مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

آقای مدیر عامل! بدون تغییر نمی توان به استقبال آینده رفت.

[box]مخابرات ما (سردبیر) -این روزها از نظر دادن پرهیز می کنم به دو دلیل.دلیل اول شخصی است. دلیل دوم نگرانی از برداشت‌های فرعی است. اما چه کنیم که گاهی زود دیر می شود و باید کاری کرد! لذا مجبور می شویم چیزی بگوییم. [/box]

مخابرات ما – برای مدیر عامل قبلی شرکت مخابرات ایران نوشته بودیم  که:

شما در زمانی به مخابرات اضافه شده اید که ما زمان زیادی را تلف کرده ایم. هر چه صبر و تحمل داشته ایم در کاسه برنامه ریزی مدیران گذشته جا داده ایم. دیگر زمانی برای صبر نداریم. باید تصمیم گرفت.

.

حالا با آمدن مهندس صدری بعنوان مدیر عامل جدید این شرکت، بنظر می رسد لازم است همین حرف را تکرار کنیم. مهندس صدری زمانی مدیریت را بعهده گرفته است که اگر به ما بگوید چند ماهی صبر کنید تا برنامه های من مشخص شود، قطعا به کما می رویم!

.

حرف زدن از آینده بدون برنامه ممکن نیست! برنامه را باید مدیران تکلیف کنند و به سمت اجرا ببرند. مدیران هم فکر! ما به مدیران نمی توانیم بگوییم همان شیوه گذشته را فعلا ادامه بدهید تا ما تصمیم بگیریم. نه نمی شود.

 

فرض کنید می خواهیم برنامه سال آینده مخابرات را به استان ها اعلام کنیم. این برنامه تا چه حدی باید ریسک کند؟ مدیر باید گاهی ریسک کند! اما  آیا مدیران فعلی می توانند این اجازه را بخود بدهند که ریسک کنند؟ وقتی از بودن یا نبودنشان خبر ندارند  چگونه می توانند ریسک کنند؟

اجازه بدهید با یکی دو مثال قضیه را روشن کنیم.

باید برنامه ایران و استانها را برای سال ۹۷ ببندیم. بر اساس برنامه قبلی باید fttx و vdsl در حجم زیاد بفروشیم تا درآمد مورد نیاز کسب شود. ولی آیا این امر ممکن است؟ برنامه مالی و درآمدی سال آینده دقیقا به دیدگاه های مدیریتی مهندس صدری بستگی دارد.

مثال بعدی: این روها همه منتظر خبرهای جدیدی از بازنشستگی تشویقی برای کارشناسی و بالاتر هستند.این چیزی نیست که بتوان به تاخیر انداخت. بلکه قبل از سال باید تکلیفش روشن شود.

مثال بعدی در مورد طرح طبقه بندی نیروهای شرکتی است. جزئیاتی از این طرح نیاز به تصمیماتی عاجل دارد که باید معاون توسعه نیروی انسانی با همراهی مدیر عامل با قدرت تمام اخذ کند. آیا در این شرایط می توان چنین تصمیمی گرفت؟

سه مثال بالا، طرح طبقه بندی نیروهای شرکتی، بازنشستگی کارشناسان و برنامه ریزی سال آینده شرکت، همه و همه، نیاز به مدیرانی همفکر با مدیر عامل دارد که کاملا در اتاق های فکر توجیه شده باشند.

اینکه مدیری دغدغه ماندن و رفتن داشته باشد و با این ذهنیت چند ماه زندگی کند، همه را فرسوده می کند.

مدیر عامل در شرایط فعلی دو راه بیشتر ندارد:

 

 • ۱- تیم مدیریتی موجود را کاملا توجیه کنند تا بر اساس برنامه های جدید به استقبال آینده بروند.
 • ۲- تیم جدیدی هم فکر با خود را معرفی کند که سریعا ما را به سال آینده پیوند بزند.

 

راه سومی هم هست که هیچ علاقه ای به گفتنش ندارم اما در شرایط اضطرار باید به آن فکر کرد.

این تیم مدیریتی تا زمان برگزاری مجمع – پایان فصل بهار- باقی بمانند و کارشان را ادامه دهند.

.

در پایان  مجبوریم خطاب به مهندس صدری بگوییم:

آقای مدیر عامل! این قفل بزرگ را از پای مدیرانتان باز کنید! اگر تغییری دارید سریعا انجام دهید وگرنه مدیران را از بودنشان مطمئن کنید تا کار بچرخد!

حتی اگر می خواهید فعلا – تا مجمع سال آینده-  دست به تغییر نزنید, باید این را به همه بگویید وگرنه سال به پایان می رسد و ما فقط زمان را از دست داده ایم. از دست دادن زمان، یعنی از دست دادن اعتماد عمومی! آنگاه کار بسیار دشوار خواهد شد.

