مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

روز خوب آی تی, در کنار ستاره هایش.

[box]مخابرات ما- امروز بخشی از پروژه های آی تی رونمایی شد و ستاره دیجیتال مخابرات ایران شروع شد.[/box]

مخابرات ما – دیروز یکشنبه روز خوب آی تی بود.روزی که بخش مهمی از پروژه هایش را رونمایی کرد و ستاره دیجیتالش را به همه نشان داد.

شرج کامل پروژه های حوزه آی تی هدف امروز ما نیست بلکه در فاز اول و مطلب امروز به گفته های مهندس پوررنجبر مدیری که در حوزه آی تی مخابرات ایران تصمیمات مهمی گرفته است.و بعد سراغ مهندس ملک جعفریان می رویم.مردی که آی تی خوراک روزانه اوست و هرگز از کار خسته نمی شود.

یکشنبه رونمایی از پروژه های حوزه ای تی بود.

مهندس پوررنجبر در این روز گفت:

[box] ما به صورت تک نفره آدم‌های توانمندی هستیم اما ترکیب ما نیز باید کیفی باشد. کیفیت برنامه‌های ما و کیفیت سازمانی ما باید ارتقا پیدا کند که من در این مورد منتقد مهندس دیانی هستم. بسیاری از انتقادات حوزه آی تی و همکاران من در آی تی به حوزه نیروی انسانی مربوط می شود . البته قبول دارم که مهندس دیانی به شکل سیستماتیک کار میکند و از طرفی مثل همه ما وارت یک مخابرات نا بسامان شده است از این نظر ایشان را مقصر نمیدانم اما انتظار داریم تکلیف ما را روشن کنند.

جناب دیانی!

تکلیف ما را با این نیروی انسانی روشن کنید اگر الان  نخواهید به ما منابع انسانی ندهید  پس چه زمانی باید بدهید؟

انصافا کارهای ما امروز از روی عقل و عشق است. وقتی ساعت ۱۱ شب تا صبح با یکدیگر  ارتباط می گیرند و اطلاعات منتقل می کنند این نشانه عشق است.از خدای بزرگ بابت  این عشق و عقل  تشکر می‌کنم و آرزو میکنم سهم ما را از این بخش بیشتر کند.[/box]

مهندس پوررنجبر در انتها از همکارانش تشکر کرد.

پس از او نوبت رسید به مهندس ملک جعفریان.او مجری پروژه های آی تی است. او گفت:

[box]  ره نگاشت   در  رسیدن به خدمات دیجیتال تاثیر زیادی داشت و به همین منظور کمیته ای تشکیل دادیم که بر اساس ره نگاشت نقشه راهی را برای آی تی  پیشنهاد کرد.این نقشه راه به هیئت مدیره رفت و مجوز لازم را گرفت.

نقشه راهی که تدوین شد مقرر شد  تا انتهای سال ۹۶ به انجام برسانیم . امروز که در خدمت شما هستیم و چهار ماه دیگر نیز فرصت داریم ایشالله به نتیجه خواهد رسید اما  پروژه ها دو ساله دیگری هم داده‌ایم که از ۹۷ تا ۹۸  با نام  پروژه ستاره های دیجیتال شروع می شود و منتظر دریافت مجوز های لازم است

ساختار نیروی انسانی در حوزه آی تی تدوین شده از هیئت مدیره نیز مجوز گرفت برای ستاره دیجیتال ما باید خودمان را با تحول شرکت مخابرات ایران همگام می کردیم و  اثر مهم خود را روی حرکت‌های شرکت مخابرات ایران می گذاشتیم به همین دلیل   در نهایت پروژه ستاره های دیجیتال تعریف شد. واقعیت این است که الان شرایط خوبی نداریم اما اگر می‌خواهیم خودمان را در حد کلاس های جهانی معرفی کنیم باید مطابق با استانداردهای جهانی حرکت کنیم و به سرعت سرویس تعریف کنیم و به نیازهای مشتریان خودمان پاسخگو باشیم.

من از مناطق مخابراتی در طول این یک سال و یک ماه که در خدمتشان بودم تشکر می‌کنم  واقعا کمک کرده‌اند تا پروژه‌ها به نوعی متمرکز شود.این کار سختی‌های زیادی داشته و دارد اما من خواهش می‌کنم همچنان این کمک ها ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم کار را به نتیجه برسانیم.
-[/box]

پس از مهندس ملک جعفریان هر یک از مدیران پروژه ها , به نوبت کارشان را تعریف کردند.پس از آنان نیز نوبت رالف مشاور خارجی طرح رسید.

اجازه بدهید بقیه ماجرا را فردا و در فرصت بهتری پی بگیریم.

برای کسانی که مایل هستند صدای بخش های مهم این جلسه را داشته باشند می توانند در روزهای آخر هفته به سایت (رادیوی مخابرات ما) بیایند.آدرس آن را در منوها ببینید.

 

 1. سرداب می گوید

  شما دلتون خوشه
  چه روز خوشی برای آی تی بود؟
  همه اش سیاه بود و سیاه نمایی!!
  به اسم همگرایی هر چه سالها سرمایه گذاری شده بود را به باد فنا دادند.
  و به نام تمرکز پای شرکتها و آدمها و نرم افزارهای معلوم الحال را به سراسر مخابرات ایران باز کردند.
  شرکت مخابرات ایرانی که برای واگذاری یک سرویس ساده، نیاز دارد که هر چه پیمانکارش بخواهد را به وی تقدیم کند آنگاه اسیر پیمانکار شده است و کسی که اسیر پیمانکارش باشد انگاه هیچ آزادی برای حضور در بازار رقابتی را ندارد.
  آقای دکتر سرائیان با این لجبازی در IT ،شرکت مخابرات را به عصر پارینه سنگی برد.
  و منشا تمام این اشکالات به آقای پوررنجبر بر می گردد که راهکارهای اشتباه را در شرکت ساری می کنند.

 2. ناشناس می گوید

  جناب آقای دکتر سرائیان
  سلام
  سال جاری جنابعالی قبل از شروع سال موضوعات سند ره نگاشت تحول برای سال ۱۳۹۶ را پیگیری و مراحل اجرایی آن را خواستار بودید. موضوعاتی مثل یکپارچگی سازماندهی و پیاده سازی راهبردهای فناوری اطلاعات و … و الحمدلله اکثر موضوعاتی که در سند ره نگاشت مطرح نمودید را با فضل الهی و همراهی کارکنان انجام دادید.
  بدلیل اینکه حس می کنم موارد سال ۱۳۹۷ ره نگاشت را هنوز حتی در حد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیز پیگیری ننموده اید نگران شده و دست به قلم شدم.
  بدین جهت برای یادآوری مواردی از سال ۱۳۹۷ که در سند ره نگاشت ذکر کرده اید را عنوان می کنم و امیدوارم لااقل حتی اگر شده است در یکی از سخنرانی هایتان به این موارد اشاره کنید که ما هم دلگرم و مطمئن از انجام تعهدات شما باشیم.
  مواردی از قبیل:
  – همگرایی ثابت و همراه
  – یک برند محبوب
  – یک هیات مدیره
  – یک مدیرعامل
  – یک شورای معاونین
  – یک شبکه گسترده در کشور
  – یک هدف و یک فرهنگ
  – یک فروشگاه و یک مرکز خدمات مشتریان
  – …

 3. ناشناس می گوید

  آقای مهندس پوررنجبر می فرمایند:
  بسیاری از انتقادات حوزه آی تی و همکاران من در آی تی به حوزه نیروی انسانی مربوط می شود . البته قبول دارم که مهندس دیانی به شکل سیستماتیک کار میکند و از طرفی مثل همه ما وارث یک مخابرات نا بسامان شده است از این نظر ایشان را مقصر نمیدانم اما انتظار داریم تکلیف ما را روشن کنند.
  جناب دیانی!
  تکلیف ما را با این نیروی انسانی روشن کنید اگر الان نخواهید به ما منابع انسانی ندهید پس چه زمانی باید بدهید؟

  آقای سردبیر لطفا از آقای مهندس پوررنجبر بپرسید نیروهای انسانی که با اختیارات خودشان در زمان مدیرعاملی خود از بیرون شرکت و داخل شرکت بصورت خاص برای فناوری اطلاعات گرفتند چه شدند؟
  مشاور فناوری اطلاعات که چند ده میلیاردی به او پول دادند چه شد؟
  ایشان یک سری پرسنل تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده را با اختیارات خودشان گرفتند و در اختیار تیم فناوری اطلاعات و مشاور قرار دادند و نهایتا هیچ چیزی عاید مخابرات ایران نشد.
  عجیب است که از تامین نشدن نیروی انسانی گله می کنند! اکثر پرسنلی که اینقدر برای آنها سرمایه گذاری شد الان کجا هستند؟ من به شما می گویم که اکثر آنها در شرکتهای بیرونی مرتبط با اقای پوررنجبر در حال کار هستند. آن پرسنل را از دانشگاه، صفر کیلومتر گرفتند و در کنار مشاوران چند ده میلیاردی اموزش دادند و نهایتا آنها را به نفع خودشان و شرکتهای دوستشان در بیرون از شرکت مخابرات ایران جذب کردند.
  آقای مدیرکل فناوری اطلاعات سابق ما پس از اینکه تمام مستندات مشاور را در اختیار گرفتند سر از شرکتهای بیرونی دراورند و سرمایه های مخابرات را غارت کردند. و الان هم با اقای پوررنجبر ارتباطات نزدیک دارند.
  جالب است بعد از چنین تجربه سیاهی ایشان باز هم طلب منابع از شرکت مخابرات ایران دارند. مثل این است که تا وقتیکه شرکت مخابرات ایران را خالی از منابع کنند دست بر دار نیستند!!

  1. سردبیر می گوید

   مدارک و مستندات لطف می کنید.

   1. ناشناس می گوید

    سلام
    عید شما مبارک
    آقای سردبیر! مثل اینکه خودتان را به آن در زده اید؟ برای شما درست نیست. …

    1. سردبیر می گوید

     عید شما هم مبارک برادرم
     خوندم. باشه …. هر کسی میتونه عقاید خودشو داشته باشه.
     من در نقطه قضاوت نیستم.
     گفته ها و نوشته ها رو میخونم و اگر مهم تشخیص بدم ازشون مستندات میخوام تا قبولش کنم یا نکنم.
     برای چنین تصمیمات بزرگی حق خواننده است که مدرک بخواهد تا به تصمیم برسد.
     بدون تعارف … خیلی از نوشته های شما رو از روز اول خوندم … مودبانه و محترمانه باید عرض کنم من متقاعد نشدم.قطعا به دلایل شما احترام میذارم واقعا احترام میذارم.
     گوشه ذهنم هم اینا رو حفظ میکنم تا شاید بتونم به مدارک دیگری پیوندشون بدم و بتونم حرف شما رو بپذیرم. معمولا همینکار رو میکنم و برای قبول یا رد یک عقیده به خودم زمان میدم.عجله ای نیست که فوری به تصمیم برسم. ولی متقاعد نشدم. امیدوارم خوانندگان متقاعد شده باشند.این حق شماست که عقایدتون در سایت خودتون منتشر بشه .البته تا حدی که من بتونم در دادگاه جواب بدم …. دقیقا ۵ بار این اتفاق افتاده …
     دوستانه و مودبانه با احترام به هم, امشب از هم جدا میشیم.

   2. ظاهرا ناشناس می گوید

    آقای سردبیر سلام
    آیا واقعا مشکل شما مدارک و مستندات است؟ یا خریدن وقت؟
    شما خوب می دانید اگر تا تنور داغ است یک فساد را آشکار نکنید آنگاه نمی توانید مدعی روشنگری باشید.
    مدارک در این زمینه اظهر من الشمس است.
    اگر سایتی مردانه داری و دغدغه روزی خوردن از غیر خدا نداری ؟ بجنب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.