مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

اختصاص امتیازبرای مشترکانی که زمان بین دریافت و ثبت نام تلفن آنها طولانی شده است

[box]مخابرات ما – معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تلاش می شود زمان واگذاری تلفن ثابت از هنگام ثبت نام مشترک تا دریافت آن بیش از یک ماه طول نکشد، گفت:مشترکانی که مدتی بیشتر در انتظار بوده اند در صورت کوتاهی مخابرات از امتیاز ویژه برخوردار می شوند.[/box]

مخابرات ما (محمد – ایرنا) -داود زارعیان گفت :اکنون بیش از ۹۰درصد تقاضاهای دریافت تلفن ثابت در کمتر از یک ماه در کل کشور پاسخ داده می شود و ثبت نام کنندگان تلفن های خود را دریافت می کنند.
وی ادامه داد: کمتر از ۱۰درصد تقاضاهای دریافت تلفن زمانی بیشتر از یک ماه در انتظار می مانند که برای جبران آن تلاش شده راهکاری اتخاذ شود تا رضایت آنها نیز جلب شود.
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران خاطرنشان ساخت: براین اساس تلاش شده است اگر زمان دریافت تلفن به دلیل مشکلاتی از جانب شرکت مخابرات بوده باشد برای جبران آن به اندازه زمان انتظار به مشترک خدمات رایگان مکالمه و اینترنت داده شود.
زارعیان گفت: برخی مواقع صرف زمان واگذاری به دلایلی است که از عهده مخابرات خارج است مانند شهرک های تازه تاسیس که هنوز اقدامی برای ایجاد زیرساخت ها صورت نگرفته و یا مناطقی که اقدامی برای سیم کشی نشده است.
به گفته وی، مخابرات تلاش دارد در چنین مناطق نیز به محض فراهم شدن زیرساخت ها جوابگوی مشترکان باشد.
پیشتر معاون امورمشتریان شرکت مخابرات ایران از جمع آوری سوئیچ های کم ظرفیت شبکه مخابراتی در تهران خبر داد و افزود:بدین ترتیب و با به روز رسانی شبکه، برای ۲۵۰ هزار مشترک جدید تا پایان امسال ظرفیت ایجاد می شود.
همچنین پیشتر محمد جواد آذری جهرمی سوم دی ماه در همایش مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که آمارها بیانگر آن است که در مناطق کم برخوردار و محروم شرایط مطلوبی از نظر ارتباطی وجود ندارد.
وی به مجموعه مدیران توصیه کرد تا توجه ویژه تری به این مناطق داشته باشند.
البته این که در مناطق کمتر برخوردار شرایط ارتباطی مطلوبی حاکم نباشد، حرفی نیست چرا که هزار و یک دلیل می تواند برای آن وجود داشته باشد که این شرایط را بوجود آورده باشد؛ اما وجود چنین شرایطی در شهری مانند تهران که مرکز اصلی همه زیرساخت ها است و از اینجاست که امکانات به دیگر نقاط داده می شود جای بسی شگفتی و تعجب دارد .
درحالی که شهری مانند تهران می بایست دارای بهترین شرایط ارتباطی باشد و طبیعی به نظر می رسد که نباید هیچ نقطه ای از آن مردم از داشتن تلفن ثابت و نه حتی نسل های پیشرفته تلفن همراه محروم باشند اما واقعیت بنا به گفته تعدادی از شهروندان چیز دیگری است.
علاوه براین تعدادی از شهروندانی تهرانی نسبت به عدم واگذاری بموقع خط تلفن های ثابت و یا واگذار نکردن در برخی مناطق تهران به دلیل وجود نداشتن زیرساخت ها گلایه داشتند.
بر اساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خردادماه امسال ۳۸٫۶۱ بود.
تعداد تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره و تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود.
البته رسیدن ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ای محبوب برای ارتباط مردم با یکدیگر است.
تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بوده است.
تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان خردادماه امسال ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه و تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴دستگاه بود که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای دارای تلفن خانگی را ۴۸ هزار و ۹۷۶ روستا اعلام کرده در حالی که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۴۹ هزار و ۲۹روستا بوده است.

***

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: