مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

به خبرهای اختصاصی یکشنبه شب مخابرات ما خوش آمدید. انتخابات مدیر عامل و هیئت مدیره!

[box]مخابرات ما- گویا لحظه به لحظه به سمت آرامش حرکت می کنیم.حالا عقلای قوم تصمیم می گیرند.[/box]

اینها شنیده های ماست نه خبر رسمی, و نه حرفهای مورد علاقه ما!

مخابرات ما (شنیده ها)- از روز گذشته وقتی تغییرات روندی قابل درک و قابل شناخت پیدا کرده است می توانید به این نتیجه برسید که سیاست و منطق بر هم استوار شده است اما باز هم در عین حال هنوز ما مدیر عامل نداریم.

دوستان دلسوز از ما می خواهند به مجموعه مخابرات آرامش تزریق کنیم, اما این کار وقتی ممکن است که بتوان تغییرات را درک کرد و به سوالات پلاسخ داد.وگرنه آرامش, آمپول نیست که بتوان به یک بدن متشنج تزریق کرد.

خارج از موضوع: راستی گفتم آمپول و نوشتم تزریق! ای وای! اگر بدانید از دیروز چه بلایی سرم آمده! ماهیجههای کمرم دچار گرفتگی و اسپاسم شده بود! نفس نمی تونستم بکشم! نفس می کشیدم ماهیجه ها درد میکرد تعادلم بهم میخورد! باور کنید تازه فهمیدم سلامتی چه نعمتی است! بهمین دلیل وقتی از آرامش در جامعه حرف میزم بخوبی می توانم بفهمم چه خبر است!

واقعیت این است که از دیروز احساس میکنم در مورد کارها و فعالیتها فکر میکنند.همینقدر هم برای ما بسیار قابل قبول است چرا که می تواند منشا خیر باشد.

خبر قبلی ما را خوانده اید.دو خبر برای انتساب رئیس هیئت مدیره.اگر بر اساس روند قبلی باشد باید دولت رئیس هیئت مدیره را مشخص کند. اگر روند قعلی باشد باید اعتماد مبین مشخص نماید.

بهر حال واقعیت این است که باید بدور از تنش ها دور هم جمع شوند و تصمیم بگیرند که اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل با چه شکل و شمایلی مشخص شوند.حتی ممکن است تمامی افرادی که تابحال نامبرده شده جابجا شوند و افراد جدیدی وارد شوند چرا که معادله انتخاب بهم خورده است. یعنی در گذشته قرار بوده است  ۵ نفر اعضای هیئت مدیره را اعتماد مبین انتخاب کند ولی مدیر عامل را دولت. از طرفی مدیر عامل ارتباطات سیار نیز جابجا شود.

اما الان وزیر ارتباطات تصمیم گرفته اعضای هیئت مدیره اش را پس بگیرد, در حقیقت تحمل رئیس هیئت مدیره اعتماد مبین برای دولتی ها بسیار دشوار است.. لذا باید انتخاب مدیر عامل را توافق طرفین باشد.

اینکه هر کس در اتاق خودش بنشیند و مهره ها را جابجا کند , برخی ها را نیز به رسانه ها بدهد, راه حل نهایی نیست.

باید دور هم بنشینند و تصمیمی کامل بگیرند.سپس از اتاق بیرون بیایند.ضمن روبوسی با یکدیگر به رسانه ها اعلام کنند. جز این , مخابرات نابود می شود! جز این, اگر هر طرفی خود را برنده یا بازنده بداند, فردای مخابرات پر از تنش و استرس و دعوا خواهد بود.

بر اساس قرار قبلی, می باید حداکثر تا فردا دوشنبه نتایج اعلام می شد.اگر اعلام شود مایه خوشحالی است.اما اگر هم نشد جای نگرانی نیست چرا که معادلات جدیدی به انتخابها اضافه شده که قطعا برای حلش زمان می برد.امیدواریم این زمان زیاد نباشد.

حرف آخر:

۱- اگر تا ظهر فردا انتخابات رسمی و رسانه ای نشود, دوباره شمارنده های زمان را بالا می بریم.نمی شود این شرکت , با این عظمت, بدون مدیر بماند!

۲- هر کسی مدیر عامل بشود ما بعنوان رسانه , چشم بیدار خوانندگان و کارکنان خواهیم بود.اما این بمعنای اشکال گیری و خراب کردن کار نیستیم.ما پل ارتباطی مدیران با کارکناینم.خوشحال می شویم به مدیران اطلاعات واقعی بدهیم.البته اکر خودشان مایل باشند.

 

 1. mp می گوید

  سلام اقای سردبیر عزیز متاسفانه سعادت زیارت رودررو شما را نداشته ام ولی گاها زحمتهایی به شما داده ام والان هم یک زحمتی داشتم که در ذیل به ان اشاره میکنم شاید احترامهای بیش از حد ما وعدم ظرفیت مدیران باعث این وضعیت شده که کم کم صبر ما هم لبریز شده و همانند قبل عمل نخواهیم کرد حال که سر صحبت بازشد در یک مورد دیگر هم خواستم اشاره ای داشته باشم وان بیمه تکمیلی بود انگار که کلا مدیران قصد مقابله با همکاران را دارند به شخص اقای سراییان در حصوص بیمه تکمیلی معترض شدم واز ایشان در خصوص اینکه ایا این بیمه جهت رفاه پرسنل است یا جهت منفعت طلبی شرکت بیمه ؟وقرارشد از پرسنل وبخصوص ادارات رفاه استانها نظر سنجی وبه جمع بندی برسند ودر لحاظ کردن ان در بیمه سال اینده موثر باشد شاهد بودید نظر سنجی به کونه ای طرح شده بود که بتوانند نتیجه ای را که خود میخواهند بگیرند وکارشناسان رفاه نیز نظراتشان را داده اند الان وقت انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی است از شما میخواهم که زحمت یاد اوری این موضوع راکشیده وتا قبل از اینکه یک قرارداد ترکمنچای یکساله منعقد نمایند نظرات خصوصا ادارات رفاه چون تخصص انهاست لحاظ گردد قبلا از همکاری شما تشکر مینمایم

  1. سردبیر می گوید

   چشم
   در سایت منتشر میکنم
   ضمنا
   دقیقا به اهلش یادآوری کردم و خواهش کردم که اشتباه سال گذشته پیش نیاد

   1. ناشناس می گوید

    متشکرم

 2. نیروی قراردادی می گوید

  سلام..سردبیر میشه خواهش کنم یه پیگیری برای وام بلاعوض ازدواج کنید…چرا نیروهای استخدام رسمی وام بلاعوض برای ازدواج خودشون+سه فرزند اولشون را میگیرند..اما کارمندان جدید قراردادی از این امتیاز بهر نمیبرند؟من تازه ازدواج کردم..پیگیری کردم..گفتند به نیروهای جدید نمیدند..۴سال سابقه دارم.ممنون از شما جواب ؟

  1. سردبیر می گوید

   آخرین مصوبه هیئت مدیره این بود که وام ازدواج به قراردادی ها هم تعلق بگیره.بذارید بپرسم خبر میدم.

   1. سردبیر می گوید

    الان پرسیدم منتظر جوابم.

   2. نیروی قراردادی می گوید

    ممنون میشم جوابشو بدید چون بیشتر نیروهای جدید جوان و تازه ازدواج کردند؟تکلیف چیست؟

 3. خواب وبیدار می گوید

  جوان ثروتمندی نزد یک روحانی رفت و از او اندرزی برای زندگی نیک خواست. روحانی او را به کنار پنجره برد و پرسید: پشت پنجره چه می بینی؟ جواب داد: آدم‌هایی که می‌آیند و می‌روند و گدای کوری که در خیابان صدقه می‌گیرد.
  بعد آینه‌ی بزرگی به او نشان داد و باز پرسید: در این آینه نگاه کن و بعد بگو چه می‌بینی؟ جواب داد: خودم را می‌بینم.
  دیگر دیگران را نمی‌بینی! آینه و شیشه هر دو از یک ماده‌ی اولیه ساخته شده‌اند، اما در آینه لایه‌ی نازکی از نقره در پشت شیشه قرار گرفته و در آن چیزی جز شخص خودت را نمی‌بینی. این دو شی‌ شیشه‌ای را با هم مقایسه کن.
  وقتی شیشه فقیر باشد، دیگران را می‌بیند و به آنها احساس محبت می‌کند. اما وقتی از نقره (یعنی ثروت) پوشیده می‌شود، تنها خودش را می بیند. تنها وقتی ارزش داری که شجاع باشی و آن پوشش نقره‌ای را از جلو چشم‌هایت برداری تا بار دیگر بتوانی دیگران را ببینی و دوست‌شان بداری.
  این مدیران تا وقتی آینه هستند فقط خودرا میبینند. خبرندارند که روزی شیشه بودند
  اینها تا وقتی برمسند هستند هیچکس را نمیبینند وقتی بیکار میشوند میاییند در گروههای تلگرامی پرسش وپاسخ میگذارند وبقیه را نقد میکنند
  والسلام

 4. کارمند رسمی می گوید

  سلام
  ” اگر تا ظهر فردا انتخابات رسمی و رسانه ای نشود, دوباره شمارنده های زمان را بالا می بریم.نمی شود این شرکت , با این عظمت, بدون مدیر بماند! ”

  چطور نمی شود؟ والا تا الان که شرکت به این بزرگی و عظمت بدون مدیر عامل بوده آب هم از آب تکون نخورده قولت میدم اگه یک سال دیگه هم بدون مدیر عامل باشه بازم فرقی نکنه و ما کارخودمون رو انجام بدیم در ضمن پبشنهاد میکنم مدیر نیروی انسانی هم نباشه یعنی حذفش کنن…. من به نوبه خودم قول بیشتری میدم که بهتر کار کنم!!!!

 5. زکی می گوید

  خبر جدید
  دعوا به خیابان و کوچه و بازار کشیده شد.
  مهندس قنبری با زبان مهندسی به اعتماد مبین رساندند که این ره که تو می روی به ترکستان است.
  چرا که ۴ معادله و ۶ مجهول عملا قابل حل نیست و یا حل های فراوانی دارد!
  دعوا به ظاهر کشیده شد.

 6. محمد پور می گوید

  سلام چند نقد بر صحبتهای سردبیر
  ۱)اینکه فرمودید مخابرات به ارامش برسد ما نه در بودن این مدیران ونه در رفتنشان التهاب وتلا طمی نمی بینیم که الان بخواهد به ارامش برسد انگار مخابرات را به مانند هواپیمایی که خلبان به حالت اتومات گذاشته ومشغول صرف صبحانه اند
  ۲)از زمان قدیم گفتن مدیر هم مدیرای قدیم چندین ساله که ما در مخابرات فقط واژه مدیر را میشنویم نه کاریزمای مدیریتی دارند ونه کلاس و نه جسارت ونه در کل مدیریت , صد تا از این مدیرا بیان وبرن اب از اب تکان نمیخوره همانگونه که سی تا از استانها بی مدیر شد والان کل شرکت بی مدیر است مستندا ما بعنوان تشکلهای کارگری کشور که خدنت مدیر عامل محترم رسیدیم فرمودند من هم مثل شما یک کارمند وتدارکاتچی هستم هیچی از دستم بر نمی اید وعملا هم همان شد اینطور اداره کردن شرکت رو خرزو خان در سریال برره هم بلده پس زیاد جای نگرانی نیست
  ۳)مطلب دیگری که فرموده بودید در خصوص عقلای قوم بود معمولا عقلا را در جایی بکار برده میشه که اثار عقلانیت از ان بجا مانده باشد ایا در مخابرات خصولتی شما عقلانیتی میبینید
  ۴)سالی که نکوست از بهارش پیداست در انتخابات قبل مدیر عاملی بهارهایش جالب نبود خوب که نکویی سالشان را هم ندیدیم ولی با این لیست متقاضیی که الان بعنوان بهار میبینم بهار تبدیل به خزان است مطمئنا سال نکویی در پی نخواهد داشت یا حق محمدپور شورای کار مازندران

  1. سردبیر می گوید

   حق نگهدارت محمد پور عزیز
   بنظرم من شما را زیارت کرده باشم نه؟!
   در دیداری ارزشمند که با همکاران خوبمان در یکی از استانها داشتیم.
   خاطره خوبش هنوز هم بیادم مانده.
   حرفهای شما همه درست است بجز بخش آخر.
   در کل کار عقلانیتی نبوده ولی دلیل نمیشود در هیچ فازش عقلانیتی نباشد
   مدیر عامل اگر گفته نقشی ندارد و فقط مثل ما کارگر است, بلانسبت بیجا فرموده اند! ببخشید بی ادب شدم.
   اگر من جای شما بودم همان لحظه یک برگه آ۴ جلویش میگذاشتم و می گفتم در برابر همه حاضرین یکی از این دو کار را بکند:
   روی این کاغذ یا حرفش را بنویسد یا متن استعفایش را !
   مردم مسخره اینها نیستند که! چطور است وقتی قراردادهای مشاوره میلیون دلاری می نویسد اختیار دارد ولی برای حقوق کارگران اختیار ندارد؟
   نخیر آقا!
   بنده از اول این انتخابات سعی کرده ام با نزدیکان کاندیداهای مدیریت ارتباط بگیرم.اولین کارشان در مورد کارکنان است.اصرار هم به این دارند.
   نداشتند آن وقت باید فشاری را تحمل کنند که در عمرشان ندیده اند.
   باور بفرمایید آقای محمدپور عزیز
   من این بار خیلی عصبانی هستم.نمیدانم بخاطر درد جسمی است که هذیان میگویم یا واقعا عصبانی هستم.
   این بار واقعا باید کارکنان به جواب برسند.
   بخدا زندگیهایشان دارد از هم می پاشد .احساس میکنند عمری گول خورده اند!
   چرا خب؟
   این حق ماست؟

  2. همكار می گوید

   سلام همکار محترم واقعا دست میریزاد عالی گفتید عالیییییییییییییییییییییییی

 7. تمام می گوید

  سلام
  آقای دکتر سرائیان رئیس هیات مدیره
  مهندس یوسف پور مدیرعامل
  مهندس قنبری عضو هیات مدیره
  آقایان خضردوست و تراکمه و وصلی عضو هیات مدیره
  والسلام

  1. سردبیر می گوید

   قطعنامه صادر کرده ای؟
   فعلا ممکن نیست

   1. ناشناس می گوید

    جناب سردبیر
    انگار این دوستمون حالش از شما بدتره و نیاز به تزریق بیشتری داره !!!

  2. اسمعیلی می گوید

   سلام،دکترسرائیان درمدیرعاملی خوب کارکرده بودن که بارییس هیات مدیره شدن، شرکت مخابرات وکارکنان رابیشترازاین بیچاره نمایند!!؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: