مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

قانون می گوید- آیا توقف موقت در حکم قضائی به معنای قطعی و دائمی بودن آن است؟

 

مخابرات ما- در زمانی که اجرای یک حکم یا دستور العمل یا بخشنامه اداری , با توجه به ضرر و زیان غیر قابل جبرانش برای شاکی، از طرف مرجع قضائی بصورت موقت متوقف می شود , منظور این نیست که حکم صادره مبنی بر توقف، دائمی است.

در زمانی که شاکی دلایل کافی به محضر دادگاه ارائه میکند که چنانچه مورد – حکم قبلی یا دستورالعمل صادره – اجرا گردد ، در صورتیکه بعدا حکم به نفع شاکی صادر شود، دیگر قابل جبران نخواهد بود، دادگاه حکمی صادر میکند مبنی بر توقف موقت.

بعنوان مثال بر اساس حکم صادره، باید منزلی تخریب گردد.اما صاحب منزل به حکم صادره اعتراض میکند.چنانچه الان منزل تخریب گردد، ولی پس از مدتی حکم به نفع شاکی صادر گردد,  تخریب ضرر و زیانش را وارد کرده است و دیگر قابل جبران نیست.

در این صورت قاضی حکمی موقتی صادر میکند تا حکم قبلی یا دستور العمل قبلی تا صدور حکم اصلی، متوقف بماند و اجرا نشود.

در مورد حکم صادره توسط دیوان عدالت اداری برای توقف اجزای طرح طبقه بندی توسط مخابرات نیز همینطور است.مخابرات حکمی مبنی بر توقف اجرای دستورالعمل های وزارت کار گرفته است تا حکم اصلی توسط شعبه یا هیئت عمومی و یا … صادر گردد.

این زمان محدود ولی نامشخص است.به محض اینکه حکم اصلی صادر شد، این حکم موقت لغو می شود.

 

 1. حسین می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  دستو موقت حکمی است موقتی که دادگاه بدون صحت وسقم موضوع و بدون اینکه وارد ماهیت دعوا شود صادر می کند . صدورحکم دستور موقت به معنای شکست در دعوا نیست . چون دادگاه وارد ماهیت دعوا نشده و فقط شاکی در خواست دستور موقت به دادگاه تقدیم کرده که بعد از بررسی درخواست دستور موقت توسط دادگاه و ذکر دلایل خواهان چنانچه موضوع را صحیح تشخیص داد . حکم دستور موقت توسط را صادر می کند . مثل اینکه خواهان دادخواست الزام به تنظیم سند را به دادگاه تقدیم کند و در خواست دستور موقت مبنی عدم انتقال توسط خوانده را دادگاه صادر نماید . که حکم دستور موقت تا صدور حکم دادخواست الزام به تنظیم سند معتبر است و ممکن است خواهان در دعوای الزام به تنیظیم سند محکوم علیه و خوانده محکوم له واقع شود. در پایان قابل ذکر است که در دستور موقت باید خسارت احتمالی توسط خواهان به حساب دادگاه پرداخت شود که در دیوان عدالت اداری به پرداخت این خسارت احتمالی طبق ایین دادرسی نیازی نیست و گرنه مخابرات حاضر به به پرداخت خسارت احتمالی نبود چون هر جا صحبت از هزینه باشد مخابرات به راحتی جا می زند

  1. سردبیر می گوید

   حسین عزیز
   حرف شما در بخش حقوقیش درسته.
   البته اینو هم باید بگیم که دیوان عدالت اداری بدون هیچ بررسیو بدون هیج دلیلی دستور به توقف موقت نمیده.
   این کمی نگران میکنه طرف دعوا را.

   1. حسین می گوید

    سردبیر محترم
    موضوع باید ماهیتا توسط دیوان عدالت اداری باید بررسی بشه . صرف دستور موقت نمیشه قضاوت کرد . شاید مخابرات هدفش تاخیر موضوع باشد . که بتواند وقت را به تاخیر بیندازد و ممکن است دیوان حکم به نفع قانون کار صادر کند

    1. سردبیر می گوید

     من مخالفتی با شما ندارم.

 2. همکاری می گوید

  سلام. بلاخره این هم خوبه برا زندگی دوم. به نه نه جون میگیم منو دوباره بزا و استخدام مخابرات بشم و حقم را بگیرم.

 3. بهمن می گوید

  همه چیز برگشت می کند به باور “سوداگرانه” و “تبعیض آمیز” سهامداران که برای شرایطِ تحمیلی شان به هر تخته پاره ای چنگ میزنند تا مبلغ بیشتری در حسابهای بانکی شان برای اهداف سودا گرانه ، انباشت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.