 

 

 

 

 1. فریبرز می گوید

  با سلام خدمت همکاران عزیز بالاخص جناب پیام
  آقای مدیر عامل عزیز خیلی خوش آمدی باعرض سلام و خسته نباشید لطف کنید حساب کتاب باز نشسته ها رو زودتر انجام دهید (کارشناس ها) تا هر چه زودتر از خدمت جنابعالی مر خص شویم منتظریم تا عید نشده ببینینیم چند مرده حلاجی

  1. یاس منش! می گوید

   سر دبیر جان سلام .برای باقیات قیمت خویش منتشر کن .مبادا درباری ومتملقانه عمل کنی .

   دوست عزیز نه این مدیر عامل ونه قبلی ها بااون همه امکانات ورفاهیات وپاداش وسفر خارجی وپورسانت و………هرگز خسته نخواهند شد تا به شما رعایا خدمت کنند!”اینان از سلاله های شیفته گان خدمتند ونه تشنه گان قدرت”!!!!!!!!! .تنها تریبون ما هم همین مخابرات ماست!که به قول معروف بخاطر اینکه سایتو تخته نکنند” یکی به نعل میزنه ویکی به میخ” چکار کنه بنده خدا!
   امادرقفسه های تاریخ پر از ادمهائی مانند ما تند ومطرود!ومملو از مدیران نور چشم حکومتها!در همه نظام ها وحکومتها چنین است!
   اساس فلسفه خودی وغیر خودی در طول تاریخ همین بوده است!
   یکی را تطمیع کن ویکی را بترسان!
   جانم فدای “حسین ویاران با وفایش” که نه ترسیدند ونه تطمیع شدند ! جانانه مبارزه کردند وبه لقاء یار رسیدند!
   بد بخت همچون شخص منی که هم ترسید وهم لرزید وهم تطمیع نشد وهم مبارزه نکرد!وفقط دست نیاز بر درارباب هستی به شکایت برد!که بی تردید بخاطر این ظلم پذیری مستحقق عذاب اتشم!
   همه مسئولین مخابرات از یک پارچه هستتند!خوب وبدش!با داوری خداوند!ما را شایستگی قضاوت نیست!فقط هر انچه می انگاشتیم که حق وعدالت است !نشد که نشد که نشد!
   ما دعا”نفرین” کردیم ورفتیم زین سرا”مخابرات”
   اجر “کیفر ومجازات” بانیان “مدیران مخابرات” باشد به روز “قیامت” و آن سرا.

  2. فریدون می گوید

   باسلام
   هنوز حساب کتاب کاردانهارو تمام نکردن زیاد به دستورالعمل وگفته های اون بالایی ها که یکی دوماهه پاداسهارو پرداخت میکنن دل نبندیدوباور نکنین من گول خوردم. نود روز تمام شده هنوز از پاداش خبری نیست

 2. شیرازی می گوید

  سلام سردبیر جان
  من تا جهرمی وزیر شد پیغام دادم بابا شما که فارسی هستید هر چه سریعتر فکری به حال مخابرات درب و داغون فارس بکنید
  نوشتم که اگر میخواهید گروهی بفرستید تا این چیز ها را که میگویم تحقیق کنند
  ظاهرا گوش شنوا نداشت
  حالا به مدیر عامل جدید میگویم
  همین حالا هم دیگر دیر است
  مخابرات فارس با این مدیر عاملش و معاون شبکه اش کاری کرده اند کارستان
  بخدا کسی نیست از دست این دو نفر آسوده باشد
  شبکه مخابراتی که خدا رحمتش کند
  نیروی انسانی که دیگر چیزی باقی نگذاشته
  فقط جند نفر هستند که پاداش میگیرند
  بداد این استان برسید
  تا چند سال پیش فارس حداقل در میانه جدول رده بندی بود
  حالا بیست و نهم یعنی یکی مانده به آخر است
  آقای صدری قبل از سال جدید اگر کاری کردید که خوب
  وگرنه خیلی دیر میشود

 3. کارمند بی پناه می گوید

  آقای سردبیر سلام
  به نظر شما بودن بودن مدیر بازنشسته در راس مدیریت استان توجیه پذیر است؟؟؟؟
  ما که خدایی خسته شدیم از این مدل مدیر گذاشتن های سالهای اخیر
  به نظر میاد که آقای مهندس صدری روش
  آهسته برو آهسته بیا که گربه شاخت نزنه رو پیش گرفته؟؟؟!!!!!!!!!
  وگرنه خیلی سریع پرونده این ها رو باید جمع میکرد

  1. سردبیر می گوید

   انتقادی که صراحتا من به ایشون دارم همینه که صبر کردن تا این اندازه مشکل درست میکنه
   ولی ایشون احتمالا معتقده با عجله جابجایی نداشته باشه
   ولی حتما تغییرات داره مثل هر مدیر دیگری
   بنظرم باید برای دیدن تغییرات صبر کنیم
   ولی من با شما نظرم یکی است

 4. رحمت می گوید

  مدیرعامل جدیدایران که آمده دوباره تعدادی ازمدیران مناطق که سالهای طولانی باهرترفندی بوده اندبه تقلا افتاده اندوکارشان باج دادن به نمایندگان و……شده تامبادا عزل شوندآقای صدری خوب بایدبداند که درهیچجای جهان دیگرمدیران بالای ۸سال رانمیذارند بمانند پس بهتراست هرچه سریعتراین مدیران را تغییر دهندوازیکسری نیروهای تازه نفس استفاده نمایند

 5. فریبرز می گوید

  باسلام حدودا” ۱۰۰۰نفر کارشناس در مخابرات داریم که خدمت آنها تمام شده ومنتظر پاداش بازنشستگی هستند وهرماه تعداد آنهابیشتر میشود . این ۱۰۰۰نفر بلا تکلیف که اکثرا” مسئول می باشند حداقل با ده نفر از نظر کاری در ارتباط هستند .وقتی این هزار نفر دچار سر درگمی هستند و تمایل به کار ندارند نیرو های زیر دست و مرتبط با آنها نیز به کار علاقه ای نشان نمی دهند . وعملا” حداقل ده هزار نفر نسبت به کار بی تفاوت هستن که این یعنی پس رفت مسئولین اگر برای بقای مخابرات آمدن باید سریعا”نسبت به بازنشستگی افراد فوق اقدام کنند و این لشگر خدمت تموم شده منتظر پاداش را آزاد کنین واگر به فکر آینده شرکت نیستن که هیچ

  1. پیام می گوید

   سلام تهدید نکن. وقتی پول نیست. چی میشه کرد.درضمن هیچکس سرگردان نیست ؟!!

  2. نا امید از دریافت1 می گوید

   فریبرز جان سلام” بر در ارباب بی مروت دنیا!!!!!! چند نشینی !!تا که خواجه کی بدر آید.!!!من هم مثل شما ار فروردین ۹۵ مشمول بخشنامه بازنشستگی می شدم ! اگر حضرات متفکر واندیشمند ما !اعم از مدیر عامل! معاونت های مالی ومنابع انسانی ان را ابلاغ واجرا مینمودند! من نیز ۱۰۰ میلیون پاداش می گرفتم ! اما دیدیم که تراوش اندیشه انها جز به خیانت به طیف ما کارشناسان! به نتایج دیگری ختم نشد! گرچه نورچشمی ها! در سال ۹۵ و۹۶ زیر چتر کاپیتالاسیونی بخشنامه سال ۹۲ ومجوز های ماخوذه !تمامی ۱۰۰ میلیون پاداش را نقدا” از مخابرات ایران گرفتند! از دست پر برکت دولت مرد متدین ما !جناب …..!مردی اینده دار!با پاهائی بر گلوی کارکنان مظلوم مخابرات ایران وسراسر کشور!هوشیار باشید بخشنامه اگر هم ابلاغ بشود در بطن خود جز ظلم وتضییع حقوق حقه بسیاری از همکاران را در بر نخواهد داشت!ومن نامیدانه ومایوس از عملکرد این مدیران ناصالح !عطا یشان را به لقایشان بخشیدم وبا اندیشه ای سرخورده وامید به رحمت الهی وجزای ایشان از شرکت جدا شدم!ما رعایائی بیش نیستیم !کارگرانی هستیم که فقط برای حمل متاع ومنافع ایشان در خدمتشان هستیم . آیا این دستاورد اندیشه متدینین ومعتقدین به نظام اسلامی و سایه گسترده عدالت ان بر سر ما کارگران مخابرات است!؟؟سر دبیر محترم لطفا” منتشر نمائید.

  3. یکی بود یکی نبود می گوید

   فقط در خراسان رضوی اگه اجرا بشه نزدیک ۴۰۰ نفر بازنشست میشن

 6. ناشناس می گوید

  آفرین مطالب خوبی گوشزد شده ، ای کاش از تصمیم گیران یکی با تامل آنرا بخواند وبه بقیه ضرورت تصمیم گیری سریع را یاد اوری کند

 7. ناشناس می گوید

  سلام و افرین بر شما سردبیر فهیم و دلسوز که موضوع بازنشستگی کارشناسان را با جدیت دنبال میکنید خداوند به شما خیر دهد که دنبال رفع مشکل همکاران هستید

  1. سردبیر می گوید

   حتما همینطوره
   خیلی هم به فهم و درایت من بستگی نداره!!!!!
   ولی جدیتش درسته!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.