مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پیش شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد در اپلای غیرقانونی است.

[box]مخابرات ما- حتی دوستان ما نیز مرتکب این اشتباه شده اند.پیش شرط داشتن مدرک ارشد برای برخی سمت ها.[/box]

 

مخابرات ما – اصولا مثل روز روشن است که داشتن و یا گذاشتن پیش شرط هایی در اپلای و یا در پذیرش برخی افراد برای سمت های اداری, شروطی گذاشته می شود که کلا سلیقه ای است.

جدا از سلیقه ای بودن, کاملا غیر قانونی است.

نمونه اش پیش شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای شغل معاونت پشتیبانی مدیر عامل , و یا حذف تمام کسانی که مدرک کارشناسی داشته اند در یک اپلای دیگر.

جالب این است که حتی دوستان ما نیز مرتکب این اشتباه شده اند و دلایل ما را نمی پذیرند.

در حالی که حداکثر مدرک قابل قبول در شرکت مخابرات , کارشناسی است, پیش شرط داشتن ارشد چه معنی و مفهومی دارد؟

بحث بسیار محکم تز از اینهاست.یکی از دوستان ما د رکامنتی دلیل دیگری آورده است که کاملا حرف ما را  تصدیق می کند.بخوانید لطفا:

 

[box] محمد …

۱۳۹۶/۰۹/۱۴ در ۹:۵۳ ق٫ظ

در ذیل مطلب: دکتر سرائیان معاونت مدیر عامل را به اپلای سپرد! حالا او را باور میکنیم.

 

سلام

مطابق بند ۲ دستورالعمل اجرایی انتصاب کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران (پیوست ۶ آیین نامه استخدامی و پرسنلی ) داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس برای تصدی مشاغل مدیریتی در نظر گرفته شده است .

حال با استناد به چه قانونی یا مقرراتی مدرک تحصیلی فوق لیسانس برای این پست در نظر گرفته شده است ؟

آیا ایین نامه جدیدی وجود دارد یا سلیقه ای است .

[/box]

 

کسی پاسخی برایش دارد؟

 

 1. شجاعان می گوید

  سلام
  دور از شما آقای سردبیر و همکاران عزیز مخابراتی
  خاک بر سر من که یک آقای بی اصل و ریشه از نظر مخابراتی ها که هیچ سابقه مخابراتی بودن در قبل از خصوصی سازی در مخابرات ایران ندارد می خواهد به ما درس همگرایی بدهد و ما را با مخابرات آشنا کند.
  از آقای پوررنجبر در متنی که در سایت مخابرات ما به نحو بی ادبانه ای منعکس شده است : همگرایی در حوزه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران بوجود آمده است و افرادی که در مقابل همگرایی مقاومت می کنند شناخت کاملی از ارتباطات ندارند.
  اولا که خودت شناخت نداری و نمی فهمی و نه ما مخابراتی ها.
  دوما ما در فناوری اطلاعات موضوعی بنام همگرایی نداریم بلکه اینتگریشن و یا یکپارچگی داریم. همگرایی که در مخابرات گفته می شود مبحث کانورژنس است که در FMC مطرح است.
  سوما طبق سند ره نگاشت که خود شما بعنوان هیات مدیره بر آن صحه گذاشته اید همگرایی قرار است در سالهای ۹۷ و ۹۸ رخ دهد. پس اینکه می گوئید همگرایی در مخابرات بوجود آمده است صحبتی از سر بی اطلاعی شما می باشد.
  چهارما چه موقع و چه کسی از مخابراتی ها در مقابل همگرایی مقاومت کرده اند که شما در این متن مدعی هستید. تا آنجا که ما در این سایت از همکاران مخابراتی همواره شنیده ایم این است که همگان خواستار همگرایی بین ثابت و سیار هستند و هیچکس در این خصوص شک هم ندارد چه برسد به اینکه مقاومت کند.
  پنجما این شناختی که می فرمائید ما از ارتباطات و مخابرات نداریم مثل این است که به مادری بگویند تو هیچ از محبت به فرزند شناخت نداری. مگر می شود یک مادر از محبت شناخت نداشته باشد. محبت در درون مادر عجین است. ارتباطات برای ما مخابراتی ها همانند محبت است برای مادر.
  والسلام

  1. ناشناس می گوید

   به این میگن یک جواب فنی و دندان شکن به شخصی که واهمه ای از سرکوب کردن کارکنان مخابرات ندارد.
   اگر بقیه مخابراتی ها نیز چنین جسورانه به بیگانگانی که خود را مخابراتی می دانند و نیامده مدعی شده اند می دانند آنگاه شاهد امتداد حضور افرادی مثل دیانی ها و پوررنجبر ها و سیدهاشمی ها و … نمی بودیم.
   کارمند مخابراتی اجازه نده مفاهیم انسانی و مفاهیم مخابراتی و فنی را بیگانگان بخواهند یادت بدهند.
   البته اگر درست می گفتند حرفی نبود و انسان قبول دارد که صحبت درست را بشنود و به ان عمل کند ولی نه این حرفهای بی منطق و من درآوردی را!!!

 2. م می گوید

  اپلای هیچ باوری رو در ذهن من بارور نمیکنه .چرا مدیران منابع انسانی رو اپلای نمیکنند .آیا مرگ برای همسایه خوبه ؟این گوی و این میدان .

 3. بهروزی فر می گوید

  ظا هرا بندی در آیین نامه هست مبنی بر لحاظ چهار سال سابقه به همراه مدرک کارشناسی بجای مدرک کارشناسی. ارشد آیا سردبیر محترم تایید می‌کند این موضوع را در آیین نامه اپلای ؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   در اپلای نشنیدم.
   ولی در زمان تبدیل تجربه و گروه و رتبه به بخش خصوصی , برای اینکه سمتهای کارشناسی رو به همکاران بدهند همین کار را کردند.نمیدونم چند سال سابقه رو کم کردن تا لیسانس محاسبه کنن ولی چنین کردند

 4. بهرام می گوید

  سلام ،، ضمن تایید بر غیر قانونی بودن و مغایربودن با آیین نامه رسمی شرکت ،به هر حال در خال حاضر بخشی زیادی از مدیران اعضای هیات مدیره مخابرات ایران دارای مدرک کارشناسی هستند و ابن عین تبعیض هست. و ضمن اینکه شنیده شده منابع انسانی مخابرات ایران بعد از سال ۸۸ مدارک تحصیلی بالاتر را پذیزش و وثبت نمی کند ،
  ملاک شایسته کربنی هست نه مدرک گرایی
  ا

 5. بهمن می گوید

  خب حالا ضمانت اجرایِ قضیه در برخورد با این خلاف ها چیه؟

 6. ناشناس قراردادی می گوید

  سردبیر عزیز درباره این مطلب که ۹۰ درصد سمتهای معاونت تجاری قرار است وارد سیستم اپلای شود لطفا پرس و جو کنید. این قضیه خیلی صوری به نظر می رسد. آیا کسانی که حتی یک ساعت هم واحد بازرگانی نگذرانده اند می توانند مجددا متقاضی همان سمت مدیریتی قبلی بشوند؟
  از یکی از دوستان شنیده ام که هیچ مدیری بیشتر از ۳ سال نمی تواند رسوب! داشته باشد و باید سمتش را به جانشین خود بدهد و خودش خداحافظی کند.

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   بر اساس طرح جانشین پروری هر مدیر می تواند ۴ سال در سمتش بماند. بعد از ۴ سال یک بار اپلای میگذارند خودش هم میتواند فقط یک بار دیگر برای همان سمت شرکت کند و در صورت پذیرش فقط دو سال بماند.در این فاصله حتما باید جانشینانی برای خودش تربیت کند که در اپلای شرکت کنند.
   گفته می شود برای تمام سمت های بالای ۴ سال چنین می کنند.
   در حوزه تجاری و برنامه ریزی که با مدیر عامل هم خط تر هستند احتمال این حرکتها هست.ولی گمان نکنم یک جا چنین کاری بکنند.
   در شرایط پذیرش حتما رشته های مناسب انتخاب میکنند.
   در این مورد حتما پرس و جو میکنم.چشم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.