ad
سه شنبه/ ۰۴, اردیبهشت ۱۳۹۷
حرف تازه :
در مخابرات
ad
ad

مقاله های مرتبط

120 نظر

 1. 64

  مهدی

  آقای دیانی ومدیرانی از این دست که حق وحقوق کارکنان زحمتکش را طی ۸ سال گذشته ضایع نموده اند …

  پاسخ
 2. 63

  احمد

  سردبیر عزیز لطفا پیگیر گروه های ما قراردادی های ۹۲ باشید ( ۴ سال ، آموزشی ، ارتقا مدرک با ارشد )

  پاسخ
  1. 63.1

   سردبیر

   باشه حتما

   پاسخ
  2. 63.2

   سردبیر

   این گروه داده شده.
   احکامش هم امضا شده یا داره امضا میشه

   پاسخ
   1. 63.2.1

    احمد

    ممنون از پیگیریتون سردبیر عزیز ولی آیا گروه مربوط به ۴ سال داره اجرا میشه ؟ یا آموزشی یا مدرک ؟

    و اینکه از کی اعمال میشه ؟ ما از کجا مطلع میشیم ؟ HR؟ تفاوت مالی اش چقدر میشه ؟

    ببخشید باز سوالات زیاد شد

    پاسخ
    1. 63.2.1.1

     سردبیر

     سلام
     یه مطلب جداگانه براتون نوشتم
     خلاصه بگم
     بخاطر همون ۴ سال یک گروه داده شده
     برای مدرک هیچ گروهی داده نمیشه در بخش کارگری
     تفاوت هر گروه با گروه دیگه نمیدونم چقدره ولی فکر میکنم حدود سیصد تومن باشه (اصلا مطمئن نیستم)
     این گروه در hR قابل پیگیری است اگر اضافه نشده خبر بدین تا باز یه پیگیری بکنیم

    2. 63.2.1.2

     احمد

     ممنون از توضیحاتتون سردبیر عزیز

     من چک کردم ولی توی HR چیزی ثبت نشده هنوز متاسفانه

     اگر زحمتی نیست رتبه آموزشی رو هم چک بفرمایید من ۶۵۰ ساعت آموزش دارم که ثبت شده توی HR

   2. 63.2.2

    ناشناس

    کدام گروه؟؟ رتبه منظورته؟

    پاسخ
    1. 63.2.2.1

     سردبیر

     بمن گفتن گروه.

 3. 62

  انتقال

  با سلام

  دل ما هم گرفته از این همه …..
  سردبیر هم پاسخی به ایمیل های ما که هیچ کسی رو جز خدا نداریم نمیده……

  ای خدا خیلی وقته که خسته شدم

  چند روز پیش تا چند قدمی مرگ هم رفتم ولی ….

  رفیقان جان فدای دوست کردند

  پاسخ
  1. 62.1

   سردبیر

   ما که ایمیل مانده نداریم در [email protected]
   ضمن اینکه این همه کامنت, این همه جا برای صحبت کردن!
   من باز باید برم ایمیلها رو هم باز کنم؟ تلگرام رو هم باز کنم؟
   تلگرام شخصی چطور؟
   ایمیل شخصی چی؟
   باور کن برای هر کدوم از اینها پیامهایی میاد که گاهی می بینم مدتها مونده!
   قربون شکلت
   قربون اون سر قلمت
   فقط در فضای کامنتها از من گله کنید.
   فقط.
   اگر محرمانه است همون بالاش بنویس … دیگه تمام.

   پاسخ
 4. 61

  ناشناس

  آقای دیانی آنقدری به قانون اساسی و قانون کار و حدیث و آیه قرآن استناد کردند که بنده لحظه ای وحشت کردم عملکرد ایشان را نقد کنم، نکند نعوذبالله سخنم مقابل قانون اساسی و قرآن باشد. سپاسگزارم از ترتیب دهنده این پرسش و پاسخ که باب آشنایی بیشتر را با ایشان فراهم کرد.
  لطفا از ایشان که به شرع و قانون استناد می نمایند بپرسید که آیا قرارشان بر اپلای نبود و در اپلای قرار نبود که هر فردی بتواند درخواست دهد و سپس ارزیابی و مصاحبه صورت گیرد؟ پس چرا برای ۱۰ پست باقیمانده آی تی که مصاحبه شوندگان آن پست ها رد شده بودند، بدون برگزاری اپلای مجدد، از رد شدگان ۳۰ پست دیگر بدون برگزاری اپلای دعوت به مصاحبه مجدد شد، حال آنکه بسیاری افراد شایسته، در مرحله قبل، تنها به این دلیل که برای پست ها پرطرفدار اپلای کرده بودند از گردونه رقابت حذف شده و به مصاحبه دعوت نشده بودند!
  آقای دیانی معتقد به شرع و قانون، آیا رزومه و ادعا و سابقه کاری و صلاحیت دانشی افراد برای احراز پست ها هم بررسی شد؟ اگر شد چرا فردی به دروغ ادعای داشتن مدرک دکتری مدیریت در رزومه خود میکند، الفبای دانش مورد نیاز پست مربوطه را نمیداند، به دلیل بی دانشی، مدیرکل مربوطه از پذیرفتن ایشان به عنوان رئیس اداره سرباز می زند و نهایتا معاونت آی تی به ایشان رئیس ادارگی در اداره کل دیگری از آی تی می دهد بدون اینکه حتی مصاحبه شود؟ ایشان هم جزو همان انتخاب شدگان ۱۰ پست باقیمانده بدون اپلای هستند.
  (لطفا مشخصات زیر در سایت منتشر نشود ولی نزد شما بعنوان ادعایی جهت ارائه به ایشان محفوظ بماند… )

  همه اینها در حالیست که رئیس اداره ای در آی تی که فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف با بیش از ۲۰ سال سابقه است (لطفا محفوظ بماند…) حتی به مصاحبه هم دعوت نمی شوند.
  (مثال ها زیادند، از خانمی که همسرش مدیر کل است و به لیست مصاحبه شوندگان، پس از نبودن در لیست، اضافه می شود (و از آن چشم می پوشیم چرا که گفته خواهد شد پارتی همه جا هست) گرفته تا مصاحبه کننده ای که صراحتا در چند مجلس، زیبایی ظاهری بانوان را ملاک انتخاب اعلام می کند (آقای …. ))
  سردبیر محترم، به خدا فساد اینجا بیداد میکند و سخنان این چنینی ایشان از قرآن و قانون و شرع تنها نمکی بیشتر بر زخم نظاره گر وضع موجود است.

  پاسخ
  1. 61.1

   احمد

   دوست عزیز با احترام به نظر شما ولی دیدگاه شما بسیار بسیار منفی و غیر واقعی هستش و چون من از نزدیک درگیر این پروسه بودم و اینجا اداره و یا دادگاه نیست باید عرض کنم اونی که این اطلاعات غلط رو به شما داده خیلی بی انصافی کرده و واقعا از این خبرها نبوده و نیست.
   موفق و پیروز باشید

   پاسخ
   1. 61.1.1

    ناشناس

    اونجور که در متن معلوم هست، فکر میکنم ایشون نشانی ادعاهاشون رو به سردبیر داده باشند و صرفا تکذیب، راحتترین کاری هست که میشه برای سرپوش گذاشتن انجام داد.
    فکر میکنم مواردی مثل ۱۰ اداره باقیمانده، شخصی که رزومه دروغ پرکرده باشد، شخصی که فارغ التحصیل شریف باشد، جابجایی شخص مورد نظر به علت نپذیرفتن مدیرکل مربوطه، اگر اراده ای وجود داشته باشد به راحتی قابل اثبات است و غیر از مورد ۱۰ اداره باقیمانده که اظهر من الشمس است و اگر اپلایی برگزار شده بود همه مطلع میشدند، بنده هم موارد مشابهی را دیده ام.
    بنده هم که از نزدیک درگیر این پروسه بودم عرض میکنم که مطالب ایشان را کاملا باور پذیر می دانم.

    پاسخ
    1. 61.1.1.1

     احمد

     دوستان میدونید چرا میگم اطلاعات اشتباه به ایشون دادن؟ چون اصلا ۱۰ تا اداره ای نبود ! درواقع ۷ تا بود اونم که اومدن از بین اونایی که در اپلای شرکت کرده بودن نفراتی که بالاترین امتیاز آزمون کتبی و مصاحبه اول رو کسب کرده بودن دوباره بصورت تخصصی برای اداره جدید مصاحبه کردن . این از این ، ولی اصلا حرف من این نیست حرف من اینه که کسی که دکتری الکی نوشته توی رزومه خب قطعا کار درستی نکرده ولی مدرک دکتری داشتن امتیاز خاصی نداشت اصلا اونجا ! یه نکته جالب که هنوز سازمان ما درگیرش هست متاسفانه اینه که فقط در ظواهر موندیم ! آقا جان چون شریف خونده اون بنده خدا بیان بشن مدیر کل !!! تازه با ۲۰ سال سابقه ! پس تحصیلات ایشون مال اون دوره زمانه که با سرعت رشد و توسعه علم هیچ مزیتی حساب نمیشه ! نمیخوام بگم خدایی نکرده ایشون بی ارزش هستن نه خدا شاهده دارم میگم صرف مدرک از شریف داشتن دلیل بر فوق العاده بودن نیست ! صرف ۲۰ سال سابقه داشتن دلیل بر خوب بودن نیست ! کم نداریم از این افرادی دور ئ بر همه مون که مدارک دانشگاهی جالبی دارن ولی سواد عملی ندارن ! کم نداریم همکارای با سابقه زیاد که کارایی مناسبی تو سازمان ندارن !

     خلاصه منظور بنده این بود که درسته همه چی فوق العاده و بی نقص نبود ولی برای سازمان مخابرات یک تجربه جدیدی بود که تا حد زیادی موفقیت آمیز بود ! سازمانی که همیشه انتصابات به روش های خاصی بود ! سازمانی که تعداد قابل توجهی از مدیران خودش در مقابل اپلای مقاومت میکنند ! بی انصاف نباشیم دوستان اگر دلسوزیم همه کمک کنیم برای بهتر شدن اوضاع نه اینکه کل کارها رو زیر سول ببریم و تر و خشک را باهم بسوزانیم .

     ببخشید اگر طولانی شد .

   2. 61.1.2

    ناشناس

    شما از کجا متوجه شدید شخصی این اطلاعات رو به ایشون داده؟ :-))))
    شاید خودش مثل شما از نزدیک درگیر پروسه بوده و این اطلاعات رو داره 🙂
    یعنی از پشت پرده خبر داده؟!
    قبول که اینجا دادگاه نیست ولی حداقل اداره رو لطفا قبول کنید که باشه:-)

    پاسخ
   3. 61.1.3

    ناشناس

    جهت روشن شدن بحث و در جواب آقای احمد باید بگم:
    طبق اطلاعیه ای که در سایت hr.tci.ir قرار گرفته بود و چند وقتی هست که زحمت کشیدند و برش داشتند و الان نمی بینیدش، اسامی ۹ یا ۱۰ نفر آورده شده بود که به عنوان روسای باقیمانده معرفی شده بودند. بنده اون اطلاعیه رو در جایی سیو کردم و فردا صبح این اسامی رو از روش اینجا خواهم نوشت.
    روند هم بر خلاف چیزی که آقای احمد فرمودند بدین شکل بود:
    ۴۰ پوزیشن در معرض اپلای قرار گرفت و هر شخص تنها مجاز به ۲ انتخاب بود. سپس آزمون آنلاین کتبی اطلاعات عمومی برگزار شد و نتایج و نمرات آن هم اعلام نشد. مسلما با امکان ۲ انتخاب، عنصر شانس دخیل شد و مثلا برای پوزیشنی ممکن بود ۵۰ نفر اپلای کرده باشند و برای پوزیشن دیگری ۵ نفر، چرا که تعداد نفرات اپلای کرده اعلام نمیشد. مسلما اگر شما خوش شانس بودید یا دسترسی به اطلاعات داشتید، پوزیشنی را انتخاب میکردید که ۵ نفر و حتی کمتر برای آن اپلای کرده بودند. گفته شد برای هر پوزیشن تا ۵ نفر به مصاحبه دعوت می شوند، آنهم بر اساس معیارهایی که هنوز هم مشخص نشده است!
    پس اگر شما خوش شانس بودید به مصاحبه دعوت می شدید. در این مصاحبه ها، برای ۱۰ اداره، فردی که از میان مصاحبه شوندگان آن ادارات حدنصاب را بیاورد انتخاب نشد، پس خالی ماندند. حالا چه اتفاقی افتاد؟ از بین همین خوش شانس هایی که برای ۳۰ پوزیشن دیگر دعوت به مصاحبه شده بودند ولی انتخاب نشده بودند دعوت به مصاحبه شد. این یعنی من نوعی، اگر بر حسب شانس و علی رغم صلاحیتم برای اداره ای که سه نفر متقاضی داشت اپلای کرده بودم به راحتی به مصاحبه دعوت میشدم و وقتی در رقابت ۳ نفره هم باز انتخاب نمیشدم، مجددا بدون هیچ اپلای دیگری برای ۱۰ اداره باقیمانده دعوت به مصاحبه میشدم حال آنکه یک فرد شایسته که از اقبال بد یا عدم دسترسی به اطلاعات، برای پوزیشنی که ۵۰ نفر برای آن اپلای کرده بودند اپلای کرده بود، پشت در ماند و به مصاحبه هم دعوت نشد.
    در مورد رئیس اداره ای با مدرک شریف و ۲۰ سال سابقه، لطفا دقت کنید که ایشان برای رئیس ادارگی اپلای کرده بودند نه مدیرکلی و مسئله، اینجا، معلوم نبودن ملاک ارزیابی است نه مدرک شریف ایشان. معیار سابقه بود؟ مدرک معتبر بود؟ تجربه قبلی مدیریت بود؟ یا چه بود که امثال ایشان حتی به مصاحبه هم دعوت نشدند؟ و افرادی دعوت شدند که نه سابقه کاری نه سابقه مدیریتی و نه مدرک بالاتر از ایشان را داشتند. لطفا صرفا ملاک ها را مشخص کنند!
    در مورد ادعای دروغ مدرک دکتری آن شخص، باز هم توجه نکردید که منظور نحوه بررسی و ارزیابی اشخاص بود نه موثر بودن یا نبودن مدرک دکتری. یعنی من هر ادعایی به نفع خود میتوانم بکنم بدون آنکه hr حتی بررسی کند و حتی سوابق من را بیاورد.
    خروجی سیستمی اپلایی که حتی توانایی بررسی سوابق را ندارد و ملاک ها و نمرات را هم اعلام نمی کند مسلما زیر سوال است.

    پاسخ
 5. 60

  همراه

  سلام و خسته نباشید
  جواب سوالات رو کجا میزارن!!

  پاسخ
  1. 60.1

   سردبیر

   فعلا کسی جواب نمیده.
   باید صبر کنید

   پاسخ
   1. 60.1.1

    ناشناس

    سلام جناب سردبیر جندین و جندبار پیام گزاشتم خواستم منتشر نشه شماره تماسمم گزاشتم ولی هیج خبری نشده و جوابی ندادین جناب سردبیر الان مخابرات ایران قراردادای جدید و اوردن و پایه حقوق و کردن ٢٠۵٠٠٠٠با گروه کارشناسی ١٢ برای همون تعداد خاص که میکن خدود ١۴٠نفر هستن تکلیف ماهایی که همه امتیازا رو اوردیم و مدرک مرتبط هم داریم و تو ارزشیابی هم قبول شدیم و کارمون هم کارشناسی هست به مدت جندین سال فقط مشکلمونً اینه که میگن نوع کارمون با مدرک نمیخونه واسه همینم جز قرارداد جدید نشدیم واقعا خق ماها اینوسط جی میشه ؟؟تفصیر ماها نیست شرکت نمیتونه جابه جا کنه من خودم ١۶سال سابقه دارم جناب سردبیر خواهشا اینبار جواب بدین بهم به راهنمایی بکنین ممنون میشم ازتون

    پاسخ
    1. 60.1.1.1

     سردبیر

     برادر خوبم
     وقتی میگین منتشر نشه من چه راهی برای ارتباط با شما دارم؟
     دوست خوبم
     باید نوع مدرک با نوع کار یکی باشه وگرنه اون مدرک چه ارزشی داره خب؟!
     شما هر چی اطلاعات که فکر میکنی لازمه برام بفرست.همینجا توی کامنتها بذار.
     من بتونم پیگیری کنم یه جوابی بهتون بدم.

    2. 60.1.1.2

     ناشناس

     ممنون سردبیر بالاخره جواب دادین
     از حرفتون راستش دلگیر شدم مدرک ما مرتبط با مخابرات هست منتها با کارمون مرتبط نیست فکر نمیکنم پس بیارزش باشه و اینکه مخابرات میگه تو اون خوزه ردیف خالی ندارن تقصیر ما نیست و این باعث بیارزشی مدرک ما نمیشه در ضمن ما از ١۵سال بیش تو این شغل بودیم زمانی که اصلا این بحث وجود نداشت که مدرک و با کار مرتبط باشه!جناب سردبیر عزیز شما خودتون اونسری گفتین شماره بزارم براتون منم گزاشتم براتون جون کفته بودم منتشر نشه
     و ازتون کمک خواسته بودم ممنون عرضی نیس دیگه
     دیگه مزاحم وقتتون نمیشم ببخشید اذیت شدین
     ممنون از حوابتون در پناه خدا

 6. 59

  مجید

  سلام تا چندروز پیش صحبت از نیروهای ستادی بود الان میگن نیروهای فنی کدوم درسته اگر بخواداجرابشه طرح طبقه بندی بعد از به سرانجام رسیدن مدیر عامل

  پاسخ
 7. 58

  یکی بود یکی نبود

  جناب سردبیر لطفا بخشنامه ای که شرکت گاز برای نیروهای شرکتی داده رو به این اقای دیانی نشون بدهید تا ببینه اختلاف حقوق خدمات موتوری اداره گاز با ارشد فنی مخابرات چقدر است و میزان افزایش حقوق و ارزش به این نیروها گوش زد کنید

  پاسخ
 8. 57

  شهاب الدین

  جناب سردبیر با سلام . واقعا دستتون درد نکنه بلاخره ایشون رو نمیدونم با چه ترفندی راضی به پاسخگویی کردین ، به هر حال جای قدردانی از شما هست. بلاخره یک مدیر به شیوه رهیری اقتدارگرایی مثل ایشان حاضر بشن مصاحبه کنن موضوع جالبیه. ولی بسان گفته استاد شعر و سخن شهریار فقید ،آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟البته در خصوص نامبرده هیچوقت جانم به فربانت نمیشود و نخواهد شد. اکنون که زمزمه رفتن به گوششان خورده تن به یک مصاحبه فرمایشی با جوابهای غیر حضوری و کتبی دادن که جز تازه تر کردن آلام همکاران ثمره دیگری ندارد راضی شده اند. لااقل بعد خوب قضیه اینه که افکار و عقاید و تا حدودی اقتدار از بابت مقامشان را بصورت کتبی مکتوب کردند. ثمره حضور ناموفق و منفی ایشان در راس شرکت مخابرات ایران کاهش و از بین رفتن تعلق سازمانی و تبدیل آن به تملق سازمانی بوده است که در اکثر مناطق مخابراتی به وفور شاهد آن هستیم . این موضوع بطور بارز در دیدگاههای همکاران که در این مورد به سردبیر فرستاده اند به روشنی دیده می شود. در خصوص طرح HRIS باید چند نکته رو خدمتتون عرض کنم. اولا سیستم جامع منابع انسانی باید سیستم کاملا انعطاف پذیر باشد نه اینکه سرشار از تشریفات زاید اداری بوده و استقلال کارمند را نشانه رفته و خود عامل بحران روانی برای کارمند شود. چیزی که که ما در این سیستم شاهدیم وجود یکسری قوانین خشک از قبیل ورود و خروج های با هماهنگی مافوق بوده که این مساله لااقل برای همکاران پشتیبانی که از این مرکز به آن مرکز در حال ترددند مشکل ساز شده است. (ثمره اول طرح دیانی ) در خصوص سامانه پاداش در این سیستم که مرخصی استعلاجی را از بهره وری کم میکنه و کارمند رو مجبور می کنه که با حال زار و بیمار در محل کارش حاضر بشه و بهره وریش را از دست نده و ده نفر از همکارانش رو ابتلا به یک بیماری مسری کنه و یا اگه نکنه روحا آنها رو اذیت کنه و به عبارتی بهروری همه اونها رو پایین بیاره (ثمره دوم طرح دیانی). اما بحث اپلای هم یک بحث کاملا فرمالیته و قانونی کردن اعمال غیر قانونیشان هست که بله فلانیها در اپلای شرکت کردن و فقط آقا یا خانم ایکس قبول واقع شدند. غافل از اینکه در اکثر مناطق فقط آن فردی مقبول واقع می شود که مدیرانی چون دیانی عزیز!نظر مثبتی فارغ از مصاحبه های مرسوم روی ایشان داشته باشند.(ثمره سوم طرح دیانی).در خصوص ره نگاشت پنج ساله و طرح موسوم به تربیت یکصد ده نفر مدیر هم همه دوستان و همکاران مناطق میدانند که چه کسانی و چگونه فارغ از میزان سواد مدیریتی شان وارد این دوره شدند و افراد شایسته و غالبا مدیران توانمند که متاسفانه امثال آقای دیانی رویشان بنا بر ملاحظات طایفه ای حساب باز نمی کردند از این دوره ها بازماندند و اسم دوره با نهایت تاسف شد تربیت مدیران شایسته !(ثمره چهارم طرح دیانی). در مورد طلب معوقات رفاهی و بازنشستگی همکاران و نص غیر قانونی ایشان به مصوبات هیات مدیره نیز به قدر کافی دعای خیر پشت سرشان هست که فردای روز محشر بی توشه نمانند.وخلاصه اینکه….سرتون رو درد آوردم خودتون حساب کنید ببینید مدیران نالایق چه بر سر این مخابرات آورده اند که متاسفانه همکارانی با تجربه بالای بیست و پنج سال و بالاتر میگویند از شر مخابرات خلاص شویم. کجا مکتوب خواهد شد دانش ضمنی این عزیزان . آقای دیانی راستی شما تونستید پایگاه دانشی در شرکت ایجاد کنید که تجارب موفق این همکاران در آن ثبت شود. در مورد مدیریت محتوا چه کردید که حداقل از بابت این یکی دعای خیر بدرقه راهتون باشه.

  پاسخ
 9. 56

  شرکتی

  با سلام خدمت آقای دیانی بزرگوار از جنابعالی عاجزانه خواهشمندیم طرح کاهش ساعت کاری بانوان خدمات اول را برادرانه پیگیری بفرمایید قبلا از لطف حضرتعالی و البته سردبیر دلسوزمان صمیمانه سپاسگزارم.

  پاسخ
 10. 55

  مجید

  سلام خسته نباشید طرح طبقه بندی چه تاریخی در خراسان رضوی اجرا میشه ممنون

  پاسخ
  1. 55.1

   سردبیر

   مجید جان
   شنیده های ما این است که
   این طرح عینا به دستور مدیر عامل برای گذر از این فاز نیاز دارد.اختلاف نظری ظاهرا بین علما پیش آمده که به نظر بالاتر نیاز دارد.
   اعضای سایت و خوانندگان سایت تا همین دو سه روز پیش همین حرفها را بمن می گفتند من باور نمی کردم! و می گفتم : این کار چه ربطی به مدیر عامل دارد!
   ولی حالا فهمیدم که دارد!!!

   پاسخ
   1. 55.1.1

    تسنیم

    سردبیر عزیز یعنی احتمال لغوش هست بیشتر میشه توضیح بدین اختلاف سر چیه؟

    پاسخ
   2. 55.1.2

    ناشناس

    جناب سردبیر انکار که اجرا کردن جون روز سه شنبه خدمات اول قراردادهای جدید رو برا بحه ها فرستاده با کروه کارشناسی ١٢ و پایه ٢٠۵٠
    واقعا نمیفهمم تکلیف بقیه بجه ها جی میشه از مخابرات ایران فقط ١۴٠ یا ١٣٠نفر تو این طرح هستن

    پاسخ
    1. 55.1.2.1

     سردبیر

     در کامنت قبلی جواب دادم لطفا بخونید.باشه؟!

 11. 54

  کال سنتر2020

  با سلام
  شما مادام دارین میگین کسی که سه سال سابقه در مخابرات داره و مدرکشم هم کارشناسی به بالا باشه باید در گروه شغلی ۱۲ قرار گیرد سوال من اینجاست من الان در گروه ۹ قرار دارم و مدرکم کارشناسی ارشد و حقوق من ۹۶۰ هزار تومان در میاد الان بعد از سه سال که من قرار برم در گروه شغلی ۱۲ چه تغییری قراره ایجاد بشه و حقوق پایه من الان چقدر میشه ؟؟؟
  یعنی طبق این چیزی که خود بیمه اعلام کرده ارتقا به گروه ۱۲ فقط ۲۶ تومن روی حقوق من اضاف میشه ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. 54.1

   سردبیر

   سلام
   ببینید. آنهایی که از افراد مالی شرکت های مرتبط هستند دوستانه گفته اند بین یک و چهارصد تا یک و هفتصد میشه.
   ولی الان که باید صبر کنید گره کار را مدیر عامل جدید باز کند.
   چه گرهی؟ من نمیدانم!
   چقدر طول می کشد؟ من هم نمیدانم

   پاسخ
   1. 54.1.1

    ناشناس

    گره دیگه کور شد. مطمئن باشین اگه رو نظر شخصی قرار بوده اجرا بشه. دیگه اجرا نمیشه.. سراییان فقط یه مزیت داشت کارش رو اول انجام میداد بدون بوق و کرنا کردن..
    اگه بحث اینه که به نظر مدیر عامل جدیده تا چند سال دیگه زمان خواهند خرید….
    حتی اگر در نهایت اجرا هم بشه دویست. سیصد تومن چیزی نیست وقتی کارکنان رسمی شکایت دارن و حقوقشون پایینترین حقوق شرکتهای دولتی است!!
    به فکر نان باشیم که خربزه آب است،
    اگه امکان داشته باشه تو یه آزمون دیگمم بیشتر نتونیم شرکت کنیم اینقد مطالعه داسته باش یم که قبول شیم

    پاسخ
 12. 53

  کارمند tct

  باسلام لطفا در مورد کاهش ساعات کاری بانوان شاغل پیمانکاری tct سوال شود

  پاسخ
  1. 53.1

   سردبیر

   پرسیده ام.
   فعلا باید صبر کنیم تا مدیر بعدی بیاید سیاستش را روشن کند.با سیاست قبلی هم شرایط همین است یعنی مخابرات در کار پیمانکارش دخالت نمی کند.میگوید پیمانکار هر اجازه ای به نفرش میخواهد بدهد!
   میگویند از حیطه اختیار و دستور ما خارج است.

   پاسخ
   1. 53.1.1

    ناشناس

    استانی که واسه همون رسمی ها هم اجرا نمیکنه. چکار باید بشه..

    پاسخ
    1. 53.1.1.1

     ناشناس

     لطفا جواب بدن چطور شرکت مادری است که وقتی بخشنامه ای رو ابلاغ می کند یک مدیر منطقه بدون اینکه ذره ای تردید داشته باشد بخشنامه رو واسه رسمی ها هم اجرا نمیکنه. آخه گناه کارکنان مناطق چه هست که از یه بخشنامه کشوری که واسه حمایت از خانه و خانواده اجرا باید بشه به راحتی سر باز می شود؟

     آخر به کدامین گناه

 13. 52

  نیروی شرکت خدمات اولی

  باسلام

  لطفا مشکل کاهش ساعت کارنیروهای شاغل درشرکت خدمات اول مخابرات راهم حل کنید سپاسگزارم تشکر

  پاسخ
 14. 51

  کارگر مظلوم

  سلام چرا نیروهای حراست که مدرک کارشناسی دارن در طرح طبقه بندی شرکت داده نشدن؟

  پاسخ
 15. 50

  علیزاده-ر

  باسلام طرح کردن این مباحث چه معنایی دارداشاره کردن به مصوبه که به نفع کارفرماست یک طرفه هنر نیست چرااز بخشنامه دادن گروه به کارکنان صحبتی نمیشود مگر ان زمان که شورای عالی کار بااقای دیانی ومدیر کل محترم حراست بادکتر سراییان جلسه گرفتند ومقرر شد مشکل کارکنان حل شود چرامشکل راحل نکردند واقای دکتر سراییان بادانستن اینکه از مخابرات در حال رفتن است حل مشکل کارکنان را مشمول مرور زمان کرد وبی سروصدا رفت به پست بالاتر وحالا در گیری ویارگیری سر پست مدیر عاملی ورییس هیات مدیره همچنان ادامه دارد بیچاره ماکارکنان که هر نفر توی سرمان میزند ومیرود یکی باسیمرغ ودیگری باره نگاشت اینبار معلوم نیست مدل جدید چه باشد .خدایا ترس از اخرت وحق الناس رادر دلها وفکرشان فروزانتر بفرما

  پاسخ
 16. 49

  شرکتی

  سلام
  سردبیر عزیز ، در مصاحبه فوق آقای دیانی در مورد شرایط طبقه بندی شرکتی ها یا (تأمین نیروی موقت حرفه ای کارشناسی ) می فرمایند “که این نفرات حتماً می بایست در حال حاضر در شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد با مخابرات مشغول به کار بوده و حداقل ۳ سال سابقه کار متوالی در شرکتهای مذکور را داشته باشند همچنین از ابتدای سال۹۶ مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر مرتبط با فعالیتی که در آن مشغول هست را داشته باشد و قبل از شهریور ماه ۹۶ در فعالیتهای کارشناسی اشتغال داشته باشند.”
  یعنی حداقل ۳ سال سابقه کار در مخابرات – حداقل از شهریور۹۶ در شغل کارشناسی مشغول باشند
  متاسفانه امور اداری استان می گوید حتما ۳ سال در شغل کارشناسی سابقه داشته باشد و کسانی که کمتر از ۳ سال جابجا شده اند و توسط اداره از بخشهای فنی به بخش ستادی منتقل شده اند را شامل این طرح نکرده و در لیست نیز اسامی این افراد را نفرستاده اند .
  سوال اینجاست آیا در عمل نظر امور اداری استان اجرایی خواهد شد یا نظر آقای دیانی ؟
  نمی دانم شاید هم بنده نظر آقای دیانی را درست نفهمیده ام ؟ یا شاید امور اداری نامه های مربوطه را با دقت نخوانده اند ؟ و شاید هم کارهای مربوط به شرکتی ها را آنقدر بی اهمیت فرض می کنند که هر کس براحتی نظر شخصی خود را اعمال می کند ؟

  پاسخ
  1. 49.1

   سردبیر

   این پاسخ آقای دیانی رو به استان نشون بده بگو سردبیر راسا و شخصا از آقای دیانی گرفت:
   ١ کلیه کسانی که در فعالیت های حرفه ای و کارشناسی خدمات موقت حرفه ای ارایه میدهند و برابر طرح طبقه بتدی مشاغل پیمانکار دارای مدرک کارشناسی مرتبط هستند و حداقل سه سال در فعالیت های پیمانکاری با شرکت مخابرات همکاری کرده. اند و از ابتدای سال جاری دارای مدرک کارشناسی بوده اند و کار کارشناسی انجام داده اند باید در گروه ١٢ طرح طبقه بندی پیمانکار قرارگیرند و برایر قرارداد خدمات کارشناسی حرفه به مخابرات ایران خدمت نمایند
   رشته های مرتبط در شرح وظایف و طرح بطور شفاف ثبت شده است

   پاسخ
 17. 48

  ح. خ.

  سلام
  هر کسی حق دارد شغلی را که به آن مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی‌ و حقوق دیگران نیست، برگزیند.
  حرف بسیار درستی است
  آیا مدیرانی دارید که بدور از حب و بغض و فارغ از دغدغه اصحاب یا ارباب نفوذیشان، آنرا اجرا کنند.

  پاسخ
 18. 47

  همکار رسمی

  آقای سردبیر لطف کنید بپرسید
  ۱ تکلیف طرح طبقه بندی و گروه ها چه شد؟
  ۲تکلیف صندوق شش درصد به کجا رسید؟
  ۳بازنشستگی نیروهای لیسانس که امسال سابقه آنها پر شده چه می شود؟ اگر به سال بعد برود و از پاداش احتمالی مصوب سال بعد کم شود آنها مجبورند تا ۳۵ سال بمانند.
  لااقل پیشنهادی باشد مبنی بر اینکه آنها بتوانند الان تکلیف را روشن مثلا فرم امادگی را پر کنند و وقتی سال بعد مصوب شد به آنها ظلم نشود و به راحتی از شرکت بازنشسته شوند.

  پاسخ
 19. 46

  تبریز

  با سلام و احترام/لطفا سوال بفرمائید زمان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارشناسی برای واحدهای فنی و اداری برای نیروهای کارشناسی از چه زمانی عملیاتی و اجرا خواهد شد? آیا با اجرای این طرح نفراتی که شامل این طرح میشوند میتوانند بعنوان مسئول در واحدهای بلاتصدی که همکاران بازنشست شده اند مشغول شوند? لطفا زمان دقیق این طرح طبقه بندی مشاغل برای نیروهای کارشناسی را حتما بپرسید.در ضمن آقای دیانی مرداد ماه امسال گفته بوداند که طرح طبقه بندی از شهریور یا مهر ماه سال جاری اجرا خواهد شد ولی اکنون دی ماه است خبری از اجرا نیست/متشکر میشوم این سوالات را مطرح کنید.در ضمن به حرفهای آقای دیانی اصلا نمیشه باور کرد.چون اگر به مصاحبه های قبلی این آقا توجه کنید هنوز هیچکدام از گفته ها عملی نشده است/متشکرم

  پاسخ
  1. 46.1

   ناشناس

   اصلا در بحث انتصابات و اینکه توسط مدیر متطقه واسشون حکم بخوره یا مسول قسمت بشن کاری انجام نمی گیره. کما فی السابق زیر مجموعه خدمات اول خواهند بود فقط در دریافتی حقوقی تاثیر گذار است.
   فعلا همون حقوق رو درست درمون بدن مسول بخش بودن پیشکش

   پاسخ
 20. 45

  رضوان

  با سالام
  واقعا اقای دیانی … من که در اپلای در یک منطقه مخابرات شرکت کردم اقایان کسانی را برای مصاحبه دعوت کردند که همه سفارشی بودند منکه ۳سال به عنوان ریس اداره بودم جانباز نیز هستم بالای ۲۲سال سابقه دارم دعوتم نکردند بعد اقای دیانی می گوید ۸۵درصد از ان راضی هستند چقدر دروغ می گوید اقا شما که در راس منابع انسانی مخابرات هستید وان قدر دروغ می گویید پس شما هم وقتی در گفتارت صداقت وراستگویی نیست باید فاتحه مخابرات را خواند

  پاسخ
  1. 45.1

   احمد

   شاید شما جزو اون ۱۵% هستید

   پاسخ
 21. 44

  علی

  سلام جناب سردبیر
  از آقای دیانی بپرسید آیا طرحی (طبقه بندی مشاغل) در مورد نیروهای شرکتی که در امور مشترکین مشغولند با رشته حسابداری که نیروی شرکت خدمات اول هستند چه برنامه ای دارند؟آیا در آینده با آنها قراداد نیروی انسانی بسته میشود مثل نیروهای فنی وتخصصی

  پاسخ
 22. 43

  کارمند همیشه در صحنه

  سلام به سردبیر عزیز
  اگه امکان داره تا قبل از دیدار با آقای دیانی یه نظر سنجی از عملکرد ایشان در سایت بگذارید و نتیجه نظر سنجی رو در خصوص عملکرد ایشان در مخابرات رو از دید کارکنان به ایشان تقدیم کنید.
  تا ایشان بداند زمان رفتن از این سمت چقدر دعای خیر بدرقه راهش میشه!!!!

  راستی فکر میکنید بابت عملکرد ضعیفان در مخابرات نمره مدیریت عملکردشان چند است؟!!!!

  پاسخ
 23. 42

  ناشناس

  جناب سردبیر سلام
  لطف کن به آقای دیانی بگو به لطف آنها حقوق من فوق لیسانس با ۲۴ سال سابقه کار در این ماه با ۸ روز ماموریت؛ برابر حقوق دوستم لیسانسم که کارمند اداره آب و فاضلاب هست شده ( البته ایشون حدود ۱۰ سال هم از من سابقه شون کمتر ).

  مرده شور مخابراتی رو ببره که آدمهای تنگ نظر مدیرشون هست.
  سردبیر جان لطف کن بهش بگو یه راهکاری بذاره تا ما زودتر از این مخابرات خراب شده راحت بشیم و شر مون رو کم کنیم تا جا برای امثال دیانی بازتر بشه

  پاسخ
  1. 42.1

   حسن

   سلام سردبیر عزیز لطفا از طرف من هم بفرمایید یک کاری کند ماهم که ۲۷ سال سابقه داریم از این مخابرات خراب شده برویم چون بعضی ها خیلی تنگ نظر هستنند

   پاسخ
 24. 41

  ناشناس

  سلام
  مسئولین مخابرات از جمله این اقای بزگوار که مقداری هم در کار عقده گشایی است
  قانون را فقط به نفع سهام دار عمده تفسیر به رای میکنند
  ازاین عزیز به پرسید ایا با ۱۰ سال کار در بخش خصوصی هیچ ارتقایی طبق قانون شامل نیروی انسانی نمیشود؟
  ایا ازتعطلیل کاری های نیروی شیفتی که استان ها نمی پردازند مطللع هستند؟
  از سوء استفاده در صندوق ۶درصد بی خبرند؟
  از حق بیمه حقوقی که استان ها به بیمه رد نمی کنند خبر ندارند؟
  از مدارک بلا اعمال بی خبرند؟
  از پاداش های سلیقه ای بی خبرند؟
  اقایان محترم تا کی فرا فکنی و منفعت جویی قطعا روزی خواهد امد که باید جوابگویی بی عدالتی و تفسیر به رای قانون به کیسه پرکنان تان خواهید بود اگاه باشید که ان روز دیر نیست؟
  اقایی که چشم به قانون برای قطع رفاعیات تیز کردی بس کن خود شرینی راکمی از بی ربط گویی شرم کن!

  پاسخ
 25. 40

  همکاررسمی

  من شخصا اکثر مصاحبه های شما سر دبیر گرامی با این اقا را خوانده ام خدایشش خودتان بروید و مجددا کل انها را دوباره بخوانید. یک بند و تبصره قانونی پیدا نمی کنید از جانب ایشان بیان شده باشد که به نفع کارکنان وضع شده باشد.دائم اشاره به بند هایی میکند که برداشت و تفسیر شخصی ایشان از انهاست . پس بهتر نیست یکبار برای همیشه این مصاحبه ها پایان پذیرد . .و اینقدر روح و روان کارکنان بازیچه چنین اشخاصی نگردد.
  این قبیل رویه ها جز خسران برای شرکت عایدی دیگری ندارد.

  پاسخ
  1. 40.1

   سردبیر

   ما که هنوز هیک مصاحبه ای با ایشان منتشر نکرده ایم.
   همین پاسخ به چند سوال بوده است که ارسال کرده ایم ایشان هم لطف کردن پاسخ ارسال کردن.
   شما کدام مصاحبه ها را خوانده اید؟
   نکند با آقای باطنی اشتباهی گرفته اید؟

   پاسخ
 26. 39

  همکاررسمی

  ببخشید انجا که فرموده اند یا قانون می گوید برای رفاهیات عناصر مادی و معنوی برای عرف کارگاه نیاز است در مورد رفاهیات بر عکس نظر ایشان هر دو مصداق دارد
  رفاهیات که بمدت سالیان دراز پرداخت میشود و هر ماهه هم تکرار شده (عنصر مادی) تعجب میکنم این همه سال چطور ایشان کتمان می کنند.!!!!!
  رفاهیات دارای عرف معنوی هم هست . زیرا در ایین نامه شناخته شده است و قبل از واگذاری شرکت مخابرات کارکنان رفاهیات را می گرفتند پس شناخته شده و جاری بوده . این با شرکتی که تازه یک رفاهیات را برقرار و بصورت مقطعی عمل میکند بسیار تفا وت دارد . پس بهتر است ایشان قانون عرف کارگاه را رای به تفسیر ننمایند. قانون فراتر از عقاید شخصی است.

  پاسخ
 27. 38

  نیروی ارزان کار

  اجحاف و ظلم بی پایان در حق نیروی کارفعال و جوان کشور با هدف ارزانسازی نیروی کار وکاهش هزینه های ناشی از کار (غیر انسانی ترین کار ممکن که فقط هم از امثل شما و همفکرانتان بر می آید )

  ایجاد نارضایتی در جامعه ، با هدف تربیت اجباری نیروی ارزان کار و ….
  یعنی این افکار، نیروی انسانی را فقط هزینه میداند و لا غیر…
  بدترین و بزرگترین دشمنان قسم خورده این سرزمین هم نمی توانستنداین بلا و مصیبتی را که شما بر سر نیروی کار این کشور آوردید ، بر سر ما بیاورند

  هدف از ارزان سازی نیروی کار :

  یعنی اینکه ما با حداقل حقوق اداره کار که همان نیروی ارزان شده توسط مافیای قدرت و فساد میباشد کار کنیم البته چاره ای هم نداریم و سرانجام آن میشود این بلایی که خود مخابرات هم در گرداب آن در حال غرق شدن است.

  یعنی بیش از ۸۵ درصد مردم با حقوق حداقلی بخور نمیر زندگی کنند و آقایان از ما بهتر با حقوق های چندین میلیونی بر گرده این مردم سواری

  پاسخ
 28. 37

  همکار رسمی

  سلام
  دوستان اطلاعات من برای پاسخگویی به این اظهارات کم است
  فقط یک مورد من می گویم بقیه را دوستان ادامه بدهند
  بنابر اظهارات آقای دریانی
  ” در ضمن برابر مفاد قرارداد خصوصی سازی و ضوابط اصل ۴۴ قانون اساسی تا کنون هیچ مزد و یا مزایای کارکنان که در زمان دولتی برابر قانون استخدام کشوری مصوب ‌۳۱ خرداد ماه ،۱۳۴۵ قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و اصلاحات بعدی آن مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ماه ۱۳۸۶، به ایشان تعلق می گرفته است کاهش نیافته و یا حذف نشده است هر چند این به آن معنا نیست که شرکت مخابرات ایران متعهد به اجرای مصوبات دولت در خصوص کارکنان دولت پس از واگذاری بوده یا باشد. ”
  پس ما دراین ۸ سال گذشته ارتقائ گروه را گرفته ایم خود مان خبر نداریم !!!
  اقای دریانی با عنایت به تکیه شما به قدرت ….
  وعده دیدار سر ” پل صراط ”
  (إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ)

  پاسخ
 29. 36

  ناشناس

  با سلام
  اینو مطمئن هستیم همونجور که کارگزارا شما رو مجبور به انعقاد قرارداد مستقیم ۳۰ ساله کردن و الانم با تحصن و فشار مجبورین اونا رو رسمی کنین
  یه فکری به حال ما که با آزمون و مصاحبه و گواهی سو پیشینه و …. وارد شدیم چرا نمیکنین
  خود شما نهایتا بعد از یه دوره ۶ ماهه یا یک ساله رسمی شدین
  چرا شامل ما بعد از چندین سال نمیشه؟
  اول به آیین نامه ها و مصوبات خودتون عمل کنین؟
  تا اینجوری با فشار از بیرون و تحمیل به شما مجوز ندن

  پاسخ
 30. 35

  کال سنتر2020

  درود دوباره
  جناب ما اینجا حدود ۸۰نفر هستیم و واقعا بلاتکلیفیم از شما خواهش دارم این موضوع رو حتما مطرح کنید و اینم لطفا بپرسین که ایا پای شرکت خدمات اول بیاد وسط این شرکت با ازمون نیرو میگیره یا مستقیم نیروهاا میان زیر نظر این شرکت بازم ممنون

  پاسخ
 31. 34

  زبون كوتاه

  ایشون هر جور دوست دارن قانون رو وصف کنن و به نفع خودشان استفاده کنن ما هم با همون نگاه کار میکنیم و باعث خسارت به شرکت میشیم چیزی که عوض داره گله نداره……زورمون به شرکت نمیرسه به خودمون که میرسه…والااا

  این یعنی فاجعه که نیروهای شرکت به این نوع تفکر برسن

  پاسخ
 32. 33

  کال سنتر2020

  سلام خدمت دوستان و تشکر از سر دبیر
  میخواستم ی سوال از ایشون هم بپرسین ایا کسانی که در مراکز کال سنتر مثل ۲۰۲۰ کار میکنند و مدرک کارشناسی ارشد هم دارن ایا جز کسانی هستن که بعد از سه سال به استخدام مستقیم در بیاین ؟

  پاسخ
 33. 32

  ناشناس

  بیشترین مشکلات مخابرات در عدم مدیریت صحیح در منابع انسانی و به کارگیری ابزارهای پرهزینه و غیر کارآمد مانند اپلای و …. می باشد .بهتر از مدیر عامل جدید تغییرات اساسی در این حوزه اعمال نماید

  پاسخ
 34. 31

  یکی بود یکی نبود

  سلام جناب سردبیر
  لطفا در مورد قرارداد مستقیم با نیروهای شرکتی از ایشان بخواهید مورد گرایش رشته تحصیلی را به کلیه گرایش ها در رشته برق تغییر دهند و همچنین از شرط معدل بالا و مقطع تحصیلی ارشد و دکترا امتیازات خاصی در نظر بگیرند
  لطفا قضییه گرایش های برق رو حل کنید

  پاسخ
  1. 31.1

   ناشناس

   دیگه شرائط مختص خودتون نداشتین.

   مهمترین ملاک شرط سابقه می بایست باشه
   بعد سایر موارد

   پاسخ
  2. 31.2

   امیدوار

   مگه قراره قرارداد مستقیم ببندن؟؟؟؟

   اون شرایط نخبگی. خانواده شهدا و جانبازان که جز شرایط قبلی بوده و پا برجا هست

   این قرارداد مستقیم کجای حرفاش بود!!

   پاسخ
 35. 30

  ناشناس

  سردبیر جان سلام
  گرچه این مطلب رو نمیذاره ولی امیدوارم خدا همونجوری که رسانی با ما رفتار کرده باهاش رفتار کنه

  پاسخ
 36. 29

  کارمند رسمی

  متاسفانه ایشون فقط و فقط بند و تبصره و قانون رو برای ندادن و بی انگیزه کردن کارکنان استفاده کرده ان شاءالله خداوند خوش کاری کنه ایشان مجبور بشه با حقوق یه کارشناس عادی توی مخابرات کار کنه تا ببینه قوانینی که ازش دفاع میکرده و ازش برای کم کردن حقوق ما استفاده کرده چطور کارمندان رو ناراضی و نابود و بی انگیزه کرده

  پاسخ
 37. 28

  علی

  بگویید پول غارت شده صندوق ۶ درصد را به صاحبان اصلیش کارمندان رسمی بازگردانید باید دریافتی ما برابر نیروهای شرکت زیر ساخت باشد کلا هر آنچه که در این مدت ما را به قهقراء برده است لغو وبه جای آن حق قرار گیرد شاید این آقا نداند که البته هم نمیداند چونکه اگه از وضعیت ما در قبل از خصولتی شدن اطلاع داشت چنین نطق بی جا نمی فرمودند

  پاسخ
  1. 28.1

   حسن

   این آقایان خودشان هم می دانند حق به جانب کار کنان مخابرات است و…

   پاسخ
 38. 27

  بنده خدا

  لطفا از ایشان سوال فرمایید جناب آقای دیانی طبق کدام قانون و در کدام سال و طی کدام آزمون استخدام شده اند که دم از قانون و قانون گرایی میزنند و آیا به نظر ایشان اگر فردی لایق تر از ایشان وجود داشته باشد کدام قانون میتواند ایشان را برکنار کند؟
  درد بسیار است و سوال بسیار ولی افسوس که نه انسان شرافتمندی برای پاسخگویی وجود دارد و نه شرافت رسانه ای برای انعکاس واقعیتها و دردها

  پاسخ
 39. 26

  خدمات اولی گلستان

  سردبیر این بند شرح ذیل یکم گنگ هست میشه بیشتر توضیح بدید؟
  یعنی افرادی شرایطش اهراز بشه اما دو بند۱ و ۲ رو نداشته باشند شاملشون نمیشه؟
  توضیح بدید لطفا”

  ه) انعقاد قرارداد مستقیم با آن دسته از پرسنل شاغل در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در رشته‌های برق (گرایش‌های الکترونیک و مخابرات)، کامپیوتر (گرایش‌های نرم‌افزار و سخت‌افزار و هوش مصنوعی) و مهندسی IT و دارای حداقل ۳ سال سابقه کار در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با مخابرات مشروط به داشتن حداقل یکی از شرایط ذیل:

  ۱- فرزندان شهدا معظم و جانبازان بالای ۷۰ %

  ۲- گواهی تایید نخبگی از بنیاد ملی نخبگان

  پاسخ
  1. 26.1

   امیدوار

   نه دیگه !!!
   این ابلاغ رو که قبلا فرستادن شزایط برخورداری از قرارداد مستقیم پیش شرطش همان دو بند است
   یعنی تا عضو نخبگان یا خانواده شهدا نباشی شرایط دیگه ملاک نیست
   چیزی که اصلا وجود نداره
   اخه کدوم خانواده شهدا و نخبه میاد سه سال تو مخابرات شرکتی کار کنه در حالی که تو هر سازمان دولتی دیگه باشرایط رسمی و حقوق بالاتر جذب میشن

   پاسخ
  2. 26.2

   سردبیر

   برادر من
   این مورد برای قرارداد مستقیم با مخابرات است
   ارتباطی با این طرح طبقه بندی نداره

   پاسخ
   1. 26.2.1

    خدمات اولی گلستان

    ولی من کسی رو سراغ داشتم از کارگزاران فرزند شهدا که هنوز مدرکش کامل نشده بود و لیسانسشو نگرفته بود قرارداد مستقیم براش درست کردند
    البته خوب حقشونه
    اما ماهم حقمونه که بیش از ۱۳ سال سابقه داریم اما دریغ از یک نگاه منصفانه وعادلانه

    پاسخ
 40. 25

  ناشناس قراردادی

  آقای دیانی قراردادی ها کی رسمی می شوند بعد از چهار سال وقتش نشده که رسمی بشویم.

  پاسخ
 41. 24

  مازندران

  باسلام، جناب سردبیر یعنی تا یک ماه دیگه هیچ واریزی ندارند؟مخابرات بخشنامه کرد حداکثر یک ماهه الان یک ماه شد چهار ماه،چه برسد به شنیده ها خدا به دادمون برسه

  پاسخ
  1. 24.1

   سردبیر

   دوست خوبم
   اینکه اونها چه میکنن یا نمی کنن بماند!
   من تحقیق کردم گفته شد حداکثر حداکثر تا یک ماه دیگه همه پولها پرداخت میشه.
   بقیه بحث ها در این خبر من تاثیری نداره.البته حق با شماست اینو همین الان بگم که اختلاف هقیده پیدا نکنیم

   پاسخ
 42. 23

  کارگر فنی

  سلام سردبیر جان اگه ممکنه در مورد زمان شروع طرح نیروهای کارشناسی بخش خصوصی که اخیرا ارزشیابی شدند سوال بفرمایید که چه زمانی و با کدام شرکت قرارداد بسته میشود.با تشکر

  پاسخ
 43. 22

  احمدی شرکتی

  سردبیر جان از پول مرخصی سال ۹۵بچه های خراسان رضوی هم میپرسیدی؟ به هر مسئولی میگی خودشو میزنه کوچه علی چپ .شاید آقای دیانی خبر داشته باشه

  پاسخ
  1. 22.1

   سردبیر

   من از معاون مالی شما پرسیدم.
   فکر میکنم دو ماه چیش پرسیدم
   ایشون گفتن حداکثر تا یک ماه دیگه پرداخت میکنن.

   پاسخ
 44. 21

  محمد

  با سلام ۱.گروهای عقب افتاده۲.حق ایثارگری جبهه سربازی۳.تفاوت رفاهیات سالهای قبل

  پاسخ
 45. 20

  دشتی

  جناب سردبیر ضمن تشکر از ترتیب دادن این مصاحبه کاش از تعیین وضعیت استخدامی ۹۲هم سوال می کردین
  چون هیچ خبری از هیچ جایی شنیده نشده
  ممنون

  پاسخ
 46. 19

  حمید

  چرا یکشنبه

  پاسخ
  1. 19.1

   سردبیر

   چون که من باید سوالها رو دربیارم دنبال جوابش برم
   بشینم تایپ کنم و براتون توی سایت بذارم
   زودتر از اون نمیرسم و جوابش رو نمی تونم بگیرم.یعنی بمن نمیدن

   پاسخ
 47. 18

  خدمات اولی گلستان

  درود برشما
  میشه بپرسید چرا در سیستم hr اجازه دیدن مشخصات تکمیل شده رو ندادن که قبل از هر اتفاقی موضوع مورد بررسی قرار بگیره و ثبت اطلاعات راست آزمایی شده باشه
  بهتر نبود اطلاعات توسط نیروها مورد بررسی قرار بگیره که حقی از کسی ضایع نشه؟

  پاسخ
 48. 17

  تسنیم

  با سلام لطفا سوال بفرمایید آیا برنامه ای برای جذب آن دسته از کارکنان پیمانکاری که در آزمون استخدامی ۹۱ قبول و در مرحله مصاحبه مردود شدن دارند؟واینکه چرا واسطه ها رو حذف نمی کنند نیروهای متخصص و مرتبط کارشناسی رو قرداد اداری نمی کنند؟واینکه چرا از پیمانکاران نمی خواهند قانون کاهش ساعت کار بانوان رو اجرا کنند؟پیمانکاران می گویند مخابرات باید در این خصوص دستور بدهد.

  پاسخ
 49. 16

  شرکتی

  سلام برای کاهش ساعت کاری بانوان چطور با شرکت هماهنگ کنیم منظورشان چی بوده ما هنوز منتظریم

  پاسخ
 50. 15

  شجاعی

  با سلام .لطفا بفرمایید چرا طبق بخشنامه مبنی بر اینکه پرداخت پول سنوات وپاداش اخر خدمت یک ماهه پرداخت خواهد شد ولی پرداخت نمی شود ومن کارمند بعد ۳۰سال در این تورم باید خسارت وتاوان بد قولی شما مدیران را تحمل کنم و …..

  پاسخ
 51. 14

  سعیدی

  سلام خسته نباشی قراره دوباره بااقای دیانی تا ۱شنبه نشستی داشته باشین؟بعدم راجع به جزئیات طرح طبقه بندی مشاعل نیروی شرکتی ازشون سوال بفرمایید ممنون .

  پاسخ
  1. 14.1

   سردبیر

   هنوز قراری نذاشتیم
   ولی تا بحال هیچ کسی با قرار بعدی مخالفت نکرده.
   قطعا قرار میذاریم

   پاسخ
 52. 13

  حبیب پارسانیا 09144415941 ارومیه

  سلام علیکم برادر عزیز ضمن خسته نباشید .درمورد کسور باز نشستگی از اقلام رفاهی وحق نوبت کاری که برای ۷ درصدی کسر ودرموقع باز نشستگی روی حقوق محاسبه میشود ولی برای همکاران ۹ در صدی محاسبه نمی شود. واین مبلغ زیادی در دریافتی دوران باز نشستگی می شود. یا اگر نمی شود حداقل حق شیفت را برای کسور در نظر بگیرید
  اینجانب بیش از سی۳۰ سال در مشاغل شیفتی بطور مستمر کار میکنم{ با توجه به اینکه در زمان بر قراری ایین نامه از بیمه ها
  سئوال شده در خصوص حق نوبت کاری اعلام نموده درصورت داشتن مجوز می توانید کسور باز نشستگی داشته باشید}
  اقای دیانی احقاق حق نماید…… با تشکر حبیب پارسانیا کارشناس مرکز او ام سی ارومیه ۰۹۱۴۴۴۱۵۹۴۱

  پاسخ
 53. 12

  خدمات اولی گلستانی

  سلام
  میشه بپرسید به ترتیب از کدوم استان شروع شده و مابقی استان ها هم تا چه زمانی باید اجرایی کنند؟
  درخصوص خدمات اول
  کارشناسان به بالا
  مخصوصا استان گلستان

  پاسخ
 54. 11

  نا شناس**

  هدیه ده برابر (بلاعوض)برای ازدواج کارکنان قردادی سال ۹۲ به کجا رسید؟سوال پرسیدید؟

  پاسخ
  1. 11.1

   احمد

   سوال خوبیه !

   پاسخ
 55. 10

  ب م

  سلام اگر امکان دارد در مورد هزینه ازدواج فرزندان بازنشسته سوال کنید که چه مبلغی برای هر فرزند پرداخت میشود

  پاسخ
 56. 9

  ن.د

  سلام سردبیرمحترم مسئله ای من و همکاران بنده را نگران کرده است. اینکه رشته تحصیلی بنده مرتبط ولی فعالیت کاری غیرمرتبط است مثلا رشته برق در امور مشترکین فعالیت میکنه.این افراد شامل ااون قرداد هستن. ممنونم از پاسخ شما.

  پاسخ
 57. 8

  حمید

  سلام.سردبیر جان اینطور که مهندس گفتن مخابرات گل بلبله!بالاخره طبقه بندی فنی ها هستن؟

  پاسخ
  1. 8.1

   سردبیر

   تا یکشنبه هیج فکری نکنید

   پاسخ
 58. 7

  نیروی شرکتی

  جناب سردبیر ازشون سوال شود طبقه بندی مشاعل از کی اجرایی میشود وچقدر بردریافتی حقوق اضافه میشود؟

  پاسخ
  1. 7.2

   همکار رسمی

   مطمئن باش باز حواله میده به مدیریت عملکرد طبق هشت سال گذشته!!!!!!

   پاسخ
 59. 6

  یاسر

  سلام جناب سردبیر خسته نباشی .کاش ازش سوال میکردین طرح طبقه بندی مشاعل کی روی حقوق اعمال میشه وحداقل وحداکثر حقوق کسی که طبقه بندی مشاغل بهش تعلق گرفته چقدر هست وچه کسی حداقل حقوق وچه کسی حداکثر حقوق میگیره؟

  پاسخ
  1. 6.1

   یاسر

   جناب سردبیر جواب سوالمو ندادین سوالمو ازش میپرسین

   پاسخ
 60. 5

  همراه

  با سلام و خسته نباشید !!
  سردبیر محترم من یه سوال داشتم واقعا این همه دنبال عذر و بهانه چرخیدن تو این شرکت چه معنی میده!
  من نیروی مرد قراردادی مخابرات منطقه هستم تو آیین نامه پرداخت رفاهیات بندی هست به نام پرداخت هزینه مهد که به خانمای شاغل بعد از تایید پرداخت فاکتور صادره از مهد که می بایست حتما در مهد نگهداری گردد پرداخت می گردد
  تو همون بند تبصره ای داره به شفافیت و واضحی تمام که به آقایانی که خدای ناکرده همسر از کار افتاده و دارای بیماری صعب العلاج باشه
  و همچنین آقایانی که همسر آنها دانشجو باشد در طول دوران دانشجویی هزینه مهد پرداخت میشه.
  همسر اینجانب نیز نیروی خدمات اول در همون منطقه می باشد بعد از تاییدیه تحصیلی و تطبیق مدارک و تایید هزبنه مهد واسه پرداخت تو استان ما از منابع انسانی اعلام کردن ما نمی توانیم هزبنه مهد شما را به سیستم وارد کنیم
  چون آقای شکیبی در مخابرات ایران چک کردن گفتن چون همسر ایشان نیروی شاغل محسوب میشه بهش پرداخت نمیشه.
  اولا کجای این بند نوشته اگه شاغل خصوصی همسر باشه بهش تعلق نمی گیره این حرف زمانی معنی میده که همسر شاغل رسمی حالا مخابرات یا نهاد دولتی دیگری باشه و از اونجا بهش پرداخت بشه دیگه به آقا نمیدن
  در ثانی در جای پرداخت حق و حقوقات که میگین نیروی خصوصی نیروی ما نیست و با شرکت تامین نیرو قرارداد داره نه با ما
  ثالثا اگه تو پرداخت حق و مزایای خدمات اول به نیروهاش ماهی حداقل ۱۰۰۰ تومان بهشون میداد بازم میگفتم باشه، وقتی که اینجانب تمام شرایط پرداخت هزینه مهد رو دارم اینجوری عمل کردن و جواب دادن واقعا دنبال نخود سیاه فرستادن نیست و حکایت از استفاده از قانون نمیدم نداره تو این شرائط حقوقات آیین نامه ای رو پرداخت نکردن و دنبال عذر و بهانه آوردن اونم با شعار ایجاد انگیزه در نیروی انسانی چه معنی می دهد ایا واقعا این شرایط باز بالتبع اینکه در منطقه محروم خدمت می کنی نیست و آیا اگه عزیزی از همکاران تهران این شرایط رو داشت بازم جوابشون این بود،

  وقتی خود شرکت در پرداخت حقوقات تکلیفی اینجور جواب بدهد چه گله از بیمه تکمیلی دانا و

  پاسخ
  1. 5.1

   همراه

   سردبیر محترم از شما راهنمایی خواستم؟
   چرا با اینکه تمام شرایط دریافت هزینه رو دارم اینجور جواب میدن!

   پاسخ
  2. 5.2

   سردبیر

   سوال شما را بصورت جداگانه مطرح خواهم کرد.

   پاسخ
   1. 5.2.1

    همکار رسمی

    سردبیر جان یه گروه تشویقی به همه در پارسال چی شد؟!!!!
    آب رفت؟!!!!

    پاسخ
    1. 5.2.1.1

     سردبیر

     رفت! … ولی کجا ؟ نمیدونم!

   2. 5.2.2

    سردبیر

    سوال شما رو بطور جداگانه فرستادم برای آقای دیانی

    پاسخ
   3. 5.2.3

    همراه

    ممنون. بی صبرانه منتظرم. چون عزیزان منایع انسانی که همان گوشی تلفن رو به علت مشغله! بر نمیدارن
    التماس دعا

    پاسخ
 61. 4

  مهدی

  اینکه گفته میشود طرح بازنشستگی تشویقی در اوایل سال برای همه مشمولین تصویب شده ولی بخاطر مسایل مالی برای کارشناسان و بالاتر ابلاغ نشده ، در این بین کارشناسان چه گناهی کردند که با گذشت زمان و افزایش سنوات بیش از ۳۰ سال خدمتشان از مبلغ پاداش تشویقی شان کم میشود ؟
  چرا بطور شفاف تکلیف کارشناسان مشمول بازنشستگی را مشخص نمیکنند ؟
  آیا با گذشت زمان شرایط بهتر خواهد شد یا هر ماه با افزایش تعداد مشمولین بازنشستگی و سنگین تر شدن مبلغ مورد نیاز برای پاداش تشویقی موضوع پیچیده تر و دشوار تر ؟
  به فرض بر اینکه برای تامین منابع مالی یکسال فرصت نیاز باشه ، بهتر نیست کارشناسان را همین الان بازنشست کرده و پاداش تشویقی را همان یکسال دیگر پرداخت کنند (همین الان هم برای کاردان و پایین تر نیز با تاخیر زیاد پرداخت میشه) تا هم از محل صرفه جویی در پرداخت حقوق آنها بخشی از منابع مالی تامین شده و هم کارشناسان مشمول بازنشستگی با آرامش خیال به زندگی خود برسند؟
  اصلا این تاخیر و گذشت زمان نه به نفع کارشناسان مشمول بازنشستگی هست و نه به نفع شرکت مخابرات ایران و این موضوع آیا جز فرسودگی طرفین و از دست رفتن فرصتها عایدی دیگری داره؟

  پاسخ
  1. 4.1

   کارگربازنشسته5

   مهدی جان من جدول پاداش مدارک کارشناسی وبالاتر را دیدم .در مهر ماه با بیش از ۳۱.۵ سا ل سابقه بدون پاداش تشویقی از شرکت جدا شدم .سابقه من در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۴ با مدرک کارشناسی ارشد تکمیل بود .لیکن کسری چند ماهه سن منجر به انتقال صدور تائیدیه بازنشستگی از سوی تامین اجتماعی از سال ۹۴ به نیمه اول ۹۵ گردید .طی تحولات سال ۹۵ و۹۶ با ۳ دوره ۶ ماهه بیش از۲۵ میلیون از پاداش استحقاقی من کسر گردید وسقف قابل پرداخت اگر تا پایان سال هم تصویب بشود ۵۰ میلیون به من تعلق می گرفت وبا توجه به جدول مصوب وتحولات وسیاست های جدید دیگر ارزش نداشت .این سیاست شرکت است استفاده از ابزار زمان برای عدم پرداخت حقوق حقه کارکنان شرکت .جناب باطنی – دیانی -و.. همه ابزار هستند .البته طرح فریز کارکنان و ثبت درخواست تقاضای باز نشستگی در سررسید زمان مربوطه وتحقق حقوق کارکنان را مطرح وبرایشان ارسال اما چون مخالف سیاست های دیکته شده بود مطرود شناخته شد ورد گردید وبه ان اقبالی نشان داده نشد.

   پاسخ
  2. 4.2

   همکار رسمی

   احسنت

   پاسخ
 62. 3

  ناشناس

  سردبیر درباره طرح طبقه بندی هم سوال میکردید که کی اجرا میشود

  پاسخ
 63. 2

  زبون كوتاه

  سلام و ارادت
  در مورد قراردادی های ٩٢ هم بپرسین لطفا
  چرا بعد از سه سال قرارداد دایم نشده
  ممنون.

  پاسخ
 64. 1

  ناشناس

  کاش در مورد زمانپرداخت پاداش بازنشستگان کاردان سوال میکردید

  پاسخ
  1. 1.1

   سردبیر

   سوال کردم برادر من!
   حداکثر یک ماهه!
   حداکثر. از حدود دو سه روز پیش پرسیدم.

   پاسخ
   1. 1.1.1

    بهمن

    سئوال بفرمایید ؛ ایشون جلوی چه چیزایی رو می گیرن که “جلودار” شده ن؟
    اینا همه در یه چیز مشترکن؛ اول ژست می گیرن که می خوان یه کاری کنن ، بعد یادشون میاد که منابع ندارن و میزنن زیرش و حتی دبه در میارن و بعدم “جلوش رو می گیرن”..می شن جلودار!!!

    پاسخ

لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به مدیر سایت, ***** هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر نام سایت ممنوع است.