مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

آقای دکتر سرائیان! مدیران شما در اپلای طبق تعهد عمل نمی کنند.به مانده اعصاب ما رحم کنید!

[box]مخابرات ما- این متن هم از سوی سردبیر نوشته شده. بخوانیم تا ببینیم اپلای چه می کند.[/box]گزینه ها را بصورت تخصصی بررسی کنیم.

 

مخابرات ما (سردبیر) – اگر بخواهیم بدنیال شایسته گزینی باشیم هیچ چاره ای نداریم جز اینکه برای انتخاب یک کارشناس یا مدیر دو کار انجام دهیم:

۱- از متقاضیان ثبت نام کنیم و برنامه بگیریم.

۲- مصاحبه کنیم و از بین متقاضیان بر اساس امتیازات کسب شده بالاترین نفر را انتخاب کنیم.

این یعنی شایسته گزینیه.راهی که می خواهیم و امیدواریم  اپلای با دکتر سرائیان و مهندس دیانی برود.

اما این اپلای این راه را نمی رود.اجازه بدهید به بررسی های شخصی خودم بپردازم.

الف- مدیران در اعلام شرایط اولیه, معمولا چنان اعمال نفوذ می کنند که دقیقا اشخاص معینی بتوانند در اپلای شرکت کنند.بهمین دلیل سطح شرایط را تا سلیقه شخصی خود پایین می آورند.

ب- وقتی افراد ثبت نام میکنند ابتدا نیروی انسانی افراد فاقد شرایط خواسته شده (و میلی مدیران) را حذف میکند.از افراد باقیمانده, لیستی به مدیر ارشد می دهد و از او میخواهد چند نفر (عموما ۵ نفر) را برای مصاحبه برگزیند.

ح – این ۵ نفر برای مصاحبه به جایی می روند که یک نفر از حاضرین برای مصاحبه و آزمون, همان مدیر ارشد است, یک نفر مدیر نیروی انسانی همان مدیر ارشد است.دیگری از سوی مخابرات ایران می آید و متخصص صرف است.(از دانشگاه می اید).

د- باز نمرات را به مدیر ارشد می دهند و از او می خواهند یک نفر را انتخاب کند!

 

این اپلای ماست!
از این روش انتظار نخبه گزینی داریم!

از این روش انتظار شایسته سالاری داریم!

ولی آقایان!

این روش که همان انتخاب توسط یک نفر است! فقط چرخه هایی را به آن اضافه کرده اید!

حتی در یکی از آپلای های برگزار شده , نمی توانید رد پای شایعه را نبینید! شایعاتی که از دل خبرهای روزانه بیرون می آید.

.

زنگ زده ام به جایی مربوط به همین اپلا یها و گزینش هایش!

می گویم فلا ن اپلای با حدود ۳۰ نفر در حال برگزاری است! می توانی چیزی از آن بمن بگویی؟

می گوید : دراین مرحله, ثبت نام کرده اند اما ما اسامی را به مدیر ارشد میدهیم تا او انتخاب کند ۵ نفر را برای مصاحبه. … البته این را بگویم نظر آن بخش , به …. است. حتی در زمان ثبت نام مدرک تحصیلی اش  را اصلاح کرده اند تا … …… بقیه بیخودی می روند ….

یک بار در زمان ثبت نام تعیین کرده اند که چه کسی را می خواهند!

یک بار پس از ثبت نام تاکید کرده اند ….

باقی کار (مصاحبه و انتخاب) نیز با خودشان است!

….

شما از این اپلای چه میخواهید؟

باقی مانده اعصاب ما و مدیران خودتان را؟!

اگرنه! پس لطفا شیوه هایتان را عوض کنید!

  1. وحيد ويسي می گوید

    به نظرم کارمندان شرکت غیر از اپلای هایی که در شرکت مخابرات انجام میدن بهتره حتما اپلای بیرون از شرکت هم داشته باشند. تجربه نشون داده که چنین سیستمهایی برای اصلاح باید هزینه بدن. پس به نفع شرکت مخابرات هم خواهد بود که نیروهای جوان و متخصص این شرکت سعی کنند در یک روال منطقی برای شرکت هزینه کنترل شده از منظر منابع انسانی ایجاد کنند تا مدیریت منابع انسانی در این شرکت به راه درستش برگرده. پیشنهاد من اینه که دوستان از روندهای بازار تلکام ایران اطلاع کسب کنند. نیروهای جوان و متخصصی که در شرکت مخابرات به کارهای بعضا پیش پا افتاده و روتین گماشته شدن اونم با شرایط نه چندان مناسب رفاهی، برای شرکت های دیگه ممکنه گوهرهای کم یابی محسوب بشن. پس بهترین راه خیرخواهی برای شرکت بزرگ مخابرات اینه که دوستانی که توانایی کار در بازار تلکام در شرکت های تخصصی و خصوصی رو دارن یه کم آستانه ریسک پذیری شون , و همینطور اعتماد به نفس و عزت نفسشون رو بالاتر ببرن و برای پستهای شرکتهای دیگه اپلای کنند. بقیه هم که تو مخابرات موندن دعاشون میکنن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.