مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

دکتر سرائیان معاونت مدیر عامل را به اپلای سپرد! حالا او را باور میکنیم.

[box]مخابرات ما – دکتر سرائیان معاونت خالی خود را با اپلای و روند آن سپرد.[/box]

 

مخابرات ما – حالا باید دکتر سرائیان را در شرایط اپلایش باور کرد. باید حالا بپذیریم که مدیر عامل این شرکت واقعا به اپلایش اعتقاد دارد.

امروز در سیستم Hr مشاهده می شود که دکتر سرائیان برای انتخاب معاون پشتیبانی و زنجیره تامین مدیر عامل مخابرات ایران, دستور اپلای صادر کرده است.

فعلا تنها شرطی که برایش گذاشته اند داشتن کارشناسی ارشد است.

من با این شرط کارشناسی ارشد مشکل دارم چرا که در الگوی اداری ما مدارک بالاتر از لیسانس را قبول ندارد و مدرکش را از کارکنان نمی گیرد. اما با این وجود, مدیران دیگر که اپلای میگذارند یاد بگیرند!

وقتی برای یک مسئول واحد دهها شرط مربوط و نامربوط ردیف می کنید بیادآورید که مدیر عامل شما برای معاونت خودش پیش شرطی ندارد.فقط باید بتواند مصاحبههای معمول زا بگذراند.

ما باور میکنیم که دکتر خودش نتیجه اپلای را خواهد پذیرفت.

اما هنوز هم پای حرف خودم برای مطالب شب گذشته در این نوشته هستم!

آقای دکتر سرائیان! مدیران شما در اپلای طبق تعهد عمل نمی کنند.به مانده اعصاب ما رحم کنید!

دیگر هیچ کسی نباید شرایط خاص یک سمت و ردیف سازمانی را بهانه گذاشتن شرط های مختلف قرار دهد.

مدیر اول این شرکت, قدم بزرگش را برداشت.حالا دیگر:

اول: نوبت مدیران است که اگر با این مدیر عامل کار میکنند , شکل کارش را نیز بپذیرند.

دوم: نوبت کارکنان است که این رهاورد را جدی بگیرند و برایش بجنگند.

یک تشکر سنگین و جدی از نیروهای مختلف حوزه معاونت نیروی انسانی نیز باید داشته باشیم.با اپلای کار آنان آنقدر زیاد شده است که واقعا خسته می شوند.

ما این را می دانیم و از آنان سپاسگزاریم.

 

 1. j.h می گوید

  یک بام و هوای دلخواه

 2. م می گوید

  اپلای فقط تحمیل هزینه به شرکت می باشد وگرنه نفرات مشخص و تعریف شده هستند .

 3. رضا می گوید

  با سلام
  میشه در مورد تعدادش یه توضیحی بدین
  یعنی مدیرعامل ۶ معاون زنجیره تامین خواهد داشت؟

  1. رضا می گوید

   با تشکر بعدا متوجه شدم که عدد ۶ سابقه هستش

 4. محمد می گوید

  سلام مطابق بند ۲ دستورالعمل اجرایی انتصاب کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران (پیوست ۶ آیین نامه استخدامی و پرسنلی ) داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس برای تصدی مشاغل مدیریتی در نظر گرفته شده است . حال با استناد به چه قانونی یا مقرراتی مدرک تحصیلی فوق لیسانس برای این پست در نظر گرفته شده است ؟ آیا ایین نامه جدیدی وجود دارد یا سلیقه ای است .

  1. سردبیر می گوید

   کاملا درسته!

 5. J.h می گوید

  با سلام . سردبیر و مدیریت محترم سایت اگر برایتان مقدور است در صد انتصابات شغلی تهران و مخابرات ایران را نسبت به استانها که در امتحان قبول شده و در مصاحبه بریده شدند .جهت اطلاع و اگاهی نشر نمایید.

  1. سردبیر می گوید

   اجازه بدین به معاونت توسعه نیروی انسانی احترام بذاریم.
   ابتدا از ایشون بخواهیم به این سوال پاسخ بدن
   اگر نشد بعدا اقدام میکنیم

 6. بهمن می گوید

  خلاصه بیشتر از ۶ ماه این ِسمَت ، سرِ کاری بوده و ضرر وزیان این اطاله رو هم هیچکس قرار نیست پاسخگو باشه ، ظاهراً بی ارزشتر از وقتِ کارکنان چیزی پیدا نکرده ن. هر شغلی واسه خودش دامنه ای از اجازه ها برای “بی خیال، کی به کیه” داره و مدیر عامل هم جایِ خود رو داره.

 7. رسمی می گوید

  سلام
  در ابتدا باید از آقای دکتر سرائیان به خاطر قانون مداری ایشان تشکر نمود و بعد از دکتر کاردرست, دلسوز و نمایند مردمی اسبق مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر مطهری.
  حاج آقا مطهری خدا قوت.

 8. ناشناس می گوید

  سلام
  اگر بخواهیم منطقی به این قضیه نگاه کنیم این قضیه اشکال دارد. چرا؟
  ۱- اول همانطور که همکارمان گفتند اگر قرار است شرط صلاحیت مدرک کارشناسی ارشد باشد پس چرا این سطح از تحصیلات در شرکت به رسمیت شناخته نمی شود؟
  ۲- اگر شرکت مخابرات یک شرکت حرفه ای است لازم دارد برای برخی پستهای مهم و حیاتی نفر از بیرون استخدام کند و نه صرفا از منابع داخلی بهره بگیرد. موضوع ارتقای شغلی و تبیین مسیر ارتقای شغلی برای تمام شغلها معنا ندارد. مثل این است که بگوئیم مدیرعامل حتما باید از بین کارکنان انتخاب شود در صورتیکه مدیرعامل را باید هیات مدیره تعیین کنند و علی القاعده هیات مدیره هم مسئولیت ان پست را می پذیرند.
  ۳- اقای دکتر سرائیان بیشتر بخاطر فرار و ترس از اینکه مورد قضاوت قرار گیرد به این روش آن هم در این سطح رو آورده است. در صورتیکه آقای دکتر سرائیان مدیرعامل تحول است و فردی که در راس یک فرآیند تحول قرار دارد نباید از از چنین موضوعاتی بواسطه نداشتن قدرت ریسک شانه خالی کند. ایشان باید بتواند و باید بهترین فردی را که خود قبول دارد را در این پست قرار دهد. با این روش اگر بخواهند ادامه دهند بعید نیست که انتخاب مدیرانشان را به همه پرسی و رای گیری بگذارند آن موقع به هیچکسی نباید پاسخ دهند!!!!!
  ۴- اتفاقا با چنین روشی و احتمالا با تحمیل یک معاون از طریق پروسه اپلای به ایشان باز هم بعید بدانم آقای سرائیان میلی داشته باشند که دیگر معاونین خود را تغییر دهند چرا که می دانند لااقل معاونین موجودشان بهتر از نفرات تحمیلی به ایشان خواهند بود.
  ۵- سپردن پستهای مهم مدیریتی به زیردستانشان در حراست، بازرسی و نیروی انسانی و مشاوران باعث خواهد شد که تمام قدرت مدیریتی ایشان به این افراد واگذار شود و عملا این حوزه ها نقاط فشار برای مدیرعامل خواهند شد.
  ۶- پست معاون پشتیبانی و زنجیره تامین در کنار بقیه پستهای معاونتی ایشان از اهمیت پائین تری برخور دار است و خدا نکند ایشان بواسطه فدا کردن این پستشان می خواهند برای مدتی جلوی دهان مخالفان سیستم اپلای را بگیرند.
  والسلام

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   اگر ممکنه بفرمایید روند کار اپلای در این شرایط چگونه است؟
   مگر در شرایط اپلای کل اختیار انتخاب از مدیر ارشد گرفته میشه؟
   اتفاقا ما داریم میگیم اختیار مدیر ارشد در اپلای خیلی زیاده.
   اپلای میتونه محدود به آدم های مخابرات نباشه.
   هر کسی پستی رو میخواد باید طرح و برنامه بده.
   ما دیده ایم که انتخابهای قبلی مدیران هم اشکال داشته بطوری که بعداخودشون به این اشتباه اعتراف کردن.

   1. ناشناس می گوید

    لطفا توضیح دهید چگونه ادم های بیرون به فرم اپلای دسترسی دارند؟

 9. همکار می گوید

  خدا خیرشون بده. ادم یاد مانور فرضی شبهای برره میفته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.