مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سرپرست نیروی انسانی مخابرات در مصاحبه با پیام تهران آنلاین!

[box type=”info”]مخابرات ما- دیانی گفت کارکنان اگرمطالبه ای دارند، باید در جهت اهداف شرکت باشد. [/box]

 

مخابرات ما (منبع : پیام تهران آنلاین) – سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران گفت : اگر مجموعه کارکنان مطالبه ای دارند، باید در جهت اهداف شرکت باشد. پاداش و مزایا زمانی معنا دارد که نتیجه کاری که انجام شده، دیده شود.

پیمان دیانی سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران در گفت وگو با ماهنامه ارتباطات ضمن بیان این مطلب افزوده است :امروز جو سازمانی ما، جو مطلوبی نیست. از پیام ها و نظرات کارکنان و نمایندگانشان در شبکه های اجتماعی و سایر درگاه های ثبت نظرات ، نتیجه گیری می شود که همه به دنبال انتظارات و خواسته های فردی هستند و دغدغه شان، شرکت و مسایل آن نیست.

وی در این مصاحبه با اعتقاد به اینکه تا زمانی که از این پیله خارج نشویم و فردیت و سهم خواهی و مطالبه شخصی را کنار نگذاریم، به اهداف اصلی و بنیادی دست نخواهیم یافت تصریح کرده است : امروز مطالبات مربوط به میزان سنوات و سابقه کاری، گروه، رتبه و حق جذب که از سوی کارکنان مطرح می شود ، همگی فردیست و این فردیت ها زمانی مهم است که تک تک افراد دغدغه دیگر افراد مجموعه را داشته باشند و بیندیشند که چه کاری انجام دهند که همکاران دیگر را از دست ندهند.

دیانی خاطرنشان می کند: همه همکاران باید در صورت تحقق موفقیت سازمان ، مطالبه حقوق و مزایا داشته باشند. هرقدم ما باید با موفقیت سازمانی همراه باشد. اگر مهارت، موفقیت و بازده موثری داشته باشیم. شرکت مجبور و موظف است کارکنان را به بهترین نحو حفظ کند.

به اعتقاد او، شرکت موظف است که این تغییر نگرش را در کارکنان ایجاد کند که دغدغه سازمان برایشان از مطالبات فردی ارجح باشد. اما در شرایط نامناسب، کارکنان تحت هیچ شرایطی از شرکت نمی روند، از طرفی هم دلشان با شرکت نیست و کار نمی کنند و در نهایت، ستون شرکت فرو می ریزد.

سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سئوال خبرنگار ماهنامه ارتباطات مبنی براینکه” آیا ضمانت اجرایی وجود دارد که مدیران ارشد شرکت به اصولی که باید در مجموعه سازمان به طور شفاف اجرا شود، پایبند باشند و تغییرات سلیقه ای درآن اعمال نکنند؟ و آیا شرایط نامتوازن گریبان کارکنان را نمی گیرد؟ ” اظهار می دارد: رهبران سازمان طبق اصل ۴۴ و اقتدا به سیاست های کلی و تحقق آن ها، باید این شفافیت را به وجود آورند که کارکنان حق انتخاب را داشته باشند تا برای نیل به تعالی فردی و جمعی چگونه رفتار و منش خود را همسو کرده و هویت سازمانی داشته باشند.

دیانی خاطرنشان می کند: اگر رهبران در مسیر شفافیت و تبیین نتیجه گرایی و خلاقیت کوتاهی کنند، موفقیتی وجود نخواهد داشت.
وی در این مصاحبه با اشاره به شرکت هایی که در سال های اخیر از دنیای کسب و کار خارج شدند، معتقد است : برای مخابرات هم تضمینی نیست که باقی بماند. مسیر دوربرگردان هم وجود ندارد. برخی نیز بحث دولتی شدن مجدد مخابرات را مطرح می کنند که شدنی نیست. این الزام رهبران سازمان به تعهدی که به سهامداران دارند است. پس ما هیچ راهی جز شفافیت فرهنگ سازمانی و ا ستراتژی آن نداریم. شرکت هایی موفق هستند که در این حوزه صریح و شفاف بوده اند. باید شفافیت و روشنی را به کارکنان منتقل کنیم که تمامی افراد در میدان مبارزه باشند. مخابرات چیزی از شرکت های بزرگ و رقیب کم ندارد.

در پایان این مصاحبه و در بخش  نتیجه گیری چنین امده است که:آنچه از صحبت های دیانی برآمدآن است که شاهراه حیاتی بقای هر گروه کوچک و بزرگی، پایبندی به شفافیت و عملکرد توام با صداقت و صراحت است.

سیستم مالی شفاف و الزام همگان به رعایت آن، پایبندی به فرایند ارزیابی عملکرد که منجر به تحقق رویکرد نتیجه گرا و شایسته سالاری می شود و همسویی و همترازی فرهنگ، برنامه و کارکنان در یک مسیر ، می تواند در سازمان تحول ایجاد کند. اما در نهایت چکیده تمام حرف هایی را که زده شد می توان در کلمه شفافیت خلاصه کرد.

شایان ذکر است مباحث مهم دیگری از جمله ” تقدم فرهنگ سازمانی بر استراتژی ، کشف ارزش های بنیادین ، گام های بلند برای تحول فرهنگ سازمانی و موضوعات ارزنده ای در این مصاحبه موجود است که درصفحات ۱۰الی ۱۴ ماهنامه ارتباطات شماره ۲۴۸ تیرماه ۱۳۹۶ با عنوان ” کاوشی در فرهنگ سازمانی ” به همت دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

 

 

 1. پیام.ا می گوید

  انشالله پست معاونت انسانی هم بزودی به اپلای سپرده شود.

 2. پیام.ا می گوید

  آقای دیانی چرا پارسال دوگروه معوقه کارکنان سیار دادی گروه ما ندادی ؟مگر ما چه تفاوتی با اونها داریم

 3. پیام.ا می گوید

  آقای دیانی به فکر پاداش تشویقی بازنشستگی کارگزاران مخابرات هم باش چون بزودی احکام اداره کار دائمی و سختی کار آنها هم صادر خواهد شد.

 4. مهدی می گوید

  بسیار برای آقای دیانی متاسفم که فقط تا جلوی پای خود را می بینند وفکر نمی کنند که مخابرات طی حداقل ۳۰ سال گذشته توسط کارکنان خودش به یک ابر شرکت توانمند وسود آور تبدیل شد که نهایتا” با آغوش باز سازمان خصوصی سازی خصولتی شد واین همه طرح وکار در دورترین نقاط روستاها وجاده ها جهت خدمت به مردم انجام شد

 5. بی نام می گوید

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. همکاررسمی می گوید

  وقتی از بیرون شرکت همکارانی نظیر ایشان را به بدنه شرکت تحمیل میکنند . چنین افرادی از روی حس حسادت و غرض ورزی با کارکنان جبهه جدیدی را باز می کنند. امثال ایشان نه مخابراتی است و نه سر رشته ای از مخابرات دارند.چند صباحی بصورت تحمیلی و با پشتوانه افرادی خارج شرکت وارد شرکت شده اند و در عمل کمر به نابودی شرکت بسته اند. با دلسرد کردن کارکنان و با داشتن نیت قبلی از کارکنان خدوم مخابرات به زعم خودشان دارند انتقام می گیرند. اصل موضوع همین است . ایشان با دانستن زمینه رفاهی قبلی کارکنان حال کمر به نابودی کارکنان بسته است.

 7. همکاررسمی می گوید

  ایشان اظهار میدارند پاداش و مزایا وقتی معنا دارد که نتیجه کار انجام شده دیده شود. چه زیبا با کلمات بازی می کنند. نتیجه کار سی ساله همکاران که شرکتی پر سود را بوجود اورده که امثال ایشان برای حضور در ان جامه می درند هنوز دیده نشده است!!!!!!
  و از طرفی نتیجه کدام کار انجام شده توسط ایشان دیده شده که در پاداش ها و مزایای بی حد و حصر غوطه ور هستند!!!!!!!
  ایشان طوری وارونه مسائل را بیان می کنند که فردیت کارکنان را موجب خسران میبینند.و از ان طرف جذب پاداش را برای افرادی چون خود محق و شایسته میداند.
  در همین مدتی که ایشان در راس حوزه مدیریت انسانی کدام کار ارزنده ای را در رابطه با کارکنان به سر انجام رسانده که دم از دیده شدن نتیجه کار انجام شده میزند!!!
  سخن در لفافه گویی و بازی با کلمات و محق نشان دادن عملکرد خود متاسفانه در هر سازمانی امروزه باب شده و تنها گویا هر کسی می خواهد با مغلطه کاری و زیبا نمایی کار خود دیگران را سخره بگیرد.
  کارکنان با سابقه شرکت ان زمان که ایشان در شرکت نبوده با پشتکار و امانت داری وظایف خود را انجام و نتایج ان هم عیان است . حال نوبت ایشان است تا دوران خدمتی خود را سپری و همه ما منتظر می مانیم که نتیجه کار انجام شده ایشان را ببینیم!!!!
  البته نه در سخن سرایی بلکه در مقام عمل همچون یک مدیر زبده . اما دریغ است چنین چیزی دیده شود.

 8. مهدی می گوید

  متاسفم برای آقای دیانی که این همه تلاش خالصانه کارکنان وکارشناسان متخصص وزحمتکش مخابرات را که طی حداقل ۳۰ سال گذشته مخابرات را به یک ابر شرکت سود ده تبدیل نمودند ( که به خاطر سود دهی نیز تبدیل به خصوصی شد )را نادیده گرفته وایچنین طلبکاری می کنند

 9. همکار رسمی می گوید

  سلام وخسته نباشید
  در یک بحث این چنینی ، باید بدانیم که در میدان رقابت و کارزار کار و درآمد، باید خط و مشی معرف
  win to win بکار رود در چنین رویه ای ، هر دو طرف معرکه باید احساس پیروزی داشته باشند
  درحالی که در شرایط حاضر همه کارکنان احساس شکست و سرخوری در پروژه خصوصی سازی مخابرات را دارند
  ودر مقابل سهامداران عمده احساس پیروزی کامل را دارند بطوریکه به کارکنان کوچکترین وقعی ننهاده و گاهی در میان اظهارت ، چنین بیان می دارند که ۵۰% کارکنان مازاد هستند ,
  وقتی eps شرکت از ۱۳ تومان دولتی به ۴۵ تومان رشد میکند و خودش را در این شرایط نگه می دارد
  کارکنان توقعاتی دارند که بی پاسخ می ماند و این …….. بدنبال دارد

 10. ناشناس می گوید

  از صداقت نگید ……………………………………………. که آدم به همه چیز شک میکنه

  یه سری به حرف ها و قول هایی که قبلا زدید بزنید

 11. mEhdi می گوید

  اهداف سازمان محقق نشده… پس پاداش مدیران حذف شود
  …. پاداش چیو می گیرید؟؟؟؟؟ سود واقعی؟ رفاه کارکنان؟؟ یا رضایت مشتری؟؟

  1. mEhdi می گوید

   پاداش مدیران.. اشتباه نوشتم

  2. محمد می گوید

   لایک داری

 12. رسمی می گوید

  ایشون آقای دیانی مثل اینکه از خود شرکت نیست و داره کلاس دانشگاه درس میده اخوی هر چه ما زحمت می کشیم و کار می کنیم اون مدیران ناکارآمد شما دارن هدر میدن درآمد ها را در جاهایی که به نفع سازمان نیست هزینه می کنید؟ حق حقوق همکار را نمیدهید و صحبت از شفافیت می زنید همه کارکنان این را دوست دارند که شفافیت حاکم باشه شما یک ماه فیش حقوق خود را رسانه ای کن اونوقت معلوم میشه چه کسی درد چه چیز را دارد.دم خروس از بغل کتت بیرونه ؟!

 13. ناشناس می گوید

  ۳۵ سال خدمتی: این آقا پشت سرش را نمی بیند که مسوولان پول های کلان را با نام پاداش تشویقی به یغما بردند حالا دم از صداقت می زند

 14. ناشناس می گوید

  با سلام خدمت سر دبیر عزیز
  لطفا به آقای دیانی بفرمائید :
  مخابرات به سه بخش نگهداری سیستمهای مخابراتی ؛ توسعه سیستمهای مخابراتی و مالی و اداری و منابع انسانی تقسیم میشود آیا ایشان در رابطه با نگهداری و توسعه سیستمهای مخابراتی صاحب نظر هستند که نظر داده اند.به ایشان بفرمائید :
  ۱- نتیجه کارهای نگهداری سیستمهای مخابراتی در مخابرات ؛ همان پا برجا بودن ارتباطات است مگر اینکه ایشان بفرمایند نگهداری سیستمهای مخابراتی لازم و ضروری نیست.
  ۲٫نتیجه کارهای توسعه سیستمهای مخابراتی یکیش همان ftth است که در کشور شروع شده است و … آیا ایشان منکر کارهای توسعه در مخابرات می باشند تعجب ما از دکتر سرائیان است که اجازه می دهند که آقای دیانی در کارهای فنی دخالت کنند.
  ۳٫حتی ایشان در رابطه با مسائل مالی هم صاحب نظر نیستند و باعث تعجب است که چرا آقای بیگدلی اجازه می دهند ایشان در کار مالی دخالت کنند.
  ۴٫ در رابطه با منابع انسانی ایشان باید بدانند که از سر صدقه بچه های فنی و مالی اداریست که ایشان هم نون می خورند و آیا ایشان نمی دانند که نیروی انسانی بزرگترین سرمایه شرکت است چرا بزرگترین سرمایه شرکت را که همان همکاران فنی و مالی در کل مخابرات هستند می کوبند آیا دادن حقوق کم به پرسنل هنر است؟

  آقای دیانی اخیرا گفته بود ” اگر مجموعه کارکنان مطالبه ای دارند، باید در جهت اهداف شرکت باشد. پاداش و مزایا زمانی معنا دارد که نتیجه کاری که انجام شده، دیده شود.”

 15. بهمن می گوید

  ایشون در عکس دورانِ …. (جوانی)، سِیر می کنه، و هیچ برداشت منطقی از آنچه بر اثر “تبعیض” بر سر کارکنانِ مخابرات آمده،نداره ، مطمئناً از مخابرات بیشتر، جایی برای پول در آوردن پیدا نکرده و احساس می کنه “لنگِ کفش کهنه در بیابان نعمته(البته ربطی به آقایِ نعمت زاده نداره)”.

 16. م می گوید

  در سازمانی که چه کار بکنی و چه نکنی حقوق و مزایا یکسانه و حتی پاداش عملکردشونم فرقی نداره و فقط سمت سازمانی باعث دریافتی بیشتر میشه ،انگیزه ها به شدت افت می کنه .پس فکری اساسی در جهت انگیزش کارکنان بفرمایید .یه رییس اداره یا یه مدیر کل حتی اگر عملکردشون کمتر از یه کارشناس باشه ولی چون سمت شغلیش بالاتره دریافتیش چند برابر یه کارشناس فعال میشه

 17. زهرا می گوید

  واقعا که آقای دیانی البته از شما انتظار این حرفها میره. کارمندان زن و زندگی ندارند؟ نباید حق و حقوقی را که باید تا به حال مخابرات به آنها میداد را مطالبه کنند. پس شما و امثال شما هم حقوق و مزایاتون رو در حد کارشناسان کنید و سفرهای خارجی رو کمتر کنید پاداشاتونو کم کنید آنوقت میتونی این حرف ها رو بزنید. آره از نظر شما مرگ خوبه برای همسایه.

 18. زنبور می گوید

  آقای دیانی عزیز شما یه چند ماه حقوق نگیر گروه هایی که قبلا گرفتی ولی به کارمندای دیگه نمیدی را پس بده از فرزند و خانواده هم بگذر ایشالا خیر می بینی فقط شرکت مهم است. مرد باش آقا !!!!کارمندان همه به اندازه توانشان واسه مخابرات زحمت کشیدند ولی سیستم شما حق ما را ناحق میکنه و زبانش هم بلند شده !!!!! خدا شاهده برای این شرکت بوده همکارا تا ۱۲ شب کار کردند بدون اینکه موظف باشند فقط به خاطر مشتری مداری که مردم حداقل امکانات مخابرات را بهتر استفاده کنند ولی دریغ از یه اضافه کار دریغ از تنهایی فرزندانمان همه دارن ما را مقصر نشان میدن خوب جوابی به محبت هایمان دادی آقای دیانی ممنون.

  1. بهمن می گوید

   این “عزیز” گفتنت ، خییییلی عزییییزه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.