مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

مهدی اخوان بهابادی, عضو تازه هیئت مدیره مخابرات ایران کیست؟

مخابرات ما – می خواهیم یک به یک تازه واردین شرکت مخابرات ایران و همراه اول یا ارتباطات سیار را بشناسیم.انتظار داریم شما هم به ما کمک کنید.
  • مهدی اخوان بهابادی کیست؟
مهدی اخوان بهابادی دبیر قبلی شورای عالی مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در خرداد ۹۱ با حکم محمود احمدی نژاد انتخاب شده بود. او در طی مدیریت خود در این مرکز بحث‌های مختلفی را در حوزه آی تی پی گرفت که بعضی از آنها مثل ارایه VPN ملی بسیار جنجال آفرین شد.  او در روزهای پایانی دولت احمدی نژاد از لزوم تغییر در فیلترینگ کشور یا آزاد سازی فیس‌بوک نیز سخن گفت.
اما در دوره دکتر روحانی و پس از بروز اختلاف بین وزارت ارتباطات و این مرکز و تنش‌های بینابین عملا کارآیی آن را بسیار پایین آمد .
حکمی که حسن روحانی برای وزیر ارتباطات دکتر واعظی  به عنوان سرپرست این مرکز امضا کرده بود در واقع سند امضای بازگشت این مرکز به قیمومیت وزارت ارتباطات را داده بود.
  • در ویکی پدیا می خوانید:

مهدی اخوان بهابادی (متولد ۱۳۵۷ در شهرستان بهاباد یزد) مهندس برق و استاد دانشگاه ایرانی ست. او در دولت محمود احمدی‌نژاد، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی بود. او استادیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران است؛ و در سال ۱۳۹۰ در حکمی که از سوی رهبر ایران به عنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی منصوب شد. در ۶ خرداد ۱۳۹۱ او به حکم محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران به عنوان «دبیر شورایعالی و رئیس مرکز فضای مجازی کشور» منصوب شد. مهدی اخوان بهابادی در سال ۱۳۹۳ با حکم محمد سرافراز به سمت قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین منصوب شد

تحصیلات 

او در سال ۷۵ رتبه اول کنکور سراسری و در سال ۷۸ رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد را کسب کرده است. اخوان بهابادی تحصیلات خود تا مقطع دکترا را در رشته مهندسی برق- مخابرات دانشگاه تهران گذرانده است. وی در سال ۱۳۷۹ موفق به کسب عنوان رتبه اول المپیاد دانشجویی مهندسی برق کشور و دانشجوی نمونه سال کشور شد. 

فعالیتها 

مهدی اخوان بهابادی در آذرماه ۱۳۸۸ به معاونت آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد. در دی ماه همان سال به سرپرستی مرکز تحقیقات مخابرات ایران که بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی ایران است و سپس در اردیبهشت‌ماه ۸۹ به قائم مقامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فناوری و امور بین‌الملل منصوب شد. او در سال ۱۳۹۰ در حکمی که از سوی رهبر ایران به عنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی منصوب شد. در ۶ خرداد ۱۳۹۱ او به حکم محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران به عنوان «دبیر شورایعالی و رئیس مرکز فضای مجازی کشور» منصوب شد. مهدی اخوان بهابادی در سال ۱۳۹۳ با حکم محمد سرافراز به سمت قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین منصوب شد   او در دی ۱۳۹۱ اعلام کرد پژوهشگاه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات که پیشتر با نام مرکز تحقیقات مخابرات تابع وزارت ارتباطات فعالیت می‌کرد با نام «پژوهشگاه ملی فضای مجازی» در ذیل مرکز ملی فضای مجازی بعنوان یک واحد تابعه ادامه کار خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.