Ultimate magazine theme for WordPress.

وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد

3

[box] مخابرات ما -اینکه وزیر محترم آقای واعظی فرمودند ایشان (خرم آبادی) مباحث و نظرات خود را اعلام می کنند من در اینجا اعلام می کنم قطعا چنین نیست و حتی یک مورد نیز ایشان (واعظی) نمی توانند ارائه بدهند که دستور شخصی آقای خرم آبادی است.[/box]

مخابرات ما (محمد –  خبرگزاری صدا و سیما) – حجت الاسلام والمسلمین منتظری درباره اظهارات اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه بستن برخی از سایت ها و شبکه ها نظر شخصی (خرم آبادی) معاون دادستان است افزود: آنچه که از ناحیه معاون بنده برای فیلتر کردن سایت ها و شبکه و یا کانال ها اقدام می شود از دو حالت خارج نیست یا دستور قضایی است از طریق  (کانال) ایشان انجام می شود و در واقع از طریق ایشان به وزارت ارتباطات اعلام می شود و یا اینکه دستور کارگروه است.

وی ادامه داد: کارگروه نیز به این صورت عمل می کند که گاهی بصورت فیزیکی هر دو سه هفته یکبار تشکیل جلسه می دهد و تصمیماتی گرفته می شود که از طریق دبیر کارگروه (دکتر خدادادی) اعلام می شود یا اینکه جلسات بصورت آنلاین برگزار می شود و با دستگاه های مربوطه و اعضا تبادل صورت می گیرد چون کار روزمره است و برای اعضا مقدور نیست که هر روز بخواهند جلسات گارگروه را بصورت فیزیکی تشکیل دهند بنابراین جلسات بصورت آنلاین تشکیل و نظرات اعضا گرفته می شود.
دادستان کل کشور گفت: اینکه وزیر محترم آقای واعظی فرمودند ایشان (خرم آبادی) مباحث و نظرات خود را اعلام می کنند من در اینجا اعلام می کنم قطعا چنین نیست و حتی یک مورد نیز ایشان (واعظی) نمی توانند ارائه بدهند که دستور شخصی آقای خرم آبادی است.
وی افزود: بنابراین یا دستور قضائی است و یا دستور خود کارگروه است که به یکی از این دو صورت تشکیل و اعمال می شود.
حجت الاسلام منتظری گفت: نظر ما بر این است که به هر حال وزارت ارتباطات وظیفه دارد فضای مجازی را رصد کند و خطراتی که از این ناحیه متوجه جامعه، نسل جوان و خانواده های ما می شود بر طرف کنند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز  در این خصوص دغدغه خاطری داشتند و مکررا فرمودند.
دادستان کل کشور گفت: انتظار ما این است که وزارت ارتباطات نسبت به این موضوع دغدغه بیشتری داشته باشند و دستور قضایی و دستوراتی که از ناحیه دادستانی کل اعلام می شود را عملی کنند.
وی افزود: من اینجا از وزارت ارتباطات گله می کنم آنچه را که دستور قضایی صادر می شود و یا به دستورات کارگروه اعلام می شود همه موارد را نمی بندند و انسداد صورت نمی گیرد.
حجت الاسلام منتظری گفت: انتظار ما این است همان گونه که مدعی هستند که دستور مقام معظم رهبری را اجرا می کنند، رهبری چند سال است که نسبت به ایجاد یک شبکه ملی تاکید فرمودند انتظار ما این است آنرا عملی کنند.
وی ادامه داد: البته برادران تلاش می کنند و کارهایی صورت گرفته و اقداماتی انجام شده است من نیز در جریان هستم اما انتظار ما این است که مسئولان فضای مجازی بیشتر از این تلاش کنند و زمینه را فراهم کنند که جوانان از فضای مناسب استفاده کنند.
دادستان کل افزود : ما نبایستی جامعه را در اختیار کانال ها و شبکه های ضد اخلاق و ضد دین قرار دهیم که از ناحیه دشمنان اسلام تهدیدی شود.
وی گفت: انتظار ما این است که با هماهنگی و تعامل، دست به دست یکدیگر بدهیم و فضای مجازی را یک فضای سالم قرار دهیم.
حجت الاسلام منتظری درباره اینکه تکلیف آن ۸ هزار کانال که از طرف معاون دادستان اعلام شده چه می شود افزود: این ۸ هزار کانالی که اعلام شد جدید نیست و از ابتدای تشکیل کارگروه تا به امروز این عدد بوده است و از این اعداد و ارقامی که گفته شده اینگونه نیست که همه بسته نشده باشد بلکه برخی از اینها بسته شده و برخی همچنان باز هستند.
***

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

نظرات