای دیانی ومدیرانی که این چنین حق وحقوق کارکنان را ضایع کرده اند را دعا می نمایم شماهم از ته دل دعا کنید مطمئنم از نتیجه اش خواهند هراسید اگر ذره ای ایمان داشته باشند

  1. بهمن می گوید

   تاکی در انتظار بقیه برای گرفتن حق؟

 8. بهنام می گوید

  با سلام خدمت همه همکاران آیا فکر می کنید آقای دیانی ویا امثال ایشان سر خود وبدون پشتوانه محکم‌ اینگونه عمل می کنند مسلما به ایشان اینگونه دستور داده شده است و فقط می خواهند هیچ چیزی ندهند اگر یادتان نرفته باشد یک زمانی صحبت از اقساط بود در حالیکه اصلا به پرسنل وحق وحقوق ایشان ربطی نداشت الان هم که دیگر اقساطی در کار نیست باز هم چیزی نخواهند داد میدانید چرا چونکه دهان های زیادی برای مخابرات باز است این ماشین های آخرین مدل برند فکر می کنید برای چه کسانی است یکی از منابعش همین مخابرات است و بیچاره ما که مثل میز وصندلی سال ۸۷ توسط دولت به کمترین قیمت به اعتماد مبین فروخته شدیم واز عجائب‌آن زمان‌ این بود که مدیر فروشنده به فاصله کمی مدیر خریدار شد آیا سئوالی هست؟ به کسی ربطی دارد؟

  1. اسمعیلی می گوید

   همکارمحترم، مدیرخریدارشدن مدیرفروش همان پاداش ارزان فروختن مخابرات بود.

 9. همکار رسمی می گوید

  سلام
  سهامداران اصلی ( اعتماد مبین و دولت )هم زر دارند و هم زور .
  و با استفاده از این دو اهرم و باچماق ” قانوگرایی ” حق کارکنان رسمی و غیر رسمی را پرداخت نمی کنند
  باور نمکنید به ۸ سال گذشته نگاهی بیاندازید
  انموقع که ۳۳۰۰۰ کارمند رسمی بود ایین نامه استخدامی را اجرا نکرد و به همه دهن کجی کرد حالا از عهده ۲۳۰۰۰ نیرو بر نمی آید ؟
  ..
  ..
  و اما اینها نمی دانند که با این کار ملت را از دولت جدا میکنند و آب در آسیاب دشمن می ریزند
  همه این کارکنان در متن این جامعه زندگی میکنند و دارای پتانسیل و ظرفیت هستند
  به قول امام خمینی ( ره ) ” من به پشتوانه این ملت دولت تعیین می کنم “

 10. حسن می گوید

  اقایان، اقای دیانی ظاهراً کشتی گیر تشریف دارند
  زیراچون تمام بخشنامه که صادر شده از طرف ایشان به نفع کار فرماست به عنوان نمونه برای کارکنان شیفتی قانون کار می گوید در چهار هفته کارکنان شیفتی نباید از ۱۷۶ ساعت بیشتر شیفت کاری داشته باشند ولی اقای دیانی بخشنامه کرده که نباید کمتر از۱۷۶ ساعت کمتر شیفت بسته شود

  1. سردبیر می گوید

   ۴ هفته؟ یعنی ۲۸ روز؟

 11. ناشناس می گوید

  اقای دیانی نماینده با جیره و مواجب سهامدار عمده است و تا ایشان در راس امور نیروی انسانی است وضع همینه مگر اینکه اقای صدری اگر میخواهد خودش را ثابت کند ایشان را به خاستگاه اصلی اش عودت دهد و خلقی را از دستش راحت کند
  و این امر هم اصلا محتمل نیست لذا فقط یک راه می ماند
  فقط یک راه

 12. کاظم می گوید

  فکر کنم یکی از کمترین خواسته های کارکنان که اجرای آن می تواند نوید تعامل مثبت باشد برکناری جناب آقای دیانی از سمت ایشان است که باید بعنوان خواسته کارکنان مطرح گردد.

  1. مطلع می گوید

   این تصور که مشکلات با برکناری آقای دیانی رفع خواهد شد اشتباه است . مشکلات ریشه در سیاست های کلان ذینفعان(دولت به معنای حاکمیت ، سهامداران عمده از جمله دولت )دارد . عدم حاکمیت اصول شرکت داری و قانون تجارت و تحمیل مشکلات جامعه به یک شرکت خصوصی کار را به اینجا رسانده است .

  2. محمد می گوید

   به قول امروزی ها لایک داری

 13. کارمند بی اطلاع می گوید

  سلام

  متاسفانه بیانیه به قدر کافی گویا و شفاف نیست به دلایل ذیل ۱-مکانیسم مذاکره مشخص نیست ۲- بازه زمانی لازم برای اخذ تفاهم و حصول توافق مشخص نیست ۳- در صورت عدم حصول نتیجه از مذاکرات راهکار چیست !

 14. دو صد گفته نیم کردار نیست می گوید

  دو صد گفته نیم کردار نیست

 15. علی می گوید

  آقای دیانی پایمال کردن حق وحقوق دیگران به چه قیمتی آیا شما تمایل داریدآرامش را از شرکت در سراسر کشور بگیرد دامن به این آتش زیر خاکستر بازی جالبی نیست عبرت بگیر ما فقط حق وحقوق عقب افتاده خودمان را بعد از هشت سال صبوری خواهانیم شما اساسا معلوم هست که از کجا آمده اید ؟

 16. کارمند رسمی می گوید

  سلام
  متاسفانه زمان دارد میگذرد و با توجه به شناختی که از آقای دیانی داریم ایشان مانع اصلی بر سر رسیدن کارکنان به مطالباتشان هستند. چشم به هم بزنیم عید خواهد رسید و مطالبات ما مشمول مرور زمان خواهد شد.
  راه اصلی بر کناری آقای دیانی از این سمت است که متاسفانه تا کنون هم غیر قانونی بر سر کار هستند.
  شورا باید هر چه سریعتر تصمیم بگیرد و حداکثر تا ۱۵ اسفند تصمیم نهایی خود را اعلام کند وگرنه همه چیز به بعد از عید موکول خواهد شد و با وجود آقای دیانی مطمئنا افزایش حقوقی هم در کمترین سطح خواهد بود.
  پس منطقی ترین کار برای ما و شورا تصمیم گیری قبل از عید است وگرنه افزایش حقوق سال آینده را هم از دست خواهیم داد.

  1. اسمعیلی می گوید

   جناب ازهمه ی ماها بهتردرجریان هستند که آقای دیانی تاییدصلاحیت برای انتصاب رانتوانسته اند بگیرند وبرای همین هم ماههاست باحکم سپرستی مانده اند. درنتیجه رفتنی هستند

 17. بهمن می گوید

  خلاصه ش، آقای دیانی گفت: نه! که از اول هم معلوم بود! همه داستان خریدنِ وقت و “سرکار گذاری”ه .مدیر عامل که نمی تونه رو حرف آقای دیانی حرف بزنه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: