مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

طرح (چرا ما نیستیم؟) – حرفهای شما در مورد طبقه بندی مشاغل مخابرات.

مخابرات ما – حرفهای شما در مورد طرح طبقه بندی مشاغل نیروهای شرکتی بیش از آن است که قرار گرفتن در قالب کامنتها برایش کافی باشد. از سویی, ما نمی توانیم در مورد حرفهای شما قضاوت کنیم از سوی دیگر .باید مدیران ارشد سیستم بدقت حرفهای شما را بخوانند و در مورد آن تصمیم بگیرند.

بنابراین تصمیم گرفتیم یک ستون مطبوعاتی تازه باز کنیم. در این ستون همه حرفهای شما را منتشر می کنیم.

در این ستون شما حرفهای دلتان را بنویسید. گله هایتان از مخابرات، شکایتتان از مخابرات، دلایلتان برای قرار گرفتن در طرح طبقه بندی مشاغل، همه را بنویسید.ماهم قول میدهیم در این ستون همه را منتشر کنیم.

لطفا چنان منطقی، با دلیل و  با استفاده از کلمات دقیق بنویسید که رد خور نداشته باشد.وگرنه عقده گشایی دردی از شما دوا نخواهد کرد.کما اینکه هنوز هم نکرده است.

ما منتظریم.این گوی و این هم چوگان … گر تو بهتر می زنی بستان بزن!

قطعا شما بهتر از ما می توانید حرفهای خودتان را بگویید. بفرمایید !

 

 1. شرکتی می گوید

  سلام شب خوش عیدی رو هم گرفتیم اما سردبیر عزیز اصل موضوع طبقه بندی مشاغله خدا کنه که آقای صدری در این کار هم مصمم و قاطع باشن تورو خدا پیگیر باشین ما فقط چشم به راه خبر از شماییم تشکر

  1. سردبیر می گوید

   عزیزم
   تو رو خدا یه ذره نفس کش برام بذارین
   بهمین سادگی هم نیست که شما میگین (عیدی رو هم گرفتیم) پشت این یک جمله، یک ماه کار خوابیده!
   نه تنها برای من بلکه برای خیلی ها حتی برای شسکام و خدمات اول که می بینم چقدر کار کردن.
   هنوز ماه بعدی, سنوات و مرخصی هستش که ممکنه اعصاب ماها رو خراب کنه

  2. بانوی شرکتی می گوید

   خوش به حالتون حداقل به خرید عید میرسید ماکه اندرخم یک کوچه ایم

 2. بانوی شرکتی می گوید

  آقای سردبیر چه خبراااااااااااااااا؟؟؟

 3. شرکتی می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  من از چند نفر تو استان و تهران که دستی توی کار دارن سوال کردم در مورد اجرای طرح خیلی نامیدانه صحبت میکنن و میگن معلوم نیست کی اجرا بشه تازه در مرحله جمع اوری اطلاعات هستن مدیر عامل جدید معلوم نیست قبول کنه یا نه ؟؟ هر چند من به گفته های شما ایمان دارم ولی میترسم . شما چقدر از اجرایی شدن طرح با این شرایط جدید مطمین هستید ؟؟ ما فروردین با خدمات اول باید قرارداد ببندیم آیا امیدی هست؟؟

 4. کارگر مظلوم می گوید

  سلام جناب سردبیر آیا شغل نگهبانی ستادی حساب میشه و آیا جزی طرح هستیم یا خیر ؟چرا؟

  1. سردبیر می گوید

   شغل نگهبانی اصولا جزو مشاغل لیسانس نیست.لذا شامل طرح نمیشه
   اما حراست میتونه افرادی را بعنوان کارهای دفتری و ستادی وارد طرح کنه.
   اینا نظر من نیست.

 5. ناشناس می گوید

  سلام جناب سردبیر
  من تو ارزشیابی قبول شدم ولی فقط تنها مشکلم اینه که مدرک تحصیلیم که مرتبط با خود مخابرات هست ولی مرتبط با کارم نیست و جایی که مدرکم مرتبط با اونجاس ردیف خالی نداره جناب سردبیر مشکل ما چیه الان که ۱۶سال کار کارشناسی میکنیم و اصلا اونموفع خبری از این نبود که مدرک با کار مرتبط باشه فقط میگفتن مرتبط با خود مخابرات باشه حالا بعد از اینمه سابقه کارشناسی بایر از طرح جا بمونیم به جرم اینکه فقط مدرک .و کار مرتبط نیست؟؟واقعا این اجحاف نیست نمیخوان به حال ما فکری بکنن این تقصیر ماست که ردیف خالی نداره مخابرات در اون معاونتی که با رشته ما همخوانی داره؟؟؟واقعا گناه ما چیه من چندین بار خودمو و همکارام براتون بیام گزاشتیم ولی متاسفنه اصلا منتشر نکردین و من نمیدونم چرا؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   ببینید
   این تنها محدودیت طرح نیست
   ولی این پایان طرح نیستش
   بنظرم باید بذاریم این طرح شروع بشه تا ببینیم چی از آب در میاد
   بودنش بهتر از نبودنشه
   بعدش به مرور زمان درست میشه
   وقتی طرح باشه اصلاح پذیره ولی اگر نباشه چه میشه کرد؟

 6. بهروز می گوید

  با سلام خدمت سر دبیر محترم
  پانزده سال در مخابرات مشغول به کار هستم مدت سه سال است که در امور مشترکین تلفن همراه مشغول به کار هستم در ابتدای سال ۹۶ پاسخگویی از امور مشترکین همراه به دفاتر سطحAانتقال داده شد و ما کار مربوط به نامه های قضایی و استرداد مالی را انجام میدهیم آیا ما جزو امور مشترکین محسوب میشویم؟در صورتی که کار پاسخگویی انجام نمیدهیم.با تشکر

  1. سردبیر می گوید

   محل کار شما کجاست؟
   در همان قرارداد هستید؟ با همانها یک جا کار میکنید؟

   1. بهروز می گوید

    الان در قسمت تلفن همراه و در اداره مرکزی شهرستان هستیم بله قرارداد تغییر نداشته.نه با دفاتر سطحA در یکجا کار نمیکنیم آنها در سطح شهر مستقر هستند.

 7. علیرضا می گوید

  قسمتهای فنی شاملش نیست؟؟ واقعا خجالت اوره ادم حالش از این شرکتی که این همه سال براش کار کردیم بد میشه من تو ام دی اف کار میکنم مدرک مرتبط هم دارم ولی میگن شاملت نمیشه به همین راحتی؟؟
  تو این سالها همیشه وجدانم به من میگفت عیبی نداره که حق و حقوقتو میخورن و برای کار مهمی که انجام میدی ارزش قائل نیستن ولی همه چیز درست میشه انشالله تو کار خودت رو بکن و برای مردم کار بکن کارشون رو زودتر راه بنداز و نذار کارشون بمونه منم همیشه به حرفای وجدانم گوش میکردم وخالصانه کار میکردم. ولی دیگه شرمنده ؟؟؟ دیگه نمیتونم بریدم؟؟ دیگه نمیخوام به حرف وجدانم گوش بدم؟؟ میخوام با واقعیت کار کنم به اندازه ای که برام ارزش و احترام قائل میشن کار کنم ای مردم با تمام ناراحتی منو ببخشید دیگه نمیتونم.

 8. رضا می گوید

  سلام
  انشالله روزی فرا برسه که دیگه همه کارهامون روی اصول و قوائد وقانون باشه تا کی میخوان این بی قانونی رو ادامه بدن؟چرا کسانی که در یک شرکت عمر و جونی خودشون رو گذاشتن و برای اهداف شرکت کار کردن به همین راحتی حق وحقوق قانونیشون زیر پا گذاشته بشه؟؟کسانی که چندین سال کار کردن زحمت کشیدن وبا حداقلها کنار اومدن فقط به امید روزی که یک روزنه امیدی براشون ایجاد بشه و شرایطشون بهتر بشه به همین راحتی دارین امیدشون رو نا امید میکنید؟؟
  ای مسئولان رده بالای شرکت صدای ناله های شرکتیها رو خوب گوش کنید؟؟
  همکاری که بیست ساله داره تو این شرکت زحمت میکشه رو به همین راحتی نادیده گرفتید؟؟؟
  همکاری که با این حقوق ناچیز به امید روزهای بهتر درس خونده رو نادیده گرفتید؟؟؟
  همکاری که توقسمتهای فنی ومهم اداره هست رو نادیده گرفتید؟؟؟
  ای رئیس روئسا مگه مخابرات بغیر از ام دی اف سوئچ فیبر شبکه تغذیه نیرو و.. ایناست؟؟؟
  ای رئیس روئسا همه نیروها رو به یک چشم ببینید و دست از این شرکت سازی بردارید خدمات اول، شسکام شرکتهای محلی و… خدای نکرده نه زبونمو گاز میگیرم امکان نداره این شرکتها رو برای کیسه سازی خودتون ساخته باشید؟؟
  میگن کارهامون رو برونسپاری کردیم!!! نفهمیدم منظورشون چیه پیش خودم گفتم شرکتی که خودش قبلا سال ۸۸ برونسپاری شده از بدنه دولت چجوری حالا بعد از هشت سال هنوزم داره خودشو برونسپاری میکنه؟؟؟بعد بازم فکر کردم گفتم اره من دارم اشتباه میکنم مگه میشه شرکتی ستون و پایه های خودش رو برون سپاری کنه؟؟؟؟ دقیقا مثل اون برنامه کودکه بود که یه بالون رو فرستادن هوا بعد از چند ساعت برای نجات جان خودشون هر چی توش بود رو برون سپاری کردن به پایین!!!!!به خودم گفتم اینا دیگه چقدر انسانهای خوبین که دارن جان فشانی میکنن برای شرکت؟؟؟؟
  خداوند خودش جای حق نشسته و ما جز خدا هیچ کسی رو نداریم و امیدوارم که این شرایط سخت و واقعا میشه یه جورای گفت اسفناک برای نیروهای شرکتی تموم بشه انشالله به همین زودیها.
  باتشکر از سردبیر محترم سایت مخابرت ما

 9. شرکتی حق پایمال شده می گوید

  بازم جناب سردبیر پیام من فقط جز spam هستش انگاری که تایید نکردین
  ما کارگرای هرمزگان انگاری کلا spam هستیم
  باز میگین سیاه و سفید وسط نکشین

  1. سردبیر می گوید

   نه ما خودمون جزو اسپم ها بودیم اخوی
   برم نگاه کنم.. ا
   ..
   ..
   ۵ دقیقه بعد- یه کامنت شما رو بچه های ویراستار گذاشتن من ببینم طولانی بوده تاییدش نکردن.کنارش نوشتن که من ببینم نظر بدم)
   چشم.حتما.

 10. ناشناس می گوید

  وقعا چرا کامنای من و نمیزارین و پاک میکنین؟دلیتون چیه؟ شما گفتتین ما نظرمونو درباره طرح بگیم منم همین تو این صفحه هم اون یکی نظرمو گزاشتم ولی اصلا نزاشتین اینکه میگم ماها تنها گناهمون اینه که نوع مدرکمون با نوع شغل همخوانی نداره واسه همین از طرح جا موندیم واقعا موردی داش که نزاشتین؟؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   یه ذره صبر داشته باشین کامنتها میاد.
   دیروز و امروز صبح نرسیدم کامنتها رو جواب بدم.
   عصبانی نباشید یه ذره ملاحظه ما رو بکنید.

 11. حمید می گوید

  سلام سردبیر عزیز تکلیف ما با۱۵سال سابقه کار و مدرک کاردانی وکار درقسمت تاسیسات و تغذیه نیرو چی میشه؟ ممنون

 12. یکی بود یکی نبود می گوید

  خدا وکلی چرا طرح اینقدر نقص داره؟بیان قرارداد مستقیم ببندید نخواستید لغو قرارداد کنید مثل همه شرکتها

 13. شرکتی حق پایمال شده می گوید

  با سلام
  از هرمزگان از جنوب ایران از استانی که هیچ وقت به چشم نمی اید و فقط هر چه است در بندرعباس تقسیم میشود شهرستانها هیچ سهمی ندارند به جز کار کردن
  مدرک داشته باشی نداشته باشی مرتبط باشد نباشد همه یکیست در هرمزگان هر که را خواهند شبانه اسمش رو رد میکنن برا تغییر وضعیت اما آنکه لایق هست باید بسازد و بسوزد و بپوست
  چرا نباید همه تغییر وضعیت بخورند مگر انکه ۱۸سال شرکتی بوده انکه ۱۰ سال و بقیه بگو مدرک نداشته باشند ولی در زمان سختی اینجا با همین اداره بوده اند و زحمت کشیده اند و حقوق و بیمه چند ماه چند ماه نمیگرفتند آیا اینان از مخابرات حقی ندارند چون فقط و فقط کارگرند و بندی به نام بند پ ندارند میدانم صدایم به جایی نمیرسد چون پر از بغض است چون کسی به داد من و امثال ما کارگران نمیرسد انگار ما زن و بچه و خرج و مخارج نداریم مگر بچه های ما کارگران چه کرده اند که یکساعت با خیال راحت نمیتوانیم در کنارشان باشیم همیشه باید در حال کار باشیم تا لقمه نانی بخور و نمیر برایشان تهیه کنیم
  دیگر نمیتوانم بنویسم گلویم گرفته و چشمانم خیس از این بی مهری های مخابرات

  روزهای سخت،
  بالا رفتن از سکّان قایقی در شبی طوفانی
  شکستن نور فانوس در نگاه تجربه
  تو را خسته خواهند کرد
  توانت، خواهند گرفت
  و نیست انتهایی برای این سختی ها
  مگر تجربه که بهایی گزاف دارد
  افسوس که هیچگاه سختی ها مفهومی ساده نداشتند
  و مرد روزهای سخت جان به سختی می دهد
  اما پایان،
  هر آنچه که باشد، بوسه ای بر لبهای آرامش است
  و تو، به معاشقه با یک استکان چای، مشغول
  و روزهای سخت درس تجربه می دهند

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   روزگار همیشه یک جور نیست.هر چند سخت و دشوار است
   اما از این سردبیر پیر داشته باشیدکه یکی دو سالی دوام بیاورید.درست می شود.باور کنید درست می شود.راهی جز درست شدن ندارد.
   دلسوزان بزودی طرح های خوبی در مخابرات خواهند انداخت

  2. ناشناس می گوید

   دل منم خون کردی با این نوشتت امیدت به خدا باشه اینا چیکارن

 14. ناشناس می گوید

  سلام بنده ۱۷سال سابقه کار کارشناسی دارم در حوزه مالی و ارزشیابی هم قبول شدم فقط به جرم اینکه رشتم که البته مرتبط با خود مخابرات هست ولی مرتبط با کارم نیست جز طرح نشدممم لطفی فکری به حال ما بکننن واقعا ماها چی میشیم خوب جابهجا کنن تقصیر من نوعی چیه مخابرات جا نداره خودش باید به فکر میبود منی که از ۱۶سال قبل کارشناس مالی هستم تا الان فقط به بهانه اینکه مدرک شما با شغل همخوانی نداره باید برم کنار؟؟// انگیزه ای میمونه واقعا برای کارکردن؟؟جابه جا هم نمیکنن میگن اولا کارشناس مالی و نمیدیم جایی دوما اونجاییکه رشتم باهاش تناسب داره اصلا جای خالی و ردیف خالی نداره تکلیف ماها چیهه این وسط؟؟؟

  1. ناشناس می گوید

   جناب سردبیر لطفا راهنمایی کنید

   1. سردبیر می گوید

    خب جابجا نکنن.
    نوع فعالیت شما را (جدا از شغلتونه) فعالیتی قید کنن که بتونید با وجود ماندگاری در مالی به حق و حقوقتون برسین.
    مثلا اگر کارشناس حقوق هستید, محل کار شما همون مالی است.مدرکتون همون حقوقه. ولی نوع فعالیت شما میشه ( بررسی حقوقی پرونده های مالی) مثلا عرض میکنم.
    هیچ دلیلی نداره در حوزه مالی این فعالیتها تعریف نشه.
    من فکر میکنم با جو منفی که در مخابرات ایجاد میشه به مرور زمان مجبور میشن این قوانین را بهینه کنند

    1. ناشناس می گوید

     نمیکنن جناب سردبیر و حق مارو پایمال میکنن من خیلی ناراحتم جناب سردبیر وافعا هیچ انگیزه ای واسه کار کردن نیست متاسفانه منابع انسانی خیلی سلیقه ای عمل میکنه به من گفتن تا وقتی جابه جا نشی هیچ کاری نمیکنیم میگن مشکل خودتونه برین جا بیدا کنین خدا از همه کسانی که ظلم میکنن نگذره

     1. سردبیر می گوید

      قربون شکلت
      این چه ربطی به ظلم و غیر ظلم داره
      کسانی که یک سری قوانین میذارن بنا به هزار دلیل یه تصمیمی میگیرن
      این که ظلم نیست اسمش.
      اما اگر بگی این کار اسمش جلب و جذب نیروی انسانی نیست قبول میکنم
      برخی بمن میگن تو بی جهت امید میدی به دیگران در نتیجه اینا نمیرن همه چی رو بهم بریزن.
      من الان نمیدونم به شما چی بگم.

 15. بهمن می گوید

  از برخوردِ شجاعانه ، مسئولانه و دور نگه داشتن افراد از باورِ”یکی باید برام کاری بِکُنه”، و دادن امکانِ اعلام نظرِ مستدل، تشکر می کنم.افراد باید از حقشون دفاع کنن.

  1. سردبیر می گوید

   من که متوجه نشدم از چه کسی تشکر کردین.
   ولی بجای همه از ابراز نظر صادقانه ممنونم

 16. مهدی می گوید

  باسلام
  ضمن تشکرازپیگیری شما در طرح طبقه بندی مشاغل،فکر کنم با توضیحات ذیل بتوانم بگویم چرا دوستانی که در mdfمشغول کار هستند شامل طبقه بندی نمی شوند:
  نیروی مشغول به کار mdf باید موارد ذیل را آگاهی داشته وبه کار بگیرد:
  ۱-آشنایی با سوئیچ های منصوبه در مرکز وپورت های آن
  ۲-آشنایی با DSLAM های منصوبه وپورت های آن
  ۳-اشنایی با PCM4 وپورت های آن ورفع خرابی در راک های منصوبه
  ۴-آشنایی با سیستم های اکسس موجود مرکز
  ۵-آشنایی با پروژه FTTH وپاسخگویی مشترک
  ۶-پاسخگویی مشترکین در خرابی های داخله،هوایی وکابل مراکز
  ۷-انجام رانژه های متفاوت مشترک عادی وadslوG.و….
  ۸-انجام حجمی برگردانهای شبکه وتخلیه رانژه های شزکت های pap
  ۹-پاسخگویی در خط مقد م وابتدایی در خواست مشترکین برای رفع خرابی
  و…. با تمام انجام کارهای فنی فوق چرا باید از طرح طبقه بندی محروم باشند.

 17. نیروی شرکتی می گوید

  با سلام.
  چرا در طرح طبقه بندی فقط مدرک تحصیلی در نظر گرفته شده؟چرا سابقه کار کارشناسی که همه بالای ۱۴ سال هست در نظر گرفته نشده و صرفا به علت داشتن مدرک لیسانس غیر مرتبط از لیست حذف شده ایم در صورتی که شخصی که فقط ۳ سال سابقه دارد فقط به علت داشتن مدرک مرتبط باید در لیست قرار گیرد.به نظر شما این بی انصافی را نشان نمی دهد ؟به نظر شما این طرح انگیزه را از کسی که سالها کار کارشناسی یکسان با نیروهای رسمی انجام می دهد ولی الان از لیست حذف شده کم نمی کند؟؟؟؟خواهش می کنیم در این طرح همه جوانب در نظر گرفته شود نه صرفا فقط مدرک تحصیلی مرتبط.
  با تشکر

 18. شرکتی می گوید

  جناب سردبیر سلام و خسته نباشید
  الان که همه صحبت از طبقه بندی می کنند باید بگم که این طور به گوش می رسه که خدمات اول یا همون تی سی تی داره جمع می شه و تا آخر سال بیشتر نیست و شرکت شسکام وارد می شه
  ما چطور بگیم به این سران و مدیران مخابرات که بابا ما نه تی سی تی رو میخوایم نه شسکام و …
  لطفا قرارداد مستقیم با ما ببندند این طرح طبقه بندی به چه درد ما می خورده مقدار ناچیزی اضافه کنن در حالیکه ما از هیچ گونه مزایا که همکاران رسمی دارند بی بهره ایم انواع وام ها ، امکانات ورزشی و باشگاهی ، بهره وری مناسبت ها
  بعد از ۱۷-۱۸ سال کار کارشناسی حق ما اینه که پایین ترین حقوق رو بگیریم چرا آخه تا کی؟؟؟ فقط قرارداد مستقیم با مخابرات

 19. ناشناس می گوید

  باسلام واحترام به خدمت سر دبیر محترم خسته نباشید
  مدت ۲۷سال است که در مخابرات کارمیکنم جزنیروهای شرکتی میباشم در امور مسترکین مرکز مخابرات مدرک دیپلم دارم مدت ۴۲سال است که بیمار میباشم کاری راکه من نوعی انجام میدهم یک فرد لیسانس با مدرک مرتبط نیز انجام میدهد اگر او ۴سال درس خوانده و۶سال است که در مخابرات میباشد وحالا شامل طرح شده است اگر می خواهند افراد شامل طرح طبقه بندی شوند حداقل کسانی را هم که مثلا یابقه بالای ۱۵ سال با هر مدرکی که دارن را خد اقل شامل شود از یک طرف بیماری واز طرف دیگر……………………

 20. teta می گوید

  باسلام و درود
  جناب سردبیر محترم
  بهترین الگویی که مخابرات در این شرایط می تواند اجرا کند این است که اولویت اول را به کسانی که در آزمون سال ۹۲ شرکت کردند بدهد.
  نکته ی قابل تامل در این جریان این است اگر مخابرات ایران جهت آزمون استخدامی اقدام کند چه مشاغلی می توانند در این آزمون شرکت کنند.(قطعا رشته های مورد نیاز شرکت)
  به نظر شما هیچ فرقی نباید بین کسی که مدرک تحصیلی خود را که ۲۰ سال پیش گرفته(با توجه به شرایط سخت قبولی در کنکور در آن زمان) با کسانی که از طریق دانشگاههای مختلف و بدون آزمون و حتی بدون حضور در کلاس و حضور در محل کار گرفته اند وجود داشته باشد.
  یکی از بندهایی که مخابرات ایران برای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل گذاشته داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و داشتن حداقل سه سال سابقه ی متمادی در پست مرتبط هست.وقتی برخی از افراد چنین شرایطی را ندارند و هیچ پست سازمانی هم برای این افراد وجود ندارد چرا دوستان اقدام به کارشکنی می کنند.
  متاسفانه عدم شفافیت حوزه ی منابع انسانی در اطلاع رسانی در این خصوص نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه گره این کار را کور تر و کور تر خواهد کرد.

  1. سردبیر می گوید

   من کاملا متوجه نشدم

  2. ندا می گوید

   من نظر دوست عزیزمون رو تایید میکنم و باید شرکت کنندگان در آزمون سال ۹۲ که همه رشته مرتبط با مخابرات بودن در ارجحیت باشند و بالاخص افرادی که در مرحله آزمون کتبی قبول شدند

 21. خدادادی می گوید

  مدیریت محترم عامل شرکت مخابرات ایران
  باسلام
  احتراما با توجه به تغییرو تحول پرسنل بخش خصوصی و برقراری طرح طبقه بندی مشاغل و ایجاد قرار داد با شرکت خدمات اول به استحضار می رساند که شرط بستن قرارداد با شرکت مذکور داشتن ردیف خالی در چارت سازمانی میباشد که از نظر ما داشتن این شرط به نفع خیلی از پرسنل بخش خصوصی نمی باشد زیرا تعداد زیادی از کارهای ارائه شده به پرسنل خارج از چارت فوق می باشد و جهت ایجاد طرح طبقه بندی مشاغل پیشنهادتعریف و ایجاد چارت جدید میگردد در غیر این صورت تعداد زیادی از پرسنل کارشناس با مدرک مرتبط و با سوابق بالا متضرر می گردند و شامل طرح طبقه بندی مشاغل نمی گردند و این باعث ایجاد تنش و عدم دلگرمی این پرسنل می شود و در اخر اینکه نبودن پست سازمانی دلیل بر عدم بستن قرارداد و شامل نشدن طرح طبقه بندی مشاغل نمی باشد. با تشکر از لطف و مرحمت حضرتعالی.

 22. ندا می گوید

  با عرض سلام خدمت دوست گرامی و عزیز .بنده سال ۹۲ بعد از شنیدن خبر قبولی و طی سه ماه دوره آموزشی با هزار امید و آرزو منتظر استارت کار و عقد قرارداد مستقیم از طرف مخابرات ایران بودم که در کمال ناباوری بعد از چند ماه چشم انتظاری و پیگیری بی نتیجه به عنوان نیروی شرکتی به tct 1واگذار شدیم بگذریم که سه سال و اندی برای شروع کار به ما جا و امکانات داده نشد و به مخابرات تهران واگذار شدیم (به معنی واقعی پادر هوا بودن) ..حال که قریب به ۱۰ ماه است که با رشته مرتبط با مخابرات در شغل و جایگاه کاملا مرتبط در مخابرات ایران مشغول به کارم حتی با شرط فرزند همکار بودن و دادن یک سری مدارک معتبر به tct در طرح طبقه بندی مشاغل پذیرفته نشدم در حالی که ظاهرا همه شرایط لازم را داشته ام. در ضمن یه گله هم از مسوولان منابع انسانی دارم ، بعد از گذشت ۱۰ ماه از انتقال بنده هنوز عنوان قرارداد من همان کار و سمت قبلی من در مخابرات تهران است و ظاهرا بعد از پیگیری به همین بهانه (ناک بودن قرارداد) در این طرح پذیرفته نشدم و حال با وجود کار کارشناسی در حوزه ستادی مرتبط با رشته تحصیلیم از کمترین بهروری ممکن پرداختی(بهروری متناسب با ناک نه بهروری متناسب با مخابرات ایران) برخوردارم .با سپاس فراوان از سردبیر محترم و به امید رفع این مشکلات

 23. شرکتی بخت برگشته می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت سردبیر محترم و عزیز که ما شرکتیها اگر یک نفر از مخابرات رو قلباً دوست داشته باشیم اون یک نفر شما هستید. در رابطه با طرح طبقه بندی مشاغل که مخابرات میخواد قدمی برای ما شرکتیها برداره که همچنان مثل استخدامی سال ۹۱ غیر عادلانه ترین و بی منطق ترین روشها رو ملاک کار خودش قرار داده خود من با داشتن مدرک لیسانس حسابداری که کاملاً مرتبط است بر اثر یک جابجایی نا خواسته دو سال پیش به دبیر خانه منتقل شدم و بعد از اون هم تمام تلاشم رو برای جابجایی به قسمتهای مالی انجام دادم همه مدارک و حتی دستور مدیر عامل رو هم دارم وحتی خود مدیران هم قبول دارن که من بالاجبار به دبیرخانه منتقل شدم ولی شامل این طرح نمیشم چرا ؟ این در حالی است که نفراتی هستند به واسطه داشتن پارتی و آشنا با وجود رشته کاملا ً غیر مرتبط در قستمهای مالی مشغول بکار هستند.من از مدیر عامل و تصمیم گیرندگان تقاضا دارم که سال اخذ مدرک و رشته مرتبط رو مد نظر داشته باشند نه شغل چرا که همه ما مثل سربازی هستیم که گوش به فرمان مافوق خود در هر جبهه ای که دستور بدهند کار و خدمت می کنیم و به دلخواه ما نیست پس عادلانه نیست که به صرف شغلی که مطلقاً انتخابش با ما نبوده از این طرح جا بمانیم .با سپاس فراوان

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   دل به دل راه داره.قطع و یقین.

 24. Nika می گوید

  این خیلی درده که بیش از ده سال تو اداره امور مشتریان کار کارشناسی انجام بدی و تو تمامی جلسه ها سمینارها و همایش ها تو رو به عنوان کارشناس امور مشترکین،کارشناس CRM، کارشناس dms و کارشناس نظارت بشناسن ولی هنگام تغییر وضعیت بهت بگن شامل تو نمیشه و به عنوان پاسخگو بشناسنت…. پر زحمت ترین واحد مخابرات موبایله ولی سیار هیچ حمایتی از پرسنلش نمیکنه…..از سالها هدر دادن عمرم تو مشترکین سخت پشیمانم…..

  1. سردبیر می گوید

   مشکلی که از شما میگیرن چیه؟

 25. عدالتخواهی جرم نیست می گوید

  سلام جناب سردبیر
  شما خیلی زحمت میکشید همه ما از شما متشکریم – تصمیمی که برای نیروهای خدمات اول گرفته شده تصمیم خوبی بوده ولی اجراش ایراد داره به چند دلیل:
  ۱- کسانیکه از ماجرا خبر داشتن قبلا شغلشان را عوض کردن البته با استفاده از رابطه
  ۲-کسانیکه جابه جا شدن تا جایشان به نورچشمیها داده شود و با اینکه شغل و مدرک مرتبط داشتن ولی به علت نداشتن رابطه حقشون ضایع شده
  ۳-تمامی نیروهای خدمات اولی که همگی برای مخابرات کار میکنن چرا باید با هم فرق داشته باشن درحالی که مدرک کارشناسی مرتبط با مخابرات و سابقه بالا دارند و در اصل جهت پیشبرد اهداف و درامدزایی مخابرات کار میکنند
  ۴- میشناسم کسانیکه توی تمام قسمتهای اداره کار کرده مدرک کارشناسی مرتبط هم داره ولی اسمش نیست چرا؟ بایستی فکری به حال این افراد بشه
  من یک پیشنهاد دارم درخصوص نگهبانی نمیدانم چون اموزش زیاد دیدن کارشان مسِئولیت داره شاید حراست قبول نکنه ولی هر کسی با توجه به مدرکش جابجا بکنن تا مشکل همه برطرف بشه چون بعضی از دوستان مدرک مرتبط با یک شغل تخصصی دارن درصورتیکه یک دیپلم جای اون کار میکنه اونم همیشه مشکل داره
  بطور مثال کسی که ۲۰۲۰ کار میکنه بایستی کانفیگ تمامی مودمها تو ذهنش باشه به تنظیمات مرورگر ها و شبکه و حتی نحوه رفع خرابی سیم کشی تلفن وهمینطور تمامی سرویسهای adsl و قیمتاش مسلط باشه تا بتونه مشکل مشترکی با سطح سواد بالا رابرطرف کنه و این یک شغل کارشناسیه
  کسانیکه با مشترکین که از طیفهای مختلف جامعه هستن باسواد و بیسواد و زن و مردو…در ارتباطند و پاسخگوی مشکلات ملت هستند پرچمداران مخابرات هستند در این طرح بیاستی بازنگری صورت گیرد تا حداقل کسانیکه مدرک مرتبط با مخابرات را دارند شامل طرح قرار دهند

 26. نا اميد می گوید

  با سلام و تشکر از سردبیر گرامی
  معاونت امور مشتریان مخابرات ایران آیا ستاد نیست؟
  چطور میشه توی یک اداره ریس اداره رسمی باشه و کارشناس رسمی باشه کارشناس قراردادی باشه و کارشناس طبقه بندی نشده که هر سه نوع قرارداد یک نوع کار انجام بدن و صفر تا صد کار هم با مخابرات باشه ؟ مگه اینجا ستاد مخابرات ایران نیست ؟ !! همه شرایطی که اعلام شده بود اینجا داره چرا اجرا نمیشه؟ شما توی ستاد ایران حرف های خودتون رو هم اجرا نمی کنید وای به حال استان ها و شهرستان ها، چه اصراری به نا امید کردن و بی انگیزه کردن دارید؟!!! سردبیر گرامی اینجا همه شرایط اعلامی رو دارا هست حتی اسامی رو هم اعلام کردن ولی اجرا نکردن

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   معاونت امور مشتریان قطعا جزو ستاد است.افرادی که کار کارشناسی میکنن ستادی هستن.
   ولی اگر در همان معاونت گروهی رو در رو با مردم ، در گیشه های پاسخگویی هستن مشمول این طرح نیستن.
   این از این.
   یعنی تعریف ما و برداشت ما از این طرح تا این لحظه اینه.
   اما اینکه ما تصمیم بگیریم دقیقا نقاط برخورد با مردم را که بهترین نقاط جلب مشتری است نا امید ناراحت و مخالف بکنیم از اون حرفهاست …

   1. نا اميد می گوید

    با سلام مجدد و تشکر از پاسختان
    در بخش مورد نظر یعنی معاونت امور مشتریان مخابرات ایران افرادی که اسامی انها برای طبقه بندی اعلام شده صرفا کار کارشناسی میکنند و اصلا با مشتری رودر رو نیستن حتی کار مشابه کاملا مشابه نیروهای رسمی انجام میدن

    1. سردبیر می گوید

     میشین ستادی.

    2. نا اميد می گوید

     ولی طرح اجرا نشده حتی اسامی رو هم اعلام کردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: