مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

گزارشی از اجرای طرح طبقه بندی در استان ها.

[clear]

مخابرات ما (سردبیر) – امروز طبق قولی که داده بودم به بررسی وضعیت اجرای طرح طبقه بندی در چند استان پرداختم. ساعت‌ها با متولیان این طرح صحبت کردم.

ابتدای صبح شنیدم در چهار استان کار دسته بندی اطلاعات و اصلاحات رفت و برگشتی کامل شده و برای عقد قرارداد آماده است. یعنی برای عقد قرارداد به خدمات اول ارجاع شده است.

تمامی کسانی که طرف گفتگوی من بوده اند کاملا دوستانه و صمیمانه و صادقانه حرف می زدند. در تمام این گفتگوها حس کردم نگرانی اصلی و اساسی آنان از زمانی است که کار تمام می شود, به داخل استان خود برمی‌گردند و حالا باید با اشکالات و تبعات طرح روبرو بشوند.

معنی حرف من این است که این افراد ترجیح می دهند آماده سازی اطلاعات اندکی بیشتر طول بکشد تا اینکه در جایی اشتباه کنند و یا اینکه افراد مشمول را درست تشخیص ندهند.

ای کاش این طرح ساده و سر راست بود. مثلا تمامی کارشناسان مرتبط را در بر می گرفت. سپس بر اساس چارت سازمانی هر استان تعدادی انتخاب می شد.

ضمنا نکته قابل تامل در طرح این است که هر استان ویژگی های منحصر بخود را دارد. این ویژگی ها در شکل قراردادها، یا بکارگیری افراد خارج از موضوع  قرارداد کار را آنقدر پیچیده کرده است که برای استان ها هم  تصمیم گیری مشکل شده است. مثال می زنم:

امور مشترکین مشمول طرح نمی شود. اما اگر مخابرات استانی، تعدادی از کارمندانش را در بخش مشترکین بکار گرفته باشد تکلیف چیست؟

سالن دستگاه مشمول طرح نیست. اما اگر تعدادی از کارمندان قدیمی مخابرات شیفت بدهند چه باید کرد؟

تایپ و ماشین نویسی شامل طرح نیست اما اگر تایپیست با قرارداد تایپ، در حسابداری مشغول کار باشد چه؟

می بینید که صرفا با یک عنوان کاری، یا یک جمله نمی توان در مورد آینده افراد تصمیم گرفت.

برخی استان ها کارهای جالبی انجام داده اند. یکی کمیته ای از افراد تصمیم گیرنده تشکیل داده است تا در طول یک هفته به دقت بر روند امتیازدهی به افراد نظارت کند بطوریکه هر امتیازی بدلیل درستی کم یا زیاد شده باشد.

به من می گویند: ممکن است ردیف های خالی کم باشد. لذا کار به انتخاب از میان این کارشناس ها برسد. ممکن است کسی با نیم امتیاز انتخاب شود یا برعکس حذف گردد. پس باید در روند امتیازدهی بسیار دقت کنیم.

هر استانی برای حل مشکلات خاص خودش شیوه ای منحصر بفرد بکار برده و با مخابرات ایران به تفاهمی رسیده است. بمن اجازه بدهید از این چیزها حرفی نزنم.

برخی استان‌ها کارشان آماده است.برخی یکی دو هفته ای کار دارند و بعضی عمدا صبر می کنند. همه اینها برای کارشان توجیهی داشتند. ضمن اینکه هیچکدام کارشان عقب نبود. خوشبختانه چنین نبود که کارشان گره خورده باشد و زمان زیادی نیاز داشته باشند.

البته نیروهای شرکتی عجله دارند. این عجله قابل درک است. این ها می خواهند تکلیفشان زودتر روشن شود. اما این کار برای اولین بار در مخابرات اجرا می شود لذا سختی های خود را دارد.

نمی خواهند کسی جا بماند. البته همیشه می شود اصلاحاتی انجام داد ولی دلهره اولین ها حتی کارکنان باتجربه و قدیمی را به وسواس انداخته است.

