مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

دستمزد متوسط کارمندان دولت دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و دستمزد متوسط کارگران با تمام جوانب، یک میلیون و صد هزار تومان

[box] مخابرات ما – دستمزد متوسط کارمندان دولت دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است در صورتی که متوسط دستمزد کارگران در کشور با تمام جوانب، یک میلیون و صد هزار تومان است یعنی نزدیک به دو میلیون تومان کمتر از کارمندان دریافت می‌کنند.[/box]

مخابرات ما (محمد – تجارت امروز) –  یک فعال کارگری از دولت خواست تا در کنار افزایش دستمزدها برای کارگران سبد کالا، وام ودیعه مسکن و خدمات درمانی ارزان در نظر بگیرد تا به وضع اقتصادی و معیشت آنها کمک شود.

حمید حاج اسماعیلی ، با بیان اینکه سبد خواربار کارگران چند سال است تغییر محسوسی نداشته است، ‌اظهار کرد: شخصا معتقدم که دولت باید برای بهبود وضع معیشت کارگران در کنار حمایت از افزایش دستمزدها، ‌ سبد کالای اساسی اختصاص بدهد.
وی افزود: این کار چند دوره اتفاق افتاد و سبد کالای اساسی تخصیص داده شد، ولی به دلیل پایین بودن دستمزد کارگران و برای حمایت جدی از خانوارهای کارگری باید به طور مداوم انجام شود.
این کارشناس حوزه کار تاکید کرد: رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور مدتی قبل اعلام کرد که دستمزد متوسط کارمندان دولت دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است در صورتی که متوسط دستمزد کارگران در کشور با تمام جوانب، یک میلیون و صد هزار تومان است یعنی نزدیک به دو میلیون تومان کمتر از کارمندان دریافت می‌کنند. البته وضع کارمندان هم عالی نیست، ولی دستمزد مشمولان قانون کار به مراتب پایین‌تر از مستخدمین دولت است، لذا نیازمند نگاه جدی‌تر و حمایت ویژه دولت از کارگران مشمول قانون کار هستیم.
وی افزود: دولت در کنار افزایش حقوق باید در چندین نوبت سبد کالای اساسی برای کارگران در نظر بگیرد. حق مسکن را افزایش بدهد و حتی ودیعه اجاره مسکن تعریف و چند بانک عامل را برای پرداخت وام ودیعه مسکن معرفی کند. با بانک اطلاعاتی که در کشور شکل گرفته می‌توان رصد کرد چه کارگرانی خانه ندارند و برای آنها وام‌های ارزان قیمت در نظر گرفت. این کار به وضع اقتصادی خانوارهای کارگری کمک می کند ولی متاسفانه بحثش هنوز در شورای عالی کار باز نشده است.
حاج اسماعیلی ادامه داد: مساله بهداشت و درمان از دیگر موضوعاتی است که هر سال تاکید می‌کنیم، ولی دعوای بین سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار و بهداشت و درمان موجب شده تا نتوانند به یک اجماع جدی برسند در حالی که مشمولان قانون کار باید بتوانند از خدمات درمانی همه مجموعه‌های دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی استفاده کنند.
به اعتقاد این فعال کارگری، محدود شدن کارگران به استفاده از ساختمانهای ملکی تامین اجتماعی دسترسی آنها به مراکز درمانی را سخت کرده و آنها را ناچار به پرداخت هزینه‌های بیشتر برای درمان کرده است در صورتی که با تسهیل این مسیر در کنار افزایش دستمزدها، وضع درمان کارگران بهبود می‌یابد.
***
 1. پیام می گوید

  من میگم کجا هستیم الان دقیقا ازلبه پرتگاه بسمت. پایین حرکت کردیم. لذل کمربندها محکم بسته وحرکت به سمت قعر دره.چراکه درزمان دولتی بعد از شرکت نفتیها دومین حقوق ومزایا راداشتیم واکنون از پرسنل اموزش وپرورش که ۴ ماه درسال تعطیل هستند خیلی کمتر میگیریم.البته لازم به ذکره حداقل دستمزد در کشورهای جنوبمان ۶۵۰۰۰۰۰ تومان است .

 2. نسیم می گوید

  سلام و درود خدمت جناب سردبیر و همکاران عزیز

  کاش یه اشاره ای هم به خط فقر میشد که رو چند تنظیمه این خط فقر و ما کدوم قسمتیم -:))
  با تشکرات بی پایان

  1. سردبیر می گوید

   نسیم عزیز
   این مطلب وارده است
   مال ما نیست

 3. علی تنها می گوید

  سلام
  سردبیر عزیز
  لطفا مشخص نمایید ما کارکنان شرکت مخابرات ایران الان در کدام دسته قرار میگیریم؟
  و قبل از خصولتی سازی در کدام دسته بودیم؟
  در ضمن مدیران سابق و فعلی در کدام دسته بودند و الان در کدام دسته هستند؟
  در قبل از خصولتی سازی مدیران و کارکنان هر دو بعنوان کارمندان به هم نزدیک بودند و درد هم را درک میکردن ولی متاسفانه بعد از خصولتی سازی کارکنان بعنوان کارگران بخش خصولتی از همه حقوق مصوبه و قانونی خود محروم گردیده و در عوض مدیران بعنوان مدیران بخش خصوصی حقوقها و پاداشهای آنچنانی دریافت داشته و از مزایای کامل بخش دولتی بهره مند هستند . و روز به روز این شکاف و فاصله بین کارکنان و مدیران وسیعتر میگردد.

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   ما جزو هیچکدام نیستیم.
   قبل از خصوصی سازی کارمند دولت بوده ایم. الان مطلقه ایم!!!
   بحث مدیران جداست.از من نپرسید ما را هم داخل مشکلات نکنید.

 4. همکار شهرستان مرزی می گوید

  سلام بود جه ۹۷ شرکت مخابرات ایران روزهای گذشته برای تصویب تقدیم هیا ت مدیره شده بدینوسیله از جناب آقای بیگدلی معاونت محترم مالی و اداری بدلیل تلاش ایشان به نفع کارکنان در چهارجوب بودجه تشکر وقدر دانی مینمایم امید وارم در روند تصویب نیز هیات مدیره جدید از نظرات متقن ایشان بهره مند شود .

  1. سردبیر می گوید

   می تونید دلیل خودتونو هم اشاره کنید.

  2. علی تنها می گوید

   با سلام خدمت سردبیر و همکار شهرستان مرزی
   جناب آقای بیگدلی معاونت محترم مالی و اداری و تلاش ایشان به نفع کارکنان !!!!!!!!!!!
   مگه داریم مگه میشه !!!!!!!!
   شما یک نمونه بیاورید که ایشان یک قدم نه نیم قدم به نفع کارکنان برداشته باشند.
   نمونه پرداخت حقوق به موقع پرداخت رفاهیات طبق مصوبات – رتبه و گروه معوقه ۱۰ ساله و …………
   بدینوسیله اینجانب هم از جناب آقای بیگدلی معاونت محترم مالی و اداری بدلیل تلاش ایشان به نفع کارکنان در چهارجوب بودجه تشکر وقدر دانی مینمایم. و انتظار دارم سردبیر محترم هم مراتب قدردانی خود را با صدای بلند اعلام نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: