مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

فعالیت ۱۲۰ مرکز کنترل و نگهداری دیتا در استان تهران

[box] مخابرات ما – مدیرکل تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران از وجود ۱۲۰ مرکز کنترل و نگهداری دیتا در استان تهران خبر داد و گفت: تفاهمنامه حمایت از محتوای فاخر، بین این شرکت و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بزودی امضا می‌شود.[/box]

مخابرات ما (محمد – ایرنا) – به گزارش شنبه تارنمای شرکت مخابرات ایران، سیداحمد علمایی در بازدید از مرکز دیتاسنتر شرکت مخابرات ایران به همراه جمعی از معاونان مرکز رسانه‌های دیجیتال افزود: مشترکان در حوزه محتوا می‌توانند اطلاعات و داده ها را از ابتدا روی پلتفرم‌ها و مراکز ما تجمیع کنند که این امر سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ و انرژی می‌شود.
علمایی اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران آمادگی دارد میزبان داده های سایر سازمان‌ها باشد و با قرار دادن پلتفرم‌های لازم، آنها را به مرکز نگهداری دیتا متصل کند تا از اطلاعات نگهداری شده، بهره‌برداری مناسب صورت گیرد.
وی یادآوری کرد: سیاستگذاری‌ها در سراسر دنیا متفاوت از قبل دنبال می‌شود و زمانی که یک قانون تغییر می‌کند، تجارت های متناسب با آن نیز تغییر می‌کند.
علمایی تاکید کرد در دیتاسنتر شرکت مخابرات ایران «از اطلاعات و محتواها با امنیت کامل صیانت می‌شود.»

** تفاهمنامه حمایت از محتوای فاخر
علمایی که مجری توسعه شرکت‌های نوپاست، گفت: پس از معرفی مرکز شتاب‌دهنده ایده‌های شرکت مخابرات ایران (شاما) در نمایشگاه رسانه‌ای دیجیتال، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر کردند از مرکز دیتاسنتر شرکت مخابرات ایران و سایر امکانات انتقال محتوا در حوزه دیجیتال بازدیدی صورت گیرد.
به گفته وی، بازدید از مرکز دیتاسنتر شرکت مخابرات ایران به همراه جمعی از معاونان مرکز رسانه‌های دیجیتال با هدف تهیه یادداشت تفاهم صورت گرفت.
وی افزود: نتایج نشست امروز، در آینده‌ای نزدیک به امضای تفاهمنامه با وزارت ارشاد برای قرار گرفتن محتوای فاخر روی شبکه مخابرات ایران منجر می‌شود که بر اساس آن حجم محتوای شبکه، در مرکز دیتاسنتر شرکت مخابرات ایران بر اساس قانون قرار می‌گیرد و ارایه سرویس‌های مخابراتی در حوزه دیجیتال فراهم می‌شود.
علمایی اعلام کرد در آیین اختتامیه نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که بیست و دوم آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود تفاهمنامه‌ای به امضا می‌رسد که بر اساس آن کل محتوای فاخر در آن حوزه به مجموعه شرکت مخابرات ایران انتقال می یابد تا در اختیار مردم قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، بخش نمایشگاهی در یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال از بیستم تا بیست و ششم آبان ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و اختتامیه همه بخش های آن بیست و دوم آذرماه برپا می شود.
آنگونه که رییس یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد، دلیل برگزاری اختتامیه در زمانی دیگر، همزمانی آخرین روز برپایی نمایشگاه با بیست و هشتم صفر- سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و رحلت حضرت رسول اکرم (ص) بود.

***

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.