بمن اجازه بدهید در پاسخ به کامنت‌ها به مسائلی اشاره کنم که نمی توانم در مطالب بنویسم. من منعی برای نوشتن آن ندارم! اما ممکن است به ضرر نیروهای شرکتی تمام شود. مثلا استان الف برای حل مشکلش در مذاکره با مخابرات ایران به راه حلی دست پیدا کرده است که منحصر بخودش است. این‌ها را در کامنت‌ها به شما خواهم گفت. مطمئن باشید.

به هر حال بزودی این کار پایان پیدا می کند.آنچه من در استان ها دیدم فاز آخر کار است. اکثرا افرادشان هم مشخص شده و بدنبال ویرایش نهایی یا جمع آوری نمرات نهایی هستند.

 

 1. هرمزگانی می گوید

  سلام سردبیر مهربون و پیگیر
  پیشاپیش عیدتونم مبارک باشه و ان شالله که سال اینده سر شار از شادی و انرژی و موفقیت برای خودت و خانواده محترمت باشه و پر از خبرای خوب
  از هرمزگان چ خبر ؟
  خبری دارین در چ مرحله ای هستن ؟
  تا کی باید تعیین تکلیف بشه
  راستی تا یادم نرفته ی دست مریزاد بگیم به مدیر منطقه و مدیر مالی که عیدی و حقوق های ما رو کامل پرداخت کرده اند. و ان شالله ک سال های اتی همین روند ادامه داشته باشه
  ممنونم و موفق باشید.

 2. محمدرضا می گوید

  با سلام و احترام
  خسته نباشید سردبیر عزیز
  آخرین خبرهایی که از آذربایجان شرقی دارید رو به ما هم بگین لطفا . ممنون بابت زحمت هاتون

  1. سردبیر می گوید

   محمدرضا جان
   ۵۰ درصدش حله.برای ۵۰ درصد دومش تلاش میکنم
   مطمئن باش بزودی شرایط باز میشه

 3. ناشناس می گوید

  سلام به سردبیر خستگی ناپذیر مون ، انگاری جنب و جوش درباره طرح طبقه بندی خوابیده ، همه جا سکوت و کماکان بی خبری مطلق و این شرایط آزار دهنده هست برای نیروها شرکتی ، طبق شنیده ها این طرح از ۹۶/۱۱/۰۲ از طرف مهندس دیانی به تمام استان ها ابلاغ شده اما فقط انگاری چند استان به خودشون جنبیدن و سعی کردن کارها ابتدایی این طرح رو این طرف سال انجام بدهند تا نیروهاشون در اون طرف سال تکلیف شون مشخص بشه ( تهران، زنجان ، قزوین ، سمنان ، مازندران و خراسان رضوی ) اما بقیه استان ها چه کردن نه نیروها می دانند نه که شما تونستید خبری از استان های دیگه بگیرید ، در استان ما یک روز میگن لیست رفته ، یک روز میگن اصلا لیستی رد نشده ، یک روز میگن اصلا هیچ کس شامل طرح نشده ( شما بودید باور می کردید ! ) خلاصه یکماه با تمام استرس هاش گذشت ، سردبیر جااان ، تو رو به خدا یک اطلاعات شفاف از تک تک استان ها ،درباره این طرح با ذکر نام استان ها و اقداماتی که انجام شده منتشر کنید که لااقل نیروهایی که در هر استان هستند بدونند چه خبره ، ممنون از صبوری شما و اینکه با جان و دل سنگ صبور نیروهای شرکتی مخابرات هستید

  1. سردبیر می گوید

   خیر میگیریم.
   بالاخره کسی نیمیتونه سردبیر شما رو تا ابد پشت در بسته اطلاعات نگه داره

   1. ناشناس می گوید

    مرررسی ، سردبیر جااان برای همین جایگاهت تو قلب تک تک ماست ، منتظر خبرهاتون هستیم بی صبرانه

    1. سردبیر می گوید

     همراهی با شما افتخار منه

 4. محسن می گوید

  باسلام وخسته نباشید خدمت سردبیر محترم و همه زحمت کشان سایت مخابرات ما
  الحمدالله جناب مهندس صدری تصمیمات خوبی رو در مورد حقوق و عیدی و….. گرفته و اجرا میکنن از ایشان متشکریم اما خواسته واقعی ما نیروهای بخش خصوصی (خدمات اول وشسکام و…) اجرای هرچه سریعتر طرح طبقه بندی و نظارت کامل بر اجرای این طرح می باشد. چرا که دست اندرکاران اجرای این طرح آنچنان چراغ خاموش و مرموز رفتار می کنن که اکثریت قریب به اتفاق همکاران دچار یاس و ناامیدی شده اند و زمزمه اغلب شان این است که این طرح نیز مثل امتحان سال ۹۱ گزینشی و فرمایشی است علی الخصوص که بچه های شهرستانهای تابع با ناامیدی بیشتری پیگیر اخبار می شوند. سردبیر عزیز می دانم که پیگیرهستید و از زحماتتان در این راستا سپاسگزارم، اما چه کنم وقتی با همه بلاهایی که در این مخابرات بر سرم آمده نا خودآگاه دل و دستم می لرزد وباز یاد سایت مخابرات ما می افتم. به ما بچه های قراردادی که قبل از واگذاری مخابرات حقمان را ضایع کردند و قراردادهایمان را سر به خود لغو کردند و همچنین در مصاحبه فرمایشی بعد از امتحان سال ۹۱ آنچنان عید مان را غمبار نمودند، حق بدهید که بترسیم از غمی دوباره، چرا که عیدنوروز در راه و باز هم کورسوی امیدی در قلوب ما تابان است، از شما که به نوعی زبان بچه های زحمت کش بخش خصوصی مخابرات خصوصی شده هستید خواهش می کنم پیام رسان همه ما باشید و شرایط موجود را به مسولین این طرح توضیح دهید. به خدا دیگر آن جوان ۱۳ سال پیش نیستم که با امیدی سراب گونه دلخوش کنم و همه نا ملایمتیها را مصلحت و خواست خدا بدانم . از اینکه مزاحم وقت شما و همه خوانندگان شدم عذرخواهی می کنم اما در لرستان ومخصوصا شهرهای تابع دلهره و اضطراب حاکم است. لرستان را نیز دریابید. حق یار همه

 5. خدمات اول خراسان شمالی می گوید

  با سلام و درود فراوان خدمت سردبیر زحمت کش….
  جسارتا میشه خواهش کنم لطف بفرمایید از استان خراسان شمالی هم خبری بگیرید و پیگیر باشید که چرا باز هم لیست فرستاده شده به مخابرات ایران برگشت داده شده ؟
  خبرای ضد و نقیض شنیده میشه ..شنیدم عده ای گفتند که قراره فقط لیست نیروهای مالی فرستاده بشه…و از جای دیگه شنیدم که بعضی نیروهای فنی چینش شدن و اسامی رد شده و بعضی بی دلیل حذف شدن…ولی اوضاع بقدری اینجا امنیتی شده که آدم فک میکنه قراره آپولو هوا بشه یا اورانیوم غنی سازی بشه!!!!!هیچکس خبر موثقی نداره و هیچکس اطلاعاتی نمیده به آدم…میشه شما هم پیگیری کنین…بازم ممنون

  1. سردبیر می گوید

   در همه استانها وضع همینه متاسفانه.
   حالا ما هم باید در این شرایط اطلاعات بگیریم و به شما برسونیم. وای که چقدر مشکله!

 6. بانوی شرکتی می گوید

  سردبیرجان ضمن تشکر ویژه از شما تورو خدا یکم بیشتر تلاش کنید واسه اینکه لیستها ارسال بشه

  اصفهان که ملا انگار خبری نیست

  اگه امسال تکلیفمون مشخص نشه تو تعطیلات کلا یادشون میره و باز میشه همون آش و همون کاسه

 7. محمد می گوید

  سلام ببخشید‌ اگه قرار هست طبقه بندی اجرا بشه چرا تو‌ بعضی استانها قرارداد ۹۷ را با همون گروه شغلی سال قبل برای همه همکارا با شرایط یکسان فرستادن؟

  1. سردبیر می گوید

   محمد جان
   این مشکلی ایجاد نمیکنه
   الان عملا مشخص نیست قرارداد شامل چه کسانی میشه و از چه زمانی شروع میشه
   نمیشه افراد را حتی یک روز بدون قرارداد نگه داشت.

 8. نسیم می گوید

  سلام و درود خدمت همکاران عزیز و سلام ویژه به همراه خسته نباشید خدمت سردبیر گرامی
  و یک سوال تکراری همراه با شرمندگی : از استان آذربایجان غربی چه خبر؟ 😒، هیچی؟ 😭

  با اجازه تون یک بیت شعر هم در وصف حال بچه های شرکتی ارسال میکنم،
  شاعر میفرماید:
  ستاره خفت و شباویز خفت و شبرو خفت
  منم که شب همه شب بی قرار خویشتنم
  تفسیر :
  ۱)همه ی کارمندا با خیال راحت خوابیدن، چون حدافل تکلیف کارو قراردادشون معلومه.
  ۲) شرکتی های بیچاره خواب و آسایش ندارن ، چرا که فکرشون مشغوله و حداقلها رو هم ندارن .

  1. سردبیر می گوید

   نسیم خوب من
   بی دریغ در پی آرامش شمایم.
   باید بگویم بدون تعارف با نا آرامی های شما نا آرامم. با بد خوابی های شما بی خوابم.
   ولی فردایش بدنبال یک راه حل هستم.
   اما دیگران نیز دردهایی دارند که شب ها نمی خوابند….

   1. نسیم می گوید

    کاملا درسته و اینو قبول دارم که حداقل تو جامعه ی ما اکثر مردم مشکلات خاص خودشونو دارند. انشالله مشکلات همه حل بشه. ولی برا ما دیگه مثل مرگ تدریجیه ، خداییش بیشتر از ده ساله که با خبرهای مختلف دلخوش شدیم و بعدش هیچی. روزهای خیلی سختی داشتیم. خدا کنه حداقل آخر عمری کمی وضعمون بهتر بشه. نگید جوونید. سن شناسنامه ای و ظاهر شاید .. ولی اندازه ی آدم ۱۰۰ ساله از درون خسته و درمانده ایم. نه تو شهرهای ما کار دیگه ای پیدا میشه که ول کنیم بریم این مخابراتو. نه کاری از دستمون برمیاد تا این وضعو بهتر کنیم. منتظر معجزه ای از طرف خداییم … 😧
    یکی از لطفهای خدا هم وجود شماست جناب سردبیر. ممنون که به حرفامون گوش میدین و به فکر مایید. انشالله به تمام خواسته هاتون برسید .

 9. مجید می گوید

  سلام خسته نباشید شماکه زحمت همه چی رو کشیدین نمیگین قرارداد از کی بسته میشه (خراسان رضوی)تا دیگه خیالمون راحت بشه بگین دیگه

  1. سردبیر می گوید

   واقعا نمیدونم.من هیچ تاریخی نیمتونم براش بگم

 10. ناشناس می گوید

  سلام به سردبیر محبوب مخابرات ما ، از اونجایی که بحث داغ مخابرات همین موضوع هست میشه همین عنوان رو به صفحه اول منتقل کنید با گذاشتند شماره یک یا با افزودن دنباله مباحث مطرح شده درباره طرح طبقه بندی مشاغل یا هر عنوان که خودتون صلاح می دونید ، فقط به استانی بودن قضیه تأکید بشه که همه همکارهای شاغل در استان ها بدونند که باید اونجا دنبال مطالب خود باشند با تشکر از زحمات شما سردبیر دلسوز و غمخوار بی منت نیرو های شرکتی
  راستی درباره استان ما خبری دستتون نیامد تا ببینیم این طرح به کجا رسیده ؟؟؟؟ کاش لااقل اسم استان هایی که لیست اولیه رو ارسال کردن را می گذاشتید تا همکارها از نگرانی در بیان من می دونم بهشون چی میگذره ؟ منتظر خبر ازتون هستیم

  1. سردبیر می گوید

   ببینید.
   من همه تلاش خودم رو دارم میکنم که این امر با تغییر مدیر عامل نره ته صف.
   فراموش نشه.
   برای رسیدن به این هدف هر نوع فشاری را که لازم باشد به آقایان می آورم.
   تاکید میکنم
   هدف یک استان نیست اگر بتوانیم جریانی راه بیندازیم اکثر استانها با هم انجام خواهد شد

   1. ناشناس می گوید

    سلام ممنون ، همه ما می دونیم که شما پیگیر هستید و بدونید قدردان زحماتتون هستیم ، فقط اسم استان های که لااقل لیست اولیه شون تهیه شده رو بگید ، طبق مطالبی که خوندم بعد از مخابرات ایران (تهران ) ، زنجان ، قزوین و سمنان و مازندران و خراسان رضوی لیست هاشون انگاری نسبتا تنظیم شده ، بقیه استان ها رو هم اگر خبری دارید اسم ببرید تا بدونیم به کجا رسیده این طرح ممنون از صبوری شما و حسن توجه تون به ما همکارهای شرکتی ، واقعا افتخار می کنیم که سردبیر مثل شما داریم

    1. سردبیر می گوید

     سلام
     چشم
     تمامی استانها حداقل یک بار لیست داده اند به تهران
     حداقل یک بار از مخابرات ایران آمده اند به استانها و لیست ها را دیده اند.
     واقعا تلاش کردیم استانها را به تحرک واداریم در این هفته هم باز سراغ استانهای دیگر می رویم

 11. شرکتی می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  طبقه بندی تو چه مرحله ای هست؟اسامی تا کی نهایی میشه؟از کی اجرا میشه؟

  1. سردبیر می گوید

   یک جریانی راه انداخته ایم امیدوارم بسرعت نتیجه بدهد تا همه از خواب بیدار بشن

 12. ناشناس می گوید

  سلام و خسته نباشید از تبریز چه خبر سردبیر عزیز ؟ (طبقه بندی)

 13. شرکتی می گوید

  سلام
  سردبیر غزیز یکی از شرایط طبقه بندی داشتن ۳ سال سابقه کار است .
  اگر کسی که ۱۲ سال در سالن دستگاه کار کرده ( سالن دستگاه شامل طرح نمی شود و گویا کار کارشناسی نیست ) و ۲ سال است طبق تصمیم اداره به قسمت ستادی منتقل شده است آیا شامل طرح میشود ؟ آیا سابقه کار چنین فردی ۱۴ سال محاسبه میشود سا ۲ سال ؟

  1. سردبیر می گوید

   سابقه کارش ۱۴ سال محاسبه میشه
   در حقیقت ۱۴ سال سابقه داره
   شرط بعدی اینه که از اول سال ۹۶ (یا در شرایط فعلی) در همان شغل مرتبط باا مدرک در حال کار باشه
   بهمین دلیل شامل این فرد میشه و نباید نگران باشه

 14. مجید می گوید

  سلام مهندس میگن لغو شده طرح درسته

 15. سردرگم می گوید

  سلام سردبیر
  من همچنان سردرگرمم.
  من منتظر پاسخ دو تا کامنت که تو اسپمهاتون بود باشم؟ یا دوباره واستون ارسال کنم؟ یا عدم پاسختون به مفهوم اینه هنوز جوای براش ندارید و در حال پیگیری هستید؟

  1. سردبیر می گوید

   ********تمام کامنتهای شما را اینجا جمع کردم و جواب میدم.*****
   با سلام
   سردبیر گرامی ی سوالی دارم که چند روزه فکر من و همکارانم رو مشغول کرده و هممون مدام داریم می یام اینجا تا جوابشو متوجه شیم.
   ببینید سایت ۲۰۲۰ خراسان رضوی-مشهد داخل مرکز مخابرات هست و مسئولان رسمی مخابرات هم چند نفرن که همونجان.حالا ما می خوایم ببینیم شرکتهای tct که شرایط لیسانس مرتبط با مخابرات رو داشته باشد و تو این سایت باشن براشون طبقه بندی اعمال می شه؟؟؟؟ضمنا ما نمی دونیم الان به این میگن برونسپاری کامل یا نه.
   پیشاپیش از پاسختون ممنویم

   ***
   درسته جدا سوال پرسیدم اما تو این کامنت هم چند تا سوال ایجاد شده.ممنون می شم جواب بدید سردبیر(ببخشید ی کم طولانیه)
   ۱-ببینید به ۲۰۲۰ کلا می گن پاسخگویی؟ حالا فرقی نمی کنه فرد در اونجا داره دقیقا چه کاری انجام می ده؟ مثلا ما تو ۲۰۲۰ خراسان رضوی چند جور شغل داریم.ی پاسخگوی تلفنی هست که به شرکت پیمانکار خارج از مرکز مخابرات واگذار شده است(که می ره کنار).در سایت ۲۰۲۰ که در داخل مرکز هست ی واحد پیگیری تلفنی مشکلات مشترکین، واحد نظارت، واحد دفتر خرابی adsl، واحد آموزش، واحد ارزیابی نیروها و واحد رسیدگی به شکایات که در مجموع به همه اینا گفته می شه پشتیبانی ۲۰۲۰.با این اوصاف اسم اینا هم میشه پاسخگویی؟؟؟
   ۲- طرح طبقه بندی که اجرا بشه اگه بعد از اجرا . پست و محل فعالیت فرد تغییرات وجود داشته باشه ، براش دوباره با شرایط جدید با پست جدید طبقه بندی می شه؟
   ۳-طبقه بندی فقط برای هرکس که در هرجا فعاله اعمال می شه یا می بینه کجا پست خالی برای یک نفر مرتبط با رشته اش وجود داره و اونو به اون مرکز و پست شغلی انتقال می ده؟

   1. سردرگم می گوید

    سلام سردبیر.دیدم دو هفته شده گفتم ی یادآوری کنم واسه جواب سوالام.ممنونم

    1. سردبیر می گوید

     تمام این سوالات را باید مخابرات استان جواب بده.مخابرات ایران جواب بده.
     اما نتیجه تحقیقات من نشون میده که نگاه به ۲۰۲۰ همان پاسخگویی است و شامل طبقه بندی نمیدونن.
     این دلیل نمیشه که من قبول داشته باشم.
     شما میتونید دلایل خودتونو بنویسین من منتشر میکنم

 16. مجید می گوید

  سلام به سردبیر خستگی ناپذیر برنامه هفته بعدم اعلام کنید تا بدونیم اخرش چی میشه ولیستها به کجا میرسه وقردادها از کی به نیرو ها میرسه ممنون

 17. امیدوار می گوید

  سلام از اردبیل هم یه خبر بفرمائید

 18. آرام می گوید

  سلام مجدد ،خداقوت :
  میشه برنامه هفته بعدتون رو بذارید معرفی استانهایی که لیستشون اومده تهران باذکر نام اونا؟ویه آمار بگیرید که آیا زمان مقررشده برای این کار ومهلتش تاکی هست ؟ ممنوووون .

 19. powerman می گوید

  سلام وقت بخیر.صرفا جهت یادآوری برای بار چهارم.از لرستان چخبر؟باتشکر.سردبیر جان مثل اینکه مدیران لرستان شما هم مثل ما که چندین سال دارن سرکار میذارن شما هم سرکار گذاشتن

  1. سردبیر می گوید

   نه.هنوز راهی برای ارتباط پیدا نکردم.بنده های خدا مشکلی نداشتن

   1. powerman می گوید

    ببخشید اینو میگم اما فکر نکنم راهی هم پیدا کنید.در ضمن من شنیدم این طرح بخاطر اعتراضات دارن کنسلش میکنن درست یا خیر؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: