مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سردبیر سلام میکند- سلام بر مسئولان شورای عالی تشکل های کارگری مخابرات و انجمن های صنفی استانی.

[box]مخابرات ما – انجمن های صنفی و شورای عالی این انجمن ها در لحظه تصمیم است لذا باید مراقب باشد….[/box]مخابرات ما- انجمن های صنفی مخابرات استانها، در شرایطی بسیار دشوار فعالیت خود را آغاز کرد. آن هم در موقعیتی که انجمن صنفی مخابرات ایران می خواست جایگزین تمامی انجمن های استانی شود.

شورای عالی تشکل های کارگری، برآیند تمامی انجمن های صنفی است. این شورا با اقتدار خوبی کار را شروع کرد و صد البته حمایت رسانه ای و کمک عناصر بیرونی به این اقتدار کمک کرد تا در آخرین فاز، مذاکره ای با مدیر عامل وقت داشته باشند.

کار خوب شورا این بود که برنامه کارش را اعلام کرد. این برنامه در حالتهای مختلف اجرا می شد حتی زمانی که دیگر مذاکرات به بن بست رسید و بطور رسمی اعلام شد که مدیر عامل وقت مخابرات قصد ندارد به نمایندگان کارکنان پاسخ بدهد، این برنامه ها دنبال شد.

وقتی مذاکرات به بن بست رسید شورای عالی به نمایندگان استانها تکلیف کرد ابتدا برای یک گردهمایی اعتراضی در استانها بدنبال اخذ مجوز باشند. اما بدلیل شرایط دشوار کشور در این زمان, همه می دانستیم دریافت مجوز بسیار دشوار خواهد بود. چنین هم شد. استان ها نتوانستند مجوز بگیرند.

این دوستان احتمالا پس از این مورد، می خواستند همکاران در محل کارشان دور هم جمع  شوند.

چرا به این موضوع اشاره کردم؟ دلیلش واضح و روشن است. کسانی که هنوز هم در اطراف مدیر عامل جدید حضور دارند ممکن است فکر کنند حرکت شورا به بن بست رسیده در حالی که واقعا چنین نیست.

نهایتا قرار بوده است در روز ۸ بهمن ماه, شورای‌عالی و کارکنان، در صورتی که با مخابرات به نتیجه نرسند تجمعی اعتراضی داشته باشند.

در این فاصله اتفاقات بزرگی در مخابرات افتاده است. مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره تغییر یافته اند. سیاست ها قطعا عوض شده است. برای علم و آگاهی از این سیاست ها حداقل باید فرصتی داده شود. هم به مدیران، هم به کارکنان، هم به اعضای شورا و انجمن های استانی.

اینک شورا بر سر دو راهی بزرگی است.

اگر به برنامه قبلی خود عمل نکند، ممکن است مدیران قدیم مخابرات که هنوز هم سیاست نیروی انسانی را می چینند، آن را به حساب کم توانی شورا بگذارند. ضمن اینکه در آینده چه کسی می تواند دوباره همکاران را به نقطه شروع بیاورد؟

اگر به برنامه اش عمل کند، ممکن است گروه اعظمی از کارکنان این اشکال را به آنان بگیرند که چرا فرصتی برای شناخت مدیران جدید ایجاد نکردند. حتی برای مدیران جدید جای گله خواهد بود که شورا بدون اطلاع و هماهنگی آنان دست به این اقدام بزرگ و پر خطر زده است.

.

حالا شورا در سر دو راهی بزرگی قرار دارد. این بار اقدام شورا برگشت پذیر نخواهد بود. یعنی هر شیوه ای را دنبال کند عواقب زیادی خواهد داشت.اجرای تجمع در وضعیت فعلی کشور  دشوار خواهد بود … اگر اجرا نشود حرف های دیگری گفته خواهد شد.

بنابراین نظرات شما می تواند در این میان راهگشا باشد. ما ضمن تشکر و سپاس از زحمات اعضای شورایعالی تشکل های کارگری مخابرات و انجمن های صنفی استان ها، نظرات اعضای سایت را به آنان هدیه می کنیم.

لطفا نظرات خود را در این باره بنویسید تا راهگشای اعضای شورا باشد.

 

 1. ناشناس می گوید

  سلام بنده ۲۷ سال خدمت دارم زمان دولتی وقتی کارشناسی میگرفتی گروه شغلی ۱۶ شامل حالمون میشد متاسفانه از زمانی که خصولتی شدیم وقتی لیسانسم را ارائه دادم به من گروه ۱۲ دادن یعنی ورود یه نیرو به شرکت با مدرک لیسانس ۱۲ می باشد که نیروهای جدید الاستخدام سال ۹۲ با بنده که سال ها تجربه کسب نمودم با نیروی ۴ سال خدمت یکی هستم تا کی مدرک گرایی ، همه میدانیم تجربه بالاتر از علم است این نهایت بی انصافی و بی عدالتی است که من را با یه جوان خام ۴ سال سابقه یکی میدانند همه در سازمان های دیگر آخر خدمتشون ارتقا پیدا میکنند ما پسترفت میکنیم لااقل گروه ۱۲ برای تازه وارد ها باشد ما را همان گروه ۱۶ حساب کنید ممنون میشم به گوش مسئولان برسانید پیروز و موفق باشید.

 2. بهنام می گوید

  با سلام اینجانب نیز بواسطه اولین حرکت مثبت مدیر عامل جدید در قول وعملش در پرداخت حقوق سر موعدی که امر کرده بودند بر فرصتی به ایشان است.وهمچنین بواسطه آنکه دیگر قسط مخابرات به سازمان خصوصی سازی پایان یافته است ودیگر بهانه نداری در عمل بی معنی است تصمیم گیران اصلی و مدیر عامل محترم جدید نیز باید تحولی ایجاد کنند زیرا پرسنلی که دارای تجربه است و چرخ مخابرات را میگرداند دیگر انگیزه ای با این دریافتی ندارد وبلافاصله به ۳۰ سال برسد به فکر فرار است( بازنشستگی) در حالیکه همه می دانیم به کار بعضی از پرسنل کماکان نیاز است مگر آنکه دریافتی فرق کند به امید تغییر و تحول

 3. همکار شاکی می گوید

  با سلام خدمت همکارا ن شاغل وبازنشسته بنظر من باید صدای اعتراض درخواستهای قانونیمان را با صدای خیلی خیلی خیلی بلند به گوش دولت ..نمایندگان مجلس .اعتماد مبین و ……برسانیم ما بارها با متانت ودوستانه خواسته های خود را اعلام کردیم و گوش شنوایی برای این کار وجود نداشت .باید همانند ناارامی های اخیر بدون صدمه زدن به اموال مخابرات صدای اعتراض خود رابرای صدمین بار به گوش کسانی که کوششان سنگین است وخواسته های مارااز یک گوش گرفته واز گوش دیگر خارج مکنند برسانیم و تعلل لازم نیست همه کسانی که در راس شرکت هستند از مشکلات ما با خبر هستند و وقت کشی دیگر کافیست

 4. زنجان-فخر الدین احمدی می گوید

  با سلام
  دیگر نیازی به وقت کشی نیست مدیر عامل و اعضای هیات مدیره آیین نامه سال ۹۰-۸۹ را مطالعه وسریعا اجرا نمایند . در ضمن خواست شورا و کارکنان چیز دیگری نیست

 5. آ و ب می گوید

  آن.. بد قول عهدشکن را که عملکرد منفی اش را در انتصاب آقای دی.. و کاهش پاداش دیده بودیم، دو ماه مهلت دادیم. انصاف نیست که مدیر تازه رسیده را مهلت ندهیم. پیشنهاد میکنم تا قبل از هشتم بهمن نشستی با ایشان داشته باشند و با توجه به نتایج آن تصمیمات جدید گرفته شود. البته با بخشی از نظر همکار ناشناس مان هم موافقم. طرف حساب ما مدیرعامل نیست. طرف ما سیاستگذاران کلان هم نیستند. چرا که ایشان اجرا کننده منویات رهبری در مورد اصل ۴۴ بودند و مطابق نظر ایشان این واگذاری باید انجام میشد( و به همین ها هم باید داده میشد) که شد. و این برگشت ناپذیر است. طرف ما سهامدارانی هستند که برای خرید مخابرات هیچ آورده ای نداشتند! ما از ایشان میخواهیم اکنون که بیش از هشت ماه از سررسید آخرین قسطشان گذشته است و از سال آینده چیزی حدود هزار میلیارد تومان سالانه در جیبشان خواهد بود قطره ای از آن را به پای وعده ها و در باغ سبز نشان دادن هایشان بریزند. که اگر چنین نکنند ریشه ی این درخت کهنسال شاخه خشکیده ی برگ ریخته نیز خواهد خشکید.

  1. سردبیر می گوید

   لطف کردید نظر دادید

 6. خويشتن دار می گوید

  همکاران عزیز سلام
  همانطور که یکی از شما فرموده اید
  در این اعتراض نقطه مقابل ما مدیرعامل محترم و جدید شرکت مخابرات ایران نیستند بلکه دولت و مجلس باید جواب ما را بدهند و مشکل ما را حل کنند.
  ممکن است برای دوره ای مدیرعامل بیاید و حقوق را سر وقت و یا آیتمهایی را بطور موقت اضافه کند ولی این موقت است و در شرایطی دیگر دوباره قضیه باز می گردد بهمان شرایط اولیه ولی با یک سطح حقوقی پائین تر.
  کارمندان جزو دارایی های منقول و غیرمنقول شرکت مخابرات ایران مثل کابل و سوئیچ و ساختمان و زمین نبودند که بتوان آنها را بهمراه بقیه دارایی های یک شرکت فروخت. بلکه کارمندان دولت همگی شرایط یکسانی داشته اند و می باید با آنها بطور مساوی برخورد کرد. خیلی از همکارانی که ما با آنها استخدام شدیم هم اکنون در شرکت دولتی زیرساخت در حال کار هستند و نباید بین ما اختلافی باشد.
  پس لطفا اعتراضات خود را محدود به اینکه حالا یه پولی به برخی بدهند و مثلا بازنشسته شان کنند و یا اینکه برخی از رفاهیات را پرداخت کنند و تمام نباشد. بلکه اعتراضات با افق بازگشت به شرایط دولتی با همان شرایطی که کارکنان شرکت زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران دارند باشد.

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   مبنای خواسته های شورایعالی کاملا مشخص بوده
   اونا حرف جالبی میزنن: اجرای همان سند حقوق و دستمزد سال ۸۹-۹۰٫
   بقیه حاشیه هاست

 7. ناشناس می گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم آیارفاهیات بازنشستگان ساله های ۸۹به بعدپرداخت نمی شود

 8. علی می گوید

  با سلام در مرحله اول باید با مدیر عامل جدید ملاقاتی ترتیب داده شود و او را از وضعیت وجبهه گیری نیروها آگاه کرد اگر چنانچه او هم سیاست قبلی رو دنبال کرد بعد ما با هماهنگی تمام پرسنل اقدام لازم را بعمل آوریم یعنی در عمل خودمان به خودمان وقت بدهیم وهم زمان با ید مجلس و آقای وزیر رو مطلع کرد باید آقایان مدیریت غلط رو کنار بزارند و بفکر معیشت کارکنان رسمی مخابرات باشند که الان کمترین دریافتی در بین تمام سازمان ها وارگان ها و ،،،،،، دارد

 9. فریدون می گوید

  باسلام سردبیر محترم
  اینجانب فریدون روستا بازنشته اخر ابانماه سال۹۶هستم باتوجه به اینکه براساس دستورالعمل بازنشتگی تشویقی برای کاردان که حداکثر میباست ظرف یکماه پاداش رو پرداخت میکردن ولی الان بهمن ماه شده خبری نیست استدعا دارم باتوجه به مشکل پیش امده برای اینجانب پاداش بنده را پرداخت نمایند. ضمنابرابراعلام مخابرات ارومیه طی نامه شماره۸۴۰/۱۵۱۰/۳۱۵۵۸مورخ۹۶/۰۹/۲۵به تهران ارسال جناب اقای داوود گل بندها رسیده با شناسه۴۷۶۳۶خواهشن پیگری فرمایید واقعا مشکل مالی دارم

  1. پیام می گوید

   هنوز بهمن ماه نشده. پاذاش بازنشسته های سری قبلی یک ساله وقسطی پرداخت شد

   1. سردبیر می گوید

    میشه توضیح بدین یعنی چی؟
    یعنی در ۱۲ قسط پرداخت شده؟

    1. پیام می گوید

     سلام بله پاداش بازنشسته های سال ۹۴٫ بصورت قسطی وحتی بیش از ۱۲ قسط هم طول کشید

   2. فریدون می گوید

    شما اطلاع ندارید دستورالعمل تشویقی کاردان حداکثر یکماهه بود جوسازی نکن
    جناب پیام خان

  2. سردبیر می گوید

   مدتی قبل -تاریخش یادم نیست ولی فکر میکنم حدود دو هفته پیش بود-
   خدمت شما و بقیه دوستان عرض کردم
   از همان تاریخ, قرار بود حداکثر ظرف یک ماه پرداخت گردد.
   حالا من تاریخش رو نگاه میکنم لازم باشه حتما پیگیری میکنم چشم

  3. سردبیر می گوید

   دارم پیگیری میکنم.
   خبر میدم خدمت شما

   1. فریدون روستا می گوید

    سلام.
    لطف میکنین ومحبت میفرمایین ببخشین که اینهمه اذیت میدم ما شهرستانی ها غیر جنابعالی کسی رو نداریم. بخدا گرفتاریم نیاز فوری به اون پاداش دارم چون معامله مسکن کردم. روی حرف اونا حساب کردم

    1. سردبیر می گوید

     چشم.
     حتما.
     وظیفه است.
     خدا میدونه از دیروز دنبال یک خبر هستم. گاهی سخت میشه خبر را پیدا کرد.
     یا مثل حالا برای رسیدن پاسخ خیلی منتظر میمونم.مثلا وقتی از کسی می پرسید چه زمانی پول بازنشسته ها داده میشه, اون هم باید بره حساب و کتاب کنه. چون میخواد یه جواب دقیق بده.
     آخه میدونه که باز فردا روی سرش خراب میشم
     ولی چشم حتما.
     بخش مهمی از پاداش ها بدلیل پیگیری های مخابرات ما پرداخت شد.یعنی فهمیدن که گروهی جا موندن!!

   2. فریدون روستا می گوید

    هنوز خبری نشد؟

 10. ناشناس می گوید

  سلام و تشکر از همه همکاران درگیر در این امور خطیر مرتبط با حقوق کارکنان
  دیگر کسی نیست که شک داشته باشد که تمامی ذینفعان مخابرات از جمله سهامداران، مشتریان و مردم و دولت از خصوصی شدن مخابرات سود بردند و تنها ذینفعی که در این بین آسیب و ضرر دید همانا کارکنان خدوم و زحمتکش مخابرات ایران بودند. و لازم است که ذکر کنیم که نباید از مسببان و حامیان کارکنان در آن موقع خصوصی کردن مخابرات (وزیر وقت و مدیرعامل وقت مخابرات ایران) نگذریم که متاسفانه با نشان دادن چراغ های سبز زیادی کارکنان را ترغیب به همراه شدن با این موج کردند در حالیکه مکانیزمهای حمایتی خوبی را برای آسیب ندیدن کارکنان در درازمدت تعبیه نکردند.
  لازم است کارکنان معترض اعتراض خود را تا وقتیکه به تمامی حقوق خود نرسیده اند ادامه دهند و اگر تا بحال اینکار را نکرده اند بخاطر نجابت آنها بوده است که تصور می کردند از طرف مدیران خود حمایت می شوند ولی دیده شد که این حمایتها روز به روز به سمت منافع سهامداران کم رنگ شد و کارمندان فراموش شدند.
  نهایت خواسته کارکنان این خواهد بود که لااقل کارمندانی که در دوران دولتی بودن مخابرات استخدام دولت بودند می باید حداقل تمام حقوق کارکنان دولت را داشته باشند. و بواسطه کار در بخش خصوصی منافع اضافه تری را نیز انتظار خواهند داشت. با این تفسیر مطمئنا حقوق چنین کارمندانی می باید از همترازان دولتی خودشان بیشتر باشد که کمتر نباشد.
  ان شاءالله پیش بسوی چنین هدف بحقی پیش می رویم و از خداوند منان می خواهیم که در این مسیر بما کمک کند.
  توجه فرمائید برای رسیدن به چنین هدفی طرف ما سهامداران فعلی مخابرات نیستند بلکه طرف حقوقی ما نمایندگان مجلس و دولتمردان و مسئولین نظام هستند که نشستند و دیدند که چگونه کارمند دولت را به ذلیلی کشاندند و دم نزدند. اشکالات زیادی در تحقق خصوصی کردن مخابرات وجود داشته است که تمام مسئولین کشور در ان دخیل بوده اند و شاید ترجیح داده اند که با همین اشکالات کار انجام شود. این تصمیمات و چشم پوشیها به خودشان مربوط است ولی آنچه به ما کارکنان و مستخدمین دولتی مخابرات بر می گردد این است که ما ملک طلق آقایان نبودیم که فدای تصمیمات اشتباه آنان شویم. و می باید با مکانیزمی که تعبیه می کنند شرایط حمایت دولت از ما کارکنان قدیمی بازگردد.
  در این راه توجه کنید که هیچ سهامدار فعلی نمی تواند به ما قول مساعدت بدهد و اگر هم بدهند صرفا یک گول زدنکی بیشتر نخواهد بود و ما در این راه طرف ما باید فقط نمایندگان مجلس و دولت و مسئولین نظام باشند و لاغیر.
  والسلام

 11. همکاررسمی می گوید

  شورا میتواند گرد همایی را با یک تاخیر ماهیانه اعلام کند اما برای ان تاریخ مشخص کند و در صورت عدم جوابگویی در تاریخ فوق فراخوان دهد.

 12. حافظ می گوید

  با سلام
  یک راه حل میانه این است:
  ۱- برگزاری نشست مجدد نمایندگان شورایعالی صنفی با مدیرعامل جدید
  ۲- ارائه مجدد همان درخواستهای مطرح شده در نشست قبلی
  ۳- دریافت نظرات و دیدگاه های مدیرعامل جدید و درخواست یک راهکار عملی زمان بندی شده از ایشان
  ۴- بسته به نتیجه جلسه و مشاهده اقدامات عملی مدیران جدید میتوان در مورد فعالیتهای آینده تصمیم گرفت.
  باتوجه به اظهارات مدیرعامل محترم جدید درخصوص توجه ایشان به حفظ کرامت و ارزش نیروی انسانی ، برگزاری این جلسه و نتایج آن هم آزمونی است برای تایید صداقت ایشان و هم ملاک تصمیمات آتی کارکنان و نمایندگان آنان خواهد بود.

 13. محمد دادبین می گوید

  با سلام خدمت سردبیر محترم و همکاران گرامی
  با توجه به شرایط سیاسی کشور در دو ماه اخیر به نظر می رسد درخواست تجمع همکاران بمنظور اعتراض به شرایط حقوق و مزایای دریافتی و بی عدالتی های حاکم شده در شرکت، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. ضمن آنکه ما نمی خواهیم کاری کرده باشیم بلکه می خواهیم از کار خود نتیجه ای هم بدست بیاوریم. لذا بهتر است ضمن لغو تجمع، فرصت تنفس دو ماهه ای به تیم مدیریتی جدید داده شود و این امر بطور کتبی و با یک نامه سرگشاده اعلام گردد تا ان شاءاله موجب ایجاد تحول و اصلاح در افکار و تصمیم گیریهای مدیریت کلان شرکت گردد. در صورت مشاهده نشدن اصلاحات مورد انتظار در آن صورت حجت بر همه تمام خواهد شد و می توان تصمیمات مناسب را مجدداً اتخاذ و عملی نمود.

 14. ناشناس می گوید

  با سلام وعرض ادب پیشنهاد میگردد در این شرایط سیاسی کشور که تمامی مسئولین به تجمعات مردمی حساسیت بیشتری دارند قبل از تقاضا و اخذ مجوز برای تجمع ، نامه ای را برای مقامات ارشد و به عنوان اتمام حجت به ( مجلس، ریاست جمهوری ، ریاست محترم قوه قضایی و حتی به مقام معزم رهبری) مبنی بر اینکه مخابرات به مطالبات و خواست های کارکنان خود توجه ی ندارند لذاکارکنان مجبور به تجمع میباشند ،که بعدا هیچ مشکلی متوجه کارکنان و نمایندگان محترم انجمن صنفی نگردد. با تشکر

 15. اسمعیلی می گوید

  ضمن تشکرازهمکاران درتشکلهای صنفی،پیشنهادمیشود۱-بعلت مسائل اخیراین تجمع رالغووبه فرصت دیگری موکول نمایند۲- باعنایت به اینکه جناب صدری چندروزیست منصوب شده وباتوجه به سخنان اخیرشان امیدواریم به مشکلات رسیدگی نمایند.لذادرخواست میشودفرصت داده شود.

 16. کارمند رسمی می گوید

  سلام
  در این برهه حساس شاید دادن یک تا دو ماه زمان به مدیران جدید بد نباشد بخصوص اگر مدیر عامل جدید آقای دیانی را عوض کند در غیر این صورت نیاز به اقدام عملی لازم و ضروری است .
  سردبیر عزیز لطف کن یه نظر سنجی در خصوص رضایت پرسنل از عملکرد آقای دیانی بذار شاید در تصمیم مدیر عامل محترم تاثیر داشته باشد.

 17. مهدی می گوید

  سلام
  به نظر من باید به مدیران جدید فرصت داد ظاهرا به نظر میرسد با دستور پرداخت زودهنگام حقوق در صدد هستند رویه ای متفاوت با سالهای اخیر را در پیش بگیرند و این نشانه خوبی هست
  اعضای شورایعالی تشکل ها باید درخواست جلسه با مدیر عامل جدید را بدهند و تمام موارد را به سمع و نظر ایشان برسانند بعد اگر موفق نبودند تصمیمات جدید قابل اتخاذ خواهد بود

 18. علی می گوید

  با سلام
  جناب سردبیر بهتر است شورا یک جلسه با جناب اقای صدری بگذارد. ومسایل ومشکلات مطرح نمایند.

 19. پیام می گوید

  بنظرم گردهمایی در اواسط اسفند. در نظر گرفته بشه ودراین فاصله نمایندگان با مدیر جدید ملاقات ومذاکره ای داشته باشند وبرمبنای تصمیم جدید عمل شود.

 20. ناشناس می گوید

  با سلام
  بنظر من نباید با شتاب و بی برنامه عمل کرد
  باید ابتدا به مدیران جدید فرصت داد و ضمنا به انان یاد اور شد که موضوع از چه قرار است و خواست ها چیست و قرار بود چه اتفاقی بیفتد و بعد از طی این مراحل اقدامات عملی و قانونی انجام داد که انگ های نا مربوط به کارکنان شریف و نجیب زده نشود و احیانا مدیران ارشد از ان سوء اسفاده نکنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.