مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

امواج آنتن های مخابرات بر بدن انسان تاثیری ندارد.

[box] مخابرات ما -جدیدترین گزارش‌های تحقیقاتی امریکا بر روی امواج رادیویی آنتن‌های مخابراتی نشان می‌دهد، قرارگیری طولانی‌مدت در معرض این امواج می‌تواند منجر به بروز سرطان در موش‌ها شود. [/box]

مخابرات ما (محمد – باشگاه خبرنگاران پویا) –  برنامه ملی سم‌شناسی امریکا جزئیاتی از مطالعات انجام شده روی تأثیر امواج آنتن‌های مخابراتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد سطح معمولی امواج تلفن همراه برای انسان ها مضر نیست.

در حالی که هنوز هم بحث‌ها درباره خطر ابتلا به سرطان در اثر مجاورت با آنتن‌های تلفن همراه وجود دارد، نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد موش‌های صحرایی که در معرض تابش سطوح بسیار بالایی از امواج رادیویی در فرکانس‌های ۲G و ۳G بودند، با هیچ آسیب‌دیدگی در این سطوح از امواج تابشی قرار نگرفتند.

برخی از موش های نر که در معرض این امواج قرار داده شدند، در اطراف قلب‌ آنها تومورهای سرطانی شکل گرفت اما موش‌های ماده این مشکل را نداشتند و طی یک مطالعه دیگر، هیچ نشانه‌ای از عوارض جانبی در آنها مشاهده نشد.نکته عجیب در نتایج ارائه شده از این تحقیق، نشان می‌دهد دو موش تازه متولد شده و مادر وزن کمتری داشتند اما به اندازه طبیعی رشد کردند، همچنین موش‌هایی که در معرض این امواج قرار نگرفته بودند، زندگی طولانی‌تری را نسبت به سایر هم‌نوعان تجربه کردند.

این مؤسسه با بیان اینکه میزان قرارگیری انسان در مواجهه با این امواج بسیار کمتر از نمونه موش‌های آزمایشگاهی است، بنابراین خطر ابتلا به این عوارض کاسته می‌شود و همچنین دلیل دیگری که منجر به کاهش این خطرات برای انسان می‌شود این است که موش‌ها جثه ضعیف‌تری دارند و در سراسر بدن‌ش این امواج را تجربه می‌کنند.

در حالی که این آزمایش‌های طولانی‌مدت (تابش امواج ۹ ساعته در روز برای دو سال به موش‌ها) نتایجی به این شرح داشته، می‌توان برگرفته از آثار آن گفت،خطری برای انسان ندارند.

***

  1. محمود4آزی می گوید

    با این اوصاف روی ۲۰ تا ۳۰ سال دیگه حساب کنیم. تازه موش که شبانه روز با موبایل صحبت و کار نمیکنه، خدا به داد برسه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: