مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سختی کار کارکنان مخابرات چرا به مشکل برخورد؟

[box]مخابرات ما – چیزی مثل شانس بود.سختی کار و بازنشستگی مخابراتی ها با استفاده از این قانون! اما شانس تمام شد دیگر![/box]
مخابرات ما (همراه) – باور کنید در بسیاری از اوقات فقط آدم ها باید یک ذره شانس داشته باشند! یعنی شانس یاریشان کند!
باور نمی کنید؟
به همین موضوع پذیرش سختی کار کارکنان شرکت مخابرات ایران و کلیه شرکتهای استانی را پس از خصوصی سازی توجه کنید!
هزاران نفر از کارمندان مخابرات، پس از خصوصی سازی و با استفاده از سختی کاری که تامین اجتماعی ها شاملش شده بودند بازنشسته شدند.از این نظر شانس آوردند که توانستند پاداش تشویقی را نیز بگیرند.
بر اساس همین قانون، یک مرتبه استان مازندران خالی شد!
برخی از مشاغل ، بر اساس تامین اجتماعی و بازرسی های مکانی جزو مشاغل سخت پذیرفته شدند.این سابقه برای دوران کارمندی نیز محاسبه شد.
یک وقتی سازمان تامین اجتماعی به خود آمد که هزاران نفر بازنشسته شدند در حالیکه مشاغل آنان در زمان دولتی بودن مشمول سختی کار نمی شد.
یعنی در بهترین حالت، فقط بعد از خصوصی سازی این سابقه به سختی کار می خورد.
.
حالا اگر کارکنان مخابرات -با هر نوع بیمه – به تامین اجتماعی مراجعه کنند و بخواهند از سختی کار استفاده کنند با این پاسخ روبرو می شوند:
 واحد مستمری اداره کار به شما خواهد گفت : تامین اجتماعی و اداره کار در خصوص کارکنان مخابرات دچار اشتباه شده است. سختی کار قبل از سال ۸۸ به علت دولتی بودن  مخابرات و کارمند بودن افراد قابل پذیرش نیست.
بنابراین فعلا ادارات کار به دنبال راهکاری برای برگشت  مزایای داده شده در خصوص سختی کار  به کار کنان مخابرات هستند. 
.
.
مرجع تایید مشاغل سخت وزیان آور دستگاههای اجرایی و شرکت های دولتی  هیات وزیران است. بر اساس مصوبات قبلی در مخابرات فقط  مشاغل “دکل بند – تکنسین نصب و آزمایش آنتن – دژ برزن – مفصل بند ”  جز مشاغل سخت و زیان آور می باشند .
بنابراین برای سال های دولتی بودن فقط این مشاغل مشمول سختی کار می شوند.بقیه مشاغل خیر!
معنی و مفهوم این جرفها این است که افرادی که در گذشته از این قانون استفاده کرده اند , رفته اند! بنظر نمی رسد راهی برای برگشتش باشد!مگر اینکه خودشان بخواهند!
اما برای مانده ها، یا افرادی که فعلا مشمول بازنشستگی می شوند ، دیگر همه چیز تمام شده است مگر  اینکه دوباره شانس در خانه این نسل را هم بزند.
  1. منصور می گوید

    سلام
    لطفا” در مورد سختی کار جبهه پی گیری کنید

  2. mehrdad می گوید

    “مرجع تایید مشاغل سخت وزیان آور دستگاههای اجرایی و شرکت های دولتی هیات وزیران است. بر اساس مصوبات قبلی در مخابرات فقط مشاغل “دکل بند – تکنسین نصب و آزمایش آنتن – دژ برزن – مفصل بند ” جز مشاغل سخت و زیان آور می باشند . بنابراین برای سال های دولتی بودن فقط این مشاغل مشمول سختی کار می شوند.بقیه مشاغل خیر! ” البته باید به عرضتان برسانم مشمولین همین مشاغل هم در تامین اجتماعی با مانع مواجه میشوند و پاسخی مشابه دیگر مشاغل در یافت میکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.