Ultimate magazine theme for WordPress.

بازار ICT با همکاری اپراتورها گسترش می یابد

2

[box] مخابرات ما – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حضور رایتل در تمام شهر های کشور این حضور را نشانه همکاری بین اپراتورها عنوان کرد واین همکاری را موجب گسترش بازار ICT دانست.[/box]

مخابرات ما (محمد – تحریر نو ) – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حضور رایتل در تمام شهر های کشور این حضور را نشانه همکاری بین اپراتورها عنوان کرد واین همکاری  را موجب گسترش بازار ICT دانست.

دکتر محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت رایتل در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات به یک سال و نیم حضور دکتر فیروزآبادی در دبیر خانه شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: دکتر فیروزآبادی در طول حضور خود در مرکز ملی فضای مجازی با ارایه طرح ها و ایده های ابتکاری در این حوزه، مصوبات بسیاری را به شورای عالی فضای مجازی ارایه کرد؛ به طوریکه در یک سال و نیم حضور ایشان در این سمت، تعداد مصوبات شورای عالی فضای مجازی بیشتر از تعداد مصوبات این شورا از ابتدای تاسیس بوده است که در این زمینه از ایشان تشکر می کنم.

دکتر واعظی با اشاره به حضور دکتر پور محمدی وزیر دادگستری در این مراسم گفت:‌ شاید در نگاه اول این سوال مطرح شود که وزیر دادگستری چه ارتباطی به حوزه ICT دارد اما ایشان تسلط کاملی بر این حوزه دارند و مشوق ما در این حوزه هستند.

وزیر ارتباطات، اظهار کرد: کسی تصور نمی کرد که شرکت رایتل در داخل کشور اینگونه عمل کند و در حوزه بین الملل نیز، شرکت های بزرگ بین المللی تقاضای همکاری با این شرکت را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه این تازه شروع کار بزرگی در این حوزه است ، افزود : در حوزه دیتا و تولید محتوای با کیفیت، رایتل پیشرو بوده است و در حال حاضر هم در حوزه خدمات ارزش افزوده مسیر درستی را در پیش گرفته است.

دکتر واعظی با اشاره به تاکید دکتر ربیعی در مورد مالکیت رایتل توسط بازنشستگان تامین اجتماعی، تصریح کرد: با توجه به مالکیت بازنشستگان و بهزیستی در رایتل ،در چهارچوب عدم تبعیض میان اپراتورها ،تا جایی که امکان داشت به این شرکت کمک شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تمرکز وزارت ارتباطات در ۲،۵ سال نخست این دولت بر توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور،تاکید کرد و گفت: شبکه انتقال کشور در ۴ سال گذشته ۱۱ برابر و شبکه پهن باند کشور ۱۵ برابر سال های گذشته شده است و بیش از هزار شهر دارای نسل سوم و ۷۵۰ شهر هم نسل چهارم دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت دار شدن ۲۸ هزار روستا در این دولت را یکی دیگر از دستاورد های این دولت بیان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر استفاده از این شبکه و امکانات آن برای ایجاد اشتغال و کار آفرینی از اولویت های وزارت ارتباطات با همکاری وزارت کار است.
وی با اشاره به همکاری وزارت ارتباطات و کار در استان ها برای ایجاد اشتغال در حوزه ICT ، تاکید کرد : در سال گذشته در این حوزه ۱۰۰ هزار شغل ایجادشد و در برنامه داریم با همکاری وزارت کار و دیگر بخش ها در سال ۹۶ با ۳۰ درصد افزایش ، ۱۳۰ هزار شغل در حوزه ICT، ایجاد کنیم.

دکتر واعظی به اعلام حضور شرکت رایتل در تمام شهرهای کشور اشاره کرد و گفت : این که رایتل در حال حاضر در تمامی شهرهای کشور حضور دارد به معنی ایجاد همکاری میان اپراتورها است که این همکاری باعث گسترش بازار ICT می شود.

پور محمدی:ایجاد بزرگترین بانک اطلاعات کشور

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام مصطفی پور محمدی با اشاره به الزام دولت برای حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: هم اکنون ۲۴ میلیون شهروند زیر ۱۸ سال در کشور وجود دارد و الزام ما برای حفظ حقوق این شهروندان ضروری است.

وزیر دادگستری با تاکید براینکه مرجع ملی حقوق کودک در وزارت دادگستری راه اندازی شده است، افزود: مجموع دستگاه ها باید در خصوص حفظ حقوق کودکان و نوجوانان خود را مسئول بدانند.

وی از ایجاد بزرگترین بانک اطلاعات کشور خبر داد و گفت: این اطلاعات تجمیع شده بستر جدی خدمات دولت الکترونیک است.

پورمحمدی با اشاره به راه اندازی سامانه گنج انسان به عنوان پایگاه اطلاعاتی و حمایتی از حقوق کودکان در فضای مجازی با همکاری وزارت دادگستری و کنوانسیون حقوق کودکان خاطرنشان کرد: استفاده از فضای شبکه های ارتباطی و نیز شبکه های اجتماعی بهترین نوع بهره برداری از زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات کشور است و این سامانه می تواند نیاز جامعه چند ده میلیونی کودکان را فراهم کند.

***

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

نظرات